Archiwum: Wrzesień 2019

20. MŚ: ROSJA I UZBEKISTAN ZDOMINOWAŁY FINAŁY. PO 1 ZŁOCIE DLA KUBY I KAZACHSTANU

ms2019logo

Za nami ostatnie walki w Jekaterynburgu. Tak oto wyłoniliśmy mistrzów świata w boksie olimpijskim na rok 2019. My niestety wracamy z Rosji z jedną wygraną walką i sześcioma porażkami. Na uwagę zasługuje złoty medal w wadze półciężkiej Bekzada Nurdauletova. Kazach we wczorajszym półfinale posłał na deski Julio Cesara La Cruza i przełamał jego dominację, a dziś w dobrym stylu sięgnął po złoto. Po tym jak wczoraj Julio Castillo Torres został „przewieziony” przez sędziów z dużo lepszym Vassili Levitem, dziś ekwadorski „ciężki” nie miał żadnych argumentów w starciu z Muslimem Gadzhimagomedovem. Dodajmy jeszcze, że Rosjanina mogliśmy podziwiać cztery lata temu w Kołobrzegu podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Wygrał wtedy złoto, pozostawiając już w 2015 roku po sobie świetne wrażenie.

W półfinałach największą sensacją była wspomniana porażka czterokrotnego mistrza świata – Kubańczyka Julio La Cruza (81 kg). Pogromcą kubańskiego wirtuoza okazał się Kazach Bekzad Nurdauletow, który nie był nawet rozstawiony. Po pierwszej, wyrównanej rundzie, w której akcje Kazacha zaczynały się głównie od ciosów na korpus, w drugim starciu La Cruz był liczony. I choć w trzeciej odsłonie poszedł na całość i w bardzo rzadkim dla niego stylu ruszył ostro do przodu – wielokrotnie trafiając mocnymi ciosami i idąc po nokaut – nie zdołał odwrócić losów rywalizacji. Walka była bardzo bliska, sędziowie musieli podejmować dodatkowe decyzje, by wyłonić zwycięzcę (pierwsza punktacja to 29:27 i cztery razy 28:28).

W pozostałych walkach warto podkreślić zwycięstwo Hindusa Amita Panghala (świadectwo stale rosnącej pozycji Indii), efektowny występ ”ciężkorękiego” Filipińczyka Eumira Marciala oraz zwycięstwa broniącego tytułu Kubańczyka Andy Cruza i wielkiej nadziei amerykańskiego boksu – Keyshawna Davisa. Finał kategorii lekkiej Cruz vs Davis to potencjalnie największy hit ostatniego dnia mistrzostw. Inna sprawa, że nie wiadomo jeszcze, czy Davis wejdzie do finału, gdyż Armenia złożyła protest po walce Amerykanina z Hovhannesem Bachkovem. Zostanie on dzisiaj rozpatrzony. Amerykanin przytrzymywał i klinczował zdecydowanie zbyt często, ale odebranie Davisowi miejsca w finale byłoby skandalem – niestety nie pierwszym podczas tych mistrzostw.

W ćwierćfinale wagi super ciężkiej Anglik Frazer Clarke pokonał po bardzo wyrównanej walce Rosjanina Maksima Babanina, lecz werdykt został zmieniony po proteście Rosjan, którzy bywają – podobnie jak zawodnicy z innych krajów byłego ZSRR – faworyzowani na tym turnieju. Zmiana werdyktu w walce Clarke’a przelała jednak dla wielu obserwatorów i uczestników czarę goryczy. I pomyśleć, że AIBA chciała poprawić mistrzostwami świata swój wizerunek po odebraniu jej prawa do organizacji turnieju olimpijskiego w Tokio.

bokser.org/polskiboks.pl

WYNIKI WALK FINAŁOWYCH [na pierwszym miejscu zwycięzcy]

52 KG Shakhobidin Zoirov (Uzbekistan) – Amit Panghal (Indie) 5-0
57 KG Mirazizbek Mirzakhalilov (Uzbekistan) – Lazaro Alvarez (Kuba) 3-2
63 KG Andy Cruz (Kuba) – Keyshawn Davis (USA) 5-0
69 KG Andrei Zamkovoy (Rosja) – Pat McCormack (Anglia) 4-0
75 KG Gleb Bakshi (Rosja) – Eumir Marcial (Filipiny) 5-0
81 KG Bekzad Nurdauletov (Kazachstan) – Dilshodbek Ruzmetov (Uzbekistan) 5-0
91 KG Muslim Gadzhimagomedov (Rosja) – Julio Cesar Castillo (Ekwador) 5-0
+91KG Bakhodir Jalolov (Uzbekistan) – Kamshymek Kunkabayev (Kazachstan) 5-0

WYNIKI WALK PÓŁFINAŁOWYCH [na pierwszym miejscu zwycięzcy]

52 KG
Shakhobidin Zoirov (Uzbekistan, 1993) – Billal Bennama (Francja, 1998) 5-0
Amit Panghal (Indie, 1995) – Saken Bibossinov (Kazachstan, 1997) 3-2

57 KG
Lazaro Alvarez (Kuba, 1991) – Paul McGrail (Anglia, 1996) 4-1
Mirazizbek Mirzakhalilov (Uzbekistan, 1995) – Erdenebat Tsendbataar (Mongolia, 1996) 5-0

63 KG
Andy Cruz (Kuba, 1995) – Manish Kaushik (Indie, 1996) 5-0
Keyshawn Davis (USA, 1999) – Hovhannes Bachkov (Armenia, 1992) 4-1

69 KG
Andrei Zamkovoy (Rosja, 1987) – Ablaikhan Zhussupov (Kazachstan, 1997) 5-0
Pat McCormack (Anglia, 1995) – Bobo-Usmon Baturov (Uzbekistan, 1994) 5-0

75 KG
Gleb Bakshi (Rosja, 1995) – Hebert Da Conceicao (Brazylia, 1998) 4-1
Eumir Marcial (Filipiny, 1995) – Kulakhmet Tursynbay (Kazachstan, 1994) 5-0

81 KG
Bekzad Nurdauletov (Kazachstan, 1998) – Julio De La Cruz (Kuba, 1989) 4-1
Dilshodbek Ruzmetov (Uzbekistan, 1999) – Benjamin Whittaker (Anglia, 1997) 5-0

91 KG
Muslim Gadzhimagomedov (Rosja, 1997) – Radoslav Pantaleev (Bułgaria, 1993) 5-0
Julio Cesar Castillo (Ekwador, 1988) – Vassili Levit (Kazachstan, 1988) 3-2

+ 91 KG
Kamshymek Kunkabayev (Kazachstan, 1991) – Justis Huni (Australia, 1999) WO.
Bakhodir Jalolov (Uzbekistan, 1994) – Maksim Babanin (Rosja, 1988) 5-0

11. MŚ: NA MISTRZOSTWA ŚWIATA DO UŁAN UDE BEZ DRABIK, KRUK I KACZMARSKIEJ

Boks Kobiet 01

Podczas gdy najlepsi pięściarze świata czekają właśnie na walki finałowe 20. Mistrzostw Świata w Jekaterynburgu, panie pakują walizki, by wyruszyć do dalekiego Ułan Ude, stolicy rosyjskiej Buriacji, gdzie 3 października usłyszymy pierwszy gong 11. Mistrzostw Świata Seniorek w Boksie. W turnieju nie zabraknie oczywiście reprezentacji Polski, która jednakże wystąpi tam w mocno okrojonym składzie, bez Sandry Drabik (51 kg), Sandry Kruk (57 kg) i Agaty Kaczmarskiej (75-81 kg). Powodem tego nie są na szczęście problemy ze zdrowiem naszych zawodniczek ale ich występ (15-30 października) w chińskim Wuhan City na…Światowych Igrzyskach Wojskowych (CISM World Summer Games).

Tak, więc do Ułan Ude pojedzie pięć podopiecznych Karoliny Michalczuk: Natalia Rok (LKS Myszków, 51 kg), Kinga Szlachcic (SKF Boksing Zielona Góra, 57 kg), Aneta Rygielska (MKSW Pomorzanin Toruń, 60 kg), Karolina Koszewska (Legia FC Warszawa, 69 kg) i Elżbieta Wójcik (Klub Bokserski Karlino, 75 kg). Nasz panie 2 października poznają swoje turniejowe rywalki, zaś od 3 do 13 października będą rywalizować o jak najlepsze miejsca w światowym czempionacie.

20. MŚ: PRAWIE POŁOWA MEDALI DLA BOKSERÓW Z AZJI. DWÓCH OBROŃCÓW TYTUŁU NA PODIUM

la cruz 2017

Dzisiaj w Jekaterynburgu czekają nas walki półfinałowe, czyli przedostatni etap trwających od 12 dni 20. Mistrzostw Świata Seniorów w Boksie. Co ciekawe do strefy medalowej zdołał awansować zaledwie dwóch z sześciu startujących w turnieju obrońców tytułu mistrzowskiego z Hamburga (2017) – Kubańczycy Andy Cruz (63 kg) oraz Julio Cesar La Cruz (81 kg). Ogółem w półfinałach wystąpią pięściarze z 15 krajów. Najliczniej reprezentowane są: Kazachstan (6), Uzbekistan (5), Rosja (4), Anglia i Kuba (po 3), Indie (2), Armenia, Australia, Brazylia, Bułgaria, Ekwador, Filipiny, Francja, Mongolia i USA (po 1). Jeśli chodzi o kontynenty, to najwięcej medali wywalczyła Azja (15), wyprzedzając Europę (10), Amerykę Północną i Środkową (4), Amerykę Południową (2) oraz Australię i Oceanię (1).

Dodajmy, że w ćwierćfinałach najwięcej swoich zawodników miały Kazachstan i Rosja (po 7), Anglia i Kuba (6), Uzbekistan (5), Indie (4), Armenia (3), Azerbejdżan, Brazylia, Bułgaria, Dominikana, Filipiny, Francja, Jordania i USA (2), Australia, Ekwador, Iran, Irlandia, Japonia, Mongolia, Niemcy, Nowa Zelandia, Turcja i Włochy (1). Kontynentalnie górą była Europa (26 zawodników), wyprzedzając Azję (23), Ameryka Północną i Środkową (10), Amerykę Południową (3) oraz Australię i Oceanię (2). Turniej zakończył się klęską bokserów afrykańskich, gdyż żaden z nich nie zdołał awansować do najlepszej „8″ w poszczególnych wagach.

