Archiwum: Marzec 2018

1. ME U-22: TURNIEJ ŻYCIA „GÓRALKI”. NATALIA MARCZYKOWSKA TAKŻE POWALCZY O ZŁOTO

goralska_u22

Wszystko na to wskazuje, że to najlepszy turniej w karierze Anny Góralskiej (54 kg). Pięściarka Korony Wałcz wygrała dziś trzeci pojedynek podczas 1. Mistrzostw Europy do lat 22 i tym samym zapewniła sobie awans do finału i co najmniej srebrny medal. W półfinale przyszło jej rywalizować z cenioną w Europie Szwedką Katrin Noren i wykorzystała życiową szansę, pokonując ją niejednogłośnie na punkty (4-1). Nie był to jedyny szczęśliwy „polski” akcent w półfinałach. Swój premierowy pojedynek w turnieju wygrała również 19-letnia Natalia Marczykowska (69 kg), punktując pewnie (5-0) bardziej od siebie doświadczoną Włoszkę Monikę Floridię.

Niestety z turniejem pożegnały się Natalia Barbusińska (64 kg) i Elżbieta Wójcik (75 kg), przegrywając wyraźnie na punkty (0-5) z Włoszką Rebeccą Nicolli (Natalia) i Turczynką Busenaz Surmeneli (Elżbieta). Trudniejszą przeciwniczkę miała zawodniczka z Karlina, która niestety nie zdołała się zrewanżować rywalce za porażkę poniesiona podczas ubiegłorocznego MTB im. Feliksa Stamma, będąc tym razem liczoną w 2. starciu i przegrywając wszystkie rundy. Szczeciniankę być może zjadła trema, bo walczyła dzisiaj ze swoją włoską rówieśniczką, która w ub. roku w Guwahati napędziła stracha Młodzieżowej Mistrzyni Świata, Ankushicie Boro. Dzisiaj w ringu przeważała Nicolli, która wygrała każde starcie i to ona zaboksuje w finale.

Tak, więc w finale wystąpią trzy Biało-Czerwone. Anna Góralska skrzyżuje rękawice z Angielką Ebonie Jones, Natalia Marczykowska z Bułgarką Melis Yonuzovą oraz Agata Kaczmarska (81 kg) z Turczynką Selmą Karakoyun. Naszym zdaniem każda z Polek będzie faworytką w swoich walkach, więc… Trzymamy kciuki!

WYNIKI WALK PÓŁFINAŁOWYCH [29 marca 2018 r. - na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

48 KG
Yulia Demyanenko (Ukraina) – Demi Jade Resztan (Anglia) 3-2
Elif Delismen (Turcja) – Emi-Mari Todorova (Bułgaria) 4-1

51 KG
Romane Moulai (Francja) – Alexandra Viglasi (Węgry) 5-0
Busenaz Cakiroglu (Turcja) – Ivy Jane Smith (Anglia) 4-1

54 KG
Ebonie Jones (Anglia) – Giulia Lamagna (Włochy) 5-0
Anna Góralska (Polska) – Katrin Noren (Szwecja) 4-1

57 KG
Cristina Cosma (Rumunia) – Flora Tar (Węgry) AB 1
Irma Testa (Włochy) – Urguya Us (Turcja) 5-0

60 KG
Amy Broadhurst (Irlandia) – Belinda Limuka (Francja) 5-0
Francesca Martusciello (Włochy) – Nikoleta Pita (Grecja) 3-2

64 KG
Sema Caliskan (Turcja) – Diana Starkova (Ukraina) 5-0
Rebecca Nicolli (Włochy) – Natalia Barbusińska (Polska) 5-0

69 KG
Melis Yonuzova (Bułgaria) – Natalia Meleshko (Ukraina) RSC 2
Natalia Marczykowska (Polska) – Monica Floridia (Włochy) 5-0

75 KG
Aoife O`Rourke (Irlandia) – Carlotta Paoletti (Włochy) 5-0
Busenaz Surmeneli (Turcja) – Elżbieta Wójcik (Polska) 5-0

3. ME U-22: POLACY PONOWNIE POZA STREFĄ MEDALOWĄ

słomiński

Bez medalu 3. Mistrzostw Europy do lat 22 wrócą do kraju z rumuńskiego Targu Jiu reprezentanci Polski. Dzisiaj w pojedynkach ćwierćfinałowych wystąpili bohaterowie z poniedziałku, Jakub Słomiński (49 kg) oraz Kamil Bodzioch (+91 kg). Niestety obaj pożegnali się z turniejem. Pierwszy przegrał jednogłośnie na punkty (0-5) z ubiegłorocznym ćwierćfinalistą Mistrzostw Rosji, Islamem Abumuslimovem, zaś drugi, rywalizując z mistrzem Chorwacji, Marko Milunem, na skutek kontuzji został przez lekarza w połowie 1. starcia odesłany do narożnika.

Tak, więc Biało-Czerwoni podczas tegorocznych 3. ME do lat 22 stoczyli 10 walk, wygrywając 3 i przegrywając 7 oraz wprowadzając dwóch zawodników do ćwierćfinału. To wynik nieco słabszy od ubiegłorocznego (12 walk, 5 zwycięstw, 7 porażek i 3 ćwierćfinały). Do trzech razy sztuka? Nie dla wszystkich, bo niektórzy ze startujących w 2019 r. będą mieli po 23 lata…

WYNIKI WALK 1/4 FINAŁU [28 marca 2018 r. - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

49 KG
Islam Abumuslimov (Rosja) – Jakub Słomiński (Polska) 5-0
Evgen Ovsyannikov (Ukraina) – Nicola Cordella (Włochy) 5-0
Salah Ibrahim (Niemcy) – Florin Balteanu (Rumunia) 5-0
Shakhil Allakhverdiev (Gruzja) – Tugay Oner (Turcja) 5-0

52 KG
Billal Bennama (Francja) – Masud Yusifzade (Azerbejdżan) 3-2
Daniel Asenov (Bułgaria) – Tarik Ibrahim (Niemcy) RSC 3
Maksim Stakheyev (Rosja) – Batuhan Ciftci (Turcja) 4-1
Gabriel Escobar (Hiszpania) – Rostislav Belostotskiy (Ukraina) 3-0

64 KG
Wladislaw Baryshnik (Niemcy) – Bakhtiyar Gazibekov (Azerbejdżan) 4-1
Lasha Guruli (Gruzja) – Mihail Cvasiuc (Mołdawia) 4-1
Francesco Iozia (Włochy) – Ahmad Shtivi (Izrael) 4-1
Tugrulhan Erdemir (Turcja) – Vasile Suciu (Rumunia) 5-0

69 KG
Vladislav Savostyanov (Rosja) – Nisat Mamedov (Azerbejdżan) 4-1
Maksim Pylypets (Ukraina) – Serhat Guler (Turcja) 3-2
Vincenzo Arecchia (Włochy) – Miroslav Kapuler (Izrael) 4-1
Carl Fail (Anglia) – Nabil Messaoudi (Belgia) 5-0

+91 KG
Magomed Abdullayev (Azerbejdżan) – Djamili Dine Aboudou (Francja) 4-1
Aziz Abbas Mouhidine (Włochy) – Mucahit Ilyas (Turcja) 5-0
Marko Milun (Chorwacja) – Kamil Bodzioch (Polska) RSC.K 1
Vladislav Muravin (Rosja) – Alexander Mueller vom Berge (Niemcy) 5-0

1. ME U-22: DRUGIE ZWYCIĘSTWO I ZASŁUŻONY MEDAL ANNY GÓRALSKIEJ

Boks Kobiet 01

Drugie zwycięstwo podczas 1. Mistrzostw Europy do lat 22 wywalczyła dzisiaj w Targu Jiu mistrzyni Polski wagi koguciej (54 kg), Anna Góralska. Pięściarka z Wałcza, która – na razie – jako jedyna z Biało-Czerwonych wygrywa na rumuńskim ringu, pewnie wypunktowała 19-letnią Węgierkę, Angelę Nagy i awansowała do półfinału, w którym jutro skrzyżuje rękawice ze Szwedką Katrin Noren.

Niestety swój premierowy pojedynek przegrała nasza debiutantka na międzynarodowej imprezie mistrzowskiej, Angelika Krzysztoforska (51 kg), która nie sprostała (0-5) innej młodej Madziarce, Alexandrze Viglasi, znanej w Polsce ze startów w Międzynarodowych Mistrzostwach Śląska w Gliwicach.

Tak, więc jutro w walkach półfinałowych zobaczymy cztery podopieczne trenerów Marka Węgierskiego i Łukasza Butryńskiego. Oprócz wspomnianej rywalizacji Anny Góralskiej z Noren, Natalia Barbusińska (64 kg) zmierzy się z Włoszką Rebeccą Nicoli, Natalia Marczykowska (69 kg) z inną pięściarką z Italii, Monica Floridią oraz Elżbieta Wójcik (75 kg) z bitną, młodą Turczynką, Busenaz Sumeneli, z którą przegrała przed rokiem podczas MTB im. Feliksa Stamma. To dobra pora i miejsce na rewanż…

WYNIKI WALK 1/4 FINAŁU [28 marca 2018 r. - na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

48 KG
Demi Jade Resztan (Anglia) – Marie Maciejewski (Niemcy) 5-0
Yulia Demyanenko (Ukraina) – Cristina Aciobanitei (Rumunia) 5-0
Elif Delismen (Turcja) – Roberta Bonatti (Włochy) 5-0
Emi-Mari Todorova (Bułgaria) – Shannon Sweeney (Irlandia) 5-0

51 KG
Romane Moulai (Francja) – Charlotte Hoffmann (Niemcy) 5-0
Alexandra Viglasi (Węgry) – Angelika Krysztoforska (Polska) 5-0
Busenaz Cakiroglu (Turcja) – Petra Lastovkova (Czechy) 5-0
Ivy Jane Smith (Anglia) – Aikate Koutsogeorgopoulou (Grecja) 5-0

54 KG
Giulia Lamagna (Włochy) – Marianna Maksimov (Ukraina) 5-0
Ebonie Jones (Anglia) – Amanda Millere (Łotwa) 5-0
Anna Góralska (Polska) – Angela Nagy (Węgry) 5-0
Katrin Noren (Szwecja) – Rabia Orucoglu (Turcja) 5-0

57 KG
Cristina Cosma (Rumunia) – Plamena Ivanova (Bułgaria) RSC 1
Flora Tar (Węgry) – Cristina Cravcenco (Mołdawia) 3-2
Urguya Us (Turcja) – Ramona Graeff (Niemcy) 5-0
Irma Testa (Włochy) – Aliya Valizade (Azerbejdżan) 5-0

60 KG
Amy Broadhurst (Irlandia) – Esra Yildiz (Turcja) 5-0
Belinda Limuka (Francja) – Aslkhan Mehmedova (Bułgaria) 4-1
Nikoleta Pita (Grecja) – Mayssen Lambot (Belgia) 5-0
Francesca Martusciello (Włochy) – Melisa Noemi Gonzalez (Hiszpania) 5-0

64 KG
Diana Starkova (Ukraina) – Georgiana Avram (Rumunia) RSC 3
Rebecca Nicolli (Włochy) – Austeja Auciote (Litwa) 5-0

69 KG
Melis Yonuzova (Bułgaria) – Mariam Jabrailova (Azerbejdżan) 3-2
Monica Floridia (Włochy) – Vivien Budai (Węgry) 5-0

3. ME-22: BEZ ZWYCIĘSTW POLAKÓW W TRZECIM DNIU TURNIEJU

soczynski

Po wczorajszym udanym dniu liczyliśmy, że we wtorek trzej kolejni Biało-Czerwoni pójdą „za ciosem” i awansują do ćwierćfinałów 3. Mistrzostw Europy do lat 22. Niestety, mimo ambitnej postawy, zarówno walczący w I serii Michał Soczyński (91 kg), jak i rywalizujący wieczorem Karol Kowal (64 kg) oraz Filip Wąchała (69 kg) zeszli z ringu pokonani.

Pierwszy z nich przegrał jednogłośnie na punkty (0-5) z ubiegłorocznym mistrzem Ukrainy Serhiyem Horskovem, drugi po trzech liczeniach uległ przez RSC w 2. minucie i 37. sekundzie 2. starcia leworęcznemu brązowemu medaliście mistrzostw Rumunii, Vasile Suciu, zaś trzeci po wyrównanym pojedynku przegrał (0-5) z ubiegłorocznym wicemistrzem Europy do lat 22, Rosjaninem Vladislavem Savostyanovem.

Jutro o awans do strefy medalowej powalczą nasi poniedziałkowi bohaterowie. Rewelacyjny zwycięzca Samuela Carmony, Jakub Słomiński (49 kg), skrzyżuje rękawice z ubiegłorocznym ćwierćfinalistą Mistrzostw Rosji, Islamem Abumuslimovem, a Kamil Bodzioch (+91 kg) zmierzy się z aktualnym mistrzem Chorwacji, Marko Milunem.

 

WYNIKI WALK 1/8 FINAŁU [27 marca 2018 r. - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

56 KG
Erik Petrosyan (Armenia) – Filip Meszaros (Słowacja) 4-0
Jose Quiles (Hiszpania) – Nemanja Gavrilovic (Serbia) 5-0
Hamsat Shadalov (Niemcy) – Krenar Zeneli (Albania) AB 3
Tayfur Aliyev (Azerbejdżan) – Raffaele Di Serio (Włochy) 4-1
Nikolay Shakh (Białoruś) – Unal Kalkisim (Turcja) 4-1
Boyan Asenov (Bułgaria) – Jordan Rodriguez (Francja) 4-1
Robert Jitaru (Rumunia) – Jordan Moore (Irlandia) 5-0
Ruslan Belousov (Rosja) – Victor Vacula (Mołdawia) KO 2

60 KG
Arslan Khataev (Finlandia) – Thomas Hodgson (Anglia) 5-0
Albert Batyrgaziev (Rosja) – Rusłan Rustamov (Azerbejdżan) 5-0
Dorin Bucsa (Mołdawia) – Murat Yildirim (Niemcy) 5-0
Hrayr Shakhverdyan (Armenia) – Andrei Udubasa (Rumunia) 5-0
Otari Naveriani (Gruzja) – Lounes Hamraoui (Francja) 5-0
Zoravor Petrosian (Ukraina) – Kiril Rusinov (Bułgaria) 3-2
Necat Ekinci (Turcja) – Gilvinas Lukosiunas (Litwa) 5-0
Dmitriy Asanov (Białoruś) – Matej Simec (Chorwacja) 5-0

64 KG
Bakhtiyar Gazibekov (Azerbejdżan) – Sigitas Stoncius (Litwa) 5-0
Wladislaw Baryshnik (Niemcy) – Petr Novak (Czechy) 5-0
Mihail Cvasiuc (Mołdawia) – Yaroslav Khartsiz (Ukraina) 5-0
Lasha Guruli (Gruzja) – Emil Harrysson (Szwecja) 5-0
Ahmad Shtivi (Izrael) – Yanis Mehah (Francja) 3-2
Francesco Iozia (Włochy) – Dmitriy Dashkevich (Białoruś) 3-2
Tugrulhan Erdemir (Turcja) – Pavel Fedorov (Rosja) 5-0
Vasile Suciu (Rumunia) – Karol Kowal (Polska) RSC 2

