ZAKOPANE – PRZEDOSTATNI ETAP PRZYGOTOWAŃ KADRY NARODOWEJ DO 1. IE W BAKU

kadra_cet04

Tylko dwa zgrupowania szkoleniowe dzielą cztery reprezentantki Polski seniorek od startu w historycznych 1. Igrzyskach Europejskich w Baku. Przedostatnim etapem przygotowań podopiecznych trenera Pawła Pasiaka do startu będzie zgrupowanie w COS-OPO w Zakopanem, które odbędzie się w dniach od 17 do 25 maja 2015 roku.

W stolicy polskich Tatr trenować będzie dziewięć kadrowiczek. Oprócz Sandry Drabik (Soma Boxing Kielce, 51 kg), Eweliny Wicherskiej (PKB Poznań, 54 kg), Kingi Siwej (SAKO Gdańsk, 64 kg) i Lidii Fidury (GUKS Carbo Gliwice, 75 kg), które będą reprezentowały nasz kraj w stolicy Azerbejdżanu, powołania otrzymały także: Angelika Grońska (Kleofas Katowice, 51 kg), Laura Grzyb (BKS Jastrzębie, 54 kg), Aneta Rygielska (KS Pomorzanin Toruń, 60 kg), Kinga Szlachcic (Boksing Zielona Góra, 60 kg) i Magdalena Czajkowska (KKS Poznań, 69 kg).

Pięć dni po zakończeniu treningów w górach, nasze zawodniczki zmienią klimat, przenosząc się do COS OPO „Cetniewo” we Władysławowie, gdzie 9 czerwca zakończą proces treningowo-przygotowawczy. Igrzyska Europejskie rozpoczną się 12 czerwca i potrwają do 28 czerwca. Organizatorzy spodziewają się startu 80 zawodniczek (po 16 w każdej z pięciu kategorii wagowych).