TYLKO DWIE MISTRZYNIE FRANCJI OBRONIŁY SWOJE UBIEGŁOROCZNE TYTUŁY

m_fra15a

Wczoraj wieczorem w niewielkim miasteczku Pontarlier, leżącym w departamencie Doubs, niedaleko granicy ze Szwajcarią odbyły się walki finałowe Mistrzostw Francji seniorek w boksie. Tradycyjnie rywalizacja odbywała się w ośmiu kategoriach wagowych (od 48 kg do 75 kg; Francuzki jeszcze nigdy nie wyłoniły mistrzyń kraju w wagach 81 kg oraz +81 kg!). Zawody przyniosą zapewne przetasowania w kadrze narodowej „trójkolorowych”, gdyż tylko dwie zawodniczki (Estelle Mossely oraz Wendy Couvercelle) obroniły złote medale, wywalczone przed rokiem w Laon.

Główna walka wieczoru, która zamknęła finały, w której rywalizowały Estelle Mossely (60 kg) oraz brązowa medalistka Mistrzostw Francji z 2014 roku, Elhem Mekhaled, była toczona w dobrym tempie i stała na wysokim poziomie technicznym. Najlepsza aktualnie pięściarka francuska ani przez moment nie była w niej zagrożona, pewnie wygrywając na punkty. Bardziej zacięta była walka dwóch zawodniczek, walczących o awans do kadry w „olimpijskiej” wadze muszej (51 kg). Doświadczona i bardziej precyzyjna w atakach Sarah Ourahmoune nie bez trudu pokonała (3-0) Wassilę Lkhadiri, która mogła zaimponować dynamiką i szybkością, ale wiele jej ciosów pruło powietrze, zamiast dochodzić do celu.

Z innych walk finałowych warto wspomnieć o cennym zwycięstwie doświadczonej Delphine Mancini (54 kg) nad brązową medalistką ubiegłorocznych Mistrzostw Europy, Marine Rostan oraz pierwszym w karierze złotym medalu bojowej Julie Le Galliard (57 kg), którą widzieliśmy w Gliwicach podczas Międzynarodowych Mistrzostw Śląska. Jej walka finałowa ze Stelly Ferge była wprawdzie bardzo chaotyczna, ale zwycięstwo nie wzbudziło niczyich zastrzeżeń.

WYNIKI WALK FINAŁOWYCH [mistrzynie na pierwszym miejscu]

48 kg: Justine Lallemand – Cassandra Crevecoeur 2-0
51 kg: Sarah Ourahmoune – Wassila Lkhadiri 3-0
54 kg: Delphine Mancini – Marine Rostan 2-1
57 kg: Julie Le Galliard – Stelly Ferge 3-0
60 kg: Estelle Mossely – Elhem Mekhaled 3-0
64 kg: Wendy Couvercelle – Mélanie Floch 3-0
69 kg: Maily Nicar – Marie-Hélene Meron 3-0
75 kg: Amélie Rougeot – Sandy Meunier 3-0

m_fra15