69 KG
Vladislav Savostyanov (Rosja) – Filip Wąchała (Polska) 5-0
Nisat Mamedov (Azerbejdżan) – Mihael Jugovic (Chorwacja) 5-0
Serhat Guler (Turcja) – Aleksey Dziarnov (Białoruś) 4-1
Maksim Pylypets (Ukraina) – Dumitru Vicol (Rumunia) 5-0
Miroslav Kapuler (Izrael) – Paul Wall (Niemcy) 5-0
Vincenzo Arecchia (Włochy) – Pavel Kamanin (Estonia) 5-0
Carl Fail (Anglia) – Eskerhan Madiyev (Gruzja) 4-1
Nabil Messaoudi (Belgia) – Gurgen Madoyan (Armenia) 3-1

75 KG
Arjon Kajoshi (Albania) – Adam Chartoi (Szwecja) 5-0
Mikhail Ostroumov (Izrael) – Lancelot Proton de la Chapelle (Francja) 4-0
Gabriel Dossen (Irlandia) – Hambardzum Hakobyan (Armenia) 4-1
Giorgi Kharabadze (Gruzja) – Vytautas Balsys (Litwa) 5-0
Djordje Bujisic (Serbia) – Oleg Risiuc (Mołdawia) 5-0
Silvio Schierle (Niemcy) – Ismail Huseynli (Azerbejdżan) 5-0
Olexiy Tokarchuk (Ukraina) – Robert Cservenka (Węgry) 3-2
Shamil Khatayev (Rosja) – Utku Erdogan (Turcja) 4-1

81 KG
Sergey Murashev (Rosja) – Alexandr Khalayev (Białoruś) 5-0
Alberto Biro (Rumunia) – Andrejs Nikolajevs (Łotwa) 5-0
Rick de Nooijer (Holandia) – Azuolas Zube (Litwa) 3-1
Stepan Grekul (Ukraina) – Vladislav Gumeniuc (Mołdawia) AB 3
Genckan Yagmur (Turcja) – Bence Lukacsi (Węgry) 4-1
Leo Cvetkovic (Chorwacja) – Filip Stankovic (Serbia) 5-0
Blagoy Naydenov (Bułgaria) – Jabrail Elekov (Azerbejdżan) 5-0
Athanasios Kazakis (Niemcy) – Federico Antonaci (Włochy) 5-0

91 KG
Toni Filipi (Chorwacja) – Lewis Williams (Anglia) 3-2
Berat Acar (Turcja) – Soheb Bouafia (Francja) 5-0
Ivan Mechkov (Bułgaria) – Krenar Aliu (Finlandia) 5-0
Sergiy Horskov (Ukriana) – Michał Soczyński (Polska) 5-0
Lucian Kuehne (Niemcy) – Victor Sambrishi (Mołdawia) 5-0
Narek Manasyan (Armenia) – Ilya Kulinenko (Białoruś) 5-0
Muslim Gadzhimagomedov (Rosja) – David Michalek (Słowacja) KO 1
Nikoloz Begadze (Gruzja) – Jiri Havel (Czechy) 5-0

DWA ZWYCIĘSTWA W ME U-22. SŁOMIŃSKI DEMOLUJE FAWORYTA. BODZIOCH LEPSZY OD MISTRZA WĘGIER

slominski_canada

Przed rozpoczęciem 3. Mistrzostw Europy do lat 22, Samuel Carmona (49 kg) zaliczany był do grona głównych faworytów do złotego medalu. W krótkim czasie błyskotliwy Hiszpan zyskał pozycję czołowego pięściarza Starego Kontynentu. W 2016 r. wywalczył kwalifikację do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, gdzie dotarł do ćwierćfinału. Przed rokiem stanął na najniższym stopniu podium Mistrzostw Europy w Charkowie (2017). Jednak dzisiaj Carmona  został zdominowany w sposób spektakularny przez Jakuba Słomińskiego, który po uprzednich trzech liczeniach, pokonał rywala przez RSC na 3 sekundy przed zakończeniem drugiego starcia. To oczywiście największy sukces Polaka, który zapewne doda mu skrzydeł w kolejnych walkach turnieju w Targu Jiu.

Drugim bohaterem polskiej ekipy był Kamil Bodzioch (+91 kg), który znakomicie rozpoczął start w swoich drugich z kolei ME do lat 22, pokonując w II serii dzisiejszych walk jednogłośnie na punkty (5-0) Węgra Karoly Berkiego. Tym samym wywalczył awans do ćwierćfinału, w którym stanie oko w oko z Chorwatem Marko Milunem, który niespodziewanie pokonał wysokiego Holendra Stanleya Koemansa. Z kolei Jakub Słomiński w pojedynku o awans do strefy medalowej zaboksuje z ubiegłorocznym ćwierćfinalistą Mistrzostw Rosji, Islamem Abumuslimovem.

Niestety do kolejnej fazy zawodów nie zdołał awansować Jakub Kasprzak (81 kg), który został wypunktowany (0-5) przez Rosjanina Sergeya Murasheva (Rosja).

 

WYNIKI WALK 1/16 FINAŁU [26 marca 2018 r. - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

56 KG
Unal Kalkisim (Turcja) – Nandor Csoka (Węgry) 4-1
Boyan Asenov (Bułgaria) – Vasile Usturol (Belgia) WO.
Ruslan Belousov (Rosja) – Arturas Zinkovskis (Litwa) 5-0
Erik Petrosyan (Armenia) – Alen Rahimic (Bosnia i Hercegowina) 5-0
Krenar Zeneli (Albania) – Miroslav Gorol (Czechy) 5-0
Tayfur Aliyev (Azerbejdżan) – Tamerlan Mirashov (Ukraina) 5-0

64 KG
Yanis Mehah (Francja) – Daniel Janicijevic (Austria) 4-1
Dmitriy Dashkevich (Białoruś) – Ibrahima Diallo (Belgia) 5-0
Tugrulhan Erdemir (Turcja) – Patriot Behrami (Kosowo) 5-0
Vasile Suciu (Rumunia) – Hugo Micallef (Monako) 4-1
Bakhtiyar Gazibekov (Azerbejdżan) – Adrian Thiam (Hiszpania) 3-2
Wladislaw Baryshnik (Niemcy) – Erik Pijetraj (Chorwacja) 5-0
Mihail Cvasiuc (Mołdawia) – Damjan Grmusa (Serbia) RSC 1
Lasha Guruli (Gruzja) – Richard Kovacs (Węgry) 4-1

75 KG
Giorgi Kharabadze (Gruzja) – Martin Grgec (Chorwacja) 5-0
Djordje Bujisic (Serbia) – Moreno Fendero (Francja) 4-1
Silvio Schierle (Niemcy) – Eduard Piirisild (Estonia) 5-0
Olexiy Tokarchuk (Ukraina) – Syrano Lorenzo Romero (Hiszpania) 5-0
Shamil Khatayev (Rosja) – Viktor Deshkevich (Białoruś) 5-0
Arjon Kajoshi (Albania) – Giovanni Sarchioto (Włochy) 5-0
Mikhail Ostroumov (Izrael) – Viorel Ficiu (Rumunia) 5-0
Lancelot Proton de la Chapelle (Francja) – Goce Janevski (Macedonia) 5-0
Hambardzum Hakobyan (Armenia) – Edin Avdic (Austria) 5-0

81 KG
Sergey Murashev (Rosja) - Jakub Kasprzak (Polska) 5-0

91 KG
Lucian Kuehne (Niemcy) – Kevin Sheehy (Irlandia) 5-0
Nikoloz Begadze (Gruzja) – Tomas Olberkis (Litwa) 3-2
Toni Filipi (Chorwacja) – Andrei Aradoaie (Rumunia) RSC 3

WYNIKI WALK 1/8 FINAŁU [26 marca 2018 r. - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

49 KG
Tugay Oner (Turcja) – Rakyb Mohamed Radji (Francja) 5-0
Jakub Słomiński (Polska) – Samuel Carmona (Hiszpania) RSC 2

52 KG
Billal Bennama (Francja) – Cristian Zara (Włochy) 3-2
Masud Yusifzade (Azerbejdżan) – Sezai Buruklar (Belgia) 5-0
Daniel Asenov (Bułgaria) – Vahe Badalyan (Armenia) 4-1
Tarik Ibrahim (Niemcy) – Nodari Darbaidze (Gruzja) 4-1
Maksim Stakheyev (Rosja) – Conor Quinn (Irlandia) 4-1
Batuhan Ciftci (Turcja) – Dusan Janjic (Serbia) 4-1
Rostislav Belostotskiy (Ukraina) – Istvan Szaka (Węgry) 5-0
Gabriel Escobar (Hiszpania) – Mattin Nazary (Austria) 5-0

+91 KG
Djamili Dine Aboudou (Francja) – Albert Kapaj (Albania) 5-0
Magomed Abdullayev (Azerbejdżan) – Ayoub Ghadfa Drissi (Hiszpania) 4-1
Mucahit Ilyas (Turcja) – Aleksandar Georgiev (Bułgaria) 5-0
Aziz Abbas Mouhidine (Włochy) – Michael Pirotton (Belgia) 5-0
Marko Milun (Chorwacja) – Stanley Koemans (Holandia) 5-0
Kamil Bodzioch (Polska) – Karoly Berki (Węgry) 5-0
Alexander Mueller vom Berge (Niemcy) – Giorgi Chigladze (Gruzja) 4-1
Vladislav Muravin (Rosja) – Gurgen Hovhannesyan (Armenia) 4-1

FILIP WĄCHAŁA WALCZY DALEJ. ADRIAN KOWAL PRZEGRAŁ Z FAWORYTEM 3. ME DO LAT 22

wachala_mecz

Ze zmiennym szczęściem boksowali dzisiaj Biało-Czerwoni podczas 3. Mistrzostw Europy do lat 22, które rozpoczęły się w Targu Jiu. W ringu wystąpili lider naszej ekipy Adrian Kowal (60 kg) oraz debiutant na międzynarodowej imprezie rangi mistrzowskiej, Filip Wąchała (69 kg). Niestety pierwszy z nich przegrał jednogłośnie na punkty (0-5) z byłym brązowym medalistą Mistrzostw Świata z Dohy (2015), Dmitriyem Asanovem. Drugiemu poszło łatwiej i wygrał na punkty (4-1), ale też Macedończyk Ljulzim Ismaili nie postawił mu zbyt wysoko poprzeczki.

Zawodnik SAKO Gdańsk, który mimo młodego wieku toczył już pojedynki z pięściarzami wysokiej klasy, udźwignął rolę faworyta potyczki z ambitnym Macedończykiem i po nerwowym początku walki, z każda kolejną minutą pewnie prezentował się w ringu i wygrał zasłużenie na punkty. Prawdziwym testem dla Filipa będzie kolejny pojedynek z ubiegłorocznym wicemistrzem Europy do lat 22, Rosjaninem Vladislavem Savostyanovem.

Jutro w ringu zobaczymy trzech Polaków. Jakub Słomiński (49 kg) skrzyżuje rękawice z Samuelem Carmoną (Hiszpania), Jakub Kasprzak (81 kg) z Sergeyem Murashevem (Rosja) oraz Kamil Bodzioch z Karoly Berkim (Węgry).

WYNIKI WALK 1/16 FINAŁU [25 marca 2018 r. - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

60 KG
Arslan Khataev (Finlandia) – Emmanouil Papadopoulos (Grecja) 5-0
Dorin Bucsa (Mołdawia) – Ljama Jasin (Macedonia) 5-0
Andrei Udubasa (Rumunia) – Michal Takacs (Słowacja) 3-2
Lounes Hamraoui (Francja) – Artur Szachbazian (Czechy) 5-0
Zoravor Petrosian (Ukraina) – Jordan Camacho (Hiszpania) 5-0
Necat Ekinci (Turcja) – Francesco Maietta (Włochy) 5-0
Dmitriy Asanov (Białoruś) – Adrian Kowal (Polska) 5-0

69 KG
Filip Wąchała (Polska) – Ljulzim Ismaili (Macedonia) 4-1
Nisat Mamedov (Azerbejdżan) – Petar Stosik (Serbia) 4-1
Mihael Jugovic (Chorwacja) – Jhon Obregon (Hiszpania) 3-2
Aleksey Dziarnov (Białoruś) – Marcel Rumpler (Austria) 5-0
Maksim Pylypets (Ukraina) – Vlad Gavriluc (Mołdawia) 5-0
Miroslav Kapuler (Izrael) – Robert Chamasanyan (Bułgaria) 5-0
Vincenzo Arecchia (Włochy) – Laszlo Kozak (Węgry) 3-2
Carl Fail (Anglia) – Saimonas Banys (Litwa) 5-0
Eskerhan Madiyev (Gruzja) – Muhammad Abdilrasoon (Finlandia) 5-0
Gurgen Madoyan (Armenia) – Kristian Cholinsky (Czechy) 5-0

+91 KG
Djamil-Dini Aboudou (Francja) – Cristian Filip (Rumunia) 4-0
Aziz Abbes Mouhidine (Włochy) – Alexandar Mraovic (Austria) 4-1
Marko Milun (Chorwacja) – Viacheslav Havryliuk (Ukraina) 4-1
Gurgen Hovhannisyan (Armenia) – Dimitriy Makarevich (Białoruś) 5-0

CZTERY RAZY PODIUM W WILNIE. OSKAR KOPERA DRUGI W 13. MTB. IM. DANA POZNIAKA

oskar_kopera

„Superciężki” Oskar Kopera (+91 kg) powtórzył wczoraj w Wilnie ubiegłoroczny wynik Konrada Kaczmarkiewicza, zdobywając drugie miejsce w 13. Międzynarodowym Turnieju Bokserskim im. Dana Pozniaka. Młody pięściarz z Gorzowa Wielkopolskiego wygrał w stolicy Litwy dwie walki, przegrywając dopiero w finale walkowerem z Rosjaninem Evgeniyem Ryabtsevem. Na turniejowym podium stanęli również Arman Dobaghyan (64 kg), Michał Jarliński (69 kg) i Damian Zawieruszyński (81 kg).

WYNIKI WALK POLAKÓW [na pierwszym miejscu zwycięzcy]

1/8 FINAŁU
52 KG Yves-Domenic Kentsch (Niemcy) – Paweł Brach 4-1
56 KG Mizan Aykol (Turcja) – Dominik Harwankowski 3-2
60 KG Albert Orzeł – Enrique Florentino Mejia (Hiszpania) 4-1
60 KG Arltan Abushinov (Rosja) – Mikołaj Mańka 5-0
64 KG Arman Dobaghyan – Nojus Kolosovas (Litwa) 5-0
64 KG Daniel Piotrowski – Justinas Taraskevicius (Litwa) 3-2
69 KG Michał Jarliński – Rokas Gervinskas (Litwa) 5-0
69 KG Wojciech Guźniczak – Dominik Gloser (Czechy) 3-2

ĆWIERĆFINAŁY
52 KG Murat Ugurlu (Turcja) – Robert Zakharyan 5-0
60 KG Deividas Bogdanavicius (Litwa) – Albert Orzeł 5-0
64 KG Arman Dobaghyan – Firat Yetkil (turcja) 4-1
64 KG Lukas Kastiuska (Litwa) – Daniel Piotrowski 5-0
69 KG Michał JarlińskiWojciech Guźniczak 5-0
81 KG Damian Zawieruszyński – Taner Isik (turcja) 4-1
+91KG Oskar Kopera – Filip Dumont (Czechy) 4-1

PÓŁFINAŁY
64 KG Frank Kilp (Niemcy) – Arman Dobaghyan 5-0
69 KG Dirk Weidenkeller (Niemcy) – Michał Jarliński 4-1
81 KG Zaur Musayev (Azerbejdżan) – Damian Zawieruszyński RSC 1
+91KG Oskar Kopera – Liudvikas Lagunavicius (Litwa) 3-1

FINAŁ
+91 KG Evgeniy Ryabtsev (Rosja) – Oskar Kopera WO.

