DAWID MICHELUS I DAMIAN KIWIOR Z MEDALAMI 44. MTB O PUCHAR „CHEMII” W HALLE

michelus_dawid09

Dwaj reprezentanci Polski, Dawid Michelus (64 kg) i Damian Kiwior (69 kg), awansowali do półfinału 44. MTB o Puchar „Chemii” (Chemie Pokal) w Halle. Pierwszy z nich pokonał niejednogłośnie na punkty (3-1) aktualnego wicemistrza Niemiec i zarazem kolegę ekipy Rafako Hussars Poland, Kastriota Sopę. Z kolei drugi, także niejednogłośnie (4-1), wypunktował Zdenka Chladka, najbardziej doświadczonego z czeskich pięściarzy, jacy rywalizują aktualnie na olimpijskich ringach.

Niestety nieznacznie swoje pojedynki przegrali dwaj szczecinianie. Tomasz Resól (56 kg) stosunkiem głosów 2-3 został uznany za pokonanego w rywalizacji z byłym wicemistrzem Niemiec, Oleksandrem Vasilenko. Natomiast Arkadiusz Szwedowicz (81 kg) również niejednogłośnie na punkty (1-3) uległ ćwierćfinaliście ubiegłorocznych Mistrzostw Rosji Timurowi Pirdamovowi.

Jako ostatni w drugim dniu zawodów wystąpił Radomir Obruśniak (60 kg). Pięściarz z Karlina niestety przegrał jednogłośnie na punkty (0-5) z ubiegłorocznym brązowym medalista Mistrzostw Niemiec, Muratem Yilderimem.

W pojedynkach o finał Dawid Michelus zmierzy się jutro z aktualnym mistrzem USA, Frediusem Rojasem Juniorem, zaś Damian Kiwior z ubiegłorocznym mistrzem Kazachstanu, Ablaykhanem Zhusupovem.