MIRA POTKONEN PO OPERACJI. WRÓCI DO RINGU DOPIERO W KWIETNIU 2016 ROKU

mira_podium

Doskonale znana i ceniona w naszym kraju Mira Potkonen (60 kg), która wielokrotnie stawała w szranki z reprezentantkami Polski, przeszła pomyślnie operację rekonstrukcji zerwanego więzadła krzyżowego stawu kolanowego. Sympatyczna Finka wspomnianego urazu doznała dwa tygodnie temu w Stralsundzie podczas MTB „Queens Cup”, w drugiej rundzie ćwierćfinałowego pojedynku z Angielką Chantelle Cameron.

Trenerka Miry, Maarit Teuronen ostrożnie prognozuje, że jej podopieczna wróci do treningów już w styczniu 2016 roku, do pierwszych sparringów w marcu, ale w ringu zobaczymy ją dopiero w kwietniu. Wszystko zależy od tego, czy uda się pozyskać fundusze na szybszą i skuteczniejszą rehabilitację. Potkonen dochodzić do zdrowia będzie w Finlandii lub w Chorwacji.

Szczęściem w nieszczęściu fińskiej pięściarki, która w tym roku triumfowała w MTB im. Feliksa Stamma w Warszawie, jest więc niespodziewanie przesunięcie terminu Mistrzostw Świata Seniorek ze stycznia na maj 2016 roku, dzięki czemu będzie ona mogła rywalizować zarówno w turnieju kwalifikacyjnym w Stambule, jak i w światowym czempionacie w Astanie, na którym również będzie można wywalczyć paszporty olimpijskie.