MŁODZIEŻOWA KADRA KOBIET PRZEZ TARNÓW DO SUBOTICY

taipei_losowanie

Młodzieżowa kadra narodowa kobiet, która niedawno rywalizowała na Tajwanie w 4. Młodzieżowych Mistrzostwach Świata, w dniach od 28 czerwca do 6 lipca wróci do pracy na zgrupowaniu szkoleniowym w Tarnowie, by szykować się do kolejnego ważnego startu, jakim będą Mistrzostwa Europy. Zajęcia w nowoczesnym ośrodku boksu olimpijskiego Global Boxing, gdzie na co dzień pracuje Tarnowska Szkółka Bokserska, poprowadzą Tomasz Potapczyk (trener-koordynator kadry) oraz Aleksander Maciejowski i Stanisław Łakomiec (trenerzy współpracujący).

Powołania na zgrupowanie i tradycyjny MTB o „Złotą Rękawicę”, który odbędzie się w lipcu w serbskiej Suboticy otrzymało dziewięć zawodniczek: Patrycja Komudzińska (MOSM Tychy, 48 kg), Agata Kawecka (FC Koszalin, 51 kg), Ewa Białas (Energetyk Jaworzno, 54 kg), Ewa Gibka (Boxing Team Chojnice, 57 kg), Adrianna Jędrzejczyk (RUSHH Kielce, 60 kg), Weronika Zakrzewska (Boxing Team Chojnice, 64 kg), Aneta Gojko (Boxing Sokółka, 69 kg), Patrycja Mrozińska (Wda Świecie, 75 kg) i Patrycja Kiwak (Skorpion Szczecin, 81 kg).

W zajęciach zabraknie m.in. tegorocznej brązowej medalistki MMŚ, Justyny Walaś (64 kg), która w przyszłym tygodniu przejdzie operację i – jak zapewnia trener Maciejowski – jej start w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy nie będzie możliwy.