AGATA KACZMARSKA MISTRZYNIĄ EUROPY DO LAT 22. TRZECIE MIEJSCE POLEK DRUŻYNOWO

kaczmarska_mp2018

W rumuńskim mieście Targu Jiu zakończyły się 1. Mistrzostw Europy do lat 22, w których wystartowało 77 zawodniczek, w tym siedmioosobowa reprezentacja Polski, prowadzona przez trenerów Marka Węgierskiego i Łukasza Butryńskiego. W niedzielnych finałach wystąpiły trzy Biało-Czerwone, z których najlepiej zaprezentowała się Agata Kaczmarska (81 kg). Licząca 20 lat pięściarka z Radomia pokonała pewnie na punkty (5-0) o rok młodszą Turczynkę Selmę Karakoyun i stanęła na najwyższym stopniu podium. Nasza zawodniczka pokazała dzisiaj ofensywny boks, poparty dobrym przygotowaniem fizycznym i niezłą szybkością.

Pozostałe dwie nasze finalistki musiały uznać wyższość swoich rywalek. Anna Góralska (54 kg), która w turnieju na swoje konto zapisała aż 3 z 5 „polskich” zwycięstw, tym razem nie sprostała (0-5) 20-letniej Angielce Ebonie Jones. Z kolei 19-letnia Natalia Marczykowska (69 kg) przegrała jednogłośnie na punkty (0-5) z równie jak ona młodą, Bułgarką Melis Yonuzovą. Po zawodniczce z Wałcza widać dzisiaj było oznaki zmęczenia trudnym turniejem, z kolei radomianka przez większość pojedynku toczyła równy, choć bardzo nieefektowny bój z rywalką i o zwycięstwie Bułgarki mogło zadecydować dość zaskakujące liczenie Polki pod koniec 3. starcia.

Tak, więc Polki przywiozą do domu 5 medali (1 złoty, 2 srebrne i 2 brązowe), co mimo słabej frekwencji turnieju musi cieszyć. Dla niektórych z nich było to dobre przetarcie przed majowymi Mistrzostwami Europy we Władysławowie. Tam poprzeczka zostanie przez rywalki powieszona sporo wyżej. Dodajmy, że w klasyfikacji medalowej Polki zajęły wysokie trzecie miejsce, ustępując tylko Turczynkom i Włoszkom.

WYNIKI WALK FINAŁOWYCH [1 kwietnia 2018 r. - na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

48 KG Elif Delismen (Turcja) – Yulia Demyanenko (Ukraina) 3-2
51 KG Busenaz Cakiroglu (Turcja) – Romane Moulai (Francja) 5-0
54 KG Ebonie Jones (Anglia) – Anna Góralska (Polska) 5-0
57 KG Irma Testa (Włochy) – Cristina Cosma (Rumunia) 5-0
60 KG Amy Broadhurst (Irlandia) – Francesca Martusciello (Włochy) 5-0
64 KG Rebecca Nicolli (Włochy) – Sema Caliskan (Turcja) 4-1
69 KG Melis Yonuzova (Bułgaria) – Natalia Marczykowska (Polska) 5-0
75 KG Busenaz Surmeneli (Turcja) – Aoife O`Rourke (Irlandia) WO.
81 KG Agata Kaczmarska (Polska) – Selma Karakoyun (Turcja) 5-0