MIĘDZYNARODOWY SUKCES MATEUSZA RZADKOSZA W ARGENTEUIL

montana_winners

Mateusz Radkosz (75 kg) doczekał się wreszcie międzynarodowego sukcesu na miarę jego wielkiego talentu. Pięściarz krakowskiej Wisły wygrał we francuskim Argenteuil turniej o Pas Montana, pokonując w finale na punkty brązowego medalistę mistrzostw Włoch z 2014 roku, Francesco Faraoniego.

Efektowne trofeum powinien także wywalczyć boksujący w barwach Białej Gwiazdy, Ukrainiec polskiego pochodzenia, Jarosław Iwanow (56 kg), który mimo iz w ringu był zawodnikiem lepszym od Szweda Sandro Omerovica, został uznany przez sędziów za pokonanego. Finałowy pojedynek przegrał także rzeszowianin Łukasz Różański (+91 kg), którego pokonał wyższy o głowę pochodzący z Kaukazu młody Francuz Mourad Aliev.

Dodajmy, że zawody stały na dobrym poziomie, a wspomniane zwycięskie pasy przywdziało kilka znanych zawodniczek i zawodników, m.in. Francuzki Sarah Ourahmoune (51 kg) i Delphine Mancini (54 kg), Szwajcarka Sandra Brugger (60 kg), Holenderka Nouchka Fontijn (75 kg), czy Słowak Erik Tlkanec (91 kg).