POLACY POZNALI SWOICH RYWALI NA 3. MISTRZOSTWACH EUROPY DO LAT 22

słomiński

W przeciwieństwie do turnieju kobiet, których tylko 77 przyjechało do rumuńskiego Targu Jiu na Mistrzostwa Europy do lat 22, w rywalizacji mężczyzn zapowiada się niezwykle długi turniej. W trzeciej odsłonie mistrzostw Starego Kontynentu o medale walczy aż 202 pięściarzy, wśród których jest 7 Polaków. Czy w tym roku po raz pierwszy w historii wywalcza oni medal ME do lat 22? Losowanie nie dla wszystkich Biało-Czerwonych było szczęśliwe.

Najtrudniejsze zadania czekają Jakuba Słomińskiego (49 kg – na zdjęciu) i Adriana Kowala, którzy w pierwszych walkach trafili na czołowych zawodników Europy. Pierwszy zaboksuje z Samuelem Carmoną a drugi z Sergeyem Asanovem. Hiszpan jest aktualnym brązowym medalistą Mistrzostw Europy z Charkowa (2017) i ma za sobą walki w lidze WSB. Z kolei Białorusin, to olimpijczyk z Rio de Janeiro (2016), brązowy medalista MŚ z Dohy (2013) oraz dawny multimedalista juniorskich imprez mistrzowskich.

WYNIKI LOSOWANIA POLAKÓW
49 KG Jakub Słomiński 26 marca (1/8 finału) z Samuelem Carmoną (Hiszpania)
60 KG Adrian Kowal 25 marca (1/16 finału) z Dmitriyem Asanovem (Białoruś)
64 KG Karol Kowal 27 marca (1/8 finału) z Vasile Socio (Rumunia) lub Hugo Micaleffem (Czarnogóra)
69 KG Filip Wąchała 25 marca (1/16 finału) z Ljulzim Ismaili (Macedonia)
81 KG Jakub Kasprzak 26 marca (1/16 finału) z Sergeyem Murashevem (Rosja)
91 KG Michał Soczyński 27 marca (1/8 finału) z Serhiyem Horskovem (Ukraina)
+91 KG Kamil Bodzioch 26 marca (1/8 finału) z Karoly Berkim (Węgry)

PO LOSOWANIU ME U-22 MAMY CZTERY MEDALE. HISTORYCZNE ZWYCIĘSTWO ANNY GÓRALSKIEJ

Boks Kobiet 01

Tylko 77 zawodniczek przyjechało do rumuńskiego Targu Jiu, by rywalizować w 1. Mistrzostwach Europy do lat 22. Pomimo braku Rosjanek w turnieju wystąpi kilka znanych i cenionych młodych zawodniczek ze Starego Kontynentu. Po losowaniu możemy się już cieszyć z 4 medali, bo Natalia Barbusińska (64 kg), Natalia Marczykowska (69 kg), Elżbieta Wójcik (75 kg) zaczną turniej w półfinałach a Agata Kaczmarska (81 kg) pierwszy pojedynek stoczy dopiero w finale.

Dzisiaj do strefy medalowej zbliżyła się Anna Góralska (54 kg), odnosząc w 1/8 finału historyczne, pierwsze zwycięstwo w ME U-22, punktując (5-0) Niemkę Mandy Berg. W walce o medal Polka skrzyżuje rękawice z ubiegłoroczną młodzieżową mistrzynią Węgier, Angelą Nagy i jest faworytką tej rywalizacji. Niestety z turniejem musiała pożegnać się Wiktoria Sądej (48 kg), której rękę po walce omyłkowo podniesiono do góry …orzekając niejednogłośną porażkę (2-3) z Niemką Marie Maciejewski (tą samą, z którą pewnie wygrywała jako juniorka).

WYNIKI LOSOWANIA POZOSTAŁYCH POLEK
51 KG Angelika Krzysztoforska (1/4 finału) z Alexandrą Viglasi (Węgry)
64 KG Natalia Barbusińska (1/2 finału) z Rebeccą Nicoli (Włochy) lub Austeją Auciote (Litwa)
69 KG Natalia Marczykowska (1/2 finału) z Monicą Floridia (Włochy) lub Vivien Budai (Węgry)
75 KG Elżbieta Wójcik (1/2 finału) z Busenaz Surmeneli (Turcja)
81 KG Agata Kaczmarska (finał) z Selmą Karakoyun (Turcja)

 

WYNIKI WALK 1/8 FINAŁU [25 marca 2018 r. - na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

48 KG
Marie Maciejewski (Niemcy) - Wiktoria Sądej (Polska) 3-2

51 KG
Charlotte Hoffmann (Niemcy) – Maria Gonzalez (Hiszpania) 5-0
Busenza Cakiroglu (Turcja) – Giusy Gioda (Włochy) 5-0
Aikaterini Koutseogeoropulos (Grecja) – Niamh Earley (Irlandia) 5-0

54 KG
Giulia Lamagna (Włochy) – Nikulina Lazar (Rumunia) 5-0
Ebonie Jones (Anglia) – Andjela Brankovic (Serbia) 5-0
Amanda Millere (Łotwa) – Rozalia Paycheva (Bułgaria) 5-0
Anna Góralska (Polska) – Mandy Berg (Niemcy) 5-0
Rabia Orucioglu (Turcja) – Martina Carrasco (Hiszpania) 5-0

57 KG
Plamena Ivanova (Bułgaria) – Shauna Blaney (Irlandia) 4-1
Urguya Us (Turcja) – Fatia Benmessahel (Francja) 5-0

60 KG
Esra Yildiz (Turcja) – Marina Pasichna (Ukraina) 5-0
Aslahan Mehmedova (Bułgaria) – Dana Borzei (Rumunia) 5-0
Belinda Limuka (Francja) – Donjeta Sadiku (Kosowo) 3-2
Nikoleta Pita (Grecja) – Kinga Mezovari (Węgry) 5-0
Francesca Martusciello (Włochy) – Jelena Zekis (Serbia) 5-0

WARTOŚCIOWY START POLEK W ROSTOCKU. MEDALISTKA OLIMPIJSKA POKONANA

solecka_astana

Wczoraj w Rostocku zakończył się trzydniowy turniej Round Robin, w którym uczestniczyły reprezentacje Niemiec, Kazachstanu i Polski oraz cztery pięściarki z Rumunii. W drugim dniu Biało-Czerwone wygrały 6 z 12 pojedynków, zaś w trzecim odniosły 4 wygrane w 10 walkach. Dwie z nich (Beata Kałuża i Laura Grzyb)  wracają do kraju niepokonane, ale dla wszystkich reprezentantek kraju był to na pewno wartościowy start.

Najcenniejszymi zwycięstwami trzeciego dnia były wygrane Sandry Kruk (57), Hanny Soleckiej (69 kg) i przede wszystkim Karoliny Koszewskiej, która pokonała brązową medalistkę olimpijską, Darigę Shakimovą z Kazachstanu. Wyrazy uznania należą się także drugiej z wymienionych, która w piątek pokonała mistrzynię Niemiec wagi średniej, Irinę Schoeneberger a wczoraj uporała się z Madną Nurshaevą. Zwycięstwo nad mistrzynią naszych zachodnich sąsiadów dopisała do swojego rekordu także Kinga Szlachcic (60 kg), która w piątek okazała się lepsza od Annemarie Retzer.

Wczoraj w nieoficjalnym meczu Polek z występującymi w Rostocku w najsilniejszym składzie Kazaszkami, nasze zawodniczki wygrały 8-6 i żałować tylko należy, że będąca w dobrej dyspozycji Laura Grzyb nie mogła skrzyżować rękawic z mistrzynią świata, Diną Zholaman.

DRUGI DZIEŃ ROUND ROBIN
[Rostock, 22 marca 2018 r - na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

YOUTH
51 KG Beata Kałuża – Sila Kucuk (Niemcy) 5-0
51 KG Cathy Jean Satorius (Niemcy) – Wiktoria Rogalińska 5-0
57 KG Sophie Alisch (Niemcy) – Weronika Pawlak 5-0
60 KG Elisa Rhode (Niemcy) – Daria Puszka 4-1
60 KG Stefanie von Berge (Niemcy) – Joanna Tyras 5-0

ELITE
48 KG Steluta Duta (Rumunia) – Adriana Marczewska 5-0
51 KG Nazym Kyzaybay (Kazachstan) - Milena Zglenicka 5-0
54 KG Laura Grzyb – Alina Codreanu (Rumunia) RSC 2
57 KG Sandra Kruk – Oana Iorga (Rumunia) AB 2
60 KG Kinga Szlachcic – Annemarie Retzer (Niemcy) 5-0
69 KG Karolina Koszewska – Florina Radu (Rumunia) 5-0
75 KG Hanna Solecka – Irina Schoenberger (Niemcy) 3-2

TRZECI DZIEŃ ROUND ROBIN
[Rostock, 23 marca 2018 r - na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

YOUTH
51 KG Maxi Kloetzer (Niemcy) – Wiktoria Rogalińska 5-0
57 KG Sophie Alisch (Niemcy) – Weronika Pawlak 5-0
69 KG Alina Popp (Niemcy) – Patrycja Borys 5-0

ELITE
51 KG Alua Balkibekova (Kazachstan) – Adriana Marczewska 5-0
51 KG Jaina Shekerbekova (Kazachstan) – Milena Zglenicka 5-0
54 KG Laura Grzyb – Dina Zholaman (Kazachstan) WO.
57 KG Sandra Kruk – Nazym Ischanova (Kazachstan) 5-0
60 KG Rimma Volosenko (Kazachstan) – Kinga Szlachcic 5-0
69 KG Hanna Solecka – Madna Nurshaeva (Kazachstan) 4-0
75 KG Karolina Koszewska – Dariga Shakimova (Kazachstan) 5-0

PRZED HISTORYCZNYM STARTEM POLEK W 1. ME DO LAT 22. BEZ ROSJANEK W TARGU JIU

natalia_marczykowska_17

W najbliższą sobotę w rumuńskim mieście Targu Jiu rozpoczną się Mistrzostwa Europy do lat 22 w boksie. Ten nowy turniej mistrzowski, w przypadku mężczyzn, odbędzie się po raz trzeci, natomiast panie zaboksują w tej formule po raz pierwszy w historii. Organizatorzy oczekują na przyjazd ponad 200 zawodników z 30-36 krajów oraz 71 zawodniczek z 25 państw. Wśród zgłoszonych do turnieju jest siedem Polek i tyle samo Polaków.

Trenerzy Marek Wegierski i Łukasz Butryński, wspomagani fizjoterapeutą Maciejem Wrońskim, będą prowadzić w ringu następujące reprezentantki kraju: Wiktorię Sądej (Legia Warszawa, 48 kg), Angelikę Krysztoforską (CSW Fight Boks Dąbrowa Górnicza, 51 kg), Annę Góralską (Korona Wałcz, 54 kg), Natalię Barbusińską (Spartakus Szczecin, 64 kg), Natalię Marczykowską (RKB Boxing Radom, 69 kg), Elżbietę Wójcik (Róża Karlino, 75 kg) i Agatę Kaczmarską (BKS Radomiak Radom, 81 kg).

Z zainteresowaniem czekamy na oficjalne losowanie, by przekonać się które z młodych zawodniczek zdecydowały się przyjechać do Rumunii na ten nowy turniej mistrzowski. Wiadomo już w jakich składach w Targu Jiu wystąpią Bułgarki, Francuzki, Irlandki, Szwedki, Ukrainki i Włoszki. Pewną jest również informacja, że w turnieju nie wystąpia Rosjanki, które od lat rozdają karty w boksie młodzieżowym kobiet.

SKŁADY EKIP:

BUŁGARIA: Emi-Mari Todorova (51 kg), Rozalia Paycheva (54 kg), Plamena Ivanova (57 kg), Aslkhan Mehmedova (60 kg) i Melis Yonuzova (69 kg).
FRANCJA: Romane Moulai (51 kg), Fatia Benmessahel (57 kg) i Belinda Limuka (60 kg).
IRLANDIA: Shannon Sweeney (48 kg), Niamh Early (51 kg), Shauna Blaney (57 kg), Amy Broadhurst (60 kg) i Aoife O’Rourke (75 kg).
SZWECJA: Katrin Noren (54 kg)
TURCJA: Elif Delismen (48 kg), Rabia Orucoglu (51 kg), Esra Yildiz (60 kg), Urguya Us (64 kg), Sema Caliskan (69 kg) i Busenaz Surmeneli (75 kg)
UKRAINA: Yulia Demyanenko (48 kg), Marianna Maksimov (54 kg), Maria Pasichna (60 kg), Diana Starkova (64 kg) i Natalia Meleshko (69 kg)
WŁOCHY: Roberta Bonatti (48 kg), Giusy Gioia (51 kg), Giulia Lamagna (54 kg) Irma Testa (57 kg), Francesca Martusciello (60 kg), Rebecca Nicoli (64 kg), Monica Floridia (69 kg) i Carlotta Paoletti (81 kg).

W ROSTOCKU POLKI NIEZNACZNIE PRZEGRAŁY Z NIEMKAMI

patrycja borys_news

Wczoraj w Rostocku rozpoczął się trzydniowy turniej rozgrywany na zasadach round robin, w którym rywalizują zawodniczki (juniorki i seniorki) z Niemiec, Polski, Kazachstanu i Rumunii. W pierwszym dniu, w nieoficjalnym meczu Biało-Czerwone przegrały z Niemkami 11-15 (juniorki 6-8, seniorki 5-7). Punkty dla Polski zdobyły: juniorki Beata Kałuża, Wiktoria Rogalińska i Patrycja Borys oraz seniorki Milena Zglenicka, Kinga Szlachcic i Adriana Marczewska (ta ostatnia zremisowała).

Dzisiaj czeka nas znów kilkanaście walk z udziałem naszych zawodniczek. Dwie z nich staną oko w oko ze szczególnie doświadczonymi rywalkami. Marczewska zaboksuje z legendą europejskiego boksu kobiet, Stelutą Dutą (Rumunia), zaś Zglenicka z aktualną mistrzynią świata Nazym Kyzybay (Kazachstan).

NIEMCY vs POLSKA 15-11
[Rostock, 21 marca 2018 r - na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

YOUTH
48 KG Maxi Kloetzer – Magdalena Kempa RSC 3
51 KG Beata Kałuża – Cathy Jean Satorius 5-0
51 KG Wiktoria Rogalińska – Sila Kucuk 5-0
57 KG Sophie Alisch – Weronika Pawlak 5-0
60 KG Stefanie von Berge – Daria Puszka 5-0
60 KG Elise Rhode – Joanna Tyras 5-0
69 KG Patrycja Borys – Alina Popp 4-1

SENIOR
48 KG Annemarie Stark – Adriana Marczewska Remis
51 KG Milena Zglenicka – Ursula Gottlob 3-2
57 KG Ornella Wahner – Sandra Kruk 3-0
60 KG Kinga Szlachcic – Janina Bonordon 5-0
69 KG Nadine Apetz – Karolina Koszewska 3-2
75 KG Sarah Scheurich – Hanna Solecka 5-0

KAZACHOWIE I ROSJANIE ROZDAWALI KARTY W FINAŁACH. SREBRNY DAMIAN DURKACZ

durkacz_podium

W ostatnim dniu 35. Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego im. Feliksa Stamma wystąpił tylko jeden reprezentant Polski, Damian Durkacz (64 kg). Po trzech zwycięstwach, jakie 19-letni zawodnik z Knurowa odniósł w Warszawie, dzisiaj musiał się pogodzić z niejednogłośną porażką na punkty (1-4) z aktualnym mistrzem Kazachstanu, Bekdauletem Ibragimovem.

