20. MŚ: PRAWIE POŁOWA MEDALI DLA BOKSERÓW Z AZJI. DWÓCH OBROŃCÓW TYTUŁU NA PODIUM

la cruz 2017

Dzisiaj w Jekaterynburgu czekają nas walki półfinałowe, czyli przedostatni etap trwających od 12 dni 20. Mistrzostw Świata Seniorów w Boksie. Co ciekawe do strefy medalowej zdołał awansować zaledwie dwóch z sześciu startujących w turnieju obrońców tytułu mistrzowskiego z Hamburga (2017) – Kubańczycy Andy Cruz (63 kg) oraz Julio Cesar La Cruz (81 kg). Ogółem w półfinałach wystąpią pięściarze z 15 krajów. Najliczniej reprezentowane są: Kazachstan (6), Uzbekistan (5), Rosja (4), Anglia i Kuba (po 3), Indie (2), Armenia, Australia, Brazylia, Bułgaria, Ekwador, Filipiny, Francja, Mongolia i USA (po 1). Jeśli chodzi o kontynenty, to najwięcej medali wywalczyła Azja (15), wyprzedzając Europę (10), Amerykę Północną i Środkową (4), Amerykę Południową (2) oraz Australię i Oceanię (1).

Dodajmy, że w ćwierćfinałach najwięcej swoich zawodników miały Kazachstan i Rosja (po 7), Anglia i Kuba (6), Uzbekistan (5), Indie (4), Armenia (3), Azerbejdżan, Brazylia, Bułgaria, Dominikana, Filipiny, Francja, Jordania i USA (2), Australia, Ekwador, Iran, Irlandia, Japonia, Mongolia, Niemcy, Nowa Zelandia, Turcja i Włochy (1). Kontynentalnie górą była Europa (26 zawodników), wyprzedzając Azję (23), Ameryka Północną i Środkową (10), Amerykę Południową (3) oraz Australię i Oceanię (2). Turniej zakończył się klęską bokserów afrykańskich, gdyż żaden z nich nie zdołał awansować do najlepszej „8″ w poszczególnych wagach.

WYNIKI WALK ĆWIERĆFINAŁOWYCH [na pierwszym miejscu zwycięzcy]

52 KG
Billal Bennama (Francja) – Galal Yafai (Anglia) 5-0
Shakhobidin Zoirov (Uzbekistan) – Daniel Asenov (Bułgaria) 5-0
Saken Bibossinov (Kazachstan) – Artur Hovhannisyan (Armenia) 4-1
Amit (Indie) – Carlo Paalam (Filipiny) 4-1

57 KG
Lazaro Alvarez (Kuba) – Albert Batyrgaziev (Rosja) 4-1
Paul McGrail (Anglia) – Kavinder Singh Bishit (Indie) 5-0
Erdenebat Tsendbataar (Mongolia) – Kurt Walker (Irlandia) 5-0
Mirazizbek Mirzakhalilov (Uzbekistan) – Kairat Eraliyev (Kazachstan) 4-1

63 KG
Andy Cruz (Kuba) – Ilia Popov (Rosja) 5-0
Manish Kaushik (Indie) – Wanderson de Oliveira (Brazylia) 5-0
Hovhannes Bachkov (Armenia) – Leonel Dos Santos (Dominikana) 5-0
Keyshawn Davis (USA) – Sofiane Oumiha (Francja) 5-0

69 KG
Andrei Zamkovoy (Rosja) – Roniel Iglesias (Kuba) 4-1
Ablaikhan Zhussupov (Kazachstan) – Rohan Polanco (Dominikana) 5-0
Bobo-Usmon Baturov (Uzbekistan) – Zeyad Eashash (Jordania) 5-0
Pat McCormack (Anglia) – Sewonrets Okazawa (Japonia) 3-2

75 KG
Gleb Bakshi (Rosja) – Arlen Lopez (Kuba) 3-2
Hebert Da Conceicao (Brazylia) – Salvatore Cavallaro (Włochy) 4-1
Kulakhmet Tursynbay (Kazachstan) – Arman Darchinyan (Armenia) 5-0
Eumir Marcial (Filipiny) – Seyedshanin Mousavi (Iran) 5-0

81 KG
Julio De La Cruz (Kuba) – Georgiy Kushitashvili (Rosja) 5-0
Bekzad Nurdauletov (Kazachstan) – Bayram Malkan (Turcja) 4-0
Benjamin Whittaker (Anglia) – Jerome Joseph-Pampellone (Nowa Zelandia) 4-1
Dilshodbek Ruzmetov (Uzbekistan) – Loren Alfonso Dominguez (Azerbejdżan) 3-2

91 KG
Radoslav Pantaleev (Bułgaria) – Erislandy Savon (Kuba) 5-0
Muslim Gadzhimagomedov (Rosja) – Cheavon Clarke (Anglia) 5-0
Vassili Levit (Kazachstan) – Hussein Iashaish (Jordania) 4-1
Julio Cesar Castillo (Ekwador) – Sanjeet Sanjeet (Indie) 4-1

+ 91 KG
Kamshymek Kunkabayev (Kazachstan) – Nelvie Tiafack (Niemcy) 5-0
Justis Huni (Australia) – Mahammad Abdullayev (Azerbejdżan) 5-0
Maksim Babanin (Rosja) – Frazer Clarke (Anglia) 3-2
Bakhodir Jalolov (Uzbekistan) – Richard Torrez (USA) KO 1