WYNIKI WALK ĆWIERĆFINAŁOWYCH [na pierwszym miejscu zwycięzcy]

52 KG
Billal Bennama (Francja) – Galal Yafai (Anglia) 5-0
Shakhobidin Zoirov (Uzbekistan) – Daniel Asenov (Bułgaria) 5-0
Saken Bibossinov (Kazachstan) – Artur Hovhannisyan (Armenia) 4-1
Amit (Indie) – Carlo Paalam (Filipiny) 4-1

57 KG
Lazaro Alvarez (Kuba) – Albert Batyrgaziev (Rosja) 4-1
Paul McGrail (Anglia) – Kavinder Singh Bishit (Indie) 5-0
Erdenebat Tsendbataar (Mongolia) – Kurt Walker (Irlandia) 5-0
Mirazizbek Mirzakhalilov (Uzbekistan) – Kairat Eraliyev (Kazachstan) 4-1

63 KG
Andy Cruz (Kuba) – Ilia Popov (Rosja) 5-0
Manish Kaushik (Indie) – Wanderson de Oliveira (Brazylia) 5-0
Hovhannes Bachkov (Armenia) – Leonel Dos Santos (Dominikana) 5-0
Keyshawn Davis (USA) – Sofiane Oumiha (Francja) 5-0

69 KG
Andrei Zamkovoy (Rosja) – Roniel Iglesias (Kuba) 4-1
Ablaikhan Zhussupov (Kazachstan) – Rohan Polanco (Dominikana) 5-0
Bobo-Usmon Baturov (Uzbekistan) – Zeyad Eashash (Jordania) 5-0
Pat McCormack (Anglia) – Sewonrets Okazawa (Japonia) 3-2

75 KG
Gleb Bakshi (Rosja) – Arlen Lopez (Kuba) 3-2
Hebert Da Conceicao (Brazylia) – Salvatore Cavallaro (Włochy) 4-1
Kulakhmet Tursynbay (Kazachstan) – Arman Darchinyan (Armenia) 5-0
Eumir Marcial (Filipiny) – Seyedshanin Mousavi (Iran) 5-0

81 KG
Julio De La Cruz (Kuba) – Georgiy Kushitashvili (Rosja) 5-0
Bekzad Nurdauletov (Kazachstan) – Bayram Malkan (Turcja) 4-0
Benjamin Whittaker (Anglia) – Jerome Joseph-Pampellone (Nowa Zelandia) 4-1
Dilshodbek Ruzmetov (Uzbekistan) – Loren Alfonso Dominguez (Azerbejdżan) 3-2

91 KG
Radoslav Pantaleev (Bułgaria) – Erislandy Savon (Kuba) 5-0
Muslim Gadzhimagomedov (Rosja) – Cheavon Clarke (Anglia) 5-0
Vassili Levit (Kazachstan) – Hussein Iashaish (Jordania) 4-1
Julio Cesar Castillo (Ekwador) – Sanjeet Sanjeet (Indie) 4-1

+ 91 KG
Kamshymek Kunkabayev (Kazachstan) – Nelvie Tiafack (Niemcy) 5-0
Justis Huni (Australia) – Mahammad Abdullayev (Azerbejdżan) 5-0
Maksim Babanin (Rosja) – Frazer Clarke (Anglia) 3-2
Bakhodir Jalolov (Uzbekistan) – Richard Torrez (USA) KO 1

20. MŚ W JEKATERYNBURGU: FILIP WĄCHAŁA WYELIMINOWANY W 1/8 FINAŁU

ms2019logo

Reprezentacja Polski zakończyła swój udział w 20. Mistrzostwach Świata Seniorów w Boksie rozgrywanych od dziewięciu dni w Jekaterynburgu. W 1/8 finału „poległ” jedyny Polak, który zdołał zanotować na tym turnieju zwycięstwo – 21-letni Filip Wąchała (69 kg), który przegrał dziś jednogłośnie na punkty (0-5) z o rok od siebie młodszym Rohanem Polanco z Dominikany.

Filip zaczął od dobrego lewego prostego i presji, zahaczył prawym sierpowym i spychał rywala do obrony. Ulokował przy linach serię ciosów na korpus i osiągnął przewagę. Polanco nie mógł znaleźć swojego dystansu, a Polak różnorodnie zaczynał akcje – czasem od lewego prostego, czasem od uderzeń na dół, a czasem od bezpośrednich ciosów prawą ręką. W końcówce rundy rywal Wąchały w końcu wstrzelił się z ciosami i trzykrotnie trafił prawą ręką, a także lewym prostym.

Początek drugiej rundy to lewy prosty Polaka i niezła seria przy linach. Polanco był bardziej uważny niż w pierwszym starciu, używał lewych prostych na korpus i kontrował prawą ręką. Trafił też lewym sierpowym w półdystansie. Wąchała atakował, ale przyjmował kolejne lewe sierpowe i stracił swój rytm. Druga runda należała niewątpliwie do reprezentanta Dominikany. Jego praca nóg, kąty ataku i timing sprawiały coraz lepsze wrażenie.

Wąchała rzucił się do ataku w trzeciej odsłonie, lecz bazujący na refleksie rywal pozostawał czujny. Mimo to Polak zahaczył prawym prostym, niestety chwilę później sam przyjął mocny prawy. Następnie akcja przeniosła się do półdystansu, gdzie górował Polanco. W ostatniej minucie rywal Wąchały podkręcił tempo i ulokował jeszcze kilka uderzeń prawą ręką z dystansu w różnych płaszczyznach. Po ostatnim gongu sędziowie byli jednomyślni i wskazali na zwycięstwo Rohana Polanco.

źródło: bokser.org/polskiboks.pl

WYNIKI WALK 1/8 FINAŁU [16-17 WRZEŚNIA 2019 ROKU, na pierwszym miejscu zwycięzcy]

52 KG
Galal Yafai (Anglia) – Yosvany Veitia (Kuba) 5-0
Billal Bennama (Francja) – Vassili Egorov (Rosja) 5-0
Daniel Asenov (Bułgaria) – Michael Angeletti (USA) 5-0
Shakhobidin Zoirov (Uzbekistan) – Azat Usenaliyev (Kirgistan) 5-0
Saken Bibossinov (Kazachstan) – Yuberjen Martinez (Kolumbia) 5-0
Artur Hovhannisyan (Armenia) – Masud Yusifzada (Azerbejdżan) 5-0
Carlo Paalam (Filipiny) – Jo Se-Hyeong (Korea Płd.) 5-0
Amit (Indie)  – Batuhan Citfci (Turcja) 5-0

57 KG
Lazaro Alvarez (Kuba) – Dorin Bucsa (Mołdawia) 5-0
Albert Batyrgaziev (Rosja) – Mirko Cuello (Argentyna) 5-0
Kavinder Singh Bishit (Indie) – Arslan Khataev (Finlandia) 3-2
Paul McGrail (Anglia) – Tayfur Aliyev (Azerbejdżan) 5-0
Erdenebat Tsendbataar (Mongolia) – Roland Galos (Węgry) 5-0
Kurt Walker (Irlandia) – Eric Basran (Kanada) 5-0
Mirazizbek Mirzakhalilov (Uzbekistan) – Mohamed Hamout (Maroko) 4-1
Kairat Eraliyev (Kazachstan) – Chatchai Butdee (Tajlandia) 3-2

63 KG
Andy Cruz (Kuba) – Zakir Safiullin (Kazachstan) 5-0
Ilia Popov (Rosja) – Harry Garside (Australia) 4-1
Wanderson de Oliveira (Brazylia) – Daisuke Narimatsu (Japonia) 3-2
Manish Kaushik (Indie) – Chinzorig Baatarsukh (Mongolia) 5-0
Hovhannes Bachkov (Armenia) – Jose Manuel Viafara (Kolumbia) 5-0
Leonel Dos Santos (Dominikana) – Luke McCormack (Anglia) 3-2
Keyshawn Davis (USA) – Michael Alexander (Trynidad i Tobago) 5-0
Sofiane Oumiha (Francja) – Bakhodur Usmonov (Tadżykistan) 4-1

69 KG
Roniel Iglesias (Kuba) – Necat Ekinci (Turcja) 5-0
Andrei Zamkovoy (Rosja) – Wyatt Sanford (Kanada) 5-0
Rohan Polanco (Dominikana) – Filip Wąchała (Polska) 5-0
Ablaikhan Zhussupov (Kazachstan) – Nick Bier (Niemcy) 5-0
Bobo-Usmon Baturov (Uzbekistan) – Delante Johnson (USA) 5-0
Zeyad Eashash (Jordania) – Bayarkhuu Ganbaatar (Mongolia) 5-0
Sewonrets Okazawa (Japonia) – Chamseddine Kramou (Algieria) 5-0
Pat McCormack (Anglia) – Lasha Guruli (Gruzja) 5-0

75 KG
Arlen Lopez (Kuba) – Eurio Cedeno (Dominikana) 4-1
Gleb Bakshi (Rosja) – Michael Nevin (Irlandia) 3-2
Hebert Da Conceicao (Brazylia) – Fanat Kakhramonov (Uzbekistan) 3-2
Salvatore Cavallaro (Włochy) – Vitali Bandarenka (Białoruś) 5-0
Kulakhmet Tursynbay (Kazachstan) – Javier Martinez (USA) 5-0
Arman Darchinyan (Armenia) – Andrej Csemez (Słowacja) 5-0
Seyedshanin Mousavi (Iran) – Tanglatihan Tuohetaerbieke (Chiny) 5-0
Eumir Marcial (Filipiny) – Omurbek Uuulu Bekzhit (Kirgistan) 5-0

81 KG
Julio De La Cruz (Kuba) – Gaetan Ntambwe (Francja) 5-0
Georgiy Kushitashvili (Rosja) – Mikhail Dauhaliavets (Białoruś) 5-0
Bekzad Nurdauletov (Kazachstan) – Keno Machado (Brazylia) 4-1
Bayram Malkan (Turcja) – Ibragim Bazuev (Niemcy) 3-2
Jerome Joseph-Pampellone (Nowa Zelandia) – Abdelrahman Salah Orabi (Egipt) 5-0
Benjamin Whittaker (Anglia) – Nuryagdy Nuryadyev (Turkmenistan) 5-0
Dilshodbek Ruzmetov (Uzbekistan) – Paul Aradoaie (Rumunia) 5-0
Loren Alfonso Dominguez (Azerbejdżan) – Umar Dzambekov (Austria) 4-1

