TRZY FINAŁY JUNIORÓW W MTB „NADZIEI OLIMPIJSKICH” W USTI NAD ŁABĄ

usti

W Usti nad Łabą rozegrana została kolejna edycja MTB „Nadziei Olimpijskich”, nawiązująca do tradycji sięgających połowy lat 60. XX wieku, w których swoje wielkie kariery na arenie międzynarodowej zaczynało wielu mistrzów pięści, jak chociażby: Borys Kuźniecow, Mate Parlov , Anatoli Klimanow, Leszek Błażyński, Teofilo Stevenson, Jerzy Rybicki, Henryk Średnicki, czy Paweł Skrzecz. W tegorocznym turnieju, w którym boksowali juniorzy (dawniej kadeci), wystąpiły ekipy z Izraela, Polski, Rosji, Słowacji, Węgier i Czech.

- Turniej nie miał może zbyt mocnej obsady, ale był to bardzo pożyteczny start dla naszych młodych kadrowiczów przed drugą częścią sezonu – mówi Marcin Stankiewicz szkoleniowiec młodzieżowej kadry narodowej mężczyzn.

Dodajmy, że Polacy zdobyli w Usti nad Łabą trzy srebrne medale, które do kraju przywieźli Karol Kowal (57 kg), Eryk Apresjan (63 kg) i Damian Taudul (70 kg).

WYNIKI BIAŁO-CZERWONYCH:

Damian Durkacz (48 kg) przegrał w półfinale na punkty z Silvestrem Kanalisem (Węgry)

Karol Kowal (57 kg) zwyciężył przez TKO w 1 r. Tomasa Horaka (Czechy), wypunktował Patrika Balasza (Czechy) i przegrał w finale na punkty z Filipem Mecarosem (Słowacja)

Eryk Apresjan (63 kg) pokonał na punkty w półfinale Adri Cemesa (Słowacja) i przegrał w finale z Davidem Kotrcem (Czechy).

Damian Taudul (70 kg) – wylosował finał, w którym został wypunktowany przez Laszlo Kozaka (Węgry).

Damian Rybarczyk (75 kg) – przegrał na punkty w półfinale z Peterem Balosi (Węgry)

żródło: pzb.com.pl