WARTOŚCIOWY TEST DLA POLAKÓW. WYSPIARZE ZAGRANICZNYMI GWIAZDAMI 32. MTB IM. FELIKSA STAMMA

Ireland 01

Aż 23 reprezentantów Polski zobaczymy w ringu podczas 32. Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego im. Feliksa Stamma, który od środy (9 września) do soboty (12 września) odbędzie się w Warszawie. Ich rywalami będzie 46 pięściarzy z Anglii, Irlandii, Niemiec, Nowej Zelandii, Szkocji, Szwecji, Ukrainy Walii oraz …Sierra Leone i Tanzanii.

Trenerzy Zbigniew Raubo i Ludwik Buczyński powołali na ten start następujących zawodników: Dawida Jagodzińskiego (Astoria Bydgoszcz, 49 kg), Jakuba Słomińskiego (Wda Świecie, 49 kg), Tomasza Karysia (RUSHH Kielce, 52 kg), Tomasza Resóla (Skorpion Szczecin, 56 kg), Adriana Kowala (Olimp Lublin, 56 kg), Dawida Michelusa (Kontra Elbląg, 60 kg), Mateusza Polskiego (Róża Karlino, 60 kg), Marka Pietruczuka (Victoria Ostrołęka, 60 kg), Sebastiana Konska (RMKS Rybnik, 64 kg), Łukasza Niemczyka (Champion Chojnów, 64 kg), Przemysława Zyśka ( Victoria Ostrołęka, 69 kg), Maksymiliana Gibadło (Budo Krosno, 69 kg), Tomasza Jabłońskiego (SAKO Gdańsk, 75 kg), Bartosza Gołębiewskiego (DKB Dzierżoniów, 75 kg), Pawła Rumińskiego (FC Legia Warszawa, 75 kg), Mateusza Tryca (Hetman Białystok, 81 kg), Arkadiusza Szwedowicza (Skorpion Szczecin, 81 kg), Łukasza Staniocha (Skorpion Szczecin, 81 kg), Bartłomieja Krasuskiego (Broń Radom, 91 kg), Michała Olasia (FC Legia Warszawa, 91 kg), Krystiana Kawalerskiego (Olimp Szczecin, 91 kg), Pawła Wierzbickiego (Boxing Sokółka, +91 kg) i Rogera Hryniuka (Cristal Białystok, +91 kg).

Zabraknie m.in. ubiegłorocznego triumfatora zawodów, Igora Jakubowskiego (Zagłębie Konin, 91 kg), któremu podczas niedawnych Mistrzostw Europy w Samokovie odnowiła się kontuzja. W Warszawie nie zobaczymy także naszego drugiego triumfatora z 2014 roku, Grzegorza Kozłowskiego, oraz czterech finalistów poprzedniej edycji – Sylwestra Kozłowskiego, Kazimierza Łęgowskiego, Damiana Kiwiora i Jordana Kulińskiego.

Zagranicznych gwiazd 32. MTB im. Feliksa Stamma należy upatrywać głównie w Wyspiarzach. Brązowy medalista olimpijski z Londynu (2012), Paddy Barnes (Irlandia, 52 kg) i złoty medalista Igrzysk Europejskich, Joseph Joyce (Anglia, +91 kg) oraz Nowozelandczyk David Nyika (91 kg) to aktualni złoci medaliści Igrzysk Wspólnoty Brytyjskiej.

Irlandczyk Michael O`Reilly (75 kg) – podobnie jak Joyce – niedawno w Baku wywalczył złoty medal Igrzysk Europejskich, a jego rodak Brendan Irvine (49 kg) stanął tam na drugim stopniu podium. Popularny w Polsce z racji występów w ekipie Hussars Poland, Hamza Touba (Niemcy, 52 kg), angielski prospekt Joshua Kelly (69 kg), świetny Węgier Zoltan Harcsa (75 kg) oraz kolejny Irlandczyk Sean McComb (60 kg) to z kolei brązowi medaliści Igrzysk Europejskich.

We wspomnianej wyliczance nie zapominamy oczywiście o naszym jedynym medaliście z Baku, Mateuszu Polskim (60 kg), który w IE w Baku wywalczył brązowy medal oraz kapitanie druzyny, Tomaszu Jabłońskim (75 kg), od niedawna wicemistrzu Europy. W równie dobeym nastroju z bułgarskiego Samokova wrócił zapewne młody Anglik Pat McCormack (60 kg), którego zapamiętaliśmy z dzielnej postawy i świetnej techniki, jaką zaprezentował w walce finałowej z Rosjaninem Vitaliyem Dunaytsevem.

LISTA STARTOWA

49 KG
1. Brendan Irvine (Irlandia)
2. Dawid Jagodziński (Polska)
3. Jakub Słomiński (Polska)
4. Aqeel Ahmed (Szkocja)
5. Ally Mpalangondo (Tanzania)

52 KG
1. Paddy Barnes (Irlandia)
2. Hamza Touba (Niemcy)
3. Jack Bateson (Anglia)
4. Rajabu Omary (Tanzania)
5. Lee McGregor (Szkocja)
6. Tomasz Karyś (Polska)

56 KG
1. Stephen Boyle (Szkocja)
2. Peter Bernard McGrail (Anglia)
3. Kyle Morrison (Walia)
4. Tomasz Resól (Polska)
5. Adrian Kowal (Polska)
6. Dmytro Kulida (Ukraina)
7. John Boston (Sierra Leone)

60 KG
1. Luke McCormack (Anglia)
2. Sean McComb (Irlandia)
3. Mateusz Polski (Polska)
4. Dawid Michelus (Polska)
5. Billy Edwards (Walia)
6. Marek Pietruczuk (Polska)
7. Edward Rweyemamu (Tanzania)

64 KG
1. Samuel Vincent Maxwell (Anglia)
2. Bohdan Vikazin (Ukraina)
3. Gavin Gwynne (Walia)
4. Wayne Kelly (Irlandia)
5. Sebastian Konsek (Polska)
6. Łukasz Niemczyk (Polska)
7. Mohammed Al-Maliki (Szwecja)
8. Richard Hadlow (Nowa Zelandia)
9. Shaka Conteh (Sierra Leone)

69 KG
1. Joshua Kelly (Anglia)
2. Dennis Broadhurst (Szkocja)
3. Joshua Nyika (Nowa Zelandia)
4. Vitalii Tereshchuk (Ukraina)
5. Przemysław Zyśk (Polska)
6. Maksymilian Gibadło (Polska)

75 KG
1. Michael O`Reilly (Irlandia)
2. Tomasz Jabłoński (Polska)
3. Zoltan Harcsa (Węgry)
4. Troy Williamson (Anglia)
5. Bartłomiej Gołębiewski (Polska)
6. Paweł Rumiński (Polska)

81 KG
1. Ross Welsh (Szkocja)
2. Mateusz Tryc (Polska)
3. Arkadiusz Szwedowicz (Polska)
4. Hamed Kargbo (Sierra Leone)
5. Łukasz Stanioch (Polska)

91 KG
1. David Nyika (Nowa Zelandia)
2. Kody Davies (Walia)
3. Bartłomiej Krasuski (Polska)
4. Michał Olaś (Polska)
5. Krystian Kawalerski (Polska)

+91 KG
1. Joseph (Joe) Joyce (Anglia)
2. Mohamed Kandeh (Sierra Leone)
3. Paweł Wierzbicki (Polska)
4. Mateusz Figiel (Polska)
5. Roger Hryniuk (Polska)