19. MEJ: KRYSTIAN PAPIS BOKSUJE DALEJ. PORAŻKA KAMILA ŁAWICKIEGO

anapa

Dwóch naszych reprezentantów boksowało dzisiaj w pojedynkach eliminacyjnych 19. Mistrzostw Europy Juniorów (dawniej kadetów), które rozpoczęły się we Lwowie. Byli to Krystian Papis (57 kg ) oraz Kamil Ławicki (63 kg).

Jako pierwszy na lwowskim ringu zaprezentował się Krystian Papis, który zmierzył się z Bułgarem Yoncho Markovem. Polak bardzo dobrze rozwiązał ten pojedynek pod względem taktycznym, a ponieważ wyszkolenie techniczne także było atutem naszego reprezentanta, wobec tego – po ostatnim gongu – sędziowie nie mieli wątpliwości z orzeczeniem zwycięzcy. Polak wygrał zdecydowanie na punkty, awansując do dalszej fazy turnieju, gdzie w pojedynku, którego stawką będzie awans do ćwierćfinału zmierzy się z Węgrem Armando Rostasem.

Kolejnym naszym zawodnikiem, którego oglądaliśmy dzisiaj na lwowskim ringu był Kamil Ławicki, którego rywalem był Węgier Richard Olan. Pierwsze starcie tego pojedynku miało korzystny przebieg dla Polaka. Ławicki długimi prostymi z obu rąk powstrzymywał skutecznie prącego do przodu jak czołg Węgra. Z biegiem czasu jednak Olan coraz częściej przedzierał się do półdystansu, w którym zbierał punkty. Ostatecznie – po trzech rundach toczonego w szybkim tempie pojedynku – to Węgier został uznany przez punktowych zwycięzcą, eliminując naszego reprezentanta z turnieju.

źródło: pzb.com.pl