9. MME: BEATA KAŁUŻA I PATRYCJA BORYS W STREFIE MEDALOWEJ! MAMY 3 SZANSE NA FINAŁY

patrycja borys_2016

Bohaterkami dnia w polskiej ekipie, rywalizującej w 9. Młodzieżowych Mistrzostwach Europy Kobiet w Boksie, były dzisiaj Beata Kałuża (54 kg) i Patrycja Borys (69 kg), które po emocjonujących walkach awansowały do półfinałów, zapewniając sobie co najmniej brązowe medale. Szczecinianka po znakomitym pojedynku pokonała jednogłośnie na punkty (5-0) boksującą z odwrotnej pozycji Francuzkę Jeyssę Marcel, zaś zawodniczka z Białegostoku po równie zaciętym boju rozprawiła się (4-1) z silną fizycznie Węgierką Viktorią Ambrus.

Niestety powodów do radości nie miały Daria Puszka (60 kg) i Natalia Gajewska (75 kg), które przegrały z dobrze dysponowanymi Rosjankami Nune Asatrian (Daria) i Anastasyą Shamonovą (Natalia). Pięściarka z Lublina, która przed rokiem zdobyła złoty medal 8. MME w Sofii, była dziś niestety cieniem zawodniczki sprzed 12 miesięcy, kiedy boksując o dwie kategorie wagowe niżej (54 kg), w znakomitym stylu pokonała cztery groźne rywalki. Z kolei Natalia pokazała w ringu wszystkie swoje ofensywne atuty, boksując jeszcze lepiej niż w poprzednim pojedynku, ale na mistrzynię świata to nie wystarczyło.

Tak, więc dorobek Biało-Czerwonych w Roseto degli Abruzzi to, podobnie jak podczas 7. MME w Ordu, trzy medale, ale będziemy trzymać kciuki, by były one ze szlachetniejszego kruszcu niż dwa lata. Beata Kałuża o awans do finału powalczy z Turczynką Aycan Guldagi, Patrycja Borys z Niemka Aliną Popp, a Ewelina Mańka, która jeszcze we Włoszech nie boksowała, z Rosjanką Anastasyą Rybak.