MISTRZOSTWA ŚWIATA SENIORÓW W BOKSIE W 2017 ROKU W SOCZI?

rosja1

Jewgienij Sudakow, szef Rosyjskiej Federacji Boksu i były pięściarz wagi ciężkiej i superciężkiej, który rywalizował m.in. z naszym Andrzejem Gołotą, poinformował, że Rosja jest poważnym kandydatem do organizacji kolejnych (w 2017 roku) Mistrzostw Świata Seniorów w Boksie.

Zdaniem Sudakowa, prezydent AIBA dr Ching-Kuo Wu w kwietniu w Moskwie, podczas zjazdu organizacji SportAccord, powiedział, że Soczi ma wszystko, co konieczne, by otrzymać organizację światowego czempionatu w 2017 roku. Szef bokserskiej centrali obiecał, że jeszcze w maju wyśle Rosjanom wszystkie niezbędne dokumenty aplikacyjne, by ci w czerwcu lub najpóźniej w lipcu mogli przekazać oficjalną ofertę na organizację Mistrzostw Świata w Soczi.

Ostateczna decyzja kto będzie gościł najlepszych zawodników boksu olimpijskiego ma zapaść w październiku 2016 roku, na posiedzeniu Komitetu Wykonawczego AIBA, które odbędzie się podczas Mistrzostw Świata w Dosze (Katar). Sudakow dodał, że jeśli uda się przeforsować rosyjską ofertę, to turniej mistrzowski rozpocznie się pod koniec września lub na początku października 2017 roku.