Złotymi medalami podzielili się dzisiaj Kazachowie i Rosjanie (po 4 krążki) oraz po jednym zawodniku z Filipin i Turkmenistanu. Zwycięzcami turnieju zostali (w kolejności wag): Bator Sagaluyev (Rosja, 49 kg), Ian Clark Bautista (Filipiny, 52 kg), Ilyas Suleymenov (Kazachstan, 56 kg), Khursant Imankuliyev (Turkmenistan, 60 kg), Bekdaulet Ibragimov (Kazachstan, 64 kg), Aslanbek Shymbergenov (Kazachstan, 69 kg), Gleb Bakshi (Rosja, 75 kg), Georgiy Kushitashvili (Rosja, 81 kg), Anton Pinchuk (Kazachstan, 91 kg) i Magomed Omarov (Rosja, +91 kg).

Niemal wszyscy wyżej wymienieni (poza Sagaluyevem, Bakshim i Kushitashvilim) to mistrzowie swoich krajów, którzy znacząco podnieśli poziom tegorocznej rywalizacji panów (ogółem w turnieju boksowało ponad 30 aktualnych mistrzów krajów!). Tym bardziej żałować należy, że do konfrontacji z nimi stanęła nieliczna grupa zawodników polskiej kadry narodowej lub jej zaplecza.

Jak wiadomo, w czasie turnieju siedmiu podstawowych zawodników, którzy 24 marca wystartują w Mistrzostwach Europy do lat 22 trenowało w Niemczech. Ale gdzie była reszta? I tutaj należą się wyrazy uznania dla młodzieży, która bez kompleksów stanęła do walki (często z przygotowania klubowego) z najlepszymi zawodnikami turnieju.

Szkoda straconej szansy zdobycia doświadczenia, bo następny MTB im. Feliksa Stamma dopiero za rok… Oby w dogodnym dla pięściarzy terminie, bo jak dotąd nigdy nie słyszałem o tym, by jakikolwiek kraj organizując swój najważniejszy w roku międzynarodowy turniej, znajdujący się w kalendarzu EUBC, wystawił w nim rezerwowy skład.

WYNIKI WALK FINAŁOWYCH [16 marca 2018 r. - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

49 KG Bator Sagaluyev (Rosja) – Enkhmandakh Kharhuu (Mongolia) 5-0
52 KG Ian Clark Bautista (Filipiny) – Zarip Jumayev (Turkmenistan) 5-0
56 kg Ilyas Suleymenov (Kazachstan) – Mohammad Alwadi (Jordania) 5-0
60 KG Khursant Imankuliyev (Turkmenistan) – Artur Subkhankulov (Rosja) 3-2
64 KG Bekdaulet Ibragimov (Kazachstan) – Damian Durkacz (Polska) 4-1
69 KG Aslanbek Shymbergenov (Kazachstan) – Sergey Sobylinskiy (Rosja) 5-0
75 KG Gleb Bakshi (Rosja) – Abay Tolesh (Kazachstan) 4-1
81 KG Georgiy Kushitashvili (Rosja) – Adilbek Niyazimbetov (Kazachstan) 4-1
91 KG Anton Pinchuk (Kazachstan) – Arslanbek Achilov (Turmkenistan) 3-2
+91KG Magomed Omarov (Rosja) – Ashraf Amir El-Saey (Katar) 3-2

MIRA POTKONEN PO RAZ TRZECI WYGRYWA TURNIEJ IM. F. STAMMA. DOBRY BOKS W FINAŁACH

jasmina_podium

W Warszawie zakończył się dzisiaj 35. Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Feliksa Stamma. Tegoroczna rywalizacja kobiet zapewne podobała się znającej się na boksie stołecznej publiczności. Emocji zapewne byłoby więcej, gdyby w finałach wystąpiły Biało-Czerwone, które jak wiadomo zakończyły swoje występy na etapie półfinałów. Nagrody indywidualne dla najlepszej zawodniczki turnieju i najlepszej polskiej zawodniczki turnieju otrzymały Nouchka Fontijn (Holandia, 75 kg) i Jaśmina Zapotoczna (Polska, 51 kg – na zdjęciu z pozostałymi medalistkami).

Tegorocznymi zwyciężczyniami turnieju kobiet zostały (w kolejności wag): Graziele Souza (Brazylia, 51 kg), Nesty Petecio (Filipiny, 57 kg), Mira Potkonen (Finlandia, 60 kg), Elina Gustafsson (Finlandia, 69 kg) i Nouchka Fontijn (Holandia, 75 kg). Brązowa medalistka olimpijska z Rio de Janeiro (2016), Potkonen, powtórzyła zatem ubiegłoroczny sukces, w sumie wygrywając po raz trzeci (2015, 2017, 2018). Drugi triumf w zawodach zanotowała Fontijn (najlepsza w 2015 i 2018 r.).

Polskim akcentem finałów była towarzyska walka jednej z nadziei polskiego boksu olimpijskiego, Natalii Barbusińskiej (64 kg) z ubiegłoroczną ćwierćfinalistką Mistrzostw Turcji, Gulistan Gezici, która w Warszawie rywalizowała w wadze z limitem 69 kg (przegrała w ćwierćfinale z Gustafsson). Jednogłośnie na punkty wygrała młoda zawodniczka ze Szczecina, która w nagrodę od organizatorów otrzymała złoty medal turnieju i …odegrano jej hymn narodowy. Jak mawiał pewien klasyk „to jakaś nowa-świecka tradycja”.

A Natalii Barbusińskiej i Jej młodym koleżankom z kadry życzymy, by zagrano im Mazurka Dąbrowskiego w dniu finałów zbliżających się Mistrzostw Europy do lat 22, w których po raz pierwszy rywalizować będą kobiety.

WYNIKI WALK FINAŁOWYCH [16 marca 2018 r. - na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

51 KG Graziele Souza (Brazylia) – Adriana Smith (Australia) 3-2
57 KG Nesty Petecio (Filipiny) – Ornella Wahner (Niemcy) 3-2
60 KG Mira Potkonen (Finlandia) – Beatriz Ferreira (Brazylia) 3-2
69 KG Elina Gustafsson (Finlandia) – Nadine Apetz (Niemcy) 5-0
75 KG Nouchka Fontijn (Holandia) – Sarah Scheurich (Niemcy) 5-0

pojedynek dodatkowy [poza turniejem]
64 KG Natalia Barbusińska (Polska) – Gulistan Gezici (Turcja) 5-0

DURKACZ LEPSZY OD MEDALISTY MISTRZOSTW ŚWIATA! 19-LATEK RATUJE HONOR POLSKIEJ EKIPY

durkacz_antalya

W znakomity nastrój wprowadził dziś polskich kibiców 19-letni Damian Durkacz (64 kg), który jako jeden z trzech Biało-Czerwonych rywalizował w półfinałach 35. MTB im. Feliksa Stamma. Wychowanek trenera Ireneusza Przywary dokonał nie lada wyczynu, pokonując zdecydowanie na punkty o rok od siebie starszego brązowego medalistę Mistrzostw Świata z Hamburga (2017) oraz Mistrzostw Panamerykańskich z Tegucigalpy (2017), Amerykanina Freudisa Rojasa.

Był to trzeci pojedynek Damiana podczas turnieju i na pewno najlepszy. Młody knurowianin zaboksował nie tylko skutecznie, ale i bardzo efektownie, zaskakując swojego przeciwnika szybkością, dynamiką, nieszablonowymi rozstrzygnięciami w ataku i świetnym refleksem w obronie. Po zakończeniu walki sędziowie byli zgodni, że to debiutujący w tym roku w gronie seniorów, ubiegłoroczny brązowy medalista Młodzieżowych Mistrzostw Europy z Antalyi był lepszy. Jest to na pewno największy sukces Durkacza i wierzymy, że nie ostatni. Czy pójdzie w ślady Tomasza Adamka, podopiecznego trenera Przywary sprzed lat? Wierzymy, że tak!

Niestety mniej powodów do radości mieli pozostali dwaj polscy półfinaliści, Mateusz Kostecki (69 kg) i Rafał Perczyński (75 kg), choć zrobili w ringu wszystko, by być mieć satysfakcję ze swojego występu. Obaj przegrali na punkty z czołowymi rosyjskimi pięściarzami – Sergeyem Sobylinskim (Mateusz) i Glebem Bakshim (Rafał), ale po twardej walce.

Jutro czeka nas ostatni dzień 35. MTB im. Feliksa Stamma, w którym w walkach finałowych zobaczymy po sześciu Kazachów i Rosjan, trzech Turkmenów oraz po jednym zawodniku z Filipin, Jordanii, Kataru, Mongolii oraz Polski. Nasz „jedynak”, Damian Durkacz skrzyżuje rękawice z Kazachem Bekdauletem Ibragimovem, który dzisiaj pokonał na punkty Bayarkhuu Ganbataara z Mongolii. Trzymamy kciuki!

WYNIKI WALK PÓŁFINAŁOWYCH [15 marca 2018 r. - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

49 KG
Bator Sagaluyev (Rosja) – Stephan Acosta (USA) RSC.K 3
Enkhmandakh Kharhuu (Mongolia) – Jabar Meleyev (Turkmenistan) 5-0

52 KG
Zarip Jumayev (Turkmenistan) – Michael Angeletti (USA) 5-0
Ian Clark Bautista (Filipiny) – Vassili Egorov (Rosja) 4-1

56 kg
Mohammad Alwadi (Jordania) – Mario Bautista jr (Filipiny) 3-2
Ilyas Suleymenov (Kazachstan) – Duke Ragan (USA) 5-0

60 KG
Khursant Imankuliyev (Turkmenistan) – Junel Contancio (Filipiny) 5-0
Artur Subkhankulov (Rosja) – Kevin Montano (USA) 5-0

64 KG
Damian Durkacz (Polska) – Freudis Rojas (USA) 5-0
Bekdaulet Ibragimov (Kazachstan) – Bayarkhuu Ganbataar (Mongolia) 5-0

69 KG
Sergey Sobylinskiy (Rosja) – Mateusz Kostecki (Polska) 4-1
Aslanbek Shymbergenov (Kazachstan) – Magomed Schachidov (Niemcy) 3-2

75 KG
Abay Tolesh (Kazachstan) – Javier Martinez (USA) 4-1
Gleb Bakshi (Rosja) – Rafał Perczyński (Polska) 5-0

81 KG
Georgiy Kushitashvili (Rosja) – Daniel Żan Daskalo (Izrael) 4-1
Adilbek Niyazimbetov (Kazachstan) – Sean Hemphill (USA) 5-0

91 KG
Anton Pinchuk (Kazachstan) – Juri Havel (Czechy) 4-1
Arslanbek Achilov (Turmkenistan) – Hussein Aishaish (Jordania) 5-0

+91 KG
Ashraf Amir El-Saey (Katar) – Baky Toychiyev (Turkmenistan) 5-0
Magomed Omarov (Rosja) – Ayboldy Daurenuly (Kazachstan) 3-2

ZESTAW PAR FINAŁOWYCH

49 KG Bator Sagaluyev (Rosja) – Enkhmandakh Kharhuu (Mongolia)
52 KG Zarip Jumayev (Turkmenistan) – Ian Clark Bautista (Filipiny)
56 kg Mohammad Alwadi (Jordania) – Ilyas Suleymenov (Kazachstan)
60 KG Khursant Imankuliyev (Turkmenistan) – Artur Subkhankulov (Rosja)
64 KG Damian Durkacz (Polska) – Bekdaulet Ibragimov (Kazachstan)
69 KG Sergey Sobylinskiy (Rosja) – Aslanbek Shymbergenov (Kazachstan)
75 KG Abay Tolesh (Kazachstan) – Gleb Bakshi (Rosja)
81 KG Georgiy Kushitashvili (Rosja) – Adilbek Niyazimbetov (Kazachstan)
91 KG Anton Pinchuk (Kazachstan) – Arslanbek Achilov (Turmkenistan)
+91KG Ashraf Amir El-Saey (Katar) – Magomed Omarov (Rosja)

FINAŁY 35. MTB. IM. FELIKSA STAMMA BEZ POLEK. POWTÓRKA Z UBIEGŁEGO ROKU

fontijn

Podobnie jak przed rokiem żadna z reprezentantek Polski nie zdołała awansować do finałów 35. Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego im. Feliksa Stamma. Dzisiaj w Hali Ośrodka Sportu i Rekreacji Ochota przy ul. Nowowiejskiej 37 B w Warszawie przed szansą zdobycia awansu do jutrzejszych walk, które będą na żywo transmitowane przez TVP Sport, stanęły Jaśmina Zapotoczna (51 kg), Aneta Rygielska (60 kg), Karolina Koszewska (69 kg) i Elżbieta Wójcik (75 kg). Niestety wszystkie zeszły z ringu pokonane.

Najmniej doświadczona z Polek, Jaśmina Zapotoczna, dzielnie próbowała nawiązać walkę z leworęczną Brazylijką, Graziele Souzą, ale w każdej z rund lepsze wrażenie pozostawiała po sobie szybsza i bardziej zdecydowana w swoich atakach rywalka. Souza była dzisiaj wszechstronniejsza i dokładniejsza, a po naszej zawodniczce, toczącej w Warszawie swój trzeci bój, w końcówce walki, widać było skutki zmęczenia turniejem. Mimo porażki Polka nie zawiodła i na pewno w krótkim czasie zyskała bezcenne doświadczenie.

Rozczarowała Aneta Rygielska, która miała za rywalkę inną Brazylijkę, Beatriz Ferreirę. Po ubiegłorocznej wygranej Polki z olimpijką Irmą Testą i pewnej zwyżce formy, spodziewaliśmy się, że u progu nowego sezonu także pokaże dobry boks. Niestety dzisiaj była cieniem dla rywalki, nie stanowiąc żadnego zagrożenia w ataku i demonstrując dziurawą obronę, przez którą przedostawała się większość ciosów zadawanych przez Ferreirę. Gdyby trafiła na silniejszą fizycznie rywalkę (np. Mirę Potkonen) konsekwencje takiego sposobu boksowania byłyby niebezpieczne dla jej zdrowia.

Karolina Koszewska miała za rywalkę brązową medalistkę ostatnich Mistrzostw Świata, Elinę Gustafsson, która swój życiowy sukces zawdzięczała głównie wielkiej ambicji i sile, a nie umiejętnościom czysto bokserskim. Tak, też boksowała dzisiaj z mistrzynią Polski. Pojedynek nie był efektowny i obfitował w klincze oraz przepychanki. Z jednej strony Karolina nie potrafiła zdystansować rywalki, a z drugiej strony Finka nie zawsze potrafiła umiejętnie skrócić dystans i podejść bliżej Polki z celnymi ciosami. Jednak inicjatywa w walce należała do Gustafsson, a Karolina od połowy 2. starcia ewidentnie odczuwała zmęczenie. Werdykt był wprawdzie niejednogłośny (4 do remisu) ale na pewno nie skrzywdził reprezentantki Polski.

