DOMINACJA WYSPIARZY W GLASGOW. POLAK UCZESTNIKIEM IGRZYSK WSPÓLNOTY BRYTYJSKIEJ!

Aż siedem złotych medali wywalczyli Wyspiarze podczas 20. Igrzysk Wspólnoty Brytyjskiej (Commonwealth Games). Trudno powiedzieć, czy to dobry prognostyk przed zbliżającymi się 8. Mistrzostwami Unii Europejskiej, bo nadal nie ma oficjalnych informacji o obsadzie sofijskiego turnieju. Na ringu w Glasgow najlepiej radzili sobie Anglicy, zdobywając 3 złote, 1 srebrny i 1 brązowy medal. Na najwyższym stopniu podium stanęło także po dwóch Irlandczyków i Szkotów oraz po jednym pięściarzu z Australii, Nowej Zelandii i Kanady.

Pewnego rodzaju niespodzianką był start w turnieju w wadze ciężkiej (91 kg) znanego polskim kibicom starszego i średniego pokolenia, czterokrotnego medalistę Mistrzostw Polski, Krystiana Boruckiego (ex-Zawisza Bydgoszcz i Gwardia Warszawa), który reprezentował barwy Wyspy Man (Isle of Man). Nasz 35-letni rodak (w przeszłości wygrywał m.in. z Krzysztofem Bieniasem, Damianem Jonakiem, Łukaszem Wawrzyczkiem, Mirosławem Nowosadą, czy Mariuszem Cendrowskim), który obecnie bokserskie treningi łączy z pracą ochroniarza w nocnym klubie w pierwszej walce przegrał niestety przez TKO w 1. starciu z Nigeryjczykiem Efetoborem Apochim, który ostatecznie wywalczył brązowy medal (pokonał także utalentowanego Australijczyka Jaya Opetaię).