KONTUZJA ELIMINUJE LISĘ WHITESIDE ZE STARTU W IGRZYSKACH EUROPEJSKICH

lisa whiteside

Na niecałe 6 dni przed rozpoczęciem historycznych, 1. Igrzysk Europejskich w Baku, zespół brytyjski doznał wielkiego osłabienia. W ostatniej chwili, z powodu kontuzji głowy, z ekipy wycofana została Lisa Whiteside (54 kg).

- To dla mnie wielkie rozczarowanie. Nie mogłam się doczekać chwili, kiedy będę reprezentować barwy Wielkiej Brytanii podczas tak wielkiego wydarzenia sportowego, tymczasem w ostatniej chwili dowiedziałam się, że do Baku nie pojadę – napisała w specjalnym oświadczeniu 29-letnia Angielka.

Dodajmy, że Lisa Whiteside to aktualna (2014) wicemistrzyni świata wagi muszej (51 kg) z Jeju City, gdzie z powodzeniem zastępowała swoją koleżankę z angielskiej drużyny, Nicolę Adams. W Baku Whiteside miała rywalizować w limicie wagi koguciej (54 kg), w którym dwa lata temu (2013) w Keszthely wywalczyła złoty medal Mistrzostw Unii Europejskiej.

- Moim priorytetem jest teraz jak najszybszy powrót do treningów. Skoncentruję się na roku 2016, który będzie szczególnie ważnym dla boksu olimpijskiego kobiet. Mam nadzieję, że start naszej ekipy w Baku zakończy się wielkim sukcesem i życzę powodzenia wszystkim jej członkom – zakończyła Lisa.