ZA 100 DNI RUSZY PROJEKT AIBA PRO BOXING

aiba-pro-boxing-logo

Międzynarodowe Stowarzyszenie Boksu Amatorskiego (AIBA) przypomniało, że tylko 100 dni dzieli nas od publikacji wstępnego rankingu zawodników zgłoszonych do rywalizacji w ramach AIBA Pro Boxing (APB). Dokładnie 24 października poznamy zestawienie, które zainicjuje ten rewolucyjny projekt pięściarskiej centrali.

W oczekiwaniu na tę chwilę AIBA uruchomiła specjalną stronę internetową dedykowaną projektowi APB, na której – na razie – znajdują się tylko oficjalne profile zawodników wagi papierowej (49 kg), których zobaczymy w walkach zawodowych. Wśród nich są absolutne gwiazdy światowego boksu olimpijskiego, m.in.: aktualny mistrz świata z Ałmatów (2013), Kazach Birzhan Zhakypov, wicemistrz świata z Baku (2011) Jonghun Shin z Korei Południowej, olimpijczyk z Londynu (2012), Filipińczyk Mark Anthony Barriga oraz Młodzieżowy Mistrz Świata z Erywania (2012), Chińczyk Lu Bin.

Profile pięściarzy z pozostałych kategorii wagowych będą stopniowo publikowane, a ich pełna lista znajdzie się na wspomnianej stronie internetowej już we wrześniu.