TRZY POLKI W STREFIE MEDALOWEJ 34. MTB IM. FELIKSA STAMMA

koszewska_karolina

Pojedynek dwóch niedawnych światowych dominatorek wagi średniej (75 kg) w młodzieżowym boksie, czyli Elżbiety Wójcik i Surmeneli Busenaz był najbardziej emocjonującym spośród wszystkich bojów ćwierćfinałowych 34. Memoriału im. Feliksa Stamma. Mistrzyni Polski wygrała wprawdzie pierwsze starcie, mając swoją rywalkę na deskach po celnej kontrze ale dwie kolejne rundy na swoją korzyść zapisała 19-letnia Turczynka, ubiegłoroczna Młodzieżowa Mistrzyni Świata i Europy i  to ona awansowała do strefy medalowej, gdzie skrzyżuje rękawice z Karoliną Koszewską (na zdjęciu).

Była zawodowa mistrzyni świata, która w tym roku wróciła na ringi boksu olimpijskiego, po bardzo twardym boju pokonała dzisiaj niejednogłośnie na punkty (4-1) aktualną mistrzynię Europy, Angielkę Natashę Gale. Oprócz niej w półfinałach zobaczymy Sandrę Kruk i Anetę Rygielską (obie 57 kg). Pierwsza z nich pokonała na punkty (3-0) Szkotkę Eftichię Kathopouli, zaś druga odniosła cenne zwycięstwo (5-0) nad Szwedką Heleną Envall.

Niestety z turniejem pożegnały się Angelika Grońska i Milena Zglenicka (51 kg) oraz Kinga Szlachcic (60 kg). W przypadku tej ostatniej powinna to być kolejna twarda lekcja boksu na europejskim poziomie, gdyż jej rywalka, 35-letnia Yulia Tsiplakova, to jedna z najtwardszych zawodniczek wagi lekkiej na świecie i jedna z najbardziej niewygodnych w ringu pięściarek.

WYNIKI WALK 1/4 FINAŁU [Warszawa, 4 maja 2017 roku - na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

51 KG
Vassila Lkhadiri (Francja) – Milena Zglenicka (Polska) 5-0
Busenaz Cakiroglu (Turcja) – Angelika Grońska (Polska) 5-0
Virginia Fuchs (USA) – Ashakhanum Agayeva (Azerbejdżan) 5-0
Katrin Noren (Szwecja) Lisa Whiteside (Anglia) 3-2

57 KG
Sandra Kruk (Polska) – Eftichia Kathopouli (Szkocja) 3-0
Anna Alimardanova (Azerbejdżan) – Crystal Baker (Anglia) 5-0
Aneta Rygielska (Polska) – Helena Envall (Szwecja) 5-0
Wendy Casey (USA) – Valeria Eroshenko (Ukraina) 4-1

60 KG
Natalia Shadrina (Rosja) – Agnes Alexiusson (Szwecja) 3-2
Yulia Tsiplakova (Ukraina) – Kinga Szlachcic (Polska) 4-1
Mira Potkonen (Finlandia) – Skye Nicolson (Australia) 5-0
Mikaela Mayer (USA) – Yana Alexeeyevna (Azerbejdżan) 3-2

69 KG
Nadine Apetz (Niemcy) – Tetiana Ryzhenkova (Ukraina) 5-0

75 KG
Karolina Koszewska (Polska) – Natasha Gale (Anglia) 4-1
Surmeneli Busenaz (Turcja) – Elżbieta Wójcik (Polska) 5-0
Maily Nicar (Francja) – Oshae Jones (USA) RSC 2
Darima Sandakova (Rosja) – Caitlin Parker (Australia) WO.