AZJATKI WYŁONIŁY SWOJE OLIMPIJKI. JUŻ 15 PASZPORTÓW DO RIO ROZDANYCH

Trzy pięściarki z Chin - Ren Cancan (51 kg), Yin Junhua (60 kg) oraz Li Qian (75 kg) wykorzystały atut własnego ringu awansując do finałów olimpijskiego turnieju kwalifikacyjnego dla Azji, Australii i Oceanii. Tym samym – niezależnie od wyniku jutrzejszych walk – zapewniły sobie udział w Igrzyskach w Rio de Janeiro. Oprócz nich prawo startu w sierpniu w Brazylii wywalczyły Yodgor Mirzoyeva (51 kg) z Uzbekistanu, Shelley Watts (60 kg) z Australii oraz Dariga Shakimova (75 kg) z Kazachstanu.

Wielką przegraną dzisiejszych finałów i całych zawodów jest zapewne pięciokrotna mistrzyni świata wagi papierowej i brązowa medalistka olimpijska z Londynu (2012) Chungneijang Marykom czyli Mary Kom. Hinduska, która w 1/8 finału pokonała mistrzynię świata Nazim Kazibay z Kazachstanu, w najważniejszej walce turnieju uległa jednogłośnie na punkty doskonałej Ren Cancan.

Tym samym znamy już nazwiska 15 zawodniczek, które zaboksują podczas Igrzysk Olimpijskich. Przedostatnim turniejowym rozdaniem olimpijskich paszportów będzie zbliżający się turniej kwalifikacyjny dla Europy w Samsunie, gdzie poznamy kolejnych 6 zawodniczek z prawem startu w Rio, zaś ostatnim Mistrzostwa Świata, których 12 medalistek będzie mogło pojechać do Brazylii. Po zakończeniu turnieju w Astanie w gestii tzw. komisji trójstronnej pozostaną trzy dzikie karty.