MACIEJ MARCHEL POWALCZY O FINAŁ 17. MISTRZOSTW EUROPY MŁODZIKÓW

mek2019

Znakomite wiadomości napłynęły do nas z Tbilisi, gdzie rozgrywane są 17. Mistrzostwa Europy Młodzików (Schoolboys). W turnieju, w którym rywalizuje aż 238 najlepszych pięściarzy Starego Kontynentu w wieku 13 i 14 lat, co najmniej brązowy medal wywalczył Maciej Marchel (40 kg). Podopieczny trenera Piotra Jankowskiego pokonał w środę niejednogłośnie na punkty (4-1) Turka Refika Kartala i awansował do półfinału.

Młody pięściarz z Białegostoku w pojedynku o finał zaboksuje dzisiaj z Anglikiem Thomasem Vareyem, który w środę pokonał pewnie (5-0) Ormianina Armena Pilosyana. Niestety medalu z Gruzji nie przywiedzie Dominik Jędrej (43 kg). Zawodnik z Kętrzyna przegrał przez RSC w 1. starciu z faworyzowanym Azerem Mahammadalim Gasimzadą.