Tag Archives: Łukasz Niemczyk

PEWNE ZWYCIĘSTWO POLAKÓW Z SERBAMI W TORUNIU. CENNY TRIUMF SOCZYŃSKIEGO

pols_serb_ekipy

Udanie w roli trenera kadry narodowej seniorów zadebiutował pochodzący z Ukrainy Iwan Juszczenko, znany ostatnio z pracy z kadrą kobiet Azerbejdżanu. Prowadzona przez niego młoda polska drużyna pokonała wczoraj w Toruniu występującą w eksperymentalnym składzie ekipę Serbii 14-4.

Punkty dla Biało-Czerwonych zdobyli: Jarosław Iwanow (56 kg), Damian Durkacz (64 kg), Łukasz Niemczyk i Filip Wąchała (obaj 69 kg), Bartosz Gołębiewski (75 kg), Dawid Kopacz i Michał Soczyński (obaj 91 kg). Najcenniejsze zwycięstwo odniósł ten ostatni, stopując w 2 starciu aktualnego mistrza Serbii oraz srebrnego medalistę z 2017 roku, Miljana Stevovica.

POLSKA – SERBIA 14-4 [Toruń, 28 września 2018 roku - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

56 KG: Jarosław Iwanow – Nikola Boljkovac 3-0
64 KG: Damian Durkacz – Jovan Stevanović 3-0
69 KG: Łukasz Niemczyk – Lazar Stanojević 3-0
69 KG: Filip Wąchała – Vladimir Gubaš 3-0
69 KG: Nikola Živanović – Karol Łapawa 3-0
75 KG: Bartosz Gołębiewski – Stefan Čolović 3-0
81 KG: Saša Milovac – Maciej Haba 3-0
91 KG: Michał Soczyński – Miljan Stevović RSC 2
91 KG: Dawid Kopacz – Darko Stanković 3-0

POL_SER_2018

DZISIAJ W TORUNIU SERBOWIE PRZETESTUJĄ POLAKÓW

niemczyk

Dzisiaj w Toruniu mecz z Serbią rozegra reprezentacja Polski seniorów w boksie, która z uwagi na sporadyczne starty w turniejach zagranicznych, potrzebuje szczególnie międzynarodowych konfrontacji. Niestety do miasta Kopernika przyjechała mocno rezerwowa ekipa gości, na której czele stoi tylko jeden aktualny mistrz Serbii – Miljan Stevović (91 kg) oraz dwóch wicemistrzów – Lazar Stanojević (64 kg, choć zaboksuje w limicie 69 kg) i Sasa Milovac (81 kg).

Z drugiej strony w składzie Polaków zobaczymy m.in. czterech tegorocznych mistrzów Polski – Jarosława Iwanowa (56 kg), Damiana Durkacza (64 kg), Bartosza Gołębiewskiego (75 kg) i Michała Soczyńskiego (91 kg) oraz dwóch debiutantów – Macieja Habę (81 kg) i Dawida Kopacza (91 kg). Dodajmy, że w tym roku reprezentacja Polski rozegrała 8 meczów międzypaństwowych – trzy z Kanadą, dwa z Ukrainą oraz po jednym z Litwą, Szwecją i Turcją.

ZESTAW PAR:

56 KG: Jarosław Iwanow – Nikola Boljkovac
64 KG: Damian Durkacz – Jovan Stevanović
69 KG: Łukasz Niemczyk – Lazar Stanojević
69 KG: Filip Wąchała – Vladimir Gubaš
69 KG: Karol Łapawa – Nikola Živanović
75 KG: Bartosz Gołębiewski – Stefan Čolović
81 KG: Maciej Haba – Saša Milovac
91 KG: Michał Soczyński – Miljan Stevović
91 KG: Dawid Kopacz – Darko Milić

SIEDEM MEDALI BIAŁO-CZERWONYCH NA 47. MTB IM. VIKTORA USOVA W GRODNIE

holka_grodno

W dniach od 24 do 28 maja w Grodnie odbył się 47. Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Viktora Usova. Oprócz gospodarzy w ringowe szranki stanęło 20 pięściarek i 44 pięściarzy z Chin, Łotwy, Mołdawii, Polski, Rosji, Szwecji, Ukrainy i Włoch. Najwięcej miejsc na podium zdobyła Białoruś (26), wyprzedzając ekipy z Ukrainy (10) i Polski (7).