91 KG
Erislandy Savon (Kuba) – Alexander Bwambale (Szwecja) 5-0
Radoslav Pantaleev (Bułgaria) – Tadas Tamasauskas (Litwa) 3-2
Muslim Gadzhimagomedov (Rosja) – David Nyika (Nowa Zelandia) 5-0
Cheavon Clarke (Anglia) – Henrik Sargsyan (Armenia) 3-1
Vassili Levit (Kazachstan) – Marat Hryhorian (Ukraina) 5-0
Hussein Iashaish (Jordania) – Ammar Abduljabbar (Niemcy) 5-0
Julio Cesar Castillo (Ekwador) – Adam Hamori (Węgry) 5-0
Sanjeet Sanjeet (Indie) – Sanjar Tursunov (Uzbekistan) 4-1

+ 91 KG
Kamshymek Kunkabayev (Kazachstan) – Ayoub Ghadfa (Hiszpania) RSC 2
Nelvie Tiafack (Niemcy) – Chouaib Boloudinats (Algieria) 5-0
Mahammad Abdullayev (Azerbejdżan) – Yousry Rezk Mostafa (Egipt) 3-2
Justis Huni (Australia) – Nigel Paul (Trynidad i Tobago) RSC 2
Frazer Clarke (Anglia) – Mourad Aliev (Francja) 4-1
Maksim Babanin (Rosja) – Gurgen Hovhannisyan (Armenia) 5-0
Richard Torrez (USA) – Marko Milun (Chorwacja) RSC 1
Bakhodir Jalolov (Uzbekistan) – Tsotne Rogava (Ukraina) 5-0

 

20. MŚ: BRAWO FILIP WĄCHAŁA! JEST PIERWSZE POLSKIE ZWYCIĘSTWO W JEKATERYNBURGU

wachala_fisu

W ósmym dniu 20. Mistrzostw Świata Seniorów w Jekaterynburgu nareszcie mamy powody do satysfakcji. Wszystko to za sprawą 21-letniego Filipa Wąchały (69 kg), który w koncertowym stylu wygrał wszystkie rundy pojedynku z Koreańczykiem z południa Lim Hyun-Chulem i awansował do 1/8 finału, w którym skrzyżuje rękawice z Rohanem Polanco z Dominikany, który dzisiaj pokonał nie bez trudu Marokańczyka Alabdine Amrouga.

Boks wychowanka trenera Marka Chrobaka był dziś tym skuteczniejszy im rzadziej wchodził on w niebezpieczny półdystans, gdzie mający słabsze warunki fizyczne rywal mógł stanowić zagrożenie. Mający inicjatywę przez niemal cały pojedynek Polak szachował Koreańczyka lewą ręką, celnie bijąc ciosy z prawej. Filip wzorowo wytrzymał – mimo drobnych przestojów – także narzucone przez siebie wysokie tempo, czym również górował nad ambitnym przeciwnikiem.

WYNIKI WALK 1/16 FINAŁU [15-16 WRZEŚNIA 2019 ROKU - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

57 KG
Lazaro Alvarez (Kuba) – Jean Caicedo (Ekwador) 5-0
Dorin Bucsa (Mołdawia) – Mohammad Alwadi (Jordania) 3-2
Mirko Cuello (Argentyna) – Ian Clark Bautista (Filipiny) 3-1
Albert Batyrgaziev (Rosja) – Boyan Asenov (Bułgaria) 5-0
Kavinder Singh Bishit (Indie) – Chen Zhihao (Chiny) 3-2
Arslan Khataev (Finlandia) – Faris Al Mutaani (Arabia Saudyjska) RSC 1
Tayfur Aliyev (Azerbejdżan) – Yazmyrat Gurbanov (Turkmenistan) 5-0
Paul McGrail (Anglia) – Lee Ye-Chan (Korea Płd.) 5-0
Erdenebat Tsendbataar (Mongolia) – Seitbek Uulu Munarbek (Kirgistan) 5-0
Roland Galos (Węgry) – Fredrik Jensen (Dania) 4-1
Eric Basran (Kanada) – Nilo Guerrero (Nikaragua) 5-0
Kurt Walker (Irlandia) – Ceiber Avila (Kolumbia) 4-1
Mirazizbek Mirzakhalilov (Uzbekistan) – Douglas De Andrade (Brazylia) 5-0
Mohamed Hamout (Maroko) – Edgaras Skurdelis (Litwa) 4-1
Chatchai Butdee (Tajlandia) – Vasile Usturoi (Belgia) 5-0
Kairat Eraliyev (Kazachstan) – Yoel Finol (Wenezuela) 3-2

69 KG
Roniel Iglesias (Kuba) – Qiong Mai Maitituersun (Chiny) 5-0
Necat Ekinci (Turcja) – Delano James (Holandia) 5-0
Wyatt Sanford (Kanada) – Laszlo Kozak (Węgry) 3-2
Andrei Zamkovoy (Rosja) – Nabil Messaoudi (Belgia) RSC 1
Rohan Polanco (Dominikana) – Alabdine Amroug (Maroko) 4-1
Filip Wąchała (Polska) – Lim Hyun-Chul (Korea Płd.) 5-0
Nick Bier (Niemcy) – Billy Lileqvist (Szwecja) 4-0
Ablaikhan Zhussupov (Kazachstan) – Wuttichai Masuk (Tajlandia) 5-0
Bobo-Usmon Baturov (Uzbekistan) – Brian Arregui (Argentyna) 5-0
Delante Johnson (USA) – Gianluigi Malanga (Włochy) WO.
Bayarkhuu Ganbaatar (Mongolia) – Pan Hung-Ming (Tajwan) 5-0
Zeyad Eashash (Jordania) – Duryodhan Negi (Indie) 4-1
Sewonrets Okazawa (Japonia) – Wahid Hambli (Francja) 4-1
Chamseddine Kramou (Algieria) – Lorenzo Sotomayor (Azerbejdżan) 3-2
Lasha Guruli (Gruzja) – Abdurakhman Abdurakhmanov (Kirgistan) 5-0
Pat McCormack (Anglia) – Aidan Walsh (Irlandia) 3-2

81 KG
Julio De La Cruz (Kuba) – Mohamed Houmri (Algieria) 5-0
Gaetan Ntambwe (Francja) – John Marvin (Filipiny) WO.
Mikhail Dauhaliavets (Białoruś) – Andrei Chiriacov (Mołdawia) 5-0
Georgiy Kushitashvili (Rosja) – Sammy Lee (Walia) 4-1
Keno Machado (Brazylia) – Adylbek Uulu Erkin (Kirgistan) 5-0
Bekzad Nurdauletov (Kazachstan) – Nalek Korbaj (Wenezuela) 5-0
Bayram Malkan (Turcja) – Brijesh Yadav (Indie) 4-1
Ibragim Bazuev (Niemcy) – Uke Smajli (Szwajcaria) 4-1
Abdelrahman Salah Orabi (Egipt) – Shabbos Negmatulloev (Tadżykistan) 4-1
Jerome Joseph-Pampellone (Nowa Zelandia) – Ziad El Mohor (Belgia) 5-0
Nuryagdy Nuryadyev (Turkmenistan) – Jack Bowen (Australia) 3-2
Benjamin Whittaker (Anglia) – Ehsan Rouzbahani (Iran) 3-2
Dilshodbek Ruzmetov (Uzbekistan) – Peter Pita Kabeji (DR Kongo) 5-0
Paul Aradoaie (Rumunia) – Artjom Kasparian (Holandia) 3-2
Umar Dzambekov (Austria) – Atif Oberlton (USA) 3-2
Loren Alfonso Dominguez (Azerbejdżan) – Gazimagomed Jalidov (Hiszpania) 3-2

91 KG
Erislandy Savon (Kuba) – Nikoloz Begadze (Gruzja) 5-0
Alexander Bwambale (Szwecja) – Kombe Kogasso (DR Kongo) 4-1
Radoslav Pantaleev (Bułgaria) – Kirill Afanasev (Irlandia) 4-1
Tadas Tamasauskas (Litwa) – Younes Baala (Maroko) 4-1
Muslim Gadzhimagomedov (Rosja) – Berat Acar (Turcja) 5-0
David Nyika (Nowa Zelandia) – Ahmed Hagag (Austria) 5-0
Henrik Sargsyan (Armenia) – Adrian Tillman (USA) WO.
Cheavon Clarke (Anglia) – Victor Schelstraete (Belgia) 5-0
Vassili Levit (Kazachstan) – David Michalek (Słowacja) 5-0
Marat Hryhorian (Ukraina) – Ismayil Yagubov (Azerbejdżan) 4-1
Hussein Iashaish (Jordania) – Aziz Abbes Mouhiidine (Włochy) 5-0
Ammar Abduljabbar (Niemcy) – Abdelhafid Benchabla (Algieria) 4-1
Julio Cesar Castillo (Ekwador) – Remula Abudurexiti (Chiny) 5-0
Adam Hamori (Węgry) – Mohammad Shourian (Iran) 5-0
Sanjeet Sanjeet (Indie) – Scott Forrest (Szkocja) 4-1
Sanjar Tursunov (Uzbekistan) – Abner Teixieira (Brazylia) 5-0

+ 91 KG
Ayoub Ghadfa (Hiszpania) – Petar Belberov (Bułgaria) RSC 1
Chouaib Boloudinats (Algieria) – Mirko Carabotti (Włochy) 4-1
Nelvie Tiafack (Niemcy) – Kim Do-Hyeon (Korea Południowa) 5-0
Yousry Rezk Mostafa (Egipt) – Joel Da Silva (Brazylia) 5-0
Mahammad Abdullayev (Azerbejdżan) – Danabieke Bayikewuzi (Chiny) 4-1
Nigel Paul (Trynidad i Tobago) – Muhammed Aydin (Turcja) 5-0
Justis Huni (Australia) – Cristian Salcedo (Kolumbia) 5-0
Frazer Clarke (Anglia) – Vladan Babic (Serbia) 5-0
Gurgen Hovhannisyan (Armenia) – Aleksandar Mraovic (Austria) 5-0
Maksim Babanin (Rosja) – Andy Andall (Grenada) RSC 2
Marko Milun (Chorwacja) – Kimbembi Tshikeva (DR Kongo) 5-0
Richard Torrez (USA) – Satish Kumar (Indie) 5-0
Tsotne Rogava (Ukraina) – Iman Remezanpourdelavar (Iran) 4-1

14. MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA ŚLĄSKA: PO TRZY TYTUŁY DLA BRAZYLIJEK I POLEK

lidia

Wczoraj w Gliwicach zakończyły się tradycyjne 14. Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska Kobiet w Boksie, w których rywalizowały zawodniczki w trzech grupach wiekowych (elite, youth i junior). Mimo dość niefortunnego terminu (kalendarzowa kolizja z Młodzieżowymi Mistrzostwami Europy i niedawno zakończonymi Mistrzostwami Europy seniorek) na starcie zobaczyliśmy kilkanaście znanych na świecie zawodniczek.