Czwarta z naszych półfinalistek, Elżbieta Wójcik (75 kg) miała najbardziej utytułowaną przeciwniczkę, wicemistrzynię olimpijską z Rio de Janeiro (2016) i najlepszą pięściarkę Europy, Nouchkę Fontijn (na zdjęciu). Polka, tocząca swój pierwszy turniejowy pojedynek, w swoim zwyczaju zaczęła bez respektu dla rywalki. Śmiało wchodziła w wymiany, w których jednak częściej z ostatnim ciosem wychodziła Holenderka. Po naszej zawodniczce widać było, że jest dobrze przygotowana fizycznie i odpowiednio zmotywowana, ale zabrakło jej pomysłu na taktyczne rozegranie walki z tak doświadczoną przeciwniczką. Atakowała odważnie ale momentami chaotycznie, bazując na instynkcie walki, w przeciwieństwie do dość analitycznego sposobu boksowania rywalki.

Tak, więc Polki zakończyły swój start w 35. Międzynarodowym Turnieju Bokserskim im. Feliksa Stamma. Ich dorobek to cztery brązowe medale medale. Stoczyły 12 międzynarodowych walk, z których 4 wygrały i 8 przegrały (w jednym przypadku nasze zawodniczki rywalizowały ze sobą).

WYNIKI WALK PÓŁFINAŁOWYCH [15 marca 2018 r. - na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

51 KG
Adriana Smith (Australia) – Ayse Cagirir (Turcja) 4-1
Graziele Souza (Brazylia) – Jaśmina Zapotoczna (Polska) 5-0

57 KG
Ornella Wahner (Niemcy) – Rianna Rios (USA) 4-1
Nesty Petecio (Filipiny) – Yulia Apanasovich (Białoruś) 5-0

60 KG
Beatriz Ferreira (Brazylia) – Aneta Rygielska (Polska) 5-0
Mira Potkonen (Finlandia) – Jessica Retallack (Australia) 5-0

69 KG
Nadine Apetz (Niemcy) – Marianne Ahlstrom (Szwecja) 5-0
Elina Gustafsson (Finlandia) – Karolina Koszewska (Polska) 4-0

75 KG
Nouchka Fontijn (Holandia) - Elżbieta Wójcik (Polska) 4-0
Sarah Scheurich (Niemcy) – Naomi Graham (USA) 3-2

TYLKO TRZECH POLAKÓW W PÓŁFINAŁACH 35. MTB. IM. FELIKSA STAMMA

mateusz_kostecki_desant

Tylko trzech reprezentantów Polski zobaczymy w jutrzejszych półfinałach 35. Międzynarodowego Turnieju im. Feliksa Stamma w Warszawie. Dzisiaj o awans do strefy medalowej walczyło ich dziewięciu ale na podium zawodów staną tylko Damian Durkacz (64 kg), Mateusz Kostecki (69 kg – na zdjęciu) i Rafał Perczyński (75 kg). Oczywiście cieszą zwycięstwa wspomnianej trójki, tym bardziej, że rywalizują w mocnej konkurencji tegorocznego turnieju, ale też już dzisiaj należy podkreślić, że tak słabego startu polskich pięściarzy w ponad 40-letniej historii turnieju jeszcze nie było

Oczywiście za wcześnie na podsumowania, bo mamy nadzieję całą trójkę zobaczyć także w walkach finałowych, ale wielu kibiców zastanawia się po co nam tak świetnie obsadzony turniej, skoro nie desygnujemy do niego aż 14 kadrowiczów? Połowa z nich przebywa aktualnie na zgrupowaniu i sparringach w Niemczech a druga połowa pozostała w swoich domach (klubach).

Najmłodszy polski półfinalista, Damian Durkacz, pokonał dzisiaj na punkty (4-1) mistrza Turkmenistanu Mukhammeda Berdybayeva i jutro skrzyżuje rękawice z brązowym medalistą Mistrzostw Świata z Hamburga, Freudisem Rojasem. Szkoda, że młody Amerykanin musiał już w ćwierćfinale potykać się z mistrzem świata z Dohy (2015) i brązowym medalistą olimpijskim z Rio de Janeiro (2016), Vitalyem Dunaytsevem. Rozsądnym było ich rozstawić po dwóch końcach przeciwnych drabinek, tym bardziej, że obaj byli w bardzo dobrej dyspozycji.

Nie zawiódł jedyny ubiegłoroczny zwycięzca turnieju, Mateusz Kostecki, który po bardzo wyrównanym pojedynku, niejednogłośnie na punkty (3-2) pokonał cenionego katarskiego olimpijczyka, Thulasimaraana Tharumalingama, który ma za sobą także walki w formule AIBA pro Boxing. Jutro komandos z Wieliczki stanie oko w oko z rosyjskim mańkutem, Sergeyem Sobylinskim, który dzisiaj pokonał naszego drugiego – obok Durkacza – dziewiętnastolatka, Eryka Apresyana.

Z kolei Rafał Perczyński stoczył niezwykle zacięty pojedynek z liderem kadry i mistrzem kraju, Bartoszem Gołębiewskim. Po zakończeniu walki do góry powędrowała ręka zawodnika SAKO Gdańsk, którego przewagę dostrzegło 3 z 5 sędziów punktowych. W półfinale Polak zaboksuje z Rosjaninem Glebem Bakshim, który dzisiaj okazał się lepszy od lidera Turkmenów, Nursahata Paziyeva.

Niestety swoje walki przegrali, mimo bardzo ambitnej postawy Dominik Palak (60 kg), Karol Łapawa (64 kg), Stanisław Gibadło (75 kg) i Łukasz Stanioch (81 kg). Szczególnie trudnych rywali mieli pierwszy (Artur Subkhankulov) i ostatni (Georgiy Kushitashvili) z wymienionych. Drugi z komandosów, Stanisław, dzielnie stawiał czoło Kazachowi Abayowi Toleshowi, który jest aktualnym mistrzem swojego kraju. Z kolei Karol nie sprostał niewygodnemu Mongołowi, Bayarkhuu Ganbataarowi.

WYNIKI WALK ĆWIERĆFINAŁOWYCH [13 marca 2018 r. - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

60 KG
Khursant Imankuliyev (Turkmenistan) – Tugoldur Byambatsogt (Mongolia) 5-0
Junel Contancio (Filipiny) – Abdelteef Mohammad Sadiq (Katar) 5-0
Kevin Montano (USA) – Nenad Stancic (Niemcy) 4-1
Artur Subkhankulov (Rosja) – Dominik Palak (Polska) 5-0

64 KG
Freudis Rojas (USA) – Vitaliy Dunaytsev (Rosja) 4-1
Damian Durkacz (Polska) – Mukhammed Berdybayev (Turkmenistan) 4-1
Bekdaulet Ibragimov (Kazachstan) – Maksim Vislaukh (Białoruś) 5-0
Bayarkhuu Ganbataar (Mongolia) – Karol Łapawa (Polska) 5-0

69 KG
Mateusz Kostecki (Polska) – Thulasimaraan Tharumalingam (Katar) 3-2
Sergey Sobylinskiy (Rosja) – Eryk Apresyan (Polska) 5-0
Magomed Schachidov (Niemcy) – Marcus Davidson (USA) 5-0
Aslanbek Shymbergenov (Kazachstan) – Zdenek Chladek (Czechy) 5-0

75 KG
Abay Tolesh (Kazachstan) - Stanisław Gibadło (Polska) 4-1
Javier Martinez (USA) – Vadzim Pankov (Białoruś) 4-1
Gleb Bakshi (Rosja) – Nursahat Paziyev (Turkmenistan) 5-0
Rafał Perczyński (Polska)Bartosz Gołębiewski (Polska) 3-2

81 KG
Georgiy Kushitashvili (Rosja) – Łukasz Stanioch (Polska) 5-0
Sean Hemphill (USA) – Nuryagdy Nuryagdiyev (Turkmenistan) 4-1
Adilbek Niyazimbetov (Kazachstan) – Mikhail Dauhaliavets (Białoruś) 4-1

CZTERY POLKI W STREFIE MEDALOWEJ 35. MTB. IM. FELIKSA STAMMA W WARSZAWIE

koszewska_minsk

W trzecim dniu odbywającego się w Warszawie 35. Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego im. Feliksa Stamma odbyły się walki ćwierćfinałowe pań, które podobnie jak przed rokiem rywalizują w 5 kategoriach wagowych (51, 57, 60, 69 i 75 kg). Przed medalowymi szansami stanęło sześć Biało-Czerwonych, z których trzy – Jaśminę Zapotoczną (51 kg), Anetę Rygielską (60 kg) i Karolinę Koszewską (69 kg), zobaczymy jutro w półfinałach.

Co ważne dla debiutantki, Jaśmina Zapotoczna wygrała już drugi turniejowy pojedynek, ale dzisiaj mistrzyni Sri Lanki, J.A.Dulani Jayasinghe, postawiła jej wyżej poprzeczkę niż wczorajsza przeciwniczka z Czech. Rywalka była szybka i dynamiczna a jej niektóre akcje zgoła nieoczekiwane. Mimo to Polka, podobnie jak wczoraj przekonała do siebie większość sędziów punktowych, pokonując niewygodną przeciwniczkę niejednogłośnie na punkty (4-1). Trzej sędziowie dali jej dwie rundy (29-28), co w pełni odpowiadało ringowym wydarzeniom, a jeden widział przewagę Polki w każdej z rund (30-27). Jedynie arbiter z Niemiec punktował 29-28 dla rywalki.

Niestety do strefy medalowej nie awansowały obie Polki rywalizujące w wadze piórkowej (57 kg). Kinga Szlachcic przez trzy rundy nie potrafiła znaleźć lekarstwa na „cwany”, techniczny boks, szybkiej i zwinnej, sporo niższej mistrzyni USA, Rianny Rios. Sędziowie byli zgodni, że to rywalka dominowała dziś w ringu punktując cztery razy 30-27 i raz 30-26 (Kinga była liczona w 2. starciu). Z kolei Sandra Kruk ponownie próbowała siłowo rozstrzygnąć swój pojedynek. Trafiła jednak na lepiej od siebie dysponowaną Yulię Apanasovich i po niejednogłośnym werdykcie (2-3) zeszła z ringu pokonana. Trzech sędziów punktowało 29-28 dla Białorusinki, zaś dwóch widziało wygraną Kruk (30-27 i 29-28).

Pierwszy pojedynek w turnieju stoczyła Aneta Rygielska, pokonując pewnie (5-0) mistrzynię Szwajcarii, Stefanie Hungerbuehler. Przewaga naszej pięściarki nie podlegała dyskusji (na kartach sędziowskich zanotowano zgodnie pięć razy 30-27), choć rywalka nie postawiła jej zbyt wysoko poprzeczki. Zapewne zrobi to jutro niebezpieczna Beatriz Ferreira z Brazylii, z którą torunianka ma ujemny bilans walk. Czas na rewanż.

W końcu w pojedynku dwóch reprezentantek Polski, które od jesieni ub. roku rywalizują o prawo startu w Mistrzostwach Europy we Władysławowie, Karolina Koszewska (69 kg), ponownie niejednogłośnie na punkty (3-2) zwyciężyła Hannę Solecką. Walka obu kadrowiczek była bardzo zacięta i zapewne przypadła do gustu publiczności. Sędziowie punktowali  30-27 i dwa razy 29-28 dla Karoliny i dwa razy 29-28 dla Hanny.

Jutro w półfinałach zaboksują cztery Biało-Czerwone. Jaśmina Zapotoczna skrzyżuje rękawice z Brazylijką Graziele Souzą, Aneta Rygielska z inną zawodniczka z Kraju Kawy, Beatriz Ferreirą, Karolina Koszewska z bardzo silną fizycznie Finką Eliną Gustafsson, a Elżbieta Wójcik (75 kg), która po raz pierwszy zaboksuje w Warszawie zaatakuje wicemistrzynię olimpijską z Rio de Janeiro (2016), Nouchkę Fontijn z Holandii.

WYNIKI WALK ĆWIERĆFINAŁOWYCH [14 marca 2018 r. - na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

51 KG
Ayse Cagirir (Turcja) – Anusha Kodituwakku (Sri Lanka) 5-0
Adriana Smith (Australia) – Irish Magno (Filipiny) 5-0
Graziele Souza (Brazylia) – Nandintsetse Myagmardulam (Mongolia) 5-0
Jaśmina Zapotoczna (Polska) – J.A.Dulani Jayasinghe (Sri Lanka) 4-1

57 KG
Ornella Wahner (Niemcy) – Namuun Monkhor (Mongolia) 5-0
Rianna Rios (USA) – Kinga Szlachcic (Polska) 5-0
Nesty Petecio (Filipiny) – Kasthuri A.Keshani Hansika (Sri Lanka) 5-0
Yulia Apanasovich (Białoruś) – Sandra Kruk (Polska) 3-2

60 KG
Beatriz Ferreira (Brazylia) – Sandra Brugger (Szwajcaria) 5-0
Aneta Rygielska (Polska) – Stefanie Hungerbuehler (Szwajcaria) 5-0
Jessica Retallack (Australia) – Ella Boot (Australia) 5-0
Mira Potkonen (Finlandia) – Sati Burcu (Turcja) 5-0

69 KG
Nadine Apetz (Niemcy) – Martina Schmoranzova (Czechy) 5-0
Elina Gustafsson (Finlandia) – Guliatan Gezici (Turcja) 5-0
Karolina Koszewska (Polska)Hanna Solecka (Polska) 3-2

BEZ ZWYCIĘSTW POLAKÓW W DZISIEJSZYCH ĆWIERĆFINAŁACH 35. MTB. IM. FELIKSA STAMMA

duke_ragan

Dzisiaj w Hali Ośrodka Sportu i Rekreacji Ochota przy ul. Nowowiejskiej 37 B w Warszawie odbyły się walki 1/8 finału oraz pierwsze pojedynki ćwierćfinałowe 35. MTB im. Feliksa Stamma. Niestety żaden z czterech walczących Polaków nie awansował do półfinału. Miejmy nadzieję, że sztuka ta w kolejnych dniach powiedzie się Damianowi Durkaczowi oraz Karolowi Łapawie (obaj 64 kg), który wygrali dzisiaj swoje walki eliminacyjne. Pierwszy wypunktował (3-2) Czecha Pavla Polakovica, zaś drugi w takim samym stosunku zwyciężył Dinindu Saparamadu ze Sri Lanki.

Gorzej poszło naszym zawodnikom w ćwierćfinałach. Dorian Mospinek (49 kg) przegrał (1-4) z Mongołem Enkhmandakhem Kharhuu, Jarosław Iwanow (56 kg) uległ (1-4) Filipińczykowi Mario Bautiście jr., Jakub Szmajda (91 kg) został rozbity w 1. starciu przez Arslanbeka Achilova z Turkmenistanu, zaś Damian Wiśniewski (+91 kg) przegrał (0-5) z Katarczykiem Ashrafem Amirem El-Saeyem.

Mimo porażek Polaków, kibice byli świadkami wielu bokserskich wrażeń. Znakomity boks zobaczyliśmy w starciach Batora Sagaluyeva (Rosja, 49 kg) z Erzhanem Zhomartem (Kazachstan), Vassiliya Egorova (Rosja, 52 kg) z Hamzą Toubą (Niemcy), Duke`a Ragana (USA, 56 kg – na zdjęciu) z Munkhbaatarem Tsagaanbaatarem (Mongolia), czy Ilyasa Suleymenova (Kazachstan, 56 kg) z Bakhtovarem Nazirovem (Rosja).