Nasze zawodniczki wywalczyły dwa srebrne medale (Anna Góralska w wadze do 54 kg i Elżbieta Wójcik do 75 kg) oraz brązowy (Karolina Koszewska w wadze do 75 kg). Nieco lepiej zaprezentowali się panowie, zdobywając cztery miejsca medalowe. Swoją kategorię wagową wygrał Kamil Holka (69 kg), Michał Soczyński (81 kg) był drugi, zaś brązowe krążki przypadły w udziale Łukaszowi Niemczykowi (64 kg) i Mateuszowi Figielowi (+91 kg).

Najcenniejsze zwycięstwa w turnieju odniosły Wójcik (pokonała tegoroczną mistrzynię Chin Yang Xiaoli) oraz Góralska (wygrała z aktualną brązową medalistką mistrzostw Ukrainy, Inną Plotinskayą). Trzy Polki – Wójcik, Koszewska i Kinga Szlachcic (60 kg) stoczyły także pojedynki z doskonałymi Chinkami, medalistkami olimpijskimi – Li Qian oraz Yin Junhua, przegrywając jednogłośnie na punkty.

Zacięty bój ze znanym z występów w lidze WSB, Valentino Manfredonią, byłym wicemistrzem Igrzysk Europejskich z Baku (2015) oraz olimpijczykiem z Rio de Janeiro (2016) stoczył najmłodszy w polskiej ekipie Michał Soczyński, wygrywając nawet u jednego z sędziów 29-28.

WYNIKI WALK BIAŁO-CZERWONYCH

KOBIETY

ĆWIERĆFINAŁY
60 KG Yin Junhua (Chiny) – Kinga Szlachcic (Polska) 5-0
75 KG Elżbieta Wójcik (Polska) – Yang Xiaoli (Chiny) 5-0

PÓŁFINAŁY
54 KG Anna Góralska (Polska) – Inna Plotinskaya (Ukraina) 5-0
75 KG Li Qian (Chiny) – Karolina Koszewska (Polska) 5-0
75 KG Elżbieta Wójcik (Polska) – Tatiana Shevchenko (Ukraina) RSC 2 (kontuzja)

FINAŁY
54 KG Yulia Apanasovich (Białoruś) – Anna Góralska (Polska) 4-1
75 KG Li Qian (Chiny) – Elżbieta Wójcik (Polska) 5-0

MĘŻCZYŹNI

ĆWIERĆFINAŁY
64 KG Łukasz Niemczyk (Polska) – Andrey Marchukevich (Białoruś) 5-0

PÓŁFINAŁY
64 KG Yauheni Dauhaliavets (Białoruś) – Łukasz Niemczyk (Polska) 5-0
69 KG Kamil Holka (Polska) – Vitaliy Marichenko (Białoruś) 4-1
81 KG Michał Soczyński (Polska) – Pavel Brazovskiy (Białoruś) RSC 1
+91 KG Alexandr Kaleyev (Białoruś) – Mateusz Figiel (Polska) 5-0

FINAŁY
69 KG Kamil Holka (Polska) – Vitaliy Tereshchuk (Ukraina) WO.
81 KG Valentino Manfredonia (Włochy) – Michał Soczyński (Polska) 4-1

grodno17

NASI KADROWICZE I …KOMANDOSI AWANSOWALI DO PÓŁFINAŁÓW

kowal_adrian

W Warszawie zakończył się drugi dzień zmagań pięściarzy w 34. Memoriale im. Feliksa Stamma. Na ringu w Hotelu „Airport Okęcie” w pojedynkach ćwierćfinałowych wystąpiło 14 Polaków. Zwycięstwa odniosło 6 z nich: kadrowicze Adrian Kowal (60 kg), Mateusz Polski (64 kg), Damian Kiwior (69 kg) i Arkadiusz Szwedowicz (81 kg) oraz dwaj komandosi z WKS Desant Kraków i WKS Desant Gliwice, boksujący w Warszawie z klubowego przygotowania: Mateusz Kostecki (69 kg) i Stanisław Gibadło (75 kg).

