ZBIGNIEW GÓRSKI W SKŁADZIE KOMISJI SĘDZIOWSKIEJ AIBA

gorski_2004

Decyzją Światowego Stowarzyszenia Boksu (AIBA) prezes Polskiego Związku Bokserskiego, Zbigniew Górski został nominowany do składu Komisji Sędziowskiej. Podejmując swoją decyzję AIBA wzięła pod uwagę m.in. olbrzymie doświadczenie sędziowskie Zbigniewa Górskiego, który jako trzeci w historii PZB – po Romanie Lisowskim i Bolesławie Idziaku – działacz będzie reprezentował polski boks w światowych strukturach sędziowskich.

Dodajmy, że Zbigniew Górski uprawnienia sędziowskie uzyskał w 1982 roku, dziesięć lat później został arbitrem klasy europejskiej (EABA), a przed Igrzyskami Olimpijskimi w Atlancie (1996) sędzią klasy światowej (AIBA). Zanim został wybrany prezesem, pełnił w Polskim Związku Bokserskim funkcję przewodniczącego wydziału sędziowskiego.

Aktualny prezes PZB należał do najlepszych nie tylko na Starym Kontynencie ale i na świecie. Oceniał najlepszych pięściarzy świata m.in. podczas Mistrzostw Europy Juniorów w Edynburgu (1992), Mistrzostw Świata Juniorów w Budapeszcie (2000), Mistrzostw Świata Seniorów w Belfaście (2001), Mistrzostw Europy w Permie (20012), Pucharu Świata w Astanie (2002), Mistrzostw Europy w Puli (2004) oraz Igrzysk Olimpijskich w Atenach (2004).

Pierwsze posiedzenie Komisji Sędziowskiej AIBA – na które obecny sternik polskiego pięściarstwa został zaproszony – odbędzie się na początku lutego br. Oczywiście dołączamy się do gratulacji!