WYNIKI WALK 1/8 FINAŁU [13 marca 2018 r. - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

64 KG
Muhammet Berdibayev (Turkmenistan) – Bellali Abdallah (Katar) AB 1
Damian Durkacz (Polska) – Pavel Polakovic (Czechy) 3-2
Bekdaulet Ibragimov (Kazachstan) – Alkasbeh Obada (Jordania) 3-2
Maksim Visloukh (Białoruś) – Horia Trif (Szwajcaria) 5-0
Bayarkhuu Ganbataar (Mongolia) – Kastriot Sopa (Niemcy) 3-2
Karol Łapawa (Polska)  – Dinindu Saparamadu (Sri Lanka) 3-2

WYNIKI WALK ĆWIERĆFINAŁOWYCH [13 marca 2018 r. - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

49 KG
Stephan Acosta (USA) – P.M.Thiwanka Sandaruwan Ranasinghe (Sri Lanka) 4-1
Bator Sagaluyev (Rosja) – Erzhan Zhomart (Kazachstan) 4-1
Jabar Meleyev (Turkmenistan) – Al-Kasbeh Ghassan (Jordania) 4-1
Enkhmandakh Kharhuu (Mongolia) – Dorian Mospinek (Polska) 4-1

52 KG
Zarip Jumayev (Turkmenistan) – Iashash Yousef (Jordania) 5-0
Michael Angeletti (USA) – Saleh Al-Rafiq Yahya (Katar) 5-0
Ian Clark Bautista (Filipiny) – David Alaverdian (Izrael) 3-2
Vassili Egorov (Rosja) – Hamza Touba (Niemcy) 3-2

56 kg
Mario Bautista jr (Filipiny) – Jarosław Iwanow (Polska) 4-1
Mohammad Alwadi (Jordania) – Erik Huliev (Czechy) 5-0
Duke Ragan (USA) – Munkhbaatar Tsagaanbaatar (Mongolia) 4-1
Ilyas Suleymenov (Kazachstan) – Bakhtovar Nazirov (Rosja) 5-0

91 KG
Arslanbek Achilov (Turmkenistan) – Jakub Szmajda (Polska) RSC 1
Hussein Aishaish (Jordania) – Eugen Waigel (Niemcy) 5-0

+91 KG
Ashraf Amir El-Saey (Katar) – Damian Wiśniewski (Polska) 5-0
Magomed Omarov (Rosja) – Evgeniy Mednik (Białoruś) AB 2
Ayboldy Daurenuly (Kazachstan) – Erik Pfeiffer (Niemcy) 3-2

ZMIENNE SZCZĘŚCIE POLEK W 35. MTB IM. F. STAMMA. ZAPOTOCZNA I KRUK WALCZĄ DALEJ

Boks Kobiet 01

W pierwszej serii dzisiejszych pojedynków eliminacyjnych 35. Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego im. Feliksa Stamma w Warszawie zaprezentowało się 26 zawodniczek, rywalizujących w wagach z limitem 51, 57 i 60 kg. Wśród nich zobaczyliśmy cztery Biało-Czerwone: Natalię Biriuk, Milenę Zglenicką, Jaśminę Zapotoczną (wszystkie 51 kg) oraz Sandrę Kruk (57 kg). Awans do ćwierćfinału wywalczyły tylko dwie ostatnie.

Po Natalii Biriuk, byłej mistrzyni Europy wagi piórkowej z Rotterdamu (2011) w barwach Ukrainy, widać było, że wystąpiła w ringu po długiej przerwie. „Odchudzona” z wagi piórkowej do muszej nie pokazała dzisiaj w ringu swoich atutów jakimi zawsze była dynamika oraz świetne przygotowanie fizyczne. Najlepsza aktualnie turecka pięściarka tej kategorii, Ayse Cagirir, była lepsza w każdym fragmencie pojedynku, dyktując w nim swoje warunki i zasłużenie wygrywając na punkty. Po zakończeniu walki trzech sędziów punktowało 30-27 i dwóch 29-28 – wszyscy na korzyść Turczynki.

Druga z naszych zawodniczek, Milena Zglenicka, nie znalazła dzisiaj sposobu na podobnie jak ona boksującą z odwrotnej pozycji brązową medalistkę Mistrzostw Azji, Nandintsetse Myagmardulam. Rywalka była szybsza oraz dokładniejsza i mimo sporo krótszego zasięgu ramion co chwilę nękała Polkę prawymi prostymi, z których większość bezkarnie dochodziła do celu. Również tutaj nie było wątpliwości, że lepszą w ringu była rywalka, która pokazała naprawdę interesujący boks. Sędziowie zgodnie punktowali 5-0 (trzy razy 30-27, 30-25 i 29-28).

Nastroje kibicom poprawiła debiutantka, Jaśmina Zapotoczna, która w bezpośrednim pojedynku brązowych medalistek Mistrzostw Polski i Czech, pewnie, choć niejednogłośnie na punkty pokonała Petrę Lastovkovą. Polka prezentowała boks bardziej ułożony technicznie i taktycznie. Była wszechstronniejsza od lepiej czującej się w ataku rywalki, dziurawiąc kontrami jej obronę. Jaśmina miała w tej walce też chwile przestoju, ale jej zwycięstwo ani przez chwilę nie było zagrożone. Mimo to dwóch sędziów dało Czeszce dwie z trzech rund (29-28). Trzech pozostałych wskazało na szczęście na Polkę (dwa razy 30-27 i 30-26).

Do kolejnej fazy turnieju awansowała także Sandra Kruk, która dziś natrafiła na nieznaną w Europie Brazylijkę Gleisianę Gomes, która preferuje taki sam styl walki jak Polka. Przez trzy rundy w ringu więcej było fauli, klinczy i przepychanek, niż boksu. Trzem z pięciu sędziów bardziej do gustu przypadło to, co zaprezentowała w nim mistrzyni Polski i to ona zeszła do szatni jako zwyciężczyni. O zaciętości walki świadczy jej punktacja (trzy razy 29-26 dla Kruk i dwa razy 29-28 dla Gomes).

WYNIKI WALK 1/8 FINAŁU [13 marca 2018 r. - na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

51 KG
Ayse Cagirir (Turcja) - Natalia Biriuk (Polska) 5-0
Adriana Smith (Australia) – Kristyn Suarez (USA) 5-0
Irish Magno (Filipiny) – Lise Sandebjoer (Szwecja) 4-1
Nandintsetse Myagmardulam (Mongolia) – Milena Zglenicka (Polska) 5-0
Graziele Souza (Brazylia) – Ursula Gottlob (Niemcy) 5-0
Jaśmina Zapotoczna (Polska) – Petra Lastovkova (Czechy) 3-2
J.A.Dulani Jayasinghe (Sri Lanka) – Almirheel Reem (Jordania) 5-0

57 KG
Nesty Petecio (Filipiny) – Beata Dudekova (Holandia) 5-0
Sandra Kruk (Polska) – Gleisiane Gomes (Brazylia) 3-2
Yulia Apanasovich (Białoruś) – Dilsah Kurt (Turcja) 4-1

60 KG
Ella Boot (Australia) – L.P.K.A.D.Dharmathilake (Sri Lanka) 4-1
Mira Potkonen (Finlandia) – Guadelupe Gutierrez (USA) 5-0
Sati Burcu (Turcja) – Katerina Humlova (Czechy) 4-1

WYSTARTOWAŁ 35. MTB IM. FELIKSA STAMMA. TRZY ZWYCIĘSTWA POLAKÓW W PIERWSZYM DNIU

gołębiowski

W poniedziałek (12 marca) w Hali Ośrodka Sportu i Rekreacji Ochota przy ul. Nowowiejskiej 37 B w Warszawie rozpoczął się 35. Międzynarodowy Turniej Bokserski, którego patronem jest polski trener wszechczasów, Feliks Stamm. W pierwszym dniu zawodów w ringu zaprezentowali się panowie, których rywalizacja w tym roku zapowiada się szczególnie interesująco. Ogółem kibice zobaczyli 16 pojedynków, w których wystąpiło 7 Polaków.

Do ćwierćfinału awansowało trzech z nich – Dominik Palak (60 kg), Eryk Apresyan (69 kg) i Bartosz Gołębiewski (75 kg). Najcenniejsze zwycięstwo odniósł ten drugi, najmłodszy z naszych kadrowiczów, który pokonał na punkty (4-1) wielokrotnego mistrza Filipin, Dennisa Galvana. Dominik z kolei wypunktował (3-2) innego naszego kadrowicza, Radomira Obruśniaka, zaś Bartosz rozbił (po trzech liczeniach) egzotycznego rywala z Jordanii, Aliego Hindi.

WYNIKI WALK 1/8 FINAŁU [12 marca 2018 r. - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

52 KG
David Alaverdian (Izrael) – Azamat Issakulov (Kazachstan) 3-2
Ian Clark Bautista (Filipiny) – Bayarsaikhan Enkh-Amgalan (Mongolia) 5-0
Hamza Touba (Niemcy) – M.V.I.R.S.Bandara (Sri Lanka) 5-0
Vassili Egorov (Rosja) – Maciej Jóźwik (Polska) 4-1

56 KG
Duke Ragan (USA) – Marcin Hejosz (Polska) 5-0
Ilyas Suleymenov (Kazachstan) – Yakub Meredov (Turkeministan) 5-0
Bakhtovar Nazirov (Rosja) – Anton Nahankov (Białoruś) 5-0

60 kG
Artur Subkhankulov (Rosja) – Berik Abdrakhmanov (Kazachstan) 3-2
Dominik Palak (Polska)Radomir Obruśniak (Polska) 3-2

69 KG
Eryk Apresyan (Polska) – Dennis Galvan (Filipiny) 4-1
Sergey Sobylinskiy (Rosja) – Timur Tavimow (Turkmenistan) 5-0
Marcus Davidson (USA) – Attila Varga (Szwajcaria) 5-0
Magomed Schachidov (Niemcy) – Eashash Zeyad (Jordania) 5-0
Zdenek Chladek (Czechy) – Batzorig Otgonjargal (Mongolia) 3-1
Aslanbek Shymbergenov (Kazachstan) – Maksymilian Gibadło (Polska) 5-0

75 KG
Bartosz Gołębiewski (Polska) – Ali Hindi (Jordania) AB 3

W PĘPOWIE I CHOJNOWIE WYSTARTOWAŁA EKSTRALIGA BOKSU OLIMPIJSKIEGO

niemczyk

Wczoraj w wielkopolskim Pępowie oraz dolnośląskim Chojnowie odbyły się dwa mecze I kolejki Ekstraligi Boksu Olimpijskiego (EBO). W obu przypadkach zwycięsko wyszli pięściarze gospodarzy. Team Wielkopolska pokonał zachodniopomorską Dumę Pomorza 13:11, zaś Champion Dolny Śląsk zwyciężył gości z Olimpu Lublin 14-8.

Powrót po siedmiu latach do ogólnopolskiej rywalizacji drużynowej oczywiście cieszy, mimo iż o mistrzostwo EBO walczą tylko 4 ekipy. Druga kolejka odbędzie się 14 kwietnia. W Szczecinie Duma Pomorza zmierzy się z Dolnym Śląskiem, zaś w Lublinie miejscowy Olimp podejmie Team Wielkopolska.

Dodajmy, że w EBO za zwycięstwo w walce zawodnik otrzymuje 2 punkty, a za przegraną 1 punkt. W przypadku remisu obaj walczący otrzymują po 1 punkcie. W przypadku walkowera zawodnik, który stawił się w ringu otrzymuje 2 punkty, natomiast drużyna, która nie wystawiła zawodnika nie otrzymuje punktu.

WYNIKI I KOLEJKI EBO

Champion Dolny Śląsk vs Olimp Lublin 14-8
[Chojnów, 10 marca 2018 r. - na pierwszym miejscu gospodarze]

56 KG Kacper Harkawy – Cezary Leśko WP
60 KG Piotr Motyka – Szyngis Nauryzbay REMIS
64 KG Piotr Tobolski – Tomasz Smerdel WP
69 KG Łukasz Niemczyk – Patryk Głuch WP
75 KG Ireneusz Wojtasiński – Hubert Kwapisz WP
81 KG Mateusz Niemczyk – Daniel Różnowicz WP
91 KG Oskar Wierzejski – Bartłomiej Krasuski REMIS
+91KG Kamil Bodzioch – Adam Kulig WP

Team Wielkopolska vs Duma Pomorza 13-11
[Pępowo, 10 marca 2018 r. - na pierwszym miejscu gospodarze]

56 KG Marcin Hejosz – Maciej Jóźwik 0-3
60 KG Krystian Sośnicki – Radomir Obruśniak 2-1
64 kg Karol Łapawa – Karol Kowal 0-3
69 KG Krystian Romel – Filip Wąchała 0-3
75 KG Mateusz Goiński – Konrad Kozłowski 2-1
81 KG Jakub Kasprzak -Łukasz Stanioch 3-0
91 KG Przemysław Kulig – Tomasz Niedźwiedzki 2-1
+91KG Aleksander Stawirej – Błażej Nagórski 3-0

GWIAZDY ŚWIATOWYCH RINGÓW GOTOWE DO STARTU W 35. MTB IM. FELIKSA STAMMA

Vitaly Dunaytsev

W najbliższy poniedziałek w Hali Ośrodka Sportu i Rekreacji Ochota przy ul. Nowowiejskiej 37 B w Warszawie rozpocznie się kolejna, trzydziesta piąta, edycja najważniejszego w historii polskiego boksu olimpijskiego Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego, którego patronem jest trener wszechczasów, Feliks Stamm. Do piątku (16 marca) w ringowe szranki stanie w sumie 192 zawodniczek i zawodników z 27 krajów świata.

Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Feliksa Stamma to od lat jedna z bardziej prestiżowych imprez pięściarskich w Europie. Po raz pierwszy zorganizowano ją w dniach 11-13 listopada 1977 roku, czyli 1,5 roku po śmierci legendarnego trenera, wychowawcy wielu mistrzów olimpijskich, świata i Europy, twórcy „polskiej szkoły boksu”, Feliksa „Papy” Stamma (zm. 2 kwietnia 1976 roku). Odbywa się niemal cyklicznie – z wyjątkiem lat 1980, 1984, 1988, 1991-1993, 1996 – od 32 lat. Tylko 3 razy imprezę zorganizowano poza Warszawą (w Toruniu w 1985 r., we Włocławku i Warszawie w 1990 r. oraz Elblągu w 1997 r.).

- Są ludzie, których wyjątkowej osobowości nie odda żadne pióro. Nikt nie potrafi słowem ukształtować ich sylwetki, pokazać wiernie z wszystkimi zaletami i ułomnościami. Do tych wybitnych, najokazalszych postaci polskiego sportu należy bez wątpienia włączyć Feliksa Stamma. Powiedzieć o Nim zwyczajnie Wspaniały trener pięściarstwa to mało. Wychowawca wielu sportowych pokoleń – to prawda, ale stanowi to tylko częściową treść biografii Stamma – pisał w 1976 roku na łamach miesięcznika „Boks” jego redaktor naczelny Lucjan Olszewski, pogrążony w smutku – jak miliony polskich kibiców sportu – po śmierci „Papy”.