Podopieczni Karola Chabrosa rozpoczęli znakomicie od efektownego zwycięstwa Adriana Kowala, który w 1. starciu dwukrotnie posłał na deski Szkota Kierana McMastera (brązowy medalista swojego kraju) ale ostatecznie przeboksował z nim pełen dystans, pewnie wygrywając na punkty. Mateusz Polski zrobił swoje, zaznaczając w każdej z rund przewagę nad niewygodnym Ukraińcem Yuriyem Shepelyukiem. Z kolei Damian Kiwior, walcząc z wyższym od siebie o głowę brązowym medalistą mistrzostw Szkocji Seanem Engiem pokazał celne oko i zróżnicowane akcje w ofensywie. Arkadiusz Szwedowicz w ostatnim starciu swojego pojedynku pokazał charakter mistrza, przechylając na swoją stronę szalę w walce z wysokim Niemcem Athanasiosem Kazakisem.

Bardzo dobrą dyspozycję zaprezentowali dwaj żołnierze z Krakowa. Mateusz Kostecki pewnym zwycięstwem nad wysokim wicemistrzem Szwecji Adolpe Sylvą pokazał, że zbyt wcześnie skreślono go w ub. roku z notesu trenera kadry narodowej i jest gotowy na międzynarodowe próby. Natomiast Stanisław Gibadło po wyrównanym pojedynku pokonał faworyzowanego wicemistrza Polski, Daniela Adamca i po porażce Bartosza Gołębiewskiego jest jedynym Biało-czerwonym w turniejowej wadze średniej.

Jutro pojedynki półfinałowe, w których wystąpi 10 Polaków. Jakub Słomiński (49 kg) zmierzy się z mistrzem Armenii Gasparem Babalkyanem, Dorian Mospinek (49 kg) z Kazachem Shalkarem Aikhybayem, Jarosław Iwanow (56 kg) z brązowym medalistą mistrzostw Irlandii Casey`em Mylesem, Kowal z Finem Arslanem Khataevem, Polski z wicemistrzem Francji Wahidem Hambli, Kiwior z Kosteckim, Gibadło z wicemistrzem Szkocji Darrenem Johnstone`em, Szwedowicz z wicemistrzem Szwecji Denisem Kaufferem oraz Aleksander Stawirej (+91 kg) z Norwegiem Simonem Nysaetherem.

Dodajmy, że mamy także jednego finalistę, Macieja Jóźwika (52 kg), w którego kategorii do turnieju zgłosił się tylko Izraelczyk David Alaverdian.

WYNIKI WALK 1/4 FINAŁU [Warszawa, 4 maja 2017 roku - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

60 KG
Adrian Kowal (Polska) – Kieran McMaster (Szkocja) 5-0
Arslan Khataev (Finlandia) – Radomir Obruśniak (Polska) 3-2
Harry Garside (Australia) – Dmytro Kartashov (Ukraina) 5-0
Sofiane Oumiha (Francja) – Enrico LaCruz (Holandia) 4-1

64 KG
Mateusz Polski (Polska) – Yuriy Shepelyuk (Ukraina) 5-0
Wahid Hambli (Francja) – Łukasz Niemczyk (Polska) 5-0
Askar Erubek (Kazachstan) – Sean Spence (Szkocja) 5-0
Yohannes Berhane (Szwecja) – Rafał Grabowski (Polska) 5-0

69 KG
Damian Kiwior (Polska) – Sean Eng (Szkocja) 4-1
Mateusz Kostecki (Polska) – Adolpe Sylva (Szwecja) 5-0
Kieran Molloy (Irlandia) – Maksymilian Gibadło (Polska) 5-0
Garnik Papikyan (Armenia) – Delano James (Holandia) 4-1

75 KG
Darren Johnstone (Szkocja) – Bartosz Gołębiewski (Polska) 4-1
Stanisław Gibadło (Polska)Daniel Adamiec (Polska) 3-2
Max Van Der Pas (Holandia) – Oliver Flodin (Szwecja) 5-0
Viktor Murashkin (Białoruś) – Stephan Nikitin (Niemcy) 4-1

81 KG
Arkadiusz Szwedowicz (Polska) – Athanasios Kazakis (Niemcy) 3-2
Denis Kauffer (Szwecja) – Mateusz Goiński (Polska) 5-0
Bek Nurmagabet (Kazachstan) – Jan Dzanaj (Słowacja) 5-0
Peter Mullenberg (Holandia) – Mamadou Diabira (Francja) 5-0

