KORONA WAŁCZ ZABOKSUJE PO ŚWIĘTACH Z NIEMCAMI

korona15

W sobotę (11 kwietnia) zawodniczki i zawodników Korony Wałcz oraz wałecką publiczność czekają nie lada emocje. W hali widowiskowo-sportowej Gimnazjum nr 2 przy ul. Marii Konopnickiej 2 o godz. 17.00 odbędzie się nieoficjalny mecz bokserski Polska-Niemcy, podczas którego w roli głównej wystąpią pięściarze Korony.

Impreza bokserska, wpisana początkowo do kalendarza Polskiego Związku Bokserskiego jako sobota bokserska, od dłuższego czasu spędza sen z powiek organizatorom. Oprócz zapewnienia swoim podopiecznym wymagających przeciwników, działacze wałeckiej Korony pragną pokazać miejscowej publiczności boks olimpijski na wysokim poziomie. Dlatego też w sobotnie popołudnie w ringu będzie można zobaczyć wielu utytułowanych zawodników, w tym trójkę wychowanków Korony, która ma na swoim koncie tytuły Mistrzów Polski: Annę Góralską, Huberta Adrycha oraz Bartłomieja Zająca.

Walki stoczą również młodsi wałczanie, którzy będą zbierać doświadczenie z wartościowymi rywalami z niemieckich klubów SV Alzey i SC Colonia 06. Na deser kibice będą mieli okazję zobaczenia kilku walk seniorów z klubów okręgu Zachodniopomorskiego. Udział w nich wezmą pięściarze i pięściarki mający w swym dorobku medale Mistrzostw Polski, a nawet Europy. Zapowiadają się spore emocje i przede wszystkim walki na wysokim poziomie.

Łukasz Butryński

pol_niem15