W SZCZECINIE ROZPOCZĘŁY SIĘ 86. MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW W BOKSIE

pasmp15

86. Mistrzostwa Polski Seniorów w Szczecinie rozpoczęły się zgodnie z planem, czyli od rejestracji, ważenia i odpowiednich badań lekarskich. Chwilę po godz. 15.00 rozpoczęła się konferencja techniczna, podczas której zostały omówione wszystkie najistotniejsze tematy dotyczące organizacyjnej strony mistrzostw.

Gdy formalności dobiegły końca, można było zająć się tym, na co najbardziej czekali wszyscy zgromadzeni w sali konferencyjnej trenerzy, czyli ceremonią losowania. Przy użyciu systemu elektronicznego wypełniono drabinki, które pomogą w wyłonieniu mistrzów dziesięciu różnych kategorii wagowych. Udział w szczecińskiej imprezie weźmie ostatecznie 163 pięściarzy, czyli mniej niż zapowiadano jeszcze przed tygodniem.

- Niestety, sporą część przerosły koszty, ponieważ trzeba zapłacić między innymi za przejazd, wyżywienie i noclegi – tłumaczy Arkadiusz Szwedowicz, jeden z organizatorów. – Do tego mistrzostwa kolidują w tym roku z terminami matur, więc nie wszystkie kluby mogły wystawić pełne reprezentacje.

Z powodu mniejszej liczby walk, zdecydowano się na przesunięcie godziny rozpoczęcia zawodów, które ostatecznie wystartowały punktualnie o godz. 19.00. W poniedziałek rozegranych zostało 14 pojedynków (8 w kategorii do 69 kg i 6 w kategorii do 91 kg).

Następna tura rusza we wtorek. W sesji porannej (od godz. 11.00) będzie miało miejsce sześć walk (kategoria do 60 kg), w popołudniowej (od godziny 17.00) dwadzieścia jeden. We wtorek o godzinie 16.30 odbędzie się uroczyste otwarcie zawodów. Poniedziałkowe, wtorkowe oraz środowe pojedynki toczone są na dwóch ringach. Od czwartku (ćwierćfinały) rywalizacja przeniesie się już na jeden ring.

- Chcemy, żeby zasiadający na trybunach widzowie mieli wtedy komfort skupiania się wyłącznie na jednym pojedynku, co pozwoli im w pełni skoncentrować się na sportowej walce o wejście do strefy medalowej – tłumaczył podczas konferencji technicznej Karol Chabros, prezes BKS Skorpion Szczecin.

Dodajmy, że wszelkie informacje dotyczące zawodów będzie można znaleźć na stronie internetowej www.mpsb2015.pl oraz na profilu facebookowym BKS Skorpion Szczecin.

WYNIKI WALK ELIMINACYJNYCH
[4 MAJA 2015 ROKU, GODZ. 19.00 - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

69 KG
Rafał Perczyński (Akademia Walki Warszawa) – Mariusz Kacprzak (Start Włocławek) TKO 2
Oskar Matera (KS Górnik Sosnowiec) – Maciej Klich (KS Szamotuły Boks Team) 3-0
Przemysław Zyśk (UMKS Victoria Ostrołęka) – Mateusz Strugała (KS Gwardia Wrocław) TKO 3
Mateusz Stępień (KSW Róża Karlino) – Cezary Abramczyk (Start Włocławek) 3-0
Maksymilian Gibadło (BUDO Krosno) – Adrian Stępnowski (Bombardier Gdynia) 3-0
Paweł Kujawski (KS Gwardia Wrocław) – Karol Pawlina (Olimp Lublin) 2-1
Tomasz Gryckiewicz (SAKO Gdańsk) – Patryk Kawrow (Cristal Białystok) 3-0
Kamil Urbański (KS Gwardia Wrocław) – Kamil Holka (BKS Orkan Gorzów Wlkp.) 3-0

91 KG
Igor Jakubowski (Zagłębie Konin) – Przemysław Szmigiel (SAKO Gdańsk) WO
Marcin Piasecki (Knock Out Gym Warszawa) – Jakub Rus (TS Czarni Góral Żywiec) TKO 3
Krystian Kawalerski (BKS Olimp Szczecin) – Piotr Snopkowski (TS Wisła Kraków) 3-0
Patryk Rostkowski (Hetman Białystok) – Dawid Kosiorek (KS Szamotuły Boxing Team) 3-0
Mateusz Kowalczyk (06 Kleofas Katowice) – Piotr Stańczak (Legia Warszawa) WO
Oskar Bielski (BKS Skorpion Szczecin) – Kamil Bodzioch (BKS Red Fighters Jelenia Góra) 3-0