Z zagranicznych ekip przede wszystkim dopisały Brazylijki oraz młodzieżowa ekipa z USA, ale na ringu przy ul. Jasnej zobaczyliśmy także dobrze dysponowane Niemki (z wicemistrzynią świata Nadine Apetz na czele) oraz Ukrainki. W gronie seniorek na najwyższym stopniu podium stanęły trzy Polki – Sandra Kruk (57 kg), Aleksandra Talaga (64 kg) oraz ulubienica miejscowej publiczności Lidia Fidura (+81 kg), która w Gliwicach wygrała po raz 11. Jeśli chodzi o nadzieje polskiego boksu olimpijskiego, to na najwyższym stopniu podium zobaczyliśmy dwie juniorki i 6 kadetek.

WYNIKI WALK FINAŁOWYCH [13-14 WRZEŚNIA 2019 R. - na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

ELITE (SENIORKI)

48 KG Yulia Demanenko (Ukraina) – Angelika Krzysztoforska (Polska) 5-0
51 KG Graziele Sousa (Brazylia) – Mandy Bujold (Kanada) 3-2
54 KG Mariana Maksymiv (Ukraina) – Beata Dudekova (Węgry) 5-0
57 KG Sandra Kruk (Polska) – Snizhana Kholodkova (Ukraina) 4-1
60 KG Beatriz Ferreira (Brazylia) – Maya Kleinhans (Niemcy) 5-0
64 KG Aleksandra Talaga (Polska) – Ditte Frostholm (Dania) 3-2
69 KG Nadine Apetz (Niemcy) – Patrycja Borys (Polska) 4-1
75 KG Flavia Figueiredo (Brazylia) – Sarah Scheurich (Niemcy) 5-0
81 KG Timea Nagy (Węgry) – Aleksandra Smuklerz (Polska) 5-0
+81KG Lidia Fidura (Polska) – Mariia Lovchynska (Ukraina) 5-0

YOUTH (JUNIORKI)

48 KG Nicole Durikova (Słowacja) – Karolina Delmaczyńska (Niemcy) 3-2
54 KG Roxy Verduzco (USA) – Izabela Rozkoszek (Polska) 5-0
60 KG Nashay Bradford (USA) – Magdalena Sochowicz (Polska) 5-0
64 KG Jasmin Fernandez (USA) – Wiktoria Tereszczak (Polska) 4-1
69 KG Julia Chudy (Polska) – Karolina Pokusa (Polska) RSC 2
81 KG Natalia Zybura (Polska) – Oliwia Marszalska (Polska) RSC 2

JUNIOR (KADETKI)

46 KG Kayla Gomez (USA) – Dorota Wawszczyk (Polska) RSC 1
48 KG Alexas Kubicki (Polska) – Nikola Maksymowicz (Polska) 5-0
50 KG Priscila Medina (USA) – Eszter Marton (Węgry) 5-0
52 KG Julia Szeremeta (Polska) – Maria Avram (Niemcy) 3-1
54 KG Sierra Martinez (USA) – Natalia Wojciechowska (Polska) 3-2
57 KG Nikolina Boke (Łotwa) – Oliwia Stolarczyk (Polska) 5-0
60 KG Ruby Navarro (USA) – Klaudia Topolewska (Polska) RSC 1
63 KG Wiktoria Florkiewicz (Polska) – Martyna Róża Janc (Polska) 5-0
66 KG Kaheil Mishoe-Elliott (USA) – Daria Napora (Polska) RSC 1
70 KG Zofia Stachowiak (Polska) – Kinga Wiśniewska (Polska) 5-0
75 KG Barbara Marcinkowska (Polska) – Patrycja Kwiatkowska (Polska) 4-1
80 KG Weronika Bochen (Polska) – Alicja Piątkowska (Polska) RSC 2

WYNIKI WALK PÓŁFINAŁOWYCH [9-13 WRZEŚNIA 2019 R. - na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

ELITE

51 KG
Graziele Sousa (Brazylia) – Olha Shalimova (Ukraina) 5-0
Mandy Bujold (Kanada) – Chloe Watson (Anglia) 5-0
54 KG
Mariana Maksymiv (Ukraina) – Ursula Gottlob (Niemcy) 4-1
Beata Dudekova (Węgry) – Anna Pierchała (Polska) 3-2
57 KG
Sandra Kruk (Polska) – Jucielen Romeu (Brazylia) 5-0
Snizhana Kholodkova (Ukraina) – Ramona Graff (Niemcy) 3-2
60 KG
Beatriz Ferreira (Brazylia) – Shona Whitwell (Anglia) 5-0
Maya Kleinhans (Niemcy) – Maria Pasichna (Ukraina) 5-0
64 KG
Aleksandra Talaga (Polska) – Diana Starkova (Ukraina) 5-0
Ditte Frostholm (Dania) – Katarzyna Szarańska (Polska) 4-0
69 KG
Nadine Apetz (Niemcy) – Beatriz Soares (Brazylia) 3-2
Patrycja Borys (Polska) – Natalia Barbusinska (Polska) 4-1
75 kg
Sarah Scheurich (Niemcy) – Żaklina Lasoń (Polska) RSC3
Flavia Figueiredo (Brazylia) – Agata Kaczmarska (Polska) 4-1
+81 KG
Mariia Lovchynska (Ukraina) – Patrycja Braun (Polska) RSC 2

YOUTH

48 KG
Nicole Durikova (Słowacja) – Magdalena Kempa (Polska) RSC 1
Karolina Delmaczynska (Niemcy) – Angelika Miegoc (Polska) 4-1
51 KG
Shera Mae Patricio (USA) – Hanna Beres (Węgry) AB 2
Alexandra Fernandez (USA) – Klaudia Kędziora (Polska) AB 1
54 KG
Roxy Verduzco (USA) – Lena Szyrwinska (Polska) RSC 2
Izabela Rozkoszek (Polska) – Zuzanna Zych (Polska) 5-0
60 KG
Nashay Bradford (USA) – Katarzyna Skrzypkowska (Polska) 5-0
Wiktoria Tereszczak (Polska) – Łucja Machalica (Polska) 5-0
64 KG
Jasmin Fernandez (USA) – Joanna Tyras (Polska) 5-0

JUNIOR

46 KG
Kayla Gomez (USA) – Julia Buławska (Polska) RSC 1
48 KG
Nikola Maksymowicz (Polska) – Izabela Iwaniuk (Polska) 5-0
Alexas Kubicki (Polska) – Laura Fanni Kovacs (Węgry) RSC 3
50 KG
Eszter Marton (Węgry) – Julia Wasiakowska (Polska) 5-0
Priscila Medina (USA) – Eleni Cholidi (Grecja) 5-0
52 KG
Julia Szeremeta (Polska) – Reina Tellez (USA) 3-2
Maria Avram (Niemcy) – Natalia Gras (Polska) 4-1
54 KG
Natalia Wojciechowska (Polska) – Maria Lili Fekete (Węgry) RSC 2
Sierra Martinez (USA) – Barbara Megyeri (Węgry) 5-0
57 KG
Oliwia Stolarczyk (Polska) – Julia Kalecinska (Polska) 5-0
Nikolina Boke (Łotwa) – Ariana Carrasco (USA) 4-1
60 KG
Klaudia Topolewska (Polska) – Wiktoria Pomorska (Polska) 5-0
Ruby Navarro (USA) – Rebeka Dobos (Węgry) 5-0
63 KG
Martyna Róża Janz (Polska) – Cintia Szusz (Węgry) 5-0
66 KG
Daria Napora (Polska) – Julia Michałek (Polska) RSC 1
Kaheil Mishoe-Elliott (USA) – Dagmara Kaliszan (Polska) 5-0
75 KG
Barbara Marcinkowska (Polska) – Ines Cebulla (Polska) RSC 2

WYNIKI WALK ĆWIERĆFINAŁOWYCH [9-12 WRZEŚNIA 2019 R. - na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

ELITE

54 KG
Beata Dudekova (Węgry) – Edyta Jędrzejczyk (Polska) 5-0
Anna Pierchała (Polska) – Giorgina Podaru (Niemcy) 4-1
57 KG
Sandra Kruk (Polska) – Ellie Scotney (Anglia) 3-2
Jucielen Romeu (Brazylia) – Anastasija Kovalchuk (Ukraina) 4-1
Snizhana Kholodkova (Ukraina) – Karolina Tracz (Polska) RSC 2
Ramona Graeff (Niemcy) – Julia Kurowska (Polska) 5-0
60 KG
Beatriz Ferreira (Brazylia) – Kata Pribojszki (Węgry) AB 3
Shona Whitwell (ENG) – Aleksandra Jaworska (Polska) RSC 1
Maria Pasichna (Ukraina) – Monika Puzio (Polska) 5-0
Maya Kleinhans (Niemcy) – Wioleta Teichmann (Polska) RSC 3
64 KG
Ditte Frostholm (Dania) – Klaudia Łaciak (Polska) 5-0
69 KG
Beatriz Soares (Brazylia) – Natalia Marczykowska (Polska) 3-2
Nadine Apetz (Niemcy) – Anna Bilous (Polska) 5-0
Patrycja Borys (Polska) – Mariia Siedaia (Ukraina) 5-0
Natalia Barbusińska (Polska) – Vivien Budai (Węgry) 4-1
75 KG
Flavia Figueiredo (Brazylia) – Natalia Gajewska (Polska) RSC 3
Agata Kaczmarska (Polska) – Anastasiia Shpaniuk (Ukraina) 5-0

