ZAWODNICZKI KLEOFASA KATOWICE WALCZĄ W SERBII. WRACA NADEZHDA TORLOPOVA!

gronska 01

W dniach od 11 do 16 stycznia w serbskiej Suboticy odbędzie się już czwarta edycja międzynarodowego turnieju bokserskiego kobiet Nation Cup, w której rywalizują zarówno seniorki, jak i zawodniczki z grup wiekowych Youth oraz Junior. Ogółem zgłoszonych zostało aż 177 pięściarek z 21 krajów świata (oprócz Europejek wystąpią także Chinki, Hinduski oraz zawodniczki z Kazachstanu oraz Dominikany).

Polskę tradycyjnie reprezentują w Serbii pięściarki klubu 06 Kleofas Katowice, które całkiem niedawno rywalizowały na Litwie i w Rosji. Liderką drużyny jest Angelika Grońska (51 kg), która dwa lata temu boksowała w finale 2. Nation Cup w Zrenjaninie. Oprócz niej w turnieju wystąpią także Monika Serfain (54 kg) oraz Aleksandra Talaga (64 kg).

Największymi gwiazdami zawodów będą aktualna mistrzyni świata Nazym Kazibay (Kazachstan, 48 kg), srebrna medalistka z Jeju City Lyazzat Kungenbayeva (Kazachstan, +81 kg) oraz złota medalistka Mistrzostw Świata z Qinhuangdao (2012), Chinka Yuan Meiqing (81 kg).

Niespodzianką wielkiego kalibru zapewne będzie powrót na ring po ponad 2 latach przerwy wicemistrzyni olimpijskiej z Londynu, Rosjanki Nadezhdy Torlopovej (75 kg), która ostatnią walkę w karierze stoczyła 9 sierpnia 2012 roku, przegrywając (12-19) z Amerykanką Claressą Shields.

4th-nations-cup-2015-serbia