W KESZTHELY ROZPOCZĘŁY SIĘ 12. MISTRZOSTWA EUROPY UCZNIÓW

schoolboys2014

W Keszthely rozpoczęły się 12. Mistrzostwa Europy Uczniów (Młodzików/Schoolboys), w których rywalizują najlepsi zawodnicy Starego Kontynentu w wieku 13 i 14 lat. Na Węgrzech rywalizuje także trzyosobowa reprezentacja Polski, prowadzona przez trenera Marcina Gruchałę.

Niestety swój premierowy pojedynek przegrał wczoraj Jakub Waszkiewicz (Victoria Ostrołęka, 46 kg), ulegając Mołdawianinowi Constantinowi Ursu. Rywal – zdaniem relacjonującego zawody Łukasza Butryńskiego – był jak najbardziej w zasięgu naszego młodziutkiego zawodnika i bardzo niewiele zabrakło by go pokonać. Po dwóch wyrównanych rundach, gdzie w pierwszej lekką przewagę uzyskał Mołdawianin, natomiast w drugiej przeważał Polak, wszystko zależało od trzeciego starcia. W nim mimo, że nasz pięściarz postawił wszystko na jedną kartę, precyzyjniejszy i skuteczniejszy okazał się przeciwnik i to jego sędziowie uznali zwycięzcą pojedynku.

Dzisiaj czekamy na serię popołudniową (od godz. 15.00), w której jako pierwsi zaboksują Kewin Gruchała (Boxing Team Chojnice, 48 kg) z Czechem Ondrejem Danko, natomiast Huberta Adrycha (Korona Wałcz, 56 kg) czeka bój z Włochem Armando Casamonicą.

- W wagach, w których mamy reprezentantów jest niestety spora konkurencja i dosyć wysoki poziom. Jednak ring wszystko zweryfikuje, trzeba być dobrej myśli – zakończył Łukasz Butryński.