YOUTH

48 KG
Karolina Delmaczynska (Niemcy) – Natalia Waliczek (Polska) 5-0
Angelika Miegoć (Polska) – Magdalena Tylenda (Polska) 5-0
51 KG
Shera Mae Patricio (USA) – Dominika Vital (Węgry) 5-0

JUNIOR

48 KG
Izabela Iwaniuk (Polska) – Emilia Dadas (Polska) 5-0
Laura Fanni Kovacs (Węgry) – Gabriela Migda (Polska) 5-0
Alexas Kubicki (Polska) – Jadalie Medeiros (USA) 5-0
52 KG
Maria Avram (Niemcy) – Aneta Temich (Polska) 5-0
Natalia Gras (Polska) – Tifani Lukacs (Węgry) 4-1
50 KG
Julia Wasiakowska (Polska) – Karolina Wojcik (Polska) 5-0
Eleni Cholidi (Grecja) – Kornelia Jonas (Węgry) 4-1
Priscila Medina (USA) – Olimpia Konczalska (Polska) RSC 2
54 KG
Sierra Martinez (USA) – Nikola Prymaczenko (Polska) 5-0
57 KG
Nikolina Boke (Łotwa) – Aleksandra Pomorska (Polska) 3-2
60 KG
Ruby Navarro (USA) – Julianna Rutkowska (Polska) 5-0

WYNIKI WALK 1/8 FINAŁU [9-11 WRZEŚNIA 2019 R. - na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

ELITE

60 KG
Maya Klenhans (Niemcy) Gleisiele Gomes (Brazylia) 3-1
69 KG
Natalia Barbusińska (Polska) – Georgia O’Connor (Anglia) 3-2

20. MŚ: POLACY NADAL BEZ ZWYCIĘSTWA. GOŁĘBIEWSKI PRZEGRAŁ Z AMERYKANINEM MARTINEZEM

gołębiowski

To coraz bardziej niepokojący sygnał… Na mniej niż rok przed Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio (2020), nasi pięściarze startujący w 20. Mistrzostwach Świata Seniorów w Jekaterynburgu nadal nie są w stanie wygrać choćby jednej walki. Dzisiaj polskich kibiców, którzy śledzą zmagania najlepszych pięściarzy boksu olimpijskiego, szczególnie interesował pojedynek 24-letniego Bartosza Gołębiewskiego (75 kg) z amerykańskim rówieśnikiem Javierem Martinezem. Niestety podopieczny trenerów Iwana Juszczenko i Marka Chrobaka nie nawiązał skutecznej walki z leworęcznym rywalem, wyraźnie przegrywając po liczeniach w 2. i 3. starciu jednogłośnie na punkty (0-5).

Była to kolejna, piąta porażka Polaka w Jekaterynburgu i w turnieju pozostał nam jedynie zaczynający swój start od poniedziałkowej walki w 1/16 finału, 20-letni Filip Wąchała (69 kg). Przeciwnikiem zawodnika gdańskiego SAKO będzie liczący 24 lata Koreańczyk z południa, Lim Hyun-Chul, który wczoraj wypunktował (4-1) Thulasi Tharumalingaama z Kataru.

WYNIKI WALK 1/16 FINAŁU [14 WRZEŚNIA 2019 ROKU - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

52 KG
Yosvany Veitia (Kuba) – Mohammed Flissi (Algieria) 3-2
Galal Yafai (Anglia) – Alex Winwood (Australia) 5-0
Billal Bennama (Francja) – Hu Jianguan (Chiny) 3-2
Vassili Egorov (Rosja) – Luis Delgado (Ekwador) 5-0
Daniel Asenov (Bułgaria) – Aldoms Suguro (Indonezja) 5-0
Michael Angeletti (USA) – Federico Serra (Włochy) 3-2
Azat Usenaliyev (Kirgistan) – Marian Schiopu (Rumunia) 5-0
Shakhobidin Zoirov (Uzbekistan) – Rodrigo Marte (Dominikana) 5-0
Yuberjen Martinez (Kolumbia) – Ramon Quiroga (Argentyna) 3-2
Saken Bibossinov (Kazachstan) – Enkhmandakh Kharkhuu (Mongolia) 3-2
Masud Yusifzada (Azerbejdżan) – Said Mortaji (Maroko) 5-0
Artur Hovhannisyan (Armenia) – Mohammad Algharaghir (Jordania) 5-0
Jo Se-Hyeong (Korea Płd.) – Ibrahim Salah (Niemcy) 3-2
Carlo Paalam (Filipiny) – Istvan Szaka (Węgry) 5-0
Batuhan Citfci (Turcja) – Maksym Fatych (Ukraina) 5-0
Amit (Indie) – Tu Po-Wei (Tajwan) 5-0

63 KG
Andy Cruz (Kuba) – Ibrahima Diallo (Belgia) 5-0
Zakir Safiullin (Kazachstan) – Thomas Blumenfeld (Kanada) WO.
Harry Garside (Australia) – Mulumba Mbaya (DR Kongo) 5-0
Ilia Popov (Rosja) – Alexandru Paraschiv (Mołdawia) 5-0
Daisuke Narimatsu (Japonia) – Otar Eranosyan (Gruzja) 4-0
Wanderson de Oliveira (Brazylia) – Ahmad Shtivi (Izrael) 5-0
Manish Kaushik (Indie) – Enrico LaCruz (Holandia) 5-0
Chinzorig Baatarsukh (Mongolia) – Shan Jun (Chiny) 5-0
Hovhannes Bachkov (Armenia) – Somchay Wongsuwan (Tajlandia) 4-1
Jose Manuel Viafara (Kolumbia) – Milan Fodor (Węgry) 5-0
Luke McCormack (Anglia) – Jonathan Miniel (Panama) 5-0
Leonel Dos Santos (Dominikana) – Miguel Ferrin (Ekwador) 5-0
Keyshawn Davis (USA) – Elnur Abduraimov (Uzbekistan) 5-0
Michael Alexander (Trynidad i Tobago) – Petr Novak (Czechy) 3-2
Bakhodur Usmonov (Tadżykistan) – Turgullhan Erdemir (Turcja) RSC 3
Sofiane Oumiha (Francja) – Kang Hyeon-Bin (Korea Płd.) 5-0

75 KG
Arlen Lopez (Kuba) – Younes Nemouchi (Algieria) 5-0
Eurio Cedeno (Dominikana) – Adam Chartoi (Szwecja) RSC.K 2
Michael Nevin (Irlandia) – Vytautas Balsys (Litwa) 5-0
Gleb Bakshi (Rosja) – Amin Kushkov (Azerbejdżan) 4-1
Hebert Da Conceicao (Brazylia) – Andrej Merzlakov (Niemcy) 3-2
Fanat Kakhramonov (Uzbekistan) – Adrian Cammarano (Australia) 5-0
Vitali Bandarenka (Białoruś) – Ryan Scaife (Nowa Zelandia) 5-0
Salvatore Cavallaro (Włochy) – Sandro Poletan (Serbia) 5-0
Kulakhmet Tursynbay (Kazachstan) – Milos Bartl (Czechy) 5-0
Javier Martinez (USA) – Bartosz Gołębiewski (Polska) 5-0
Arman Darchinyan (Armenia) – Jaber Al Faifi (Arabia Saudyjska) RSC 1
Andrej Csemez (Słowacja) – Serhat Guler (Turcja) 4-1
Tanglatihan Tuohetaerbieke (Chiny) – Ashish Kumar (Indie) 3-2
Seyedshanin Mousavi (Iran) – Islam Irshaid (Palestyna) 5-0
Omurbek Uuulu Bekzhit (Kirgistan) – Lancelot Proton de la Chappele (Belgia) 5-0
Eumir Marcial (Filipiny) – Tarik Al-Lalli (Maroko) RSC 1

20. MŚ: MATEUSZ POLSKI NIE ZDOŁAŁ PRZEŁAMAĆ ZŁEJ PASSY POLAKÓW W JEKATERYNBURGU

polski2016

Brązowy medalista tegorocznych 2. Igrzysk Europejskich w Mińsku, ceniony na międzynarodowych ringach, 26-letni Holender Enrico LaCruz, pozbawił dziś złudzeń polskich kibiców, pokonując w czwartym dniu 20. Mistrzostw Świata niejednogłośnie na punkty (4-1) lidera naszej reprezentacji i swojego rówieśnika, Mateusza Polskiego (63 kg). Pojedynek był wyrównany i stał na wysokim poziomie, ale do pełni szczęścia nieco zabrakło. Po zakończeniu walki, czterej sędziowie punktowi widzieli wygraną Holendra w 2 z 3 starć (29-28), zaś arbiter z Rosji na swojej karcie zapisał taki sam wynik, wskazując jednakże na przewagę Polaka.

W polskiej ekipie zatem nadal trwa wyczekiwanie na pierwsze zwycięstwo, po czterech kolejnych przegranych walkach. Pojutrze do ringu w Jekaterynburgu, w pojedynku 1/16 finału, wejdzie Bartosz Gołębiewski (75 kg), mając za rywala 22-letniego Amerykanina Javiera Martineza. Dwa dni później (16 września) swoją szansę postara się wykorzystać najmłodszy z kadrowiczów, Filip Wąchała (69 kg), który zaboksuje z Lim Hyun Chulem (Korea Płd.).

