10. ME KADETEK: ZOFIA STACHOWIAK PO RAZ DRUGI MISTRZYNIĄ EUROPY. POLKI NA 4. MIEJSCU

stachowiak_zofia_2019

Co łączy 16-letnią reprezentantkę Polski Zofię Stachowiak (70 kg) oraz jej rówieśniczkę z Czarnogóry, Boyanę Gojković (52 kg)? Obie w znakomitym stylu po raz drugi z rzędu stanęły na najwyższym stopniu podium Mistrzostw Europy Kadetek, przechodząc dzięki temu do historii boksu w swoich krajach! Młodziutka Polka, na co dzień trenująca w KSW Gostyń, pokonała dzisiaj w finale niejednogłośnie na punkty (4-1) wysoką Norweżkę Sunnivę Hofstad, zapisując na swoje konto trzecie turniejowe zwycięstwo. W finale dzielnie boksowała także Barbara Marcinkowska (75 kg) z Pomorzanina Toruń, która zdaniem 4 z 5 sędziów (4-1) okazała się słabsza od Rosjanki Valerii Vorontsovej.

Dodajmy, że najwięcej złotych medali (aż 7!) tradycyjnie przypadło w udziale Rosji. Pozostałe sześć złotych krążków zdobyły zawodniczki z Anglii, Czarnogóry, Irlandii, Polski, Turcji oraz Włochy. W klasyfikacji medalowej zwyciężyły Rosjanki (7-2-1), przed Włoszkami (1-3-1), Irlandią (1-1-4) i Polkami (1-1-2), czyli podopiecznymi trenerów Tomasza Winiarskiego i Krzysztofa Góreckiego.

WYNIKI WALK FINAŁOWYCH [1 czerwca 2019 roku - na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

46 KG Alena Tremasova (Rosja) – Shelby-Marie Lee (Anglia) 3-2
48 KG Anastasiya Kirienko (Rosja) – Federica Lombardo (Włochy) 5-0
50 KG Marie Chloe Gabriel (Irlandia) – Valeriya Linkova (Rosja) 4-1
52 KG Boyana Gojković (Czarnogóra) – Sophia Mazzoni (Włochy) 5-0
54 KG Liana Tarasian (Rosja) – Nikolina Boke (Łotwa) 5-0
57 KG Sacha Hickey (Anglia) – Alina Pushkar (Rosja) 5-0
60 KG Nadezhda Golubeva (Rosja) – Viktoria Sawatzki (Niemcy) 4-1
63 KG Viola Piras (Włochy) – Winnie McDonagh (Irlandia) 3-2