Archiwum: Styczeń 2015

NIEDUDANY POWRÓT TORLOPOVEJ. MIMO TO AŻ 11 ZŁOTYCH MEDALI DLA ROSJANEK

meiqing

Ostatecznie bez wstępnie zgłoszonych zawodniczek klubu 06 Kleofas Katowice odbył się międzynarodowy turniej bokserski kobiet Nation Cup, w którym rywalizowały zarówno seniorki, jak i zawodniczki z grup wiekowych Youth oraz Junior. Do serbskiej Suboticy przyjechało kilka bardzo dobrze znanych zawodniczek z Europy i Azji, a o poziomie turniejowych walk czytaliśmy sporo pozytywnych opinii.

W najciekawszym pojedynku piątkowych finałów złota medalistka wagi półciężkiej (81 kg) z Mistrzostw Świata z Qinhuangdao (2012), Chinka Yuan Meiqing (na zdjęciu), boksująca aktualnie w limicie „olimpijskiej” kategorii średniej (75 kg) nie bez trudu pokonała (2-1) wicemistrzynię olimpijską z Londynu, Rosjankę Nadezhdę Torlopovą, która wróciła do rywalizacji po ponad dwuletniej przerwie.

W gronie seniorek najwięcej złotych medali przypadło zawodniczkom z Rosji i Kazachstanu (po 3). W gronie młodzieżowym (Youth) najlepsze były Kazaszki (5 turniejowych triumfów), zaś w rywalizacji juniorek (Junior) po 3 razy na najwyższym stopniu podium stanęły Rosjanki i młode pięściarki z Indii.

WYNIKI WALK FINAŁOWYCH

JUNIOR
46 kg Emi-Mari Todorova (Bułgaria) – Anjali Sharma (Indie) 3-0
48 kg Soniya (Indie) – Emilia Kondakor (Węgry) 3-0
50 kg Mandeep Kaur Sandhu (Indie) – Saneka Vidovic (Serbia) TKO 2
52 kg Alexandra Poleuktova (Rosja) – Angela Nagy (Węgry) 3-0
54 kg Anastasia Artamonova (Rosja) – Harpreet Kaur Sidhu (Indie) TKO 1
57 kg Ludmila Vorontsova (Rosja) – Adela Dusembayeva (Kazachstan) 3-0
60 kg Muskan (Indie) – Shelly Sweeny (Anglia) 2-1
63 kg Yu Lisai (Chiny) – Shruti Yadav (Indie) TKO 2
+80 kg Nadira Maratova (Kazachstan) – Kristina Tkacheva (Rosja) 3-0

YOUTH

48 kg Yulia Chumgalakova (Rosja) – Dinara Kakenova (Kazachstan) 3-0
51 kg Ebonie Jones     (Anglia) – Makhabat Abdimanapova (Kazachstan) 3-0
54 kg Valeria Manchak (Ukraina) – K.Pravish Chanu (Indie) 3-0
57 kg Aigerim Oshakbay (Kazachstan) – Bianka Balajti (Węgry) 3-0
60 kg Nazim Ishanova (Kazachstan) – Siwi Boora (Indie) 3-0
64 kg Aida Abikeyeva (Kazachstan) – Aakansha (Indie) 3-0
69 kg Bayan Akbayeva (Kazachstan) – Mikhaela Nikolova (Bułgaria) 3-0
75 kg Chantelle Reid (Anglia) – Lovlina Borgohain (Indie) 2-0
81 kg Aida Ongdash (Kazachstan) – Zhang Jie (Chiny) 2-1

ELITE

48 kg Ekaterina Pinigina (Rosja) – Alina Turlubayeva (Kazachstan) 2-1
51 kg Jaina Shekerbekova (Kazachstan) – Sarah Bormann (Niemcy) 3-0
54 kg Delphine Mancini (Francja) – Si Haijuan (Chiny) 2-0
57 kg Elena Gradinar (Rosja) – Zhanna Baskayeva     (Kazachstan) 2-1
60 kg Natalia Shadrina (Rosja) – Valerian Spicer (Dominikana) 2-0
64 kg Zarina Tsoloyeva (Kazachstan) – Daria Tomas (Rosja) 3-0
69 kg Stacey Copeland (Anglia) – Elmira Azizova (Rosja) 3-0
75 kg Yuan Meiqing (Chiny) – Nadezhda Torlopova (Rosja) 2-1
81 kg Yuldus Mamatkulova (Kazachstan)    - Akerke Bakhytzhan (Kazachstan) 2-1