WYNIKI DOTYCHCZASOWYCH WALK 1/32 FINAŁU [na pierwszym miejscu zwycięzcy]

52 KG
Mohammed Flissi (Algieria) – Doudou Ilunga (DR Kongo) 5-0
Hu Jianguan (Chiny) – Ramish Rahmani (Afganistan) 5-0
Luis Delgado (Ekwador) – Tosho Kashiwasaki (Japonia) 3-2
Aldoms Suguro (Indonezja) – Regan Daly (Irlandia) 3-2
Shakhobidin Zoirov (Uzbekistan) – Yhlas Gylychjanov (Turkmenistan) 5-0
Ramon Quiroga (Argentyna) – Wuttichai Yurachai (Tajlandia) 5-0
Mohammad Algharaghir (Jordania) – Dusan Janjić (Serbia) 3-2
Jo Se-Hyeong (Korea Płd.) – Nodari Dorbaidze (Gruzja) 5-0
Tu Po-Wei (Tajwan) – David Alaverdian (Izrael) 3-2

57 KG
Jean Caicedo (Ekwador) – Oleksiy Kozolok (Ukraina) 4-1
Mohammad Alwadi (Jordania) – Ramon Ferati (Chorwacja) 5-0
Dorin Bucsa (Mołdawia) – Nathan Lunata (DR Kongo) 4-1
Ian Clark Bautista (Filipiny) – Villiam Tanko (Słowacja) 5-0
Boyan Asenov (Bułgaria) – Nik Nikolov (Słowenia) 5-0
Chen Zhihao (Chiny) – Subaru Murata (Japonia) 4-1
Arslan Khataev (Finlandia) – Keevin Allicock (Gujana) 3-2
Tayfur Aliyev (Azerbejdżan) – Tiago Pugno (Szwajcaria) 5-0
Lee Ye-Chan (Korea Płd.) – Bishara Sabbar (Izrael) 3-2
Seitbek Uulu Munarbek (Kirgistan) – Nikalai Shakh (Białoruś) 5-0
Fredrik Jensen (Dania) – Jack Denahy (Australia) 5-0
Roland Galos (Węgry) – Chen Po-Yi (Tajwan) 5-0
Eric Basran (Kanada) – Erik Petrosyan (Armenia) 5-0
Ceiber Avila (Kolumbia) – Samuel Kistohurry (Francja) 3-2
Douglas De Andrade (Brazylia) – Jarosław Iwanow (Polska) 3-2
Mohamed Hamout (Maroko) – Bakhtovar Sagizov (Tadżykistan) 5-0
Chatchai Butdee (Tajlandia) – Jill Mandagie (Indonezja) 5-0
Vasile Usturoi (Belgia) – Alexis De la Cruz (Dominikana) 3-2
Yoel Finol (Wenezuela) – Raman Sharafa (Niemcy) 5-0

63 KG
Ibrahima Diallo (Belgia) – Niazz Ahmadi (Finlandia) 3-2
Thomas Blumenfeld (Kanada) – Michael McDonagh (Walia) 4-0
Zakir Safiullin (Kazachstan) Bakhtiyar Gazibajov (Azerbejdżan) 5-0
Mulumba Mbaya (DR Kongo) – Michal Takacs (Słowacja) 4-1
Alexandru Paraschiv (Mołdawia) – Obada Al-Kasbeh (Jordania) DQ 2
Daisuke Narimatsu (Japonia) – Ali Al-Jassas (Arabia Saudyjska) 5-0
Ahmad Shtivi (Izrael) – Kiril Rusinov (Bułgaria) 4-1
Wanderson de Oliveira (Brazylia) – Adrian Thiam (Hiszpania) 5-0
Enrico LaCruz (Holandia) – Mateusz Polski (Polski) 4-1
Manish Kaushik (Indie) – Kadyrbek Uulu Argen (Kirgistan) 5-0
Shan Jun (Chiny) – Ahmed Harara (Palestyna) 5-0
Somchay Wongsuwan (Tajlandia) – Moslem Moghsoudi (Iran) 3-2
Jose Manuel Viafara (Kolumbia) – James Palicte (Filipiny) 5-0
Milan Fodor (Węgry) – Vasile Suciu (Rumunia) 5-0
Luke McCormack (Anglia) – Francesci Iozia (Włochy) WO.
Miguel Ferrin (Ekwador) – Libertus Gha (Indonezja) 5-0
Elnur Abduraimov (Uzbekistan) – Reda Benbaziz (Algeria) 5-0
Michael Alexander (Trynidad i Tobago) – Wayne Kelly (Irlandia) 3-2
Turgullhan Erdemir (Turcja) – Wladislaw Baryshnik (Niemcy) 4-1
Bakhodur Usmonov (Tadżykistan) – Oleksandr Zhelezniak (Ukraina) 5-0
Kang Hyeon-Bin (Korea Płd.) – Ali Reza Ahmadi (Afganistan) 5-0

69 KG
Qiong Mai Maitituersun (Chiny) – Mohamed Hikal (Egipt) 5-0
Delano James (Holandia) – Serdar Amangeldiyev (Turkmenistan) 4-1
Necat Ekinci (Turcja) – Karrar Al-Ezirej (Irak) 5-0
Wyatt Sanford (Kanada) – Nicolae Bucsa (Mołdawia) 5-0
Nabil Messaoudi (Belgia) – Idriss Kapenga (DR Kongo) 5-0
Alabdine Amroug (Maroko) – Ahmed Abdelrahman (Sudan) RSC 2
Lim Hyun-Chul (Korea Płd.) – Thulasi Tharumalingaam (Katar) 4-1
Nick Bier (Niemcy) – Tyron Thomas (Trynidad i Tobago) 5-0
Wuttichai Masuk (Tajlandia) – Yauheni Dauhaliavets (Białoruś) 4-1
Brian Arregui (Argentyna) – Hugo Micaleff (Monako) 5-0
Gianluigi Malanga (Włochy) – Pavel Kamanin (Estonia) 4-0
Delante Johnson (USA) – Luiz Fernando Da Silva (Brazylia) 3-2
Pan Hung-Ming (Tajwan) – Mger Oganisyan (Ukraina) 3-2
Duryodhan Negi (Indonezja) – Koryun Astoyan (Armenia) 4-1
Wahid Hambli (Francja) – Marko Zeljko (Chorwacja) 5-0
Lorenzo Sotomayor (Azerbejdżan) – Jason Mallia (Australia) 3-2
Lasha Guruli (Gruzja) – Sajjad Kazemzadeh (Iran) 5-0
Abdurakhman Abdurakhmanov (Kirgistan) – Milan Vrankovic (Serbia) 4-1
Aidan Walsh (Irlandia) – Miroslav Kapuler (Izrael) 4-1

75 KG
Younes Nemouchi (Algieria) – Aljaz Venko (Słowenia) 5-0
Eurio Cedeno (Dominikana) – Mladen Sobjeslavski (Chorwacja) 5-0
Adam Chartoi (Szwecja) – Francisco Veron (Argentyna) 5-0
Michael Nevin (Irlandia) – Andrei Vreme (Mołdawia) 5-0
Amin Kushkov (Azerbejdżan) – Nursahat Pazziyev (Turkmenistan) 4-1
Andrej Merzlakov (Niemcy) – Mohammed Abdulla (Katar) RSC 2
Fanat Kakhramonov (Uzbekistan) – Davaanyam Davaasuren (Mongolia) 5-0
Vitali Bandarenka (Białoruś) – Kim Jin-Jea (Korea Płd.) 4-1
Sandro Poletan (Serbia) – Miguel Cuadrado (Hiszpania) 3-2
Milos Bartl (Czechy) – Mikhael Ostroumov (Izrael) 5-0
Javier Martinez (USA) – Bakhtyior Mirzomukhammad (Tadżykistan) 5-0
Arman Darchinyan (Armenia) – Mark Dickinson (Anglia) 5-0
Serhat Guler (Turcja) – Max van der Pas (Holandia) 5-0
Tanglatihan Tuohetaerbieke (Chiny) – Sean Lazzerini (Szkocja) 5-0
Seyedshanin Mousavi (Iran) – Tshama Mwenekabwe (DR Kongo) 5-0
Eumir Marcial (Filipiny) – Bryan Angulo (Ekwador) 4-0

81 KG
Mohamed Houmri (Algieria) – Salman Hamadah (Arabia Saudyjska) RSC 2
John Marvin (Filipiny) – Paulius Zujevas (Litwa) 4-1
Gaetan Ntambwe (Francja) – Matej Uremovic (Chorwacja) 5-0
Mikhail Dauhaliavets (Białoruś) – Stiven Aas (Estonia) RSC 2
Sammy Lee (Walia) – Odai Alhindawi (Jordania) 5-0
Adylbek Uulu erkin (Kirgistan) – Kane Tucker (Irlandia) 5-0
Bekzad Nurdauletov (Kazachstan) – Hong In-Gi (Korea Płd.) 5-0
Brijesh Yadav (Indie) – Mateusz Goiński (Polska) 5-0
Uke Smajli (Szwajcaria) – Diego Motoa Carabali (Kolumbia) 5-0
Shabbos Negmatulloev (Tadżykistan) – Liridon Nuha (Szwecja) 4-1
Jerome Joseph-Pampellone (Nowa Zelandia) – Pal Kovacs (Węgry) 5-0
Jack Bowen (Australia) – Zhang Jilei (Chiny) 5-0
Ehsan Rouzbahani (Iran) – Matus Strnisko (Słowacja) 4-1
Dilshodbek Ruzmetov (Uzbekistan) – Shinebayar Narmandakh (Mongolia) 5-0
Artjom Kasparian (Holandia) – Artush Hovhannisyan (Armenia) 4-1
Umar Dzmabekov (Austria) – Ren Umemura (Japonia) 5-0
Gazimagomed Jalidov (Hiszpania) – Aleksa Markovic (Serbia) RSC 1

91 KG
Nikoloz Begadze (Gruzja) – Cristian Filip (Rumunia) 3-2
Kirill Afanasev (Irlandia) – Austin Aokuso (Australia) 5-0
Tadas Tamasauskas (Litwa) – Toni Filipi (Chorwacja) 3-2
Berat Acar (Turcja) – Michał Soczyński (Polska) 4-1
Victor Schelstraete (Belgia) – Kostyantyn Pinchuk (Izrael) KO 1
David Michalek (Słowacja) – Erdenebayar Sandagsuren (Mongolia) 4-1
Ammar Abduljabbar (Niemcy) – Ju Tae-Ung (Korea Płd.) 4-1
Remula Abudurexiti (Chiny) – Youssef Ali Karar (Egipt) 5-0
Mohammad Shourian (Iran) – Saadi Rabeah (Irak) 3-2
Abner Teixieira (Brazylia) – Julio Deivis Blanco (Kolumbia) 5-0

20. MŚ: JAROSŁAW IWANOW ODPADA PO DYSKUSYJNYM WERDYKCIE

ms2019logo

24-letni Jarosław Iwanow (57kg) stoczył dzisiaj, w trzecim dniu 20. Mistrzostw Świata w Jekaterynburgu, naprawdę dobry pojedynek z młodszym od siebie o 2 lata Brazylijczykiem Douglasem de Andrade i zdaniem piszącego te słowa, mimo słabszej 3. rundy, zasługiwał na zwycięstwo i awans do 1/16 finału. Niestety jego boks, bazujący na świetnej pracy nóg i wzorowej technice nie przypadł do gustu 3 z 5 sędziów punktowych i ostatecznie po walce do góry powędrowała ręka jego rywala.