Polski Związek Bokserski bardzo szybko podjął decyzję u upamiętnieniu niezwykłych sukcesów, których niekwestionowanym „Ojcem” był Feliks Stamm. Najpierw bokserska centrala wraz z Rozgłośnią Polskiego Radia w Gdańsku oraz redakcją katowickiego „Sportu” i dyrekcją Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie postanowili o nadaniu nadmorskiemu OPO imienia zmarłego 2 kwietnia 1976 roku trenera. Drugim ukłonem honorowym w kierunku Stamma była idea rozgrywania co rok międzynarodowego turnieju memoriałowego, której orędownikami była – obok PZB – redakcja „Trybuny Ludu”.

Pierwszy z dotychczasowych trzydziestu jeden, Międzynarodowy Turniej im. Feliksa Stamma odbył się w dniach 11-13 listopada 1977 roku na warszawskim Torwarze. W sportowe szranki stanęło aż 15 medalistów turniejów Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Europy, m.in. Wiktor Rybakow, Ryszard Tomczyk, czy Jerzy Rybicki. Obserwatorzy zgodnie uznali, że tak dobrego boksu jak wówczas nie oglądano w stolicy od czasu pamiętnych Mistrzostw Europy w 1953 roku. Ozdobą turnieju były pojedynki Henryka Średnickiego z Sandorem Orbanem, wspomnianego Rybickiego z Rogerem Leonardem (bratem słynnego Sugara Raya) oraz Rybakowa z młodziutkim Naudi Pinero.

Przez turniejowy ring przewinęło się wiele wybitnych zawodniczek i zawodników. Byli wśród nich późniejsi zawodowi mistrzowie świata: Lennox Lewis, Dariusz Michalczewski, Tomasz Adamek, Leonard Doroftei, Andrej Kotelnik, Sven Ottke, Markus Bott (pokonał go Stanisław Łakomiec), Willliam Guthrie (przegrał z Bogdanem Wieczorkiem), John David Jackson, Sułtan Ibragimow (przegrał z Wojciechem Bartnikiem), Paul McCloskey, Aleksander Powietkin, Badou Jack, czy David Haye. O prestiżu imprezy świadczyć może udział w nim ok. 80 amatorskich mistrzów świata i Europy, złotych medalistów Igrzysk Olimpijskich oraz Igrzysk Europejskich.

W tym roku nieco atrakcyjniej zapowiada się rywalizacja panów. Wśród anonsowanych uczestników są m.in.: Rosjanin Vitaliy Dunaytsev (mistrz świata i Europy z 2015 r. oraz brązowy medalista olimpijski z Rio de Janeiro – na zdjęciu), Kazach Adilbek Niyazibetov (wicemistrz świata z 2011 i 2013 r, wicemistrz olimpijski z Londynu i mistrz Azji z 2012 r.), Rosjanin Vassili Egorov (wicemistrz świata z 2015 r. i dwukrotny mistrz Europy 2015 i 2017), Amerykanin Duke Ragan (wicemistrz świata z 2017 r.) Rosjanie Bakhtovar Nazirov i Bator Sagulaev (złoci medaliści Igrzysk Europejskich z 2015 r.), ich rodak Magomed Omarov (mistrz Europy z 2011 r.), Amerykanin Freudis Rojas (brązowy medalista MŚ z 2017 r. oraz Mistrzostw Panamerykańskich z 2017 r.), Kazachowie Yerzhan Zhomart i Berik Abdrakhmanov (brązowi medaliści MŚ z 2017 i 2013 r.) oraz weteran Erik Pfeiffer (brązowy medalista MŚ z 2011 r.).

Wśród pań, które rywalizują od 2010 r. zobaczymy 56 zawodniczek w pięciu wagach olimpijskich. Najbardziej utytułowanymi uczestniczkami zawodów są Holenderka Nouchka Fontijn (wicemistrzyni olimpijska z Rio, wicemistrzyni świata z 2016 r oraz złota medalistka Igrzysk Europejskich z 2015 r.), Finki Mira Potkonen (brązowa medalistka olimpijska z Rio oraz brązowa medalistka MŚ z 2016 r.) i Elina Gustafsson (brązowa medalistka MŚ z 2016 r.) oraz Niemka Nadine Apetz (brązowa medalistka MŚ z 2016 r.).

Reprezentacja Polski kobiet wystąpi w następującym składzie: Milena Zglenicka i Jaśmina Zapotoczna (51 kg), Sandra Kruk, Kinga Szlachcic i Paulina Jakubczyk (57 kg), Aneta Rygielska (60 kg), Karolina Koszewska i Hanna Solecka (69 kg) oraz Elżbieta Wójcik (75 kg). Kadrowicze to: Dorian Mospinek (49 kg), Maciej Jóźwik (52 kg), Tomasz Resól i Jarosław Iwanow (56 kg), Radomir Obruśniak i Dominik Palak (60 kg), Damian Durkacz i Karol Łapawa (64 kg), Łukasz Niemczyk, Maksymilian Gibadło i Eryk Apresyan (69 kg), Bartosz Gołębiewski, Daniel Adamiec, Rafał Perczyński, Stanisław Gibadło i Mateusz Goiński (75 kg), Arkadiusz Szwedowicz i Łukasz Stanioch (81 kg), Aleksander Celejewski i Jakub Szmajda (91 kg) oraz Aleksander Stawirej i Damian Wiśniewski (+91 kg).

PROGRAM TURNIEJU

12.03.2018 r. (poniedziałek)
17.00 – Walki eliminacyjne – I seria

13.03.2018 r. (wtorek)
13.00 – Walki eliminacyjne – II seria
16.30 – Uroczystość Otwarcia Turnieju
17.00 – Walki ćwierćfinałowe – I seria

14.03.2018 r. (środa)
11.00 – Walki ćwierćfinałowe – II seria
17.00 – Walki ćwierćfinałowe – III seria

15.03.2018 r. (czwartek)
11.00 – Walki półfinałowe – I seria
17.00 – Walki półfinałowe – II seria

16.03.2018 r. (piątek)
11.00 – Walki finałowe kobiet
14.30 – Walki finałowe mężczyzn

W CIECHOCINKU POZNALIŚMY MISTRZÓW POLSKI JUNIORÓW A.D. 2018

amatbox01

W Ciechocinku zakończyły się dzisiaj 25. Mistrzostwa Polski Juniorów w boksie, w których udział wzięło 138 pięściarzy z 80 klubów i 16 OZB, urodzonych w latach 2000-2001. Od środy do niedzieli kibice zobaczyli w sumie 128 pojedynków, w których rywalizowali wszyscy najlepsi młodzi pięściarze z kraju.

Złotymi medalistami A.D. 2018 zostali (w kolejności wag): Paweł Brach (BKS Radomiak Radom, 49 kg), Mateusz Wojtasiński (Adrenalina Wrocław, 52 kg), Dominik Harwankowski (JKB Jawor Team Jaworzno, 56 kg), Albert Orzeł (KSZO Ostrowiec Św., 60 kg), Daniel Piotrowski (CKB Potężnie Ciechocinek, 64 kg), Michał Jarliński (KB Champion Włocławek, 69 kg), Patryk Korzec (ASB Hetman Zamość, 75 kg), Damian Zawieruszyński (BSB Astoria Bydgoszcz, 81 kg), Jacek Duda (Garda Nowa Dęba, 91 kg) i Oskar Kopera (BKS Orkan Gorzów Wlkp., +91 kg).

WYNIKI WALK FINAŁOWYCH [4 MARCA 2018 R. - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

49 KG Paweł Brach (BKS Radomiak Radom) – Gabriel Blezień (UKS Morsy Dębica) 5-0
52 KG Mateusz Wojtasiński (Adrenalina Wrocław) – Patryk Tandecki (JKB Jawor Team Jaworzno) AB 2
56 KG Dominik Harwankowski (JKB Jawor Team Jaworzno) – Fabian Branecki (CWZS Zawisza Bydgoszcz) 5-0
60 KG Albert Orzeł (KSZO Ostrowiec Św.) – Mikołaj Mańka (SW Gostyń) 4-1
64 KG Daniel Piotrowski (CKB Tężnie Ciechocinek) – Arman Dabaghyan (CWZS Zawisza Bydgoszcz) 5-0
69 KG Michał Jarliński (KB Champion Włocławek) – Wojciech Guźniczak (KS Boks Poznań Team) 5-0
75 KG Patryk Korzec (ASB Hetman Zamość) – Szymon Piotrowski (LKS Niedźwiedź Kętrzyn) RSC 3
81 KG Damian Zawieruszyński (BSB Astoria Bydgoszcz) – Wiktor Iwaszko (FC Koszalin) 5-0
91 KG Jacek Duda (Garda Nowa Dęba) – Kacper Nowicki (Szamotuły Boxing Team) 4-1
+91 KG Oskar Kopera (BKS Orkan Gorzów Wlkp.) – Marcin Gołębiewski (KB Champion Włocławek) 3-2

PIĘŚCIARZE Z 17 KLUBÓW POWALCZĄ O ZŁOTE MEDALE 25. MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW

mme15_ring

Rozgrywane w Ciechocinku od środy 25. Mistrzostwa Polski Juniorów w Boksie wchodzą na ostatnią prostą. Dzisiaj w hali OSiR przy ul. Lipnowskiej 3 wyłonionych zostało 20 zawodników, którzy jutro staną do walk o złote medale. Najwięcej szans (po dwie) będą mieli pięściarze JKB Jawor Team Jaworzno, KB Champion Włocławek i CWZS Zawiszy Bydgoszcz. Oprócz nich w finale wystąpi po jednym zawodniku z 14 klubów.

Trzech pięściarzy (Mateusz Wojtasiński, Dominik Harwankowski i Jacek Duda) stanie przed szansą powtórzenia sukcesu sprzed roku. W finale znalazło się również czterech złotych medalistów OOM (Paweł Brach, Michał Jarliński, Damian Zawieruszyński i Oskar Kopera).

WYNIKI WALK PÓŁFINAŁOWYCH [3 MARCA 2018 R. - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

49 KG
Paweł Brach (BKS Radomiak Radom) – Tomasz Kamiński (CWZS Zawisza Bydgoszcz) RSC 1
Gabriel Blezień (UKS Morsy Dębica) – Jakub Buczek (TSC Czarni Góral Żywiec) 5-0

52 KG
Mateusz Wojtasiński (Adrenalina Boxing Club Wrocław) – Daniel Trojok (TS Czarni-Góral Żywiec) 5-0
Patryk Tandecki (JKB Jawor Team Jaworzno) – Robert Zakharyan (BKS Skorpion Szczecin) 3-2

56 KG
Dominik Harwankowski (JKB Jawor Team Jaworzno) – Oskar Mikołajczak (PKS za Bramą Kraśnik) 4-1
Fabian Branecki (CWZS Zawisza Bydgoszcz) – Damian Szczepański (BKS Radomiak Radom) 3-2

60 KG
Mikołaj Mańka (SW Gostyń) – Igor Kowalski (KB Champion Włocławek) 4-1
Albert Orzeł (KSZO Ostrowiec Św.) – Jakub Szydełko (Imperium Boxing Club Wałbrzych) 4-1

64 KG
Daniel Piotrowski (CKB Tężnie Ciechocinek) – Robert Brazdys (KB Zagłębie Konin) 4-1
Arman Dabaghyan (CWZS Zawisza Bydgoszcz) – Marcin Chudobiński (RKS Łódź) RSC 3

69 KG
Wojciech Guźniczak (KS Boks Poznań Team) – Adrian Krukowski (MKB Mazur Ełk) 5-0
Michał Jarliński (KB Champion Włocławek) – Remigiusz Skoczyński (KS Garda Gierałtowice) 5-0

75 KG
Patryk Korzec (ASB Hetman Zamość) – Kewin Gruchała (KS Boxing Team Chojnice) 3-2
Szymon Piotrowski (LKS Niedźwiedź Kętrzyn) – Marcel Wańkowski (KB Champion Włocławek) 5-0

81 KG
Damian Zawieruszyński (BSB Astoria Bydgoszcz) – Jakub Piecuch (SW Gostyń) WO.
Wiktor Iwaszko (FC Koszalin) – Szymon Tryba (PTB Tiger Tarnów) 5-0

91 KG
Jacek Duda (Garda Nowa Dęba) – Jakub Guźliński (Boks Polonia Świdnica) 5-0
Kacper Nowicki (Szamotuły Boxing Team) – Bartosz Głomski (KS Boxing Team Chojnice) 5-0

+91 KG
Oskar Kopera (BKS Orkan Gorzów Wlkp.) – Paweł Sajda (Imperium Boxing Club Wałbrzych) 5-0
Marcin Gołębiewski (KB Champion Włocławek) – Szczepan Szmyd (RKB Wisłok Rzeszów) DQ 2

ZNAMY MEDALISTÓW 25. MP JUNIORÓW. CZTERY RAZY PODIUM DLA CHAMPIONA WŁOCŁAWEK

amatbox01

Wczoraj w Ciechocinku wyłoniono medalistów 25. Mistrzostw Polski Juniorów w Boksie. „Królami polowania” na medalowe zdobycze byli młodzi pięściarze KB Champion Włocławek, których czterech awansowało do walk półfinałowych. W strefie medalowej znalazło się czterech zawodników, którzy bronią tytułów sprzed roku (Robert Zakharyan, Mateusz Wojtasiński, Dominik Harwankowski i Jacek Duda) oraz pięciu ubiegłorocznych złotych medalistów OOM (Paweł Brach, Marcin Chudobiński, Michał Jarliński, Damian Zawieruszyński i Oskar Kopera).

Największą niespodzianką ćwierćfinałów była niejednogłośna (2-3) porażka brązowego medalisty Mistrzostw Europy kadetów, Mateusza Szewczyka (KS Raszyn, 81 kg) z Szymonem Trybą (PTB Tarnów) oraz zwycięstwo na punkty (4-1) Fabiana Braneckiego (CWZS Zawisza Bydgoszcz, 56 kg) nad ubiegłorocznym złotym medalistą OOM, Danielem Dołowym (NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki).

WYNIKI WALK ĆWIERĆFINAŁOWYCH [2 MARCA 2018 R. - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

49 KG
Paweł Brach (BKS Radomiak Radom) – Eryk Ratajczak (Gwardia Wrocław) 5-0
Tomasz Kamiński (CWZS Zawisza Bydgoszcz) – Krystian Galej (UKS Boxing Sokółka) AB 1
Gabriel Blezień (UKS Morsy Dębica) – Kacper Pietrin (LKS Niedźwiedź Kętrzyn) 5-0
Jakub Buczek (TSC Czarni Góral Żywiec) – Maciej Kotlęga (KS Boxing Team Chojnice) WO.

