MISTRZOWIE NIEMIEC MAJĄ NOWEGO BOHATERA Z POLSKI. TO RADOMIR OBRUŚNIAK

nordhausen_babelsberg

Bokserscy mistrzowie Niemiec, czyli ekipa Nordhäuser SV, miała wczoraj w swoim składzie ponownie bohatera z Polski. Pisaliśmy niedawno o znakomitym debiucie w rozgrywkach 1. Bundesligi Michała Olasia (91 kg), który zwycięstwem zapewnił Niemcom triumf w meczu z drużyną z Pragi. Wczoraj równie znakomite wrażenie na 1000 miejscowych kibiców zrobił Radomir Obruśniak, który boksując w typowym dla niemieckiej ligi limicie 61 kg pokonał jednogłośnie na punkty tegorocznego wicemistrza Niemiec (ubiegłorocznego mistrza) Atdhe Gashiego.

W opinii niemieckich dziennikarzy Radomir świetnie wszedł w ten pojedynek i kilka razy efektownie trafił Gashiego prawym hakiem. Przez cały pojedynek Niemiec bezskutecznie szukał sposobu na pokonanie świetnie dysponowanego Obruśniaka, ale bezskutecznie. Znakomicie kontratakujący Polak był przez cały pojedynek bardo uważny i skuteczny zarówno w obronie, jak i w ataku, wygrywając zasłużenie jednogłośnie na punkty.

M.in. dzięki świetnej postawie zawodnika z Karlina gospodarze wygrali wczoraj 11-10 z SV Motor Babelsberg, swoim głównym rywalem do kolejnego tytułu mistrzowskiego i wyszli na pierwsze miejsce w tabeli 1. Bundesligi.

nsv_motor