Zatem w turnieju zostało tylko trzech Biało-Czerwonych: Mateusz Polski (63 kg), Filip Wąchała (69 kg) i Bartosz Gołębiewski (75 kg). Jutro zobaczymy w ringu pierwszego z nich, który skrzyżuje rękawice z doskonałym Holendrem, Enrico LaCruzem. Wierzymy, że lider naszej kadry przełamie passę ringowych porażek naszych reprezentantów.

20. MŚ: MATEUSZ GOIŃSKI I MICHAŁ SOCZYŃSKI NIESTETY POZA TURNIEJEM

ms2019logo

W drugim dniu 20. Mistrzostw Świata Seniorów w Boksie w ringu wystąpiło dwóch podopiecznych trenera kadry Iwana Juszczenko i asystującego mu Marka Chrobaka. Niestety zarówno 24-letni Mateusz Goiński (81 kg), jak i młodszy od niego o 3 lata Michał Soczyński (91 kg) nie zdołali w Jekaterynburgu pokonać swoich rywali i tym samym awansować do 1/16 finału.

Pięściarz z Konina po dobrym początku i bardzo twardym boju przegrał jednogłośnie na punkty (0-5) z 26-letnim Hindusem Brijeshem Yadavem, na co wpływ miały dwa liczenia (w 2. i 3. rundzie) oraz kontuzja głowy, jakiej Polak nabawił się w 2. starciu. Zawodnik z Lublina był zdecydowanie bliższy zwycięstwa, które zresztą na swojej karcie punktowej zapisał mu jeden z piątki sędziów, ale po niezwykle intensywnej wymianie ciosów, trwającej przez pełne 9 minut walk został pokonany nieznacznie przez 20-letniego Turka Berata Acara.

Jutro na ringu w Jekateryburgu wystąpi trzeci z sześciu Biało-Czerwonych, Jarosław Iwanow (57 kg). Jego rywalem będzie liczący 22 lata reprezentant Brazylii, Douglas de Andrade. Wczoraj swojego pierwszego turniejowego przeciwnika poznał Bartosz Gołębiewski (75 kg), który 14 września stanie oko w oko z Amerykaninem Javierem Martinezem, który wyeliminował w 1/32 finału Bakhtyora Mirzoukhammada z Tadżykistanu.

10. MME: FINAŁY BEZ POLEK. BIAŁO-CZERWONE WRACAJĄ DO KRAJU Z 4 BRĄZOWYMI KRĄŻKAMI

mej_2019

Czterema dzisiejszymi pojedynkami półfinałowymi pożegnała się z 10. Młodzieżowymi Mistrzostwami Europy kadra naszych dziewcząt. Niestety żadnej z Polek nie udało się nawiązać równorzędnej walki o awans do finału i wszystkie przegrały swoje pojedynki jednogłośnie na punkty (0-5). Tak, więc na najniższym stopniu podium staną: Wiktoria Rogalińska (51 kg), Karolina Ampulska (54 kg), Julia Różańska (69 kg) oraz Martyna Jancelewicz (+81 kg).

Wiktoria uległa wschodzącej gwieździe europejskiego boksu, ubiegłorocznej mistrzyni Starego Kontynentu, Włoszce Martinie La Piana, Karolina przegrała z młodzieżową wicemistrzynią świata z Budapesztu (2018), wysoką Chorwatką Nikoliną Cacić, Julia nie sprostała Włoszce Melissie Gemini, zaś Martyna przegrała z ubiegłoroczną mistrzynią Europy kadetek, Turczynką Busrą Isildar.

Tak, więc ostateczny bilans podopiecznych trenerów Marka Węgierskiego i Marcina Stankiewicza w Sofii to 14 walk, w tym 6 zwycięstw i 8 porażek. Ogółem do walk finałowych awansowały zawodniczki z Włoch (4), Anglii i Turcji (3), Rosji i Ukrainy (po 2), Bułgarii, Chorwacji, Irlandii, Litwy, Niemiec i Węgier (po 1). W klasyfikacji medalowej, niezależnie od wyników finałów, Biało-Czerwone z 4 brązowymi krążkami zajmą 12. miejsce.

WYNIKI WALK PÓŁFINAŁOWYCH [na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

48 KG
Melek Zakifova (Bułgaria) – Olena Ivanosova (Ukraina) 5-0
Erika Prisciandaro (Włochy) – Daina Moorehouse (Irlandia) 4-1

51 KG
Martina La Piana (Włochy) – Wiktoria Rogalińska (Polska) 5-0
Viktoriya Fabuliak (Ukraina) – Simran Kaur (Anglia) 3-2

54 KG
Nikolina Cacić (Chorwacja) – Karolina Ampulska (Polska) 5-0
Niamh Fay (Irlandia) – Bianca Cobzaru (Rumunia) 5-0

57 KG
Daniela Golino (Włochy) – Lenka Bernardova (Czechy) 3-2
Alina Kantemirova (Rosja) – Anna-Maria Dyalova (Bułgaria) 5-0

60 KG
Nune Asatrian (Rosja) – Husne Calisir (Holandia) 5-0
Caroline Dubois (Anglia) – Amina Abramova (Ukraina) 5-0

64 KG
Gemma Richardson (Anglia) – Eveliina Taimi (Finlandia) 5-0
Stefanie von Berge (Niemcy) – Amina Bulakh (Ukraina) 5-0

69 KG
Melissa Gemini (Włochy) - Julia Różańska (Polska) 5-0
Viktoria Ambrus (Węgry) – Leah Gallen (Irlandia) 5-0

75 KG
Gabriele Diekontaite (Litwa) – Lisa O`Rourke (Irlandia) 3-2
Sena Erdogan (Turcja) – Tallya Brillaux (Francja) 4-1

81 KG
Elanur Sagit (Turcja) – Daria Kozorez (Mołdawia) 3-2
Emily Asquith (Anglia) – Saltanat Medenova (Rosja)

+81 KG
Mariya Kryvonis (Ukraina) – Denisa Petre (Rumunia) ABD 2
Busra Isildar (Turcja) – Martyna Jancelewicz (Polska) 5-0

WYNIKI WALK FINAŁOWYCH [na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

48 KG Erika Prisciandaro (Włochy) – Melek Zakifova (Bułgaria) 4-1
51 KG Martina La Piana (Włochy) – Viktoriya Fabuliak (Ukraina) 5-0
54 KG Niamh Fay (Irlandia) – Nikolina Cacić (Chorwacja) 4-1
57 KG Alina Kantemirova (Rosja) – Daniela Golino (Włochy) 4-1
60 KG Caroline Dubois (Anglia) – Nune Asatrian (Rosja) 4-1
64 KG Gemma Richardson (Anglia) – Stefanie von Berge (Niemcy) 3-2
69 KG Melissa Gemini (Włochy) – Viktoria Ambrus (Węgry) 5-0
75 KG Gabriele Diekontaite (Litwa) – Sena Erdogan (Turcja) 4-1
81 KG Emily Asquith (Anglia) – Elanur Sagit (Turcja) 5-0
+81KG Busra Isildar (Turcja) – Mariya Kryvonis (Ukraina) 5-0

29. MME: POLACY WRACAJĄ BEZ MEDALI. SKANDALICZNY WERDYKT PO WALCE BEREŹNICKIEGO

bereznicki_werdykt

Żaden z trójki Polaków, którzy rywalizowali dzisiaj na ringu w Sofii nie zdołał awansować do strefy medalowej 29. Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Najbliżej tego był Mateusz Bereźnicki (91 kg), który nie tylko zdaniem piszącego te słowa, ale i sędziów z Włoch oraz Irlandii wygrał trzy rundy walki z Ukraińcem Maksymem Drachem, a mimo to został uznany za pokonanego  w stosunku 3-2. Przed czasem przegrali Paweł Brach (56 kg) oraz Oskar Kopera (+91 kg). Pierwszego znokautował w 1. rundzie (po ciosie na dół) Bułgar Nikolay Marinov, zaś drugi po 3 liczeniach został w 2. starciu pokonany przez RSC przez aktualnego młodzieżowego mistrza świata i Europy, Rosjanina Alexeya Dronova.

Tak, więc bilans podopiecznych trenerów Krzysztofa Miałkiego i Dariusza Kochanowskiego to 12 walk, z których Polacy wygrali 5 i 7 razy schodzili z ringu pokonani. Niestety nie udało się wrócić do kraju choćby z jednym medalem, jak to było przed rokiem w Roseto degli Abruzzi, gdzie Oskar Kopera stanął na najniższym stopniu podium. Wówczas w ćwierćfinałach mieliśmy także 3 zawodników (wspomnianego Koperę, Pawła Bracha i Mikołaja Mańkę).

20. MŚ: SZEŚCIU POLAKÓW POWALCZY W BOKSERSKIM MARATONIE W JEKATERYNBURGU

ms2019logo

Zapowiada się bokserski maraton! Do Jekaterynburga na 20. Mistrzostwa Świata Seniorów w Boksie przyjechało aż 365 pięściarzy z 78 krajów, w tym sześcioosobowa reprezentacja Polski prowadzona przez trenera Iwana Juszczenko. Po raz pierwszy w historii o medale MŚ rywalizować będą zawodnicy w zaledwie ośmiu kategoriach wagowych (bez 49 kg i 60 kg oraz w zmienionych limitach 57 i 63 kg). Dla Biało-Czerwonych zapowiada się arcytrudne zadanie, gdyż aby zdobyć wymarzony medal trzeba wygrać 3 lub nawet 4 pojedynki.

Jak losowali nasi kadrowicze?