52 KG
Mateusz Wojtasiński (Adrenalina Boxing Club Wrocław) – Piotr Kowalczyk (Włokiennik Łódź) 5-0
Daniel Trojok (TS Czarni-Góral Żywiec) – Sebastian Ptak (UKS Morsy Dębica) 5-0
Robert Zakharyan (BKS Skorpion Szczecin) – Damian Kryża (KS Bombardier Gdynia) AB 2
Patryk Tandecki (JKB Jawor Team Jaworzno) – Dawid Dziuwe (UKS Kontra Elbląg) 5-0

56 KG
Dominik Harwankowski (JKB Jawor Team Jaworzno) – Filip Szpakowicz (WKS Sokół Piła) 5-0
Oskar Mikołajczak (PKS za Bramą Kraśnik) – Kacper Lubarski (RKS Łódź) DQ 2
Fabian Branecki (CWZS Zawisza Bydgoszcz) – Daniel Dołowy (NOSiR Nowy Dwór Maz.) 4-1
Damian Szczepański (BKS Radomiak Radom) – Dominik Śmigielski (CKB Poteżnie Ciechocinek) 5-0

60 KG
Mikołaj Mańka (SW Gostyń) – Jan Stasikiewicz (OKB Odra Opole) RSC 3
Igor Kowalski (KB Champion Włocławek) – Karol Osipowicz (UKS Nowi Polnica) WO.
Albert Orzeł (KSZO Ostrowiec Św.) – Wiktor Hładko (KB Champion Włocławek) 4-1
Jakub Szydełko (Imperium Boxing Club Wałbrzych) – Arkadiusz Zając (KS Korona Wałcz) 5-0

64 KG
Robert Brazdys (KB Zagłębie Konin) – Krystian Ciosek (KS Boxing Lublin) 5-0
Daniel Piotrowski (CKB Tężnie Ciechocinek) – Kamil Myszka (Beniaminek Starogard Gd.) 5-0
Marcin Chudobiński (RKS Łódź) – Igor Pryga (SKS Rojek Kraków) 5-0
Arman Dabaghyan (CWZS Zawisza Bydgoszcz) – Antoni Dyrda (KB Puncher Cieszyn) 5-0

69 KG
Adrian Krukowski (MKB Mazur Ełk) – Kacper Martyka (Akademia Boksu R. Gortata) 5-0
Wojciech Guźniczak (KS Boks Poznań Team) – Kacper Niewiadomski (KS Raszyn) 5-0
Michał Jarliński (KB Champion Włocławek) – Piotr Jędrzejewski (KS PACO Lublin) 5-0
Remigiusz Skoczyński (KS Garda Gierałtowice) – Damian Bryl (Global Boxing Tarnów) 5-0

75 KG
Patryk Korzec (ASB Hetman Zamość) – Dawid Zomkowski (KSZO Ostrowiec Św.) RSC 3
Kewin Gruchała (KS Boxing Team Chojnice) – Marcin Trzaskowski (TAURUS Goleniów) 5-0
Szymon Piotrowski (LKS Niedźwiedź Kętrzyn) – Krystian Kocłajda (KS Boks Poznań) KO 1
Marcel Wańkowski (KB Champion Włocławek) – Michał Piaseczny (BKS Skorpion Szczecin) 5-0

81 KG
Damian Zawieruszyński (BSB Astoria Bydgoszcz) – Adam Oprychał (SKB Beskid Dragon Bielsko B.) 5-0
Jakub Piecuch (SW Gostyń) – Patryk Szymczak (KB Zaglębie Konin) 3-2
Szymon Tryba (PTB Tiger Tarnów) – Mateusz Szewczyk (KS Raszyn) 3-2
Wiktor Iwaszko (FC Koszalin) – Bartosz Tomczak (WKB Gryf Wejherowo) AB 3

91 KG
Jacek Duda (Garda Nowa Dęba) – Bartosz Stefański (Heros Pabianice) RSC 2
Jakub Guźliński (Boks Polonia Świdnica) – Jan Ostaszewski (SKS Warszawa) 5-0
Kacper Nowicki (Szamotuły Boxing Team) – Bartłomiej Mazur (MKS II LO Chełm) 5-0
Bartosz Głomski (KS Boxing Team Chojnice) – Jakub Kurek (KS Górnik Sosnowiec) 3-2

+91 KG
Oskar Kopera (BKS Orkan Gorzów Wlkp.) – Gabriel Bieżuński (KSW Boxing Odra Wodzisław) RSC 1
Paweł Sajda (Imperium Boxing Club Wałbrzych) – Adrian Karaś (Global Boxing Tarnów) AB 1
Marcin Gołębiewski (KB Champion Włocławek) – Beniamin Jamroziak (KS Ziętek Team Kalisz) AB 1
Szczepan Szmyd (RKB Wisłok Rzeszów) – Wojciech Budzyła (MGKS Gwarek Łęczna) 5-0

W „TROPIKALNYCH” OKOLICZNOŚCIACH POLACY POKONALI LITWINÓW 14-6

POL_LITmini

Dzisiaj w Gołębiewie Średnim (niedaleko Tczewa), w „egzotycznych” wnętrzach Tropical Clubu, reprezentacja Polski seniorów w boksie, uzupełniona pięściarzami gdańskiego klubu SAKO, pokonała gości z Litwy 14-6. Punkty dla Biało-czerwonych zdobyli: Maciej Jóźwik (56 kg), Adrian Kowal (60 kg), Karol Kowal (64 kg), Filip Wąchała (69 kg), Łukasz Zyguła (69 kg), Rafał Perczyński (75 kg) i Jakub Kasprzak (81 kg).

Dla podopiecznych trenerów Karola Chabrosa, Wojciecha Konczalskiego i Marka Okroskowicza była to jedna z przymiarek do 3. Mistrzostw Europy do lat 22, które niebawem odbędą się w rumuńskim Targu Jiu. Rywale przeciwko naszej kadrze desygnowali rezerwowy skład, z 1 aktualnym (Saimonas Banys) i 1 byłym (Edgaras Skurdelis) mistrzem kraju, trzema wicemistrzami i pięcioma brązowymi medalistami ubiegłorocznych mistrzostw Litwy.

POLSKA – LITWA 14-6
[Gołębiewo Średnie, 2 marca 2018 r. - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

56 KG Maciej Jóźwik – Arturas Zinkovskis 3-0
60 KG Adrian Kowal – Renatas Duzinas 3-0
60 KG Edgaras Skurdelis - Dominik Palak 2-1
64 KG Karol Kowal – Sigitas Stoncius 3-0
69 KG Filip Wąchała – Saimonas Banys 2-1
69 KG Łukasz Zyguła – Aleksander Mironovas 3-0
75 KG Vytautas Balsys – Mateusz Goiński 2-1
75 KG Rafał Perczyński – Kristupas Ivanauskas 3-0
81 KG Jakub Kasprzak – Azuolas Zube 3-0
91 KG Tomas Olberkis – Michał Soczyński 2-1

POJEDYNEK DODATKOWY

52 KG Jakub SłomińskiDorian Mospinek 3-0

WYNIKI DRUGIEGO DNIA 25. MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW W BOKSIE

mme15_ring

W drugim dniu rozgrywanych w Ciechocinku 25. Mistrzostw Polski Juniorów (Youth) w boksie odbyły się 32 walki, których stawką był awans do strefy ćwierćfinałowej. Kibice zgromadzeni w hali OSiR przy ul. Lipnowskiej zobaczyli 26 pojedynków, które rozegrano na pełnym dystansie rund i tylko 6, które zakończyły się przed upływem regulaminowego czasu.

Największą niespodzianką była porażka złotego medalisty ubiegłorocznej OOM, Kacpra Geza (KS Cristal Pruszynka Białystok, 75 kg), którego pokonał przed czasem (3 RSC) starszy od niego o rok Patryk Korzec (ASB Hetman Zamość).

WYNIKI WALK ELIMINACYJNYCH [1 MARCA 2018 R. - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

56 KG
Dominik Harwankowski (JKB Jawor Team Jaworzno) – Jakub Pietrzykowski (PKS Gwardia Szczytno) 5-0
Filip Szpakowicz (WKS Sokół Piła) – Jakub Wilczewski (Boxing Production) 5-0
Kacper Lubarski (RKS Łódź) – Sebstian Ostaszewski (BKS Hetman Białystok) 5-0
Oskar Mikołajczak (PKS za Bramą Kraśnik) – Oskar Kukułka (Global Boxing Tarnów) RSC 1
Daniel Dołowy (NOSiR Nowy Dwór Maz.) – Szymon Skorupa (RMKS Rybnik) 3-2
Fabian Branecki (CWZS Zawisza Bydgoszcz) – Dawid Bobylow (KKB RUSHH Kielce) 5-0
Dominik Śmigielski (CKB Poteżnie Ciechocinek) – Szymon Pawlik (KSW Róża Karlino) 5-0
Damian Szczepański (BKS Radomiak Radom) – Marcin Niciński (KS Polkowice) 5-0

60 KG
Mikołaj Mańka (SW Gostyń) – Radosław Rudiuk (KS Raszyn) 5-0
Jan Stasikiewicz (OKB Odra Opole) – Paweł Podgórski (MOS Zatoka Braniewo) 5-0
Karol Osipowicz (UKS Nowi Polnica) – Sylwester Lenczewski (ASB Hetman Zamość) 5-0
Igor Kowalski (KB Champion Włocławek) – Kamil Kirpsza (UKS Boxing Sokółka) 5-0
Wiktor Hładko (KB Champion Włocławek) – Konrad Czajkowski (Energetyka Lubin) 5-0
Albert Orzeł (KSZO Ostrowiec Św.) – Damian Małek (Stal Stalowa Wola) 5-0
Jakub Szydełko (Imperium Boxing Club Wałbrzych) – Dawid Budzisz (KS Skalnik Wiśniówka) 5-0
Arkadiusz Zając (KS Korona Wałcz) – Konrad Gawron (UKS Śląsk Ruda Śląska) 4-1

69 KG
Adrian Krukowski (MKB Mazur Ełk) – Dawid Pytlak (Stal Stalowa Wola) RSC 2
Kacper Martyka (Akademia Boksu R. Gortata) – Alan Misiek (BKS Skorpion Szczecin) 5-0
Kacper Niewiadomski (KS Raszyn) – Kacper Jędrasik (BKS Olimp Szczecin) 5-0
Wojciech Guźniczak (KS Boks Poznań Team) – Miłosz Zaawadzki (KS SAKO Gdynia) 5-0
Michał Jarliński (KB Champin Włocławek) – Dorian Sławiński (Gwardia Wrocław) 5-0
Piotr Jędrzejewski (KS PACO Lublin) – Michał Kot (KSZO Ostrowiec Św.) RSC 1
Remigiusz Skoczyński (KS Garda Gierałtowice) – Jakub Dobrzyń (OSiR Suwałki) 5-0
Damian Bryl (Global Boxing Tarnów) – Tomasz Lasota (Tom Center Piotrków Trybunalski) 5-0

75 KG
Patryk Korzec (ASB Hetman Zamość) – Kacper Gez (KS Cristal Pruszynka Białystok) RSC 3
Dawid Zomkowski (KSZO Ostrowiec Św.) – Hubert Zaporski (CKB Potężnie Ciechocinek) 4-1
Kewin Gruchała (KS Boxing Team Chojnice) – Aleksander Soja (Balans Wrocław) 5-0
Marcin Trzaskowski (TAURUS Goleniów) – Mateusz Biniek (Tom Center Piotrków Trybunalski) RSC 3
Szymon Piotrowski (LKS Niedźwiedź Kętrzyn) – Cezary Szulik (X Fight Piaseczno) RSC 3
Krystian Kocłajda (KS Boks Poznań) – Damian Rojek (SKS Rojek Kraków) 3-2
Michał Piaseczny (BKS Skorpion Szczecin) – Adam Majewski (OKB Odra Opole) 4-1
Marcel Wańkowski (KB Champion Włocławek) – Paweł Masternak (RMKS Rybnik) 5-0

W CIECHOCINKU ROZPOCZĘŁY SIĘ 25. MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW W BOKSIE

amatbox01

Wczoraj (28 lutego) w w hali OSiR przy ul. Lipnowskiej 3 w Ciechocinku rozpoczęły się pierwsze walki 25. Mistrzostw Polski Juniorów (Youth) w boksie. Do turnieju zgłosiło się 138 zawodników z 80 klubów, w tym cała krajowa czołówka pięściarzy urodzonych w l. 2000-2001. W pierwszym dniu odbyły się 24 z planowanych 26 walk, z których 10 zakończyło się przed czasem. Mistrzostwa zakończą niedzielne walki finałowe. Dzień wcześniej zobaczymy także trzy rywalizacje o Mistrzostwo Polski Juniorek (w wagach 54, 60 i 64 kg).

WYNIKI WALK ELIMINACYJNYCH [28 LUTEGO 2018 R. - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

49 KG
Gabriel Blezień (UKS Morsy Dębica) – Hubert Wrona (KKB RUSHH Kielce) WO.
Jakub Buczek (TSC Czarni Góral Żywiec) – Dominik Granat (KSZO Ostrowiec Św.) RSC 2
Maciej Kotlęga (KS Boxing Team Chojnice) – Konrad Zając (KS Korona Wałcz) AB 1

52 KG
Patryk Tandecki (JKB Jawor Team Jaworzno) – Rafał Gromko (KS Cristal Pruszynka Białystok) RSC 1
Dawid Dziuwe (UKS Kontra Elbląg) – Jakub Łyś (ASB Hetman Zamość) 5-0

64 KG
Krystian Ciosek (KS Boxing Lublin) – Ryan Gbyl (KS Górnik Sosnowiec) 5-0
Robert Brazdys (KB Zagłębie Konin) – Adrian Oleksiej (BKS Tiger Łomża) 5-0
Daniel Piotrowski (CKB Tężnie Ciechocinek) – Jakub Baranowski (Gwardia Wrocław) 5-0
Kamil Myszka (Beniaminek Starogard Gd.) – Kacper Powęska (Bombardier Gdynia) 5-0
Marcin Chudobiński (RKS Łódź) – Michał Pawełczyk (Ring Busko Zdrój) 5-0
Igor Pryga (SKS Rojek Kraków) – Krystian Różycki (Niestowarzyszony) 5-0
Arman Dabaghyan (CWZS Zawisza Bydgoszcz) – Jakub Opora (Włókiennik Łódź) RSC 1
Antoni Dyrda (KB Puncher Cieszyn) – Tomasz Kusak (SMS Warszawa) 5-0

81 KG
Jakub Piecuch (SW Gostyń) – Dominik Dziurawiec (MGKS Gwarek Łęczna) 5-0
Mateusz Szewczyk (KS Raszyn) – Juliusz Ignatowicz (UKS Boxing Sokółka) 3-2
Szymon Tryba (PTB Tiger Tarnów) – Arkadiusz Sinkiewicz (MOS Zatoka Braniewo) 5-0
Wiktor Iwaszko (FC Koszalin) – Adam Kleban (SKB Spartakus Szczecin) 4-1
Bartosz Tomczak (WKB Gryf Wejherowo) – Jakub Surmiak (ZKS Stal Rzeszów) AB 1

91 KG
Bartłomiej Mazur (MKS II LO Chełm) – Michał Grabowski (BKS Olimp Szczecin) RSC 2
Jakub Kurek (KS Górnik Sosnowiec) – Wiktor Napora (KKB RUSHH Kielce) WO.
Bartosz Głomski (KS Boxing Team Chojnice) – Maciej Suchwałko (OSiR Suwałki) 3-2

+91 KG
Adrian Karaś (Global Boxing Tarnów) – Kacper Michta (KSZO Ostrowiec Św.) RSC 1
Marcin Gołębiewski (KB Champion Włocławek) – Grzegorz Oset (Heros Pabianice) RSC 1
Beniamin Jamroziak (KS Ziętek Team Kalisz) – Kamil Sołowiej (UKS Boxing Sokółka) RSC 3
Szczepan Szmyd (RKB Wisłok Rzeszów) – Dominik Kałużny (KB Zagłębie Konin) 5-0
Wojciech Budzyła (MGKS Gwarek Łęczna) – Klaudiusz Hochel (KS Boxing Team Chojnice) RSC 1