CHINKI NA NAJWYŻSZYM PODIUM TURNIEJU KWALIFIKACYJNEGO DLA AZJI, AUSTRALII I OCEANII

Nie było niespodzianek w walkach finałowych olimpijskiego turnieju kwalifikacyjnego dla Azji, Australii i Oceanii, który zakończył się w chińskim Qian’an. Na najwyższym stopniu podium stanęły trzy zawodniczki gospodarzy: Ren Cancan (51 kg), Yin Junhua (60 kg) oraz Li Qian (75 kg), sygnalizując rosnącą formę przed Mistrzostwami Świata w Astanie, jak i Igrzyskami Olimpijskimi w Rio de Janeiro.

Wprawdzie olimpijskie paszporty wywalczyły bezpośrednio tylko finalistki zawodów, ale ważnymi w kontekście ich ewentualnych medalowych sukcesów w Astanie, były pojedynki barażowe o 3. miejsce, które również może okazać się premiujące do Rio. I tutaj mieliśmy prawdziwą sensację, gdyż swoją przegrała pięciokrotna mistrzyni świata wagi papierowej i brązowa medalistka olimpijska z Londynu (2012) Chungneijang Marykom czyli Mary Kom. Hinduska, która w półfinale uległa jednogłośnie na punkty Ren Cancan, tym razem również w takich rozmiarach przegrała z reprezentującą Tajwan Lin Yu-Ting.