57 KG Jarosław Iwanow (51 zawodników) 11 września w 1/32 finału z Douglasem de Andrade (Brazylia)
63 KG Mateusz Polski (53 zawodników) 12 września w 1/32 finału z Enrico LaCruzem (Holandia)
69 KG Filip Wąchała (51 zawodników) 16 września w 1/16 finału z Thulasimaaranem Tharumalingamem (Katar) lub Lim Hyun Chulem (Korea Płd.)
75 KG Bartosz Gołębiewski (49 zawodników) 14 września w 1/16 finału z Javierem Martinezem (USA) lub Bakhtyorem Mirzoukhammadem (Tadżykistan)
81 KG Mateusz Goiński (49 zawodników) 10 września w 1/32 finału z Brijeshem Yadavem (Indie)
91 KG Michał Soczyński (42 zawodników) 10 września w 1/32 finału z Beratem Acarem (Turcja)

29. MME: TRZEJ BIAŁO-CZERWONI POWALCZĄ DZISIAJ W SOFII O AWANS DO STREFY MEDALOWEJ

bereznicki

Ze zmiennym szczęściem boksują w Sofii Polacy, rywalizujący w 29. Młodzieżowych Mistrzostwach Europy. Przedwczoraj awans do ćwierćfinału wywalczyli Paweł Brach (56 kg) i Mateusz Bereźnicki (91 kg) pokonując jednogłośnie na punkty (5-0) Litwina Lukasa Simonaviciusa oraz Albańczyka Geliana Rojku. Tym samym Biało-Czerwoni będą mieć trzy szanse na awans do strefy medalowej, gdyż wcześniej awans do najlepszej „ósemki” Starego Kontynentu wywalczył Oskar Kopera (+91 kg).

Niestety na 1/8 finału start w 29. MME zakończyli Oliwier Zamojski (60 kg) oraz Michał Jarliński (69 kg). Pierwszy z nich przegrał przedwczoraj jednogłośnie na punkty (0-5) z Serbem Bojanem Timotijevicem, a drugi w takim samym stosunku został wczoraj pokonany przez Niemca Gianni Dedica.

Dzisiaj czekają nas walki o awans do półfinału. W I serii Paweł Brach zaboksuje z faworytem gospodarzy, Bułgarem Nikolayem Marinovem, a Mateusz Bereźnicki z mocno bijącym Ukraińcem Maksymem Drachem. W II serii pojedynków ćwierćfinałowych Oskar Kopera zmierzy się z obrońca tytułu i zarazem młodzieżowym mistrzem świata z Budapesztu (2018), Rosjaninem Alexeyem Dronovem.

10 MME: CZTERY MEDALE DLA POLEK W SOFII

rozanska2019

Cztery medale przywiozą do Polski podopieczne trenerów Marka Węgierskiego i Marcina Stankiewicza, startujące w 10. Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Boksie. Wczoraj w Sofii swoje ćwierćfinałowe walki wygrały Wiktoria Rogalińska (51 kg), Karolina Ampulska (54 kg), Julia Różańska (69 kg) i Martyna Jancelewicz (+81 kg). Niestety swoich szans nie wykorzystały Daria Parada (75 kg) oraz Oliwia Toborek (81 kg).

W sobotnich ćwierćfinałach Wiktoria Rogalińska pokonała jednogłośnie na punkty (5-0) ubiegłoroczną brązową medalistkę ME kadetek, Melissę Rempel, Karolina Ampulska w takim samym stosunku zwyciężyła Białorusinkę Antaninę Motsinę, Julia Różańska po zaciętym boju wygrała (3-2) z Ukrainką Darią Lubotską, zaś Martyna Jancelewicz wypunktowała (4-1) Sarę Taskai z Węgier. Dodajmy, że dla Wiktorii oraz Karoliny były to już drugie zwycięstwa w Sofii, gdyż w 1/8 finału pierwsza z nich wygrała 5-0 z Rafaelą Arampatzi (Grecja), a druga 4-1 z Liną Noor Nashwan (Niemcy).

Niestety bez medalu do Polski wrócą kolejne dwie liderki polskiej kadry. Daria Parada przegrała zdaniem 4 z 5 sędziów punktowych z ubiegłoroczną młodzieżową wicemistrzynią świata oraz brązową medalistką MME, wysoką Francuzką Tallyą Brillaux, zaś Oliwia Toborek przegrała jednogłośnie na punkty (0-5) z Saltanat Medenovą (Rosja).

W pojedynkach półfinałowych, które odbędą się w poniedziałek, Wiktoria Rogalińska skrzyżuje rękawice z faworytką do złota, broniącą tytułu, Włoszką Martiną La Piana, Karolina Ampulska z młodzieżową wicemistrzynią świata z Budapesztu (2018), Chorwatką Nikoliną Cacić, Julia Różańska z Włoszką Melissą Gemini, zaś Martyna Jancelewicz z ubiegłoroczną mistrzynią Europy kadetek, Turczynką Busrą Isildar.

10. MME: DWIE PORAŻKI POLEK NA ROZPOCZĘCIE MISTRZOSTW

orczyk_me2019

Dwie walki i dwie porażki – to bilans pierwszego dnia walk reprezentantek Polski w 10. Młodzieżowych Mistrzostwach Europy (Youth) w Sofii. Tym to smutniejsze, gdyż na 1/8 finału swój start w turnieju skończyły zawodniczki, na które bardzo liczyliśmy w kontekście miejsc na podium. Jessica Żelazko (57 kg) przegrała jednogłośnie na punkty (0-5) z Włoszką Danielą Golino, zaś Wanessa Orczyk (60 kg) w takim samym stosunku przegrała z Ekateriną Marcenko (Łotwa).

Jutro w Sofii humory polskiej ekipie postarają się poprawić Wiktoria Rogalińska (51 kg) i Karolina Ampulska (54 kg). Pierwsza z nich walczyć będzie z Rafaelą Arampatzi (Grecja), a druga z Liną Noor Nashwan (Niemcy). Stawką pojedynków będzie awans do ćwierćfinału.

29. MME: OSKAR KOPERA BLIŻEJ MEDALU. KOLEJNYM RYWALEM MISTRZ EUROPY

kopera_mms

W drugim dniu 29. Młodzieżowych Mistrzostwach Europy (Youth) w Sofii, w walkach 1/8 finału, wystąpili trzej reprezentanci Polski. Awans do ćwierćfinału wywalczył Oskar Kopera (+91 kg) pokonując w efektownym stylu przez RSC w 3. starciu Fina Danila Rantanena. Niestety z turnieju odpadli jego dwaj koledzy. Gabriel Blezień (52 kg) został pokonany na punkty (4-0) przez Danila Slepoi (Mołdawia), zaś Damian Zawieruszyński (81 kg) przegrał jednogłośnie na punkty (0-5) z Nikitą Nystedem (Finlandia).

Jutro w stolicy Bułgarii w 1/8 finału zaboksuje trzech Polaków. Paweł Brach (56 kg) zmierzy się z Lukasem Simonaviciusem (Litwa), Oliwier Zamojski (60 kg) z Bojanem Timotijevicem (Serbia), zaś Mateusz Bereźnicki (91 kg) z Gelianem Rojku (Albania). Nasz dzisiejszy bohater, Oskar Kopera w walce o medal (8 września) skrzyżuje rękawice z obrońcą tytułu, Rosjaninem Alekseyem Dronovem.

29. MME: DWA ZWYCIĘSTWA POLAKÓW W PIERWSZYM DNIU TURNIEJU

jarlinski2019

Od dwóch zwycięstw rozpoczęli swój start w 29. Młodzieżowych Mistrzostwach Europy (Youth) reprezentanci Polski. Wczoraj na ringu w Sofii wystąpili Oliwier Zamojski (60 kg) oraz Michał Jarliński (69 kg). Pierwszy z nich pokonał jednogłośnie na punkty (5-0) Węgra Szabolcsa Bazoka, zaś drugi w takim samym stosunku okazał się lepszy od Słowaka Mariana Misalko. Tym samym Polacy awansowali do 1/8 finału, w którym rywalizować będą z Serbem Bojanem Timotijevicem (Oliwier) oraz Niemcem Gianni Dedicem (Michał).

Dzisiaj w ringowe szranki stanie trzech kolejnych Biało-Czerwonych. Gabriel Blezień (52 kg) powalczy z Danilem Slepoi (Mołdawia), Damian Zawieruszyński (81 kg) z Nikitą Nystedem (Finlandia) oraz Oskar Kopera (+91 kg) z Danilem Rantanenem (Finlandia). Stawką tych pojedynków będzie awans do ćwierćfinału.

MEJ W SOFII: BIAŁO-CZERWONI POZNALI SWOICH RYWALI. NIE MA MEDALI Z LOSOWANIA

mej_2019

Od jutra w Sofii o medale Mistrzostw Europy rywalizować będzie 126 juniorek i 213 juniorów z 37 krajów. W stolicy Bułgarii zobaczymy również 8 naszych zawodniczek i 7 zawodników. Dzisiaj Biało-czerwoni poznali swoje drabinki turniejowe. W przeciwieństwie do lat minionych obsada jest na tyle liczna, że nie można już liczyć na medale z losowania. Nasze panie będą musiały wygrać co najmniej jedną walkę a w przypadku panów co najmniej dwie by zameldować się w strefie medalowej.

Jak losowali Biało-Czerwoni?

KOBIETY

51 KG Wiktoria Rogalińska (6 września) w 1/8 finału z Rafaelą Arampatzi (Grecja)
54 KG Karolina Ampulska (6 września) w 1/8 finału z Liną Noor Nashwan (Niemcy)
57 KG Jessica Żelazko (5 września) w 1/8 finału z Danielą Golino (Włochy)
60 KG Wanessa Orczyk (5 września) w 1/8 finału z Ekateriną Marcenko (Łotwa)
69 KG Julia Różańska (7 września) w 1/4 finału z Darią Lubotską (Ukraina)
75 KG Daria Parada (7 września) w 1/4 finału z Tallyą Brillaux (Francja)
81 KG Oliwia Toborek (7 września) w 1/4 finału z Saltanat Medenovą (Rosja)
+81KG Martyna Jancelewicz (7 września) w 1/4 finału z Sarą Taskai (Węgry)

MĘŻCZYŹNI

52 KG Gabriel Blezień (5 września) w 1/8 finału z Danilem Slepoi (Mołdawia)
56 KG Paweł Brach (6 września) w 1/8 finału z Lukasem Simonaviciusem (Litwa) lub Andrei Tobosaru (Rumunia)
60 KG Oliwier Zamojski (4 września) w 1/16 finału z Szabolcsem Bazokiem (Węgry)
69 KG Michał Jarliński (4 września) w 1/16 finału z Marianem Misalko (Słowacja)
81 KG Damian Zawieruszyński (5 września) w 1/8 finału z Nikitą Nystedem (Finlandia)
91 KG Mateusz Bereźnicki (6 września) w 1/8 finału z Gelianem Rojku (Albania)
+91KG Oskar Kopera (5 września) w 1/8 finału z Danilem Rantanenem (Finlandia)