91 KG
Roy Korving (Holandia) – Mario Mackanic (Słowacja) 5-0
Paul Omba Biongolo (Francja) – Jason Whateley (Australia) 4-1
Erik Tlkanec (Słowacja) – Lucian Kuhne (Niemcy) 5-0
Scott Forrest (Szkocja) – Jan Sosnowski (Polska) 3-0

2. ME U-22: KOLEJNE ĆWIERĆFINAŁY DLA NASZYCH. GOIŃSKI DEMOLUJE, GOŁĘBIEWSKI PUNKTUJE

braila2017

Czwarty dzień zmagań 2. Mistrzostw Europy do lat 22 ponownie możemy zaliczyć za udany dla Biało-Czerwonych. Dzisiaj na ringu w rumuńskim mieście Braiła wystąpiło trzech podopiecznych trenerów Karola Chabrosa i Wojciech Konczalskiego. Dwaj z z nich – Bartosz Gołębiewski (75 kg) oraz Mateusz Goiński (81 kg) wygrali swoje walki, awansując do ćwierćfinałów, zaś Łukasz Niemczyk (64 kg) po twardej walce z faworytem gospodarzy zszedł z ringu pokonany.

Ten turniej staje się ekscytującym za sprawą Mateusza Goińskiego, który już po raz drugi dał popis niezwykle ofensywnego i agresywnego boksu, pokonując rywala ponownie przez poddanie przez sekundanta. Zawodnik z Konina narzucił Madziarowi swój styl walki i od pierwszej sekundy dyktował ringowe warunki. W połowie starcia po jednym z potężnych lewych ciosów Polaka Peter Tallosi był liczony na stojąco, choć po prawdzie gdyby nie liny padłby zapewne na deski ringu. Po 3 minutach dominacji Goińskiego narożnik węgierski przed rozpoczęciem 2. starcia poddał swojego zawodnika, co oznacza, że Mateusz jako kolejny Polak awansował do ćwierćfinału.

Wcześniej sztuka ta udała się Bartoszowi Gołębiewskiego, który pewnie, jednogłośnie na punkty (5-0), pokonał zbierającego dopiero seniorskie doświadczenie Cypryjczyka Andreasa Kokkinosa. Jak wspomniałem nie miał szczęścia Łukasz Niemczyk, przegrywając zdaniem wszystkich sędziów (0-5) z Danielem Costeą z Rumunii.

W pojedynku o medal Goiński stanie oko w oko z zawodnikiem gospodarzy Andrei Aradoaie, zaś Gołębiewski zaboksuje z Izraelczykiem Danielem Zanem Daskalo. Obu rywali naszych zawodników widzieliśmy w ub. roku podczas Turnieju im. Feliksa Stamma w Warszawie. Pierwszy przegrał tam z Arkadiuszem Szwedowiczem, zaś drugiego pokonał Stanisław Gibadło. Tak, więc z optymizmem czekamy na kolejne walki Polaków.

2. ME U-22: ŚWIETNY POCZĄTEK ŁUKASZA NIEMCZYKA I MATEUSZA GOIŃSKIEGO

niemczyk

Dobre wieści docierają do nas z Rumunii, gdzie w mieście Braiła rozpoczęły się wczoraj Mistrzostwa Europy do lat 22 lat. W środę w ringu spodziewaliśmy się występu trzech Biało-Czerwonych. Jak dotąd boksowało ich dwóch – Łukasz Niemczyk (64 kg) i Mateusz Goiński (81 kg). Co najważniejsze obaj pokonali swoich przeciwników!

Łukasz Niemczyk (64 kg) w 1/16 finału pokonał jednogłośnie na punkty (5-0) czterokrotnego mistrza Czech, Erika Agateljana, zaś Mateusz Goiński (81 kg) na tym samym etapie turnieju tak porozbijał Cypryjczyka Ioannisa Kokkinosa, że ten nie wyszedł do 2. starcia, przegrywając przez poddanie.

Niestety mniej szczęśliwy okazał się występ trzeciego z „naszych”, Adriana Kowala (56 kg), który uległ niejednogłośnie na punkty (1-4) tegorocznemu mistrzowi Irlandii seniorów, Kurtowi Walkerowi.

Dodajmy, że kolejnymi rywalami Łukasza i Mateusza będą odpowiednio ubiegłoroczny wicemistrz Rumunii Daniel Costea (64 kg) oraz mistrz Węgier Peter Tallosi (81 kg). Oba te pojedynki odbędą się 17 marca.

POLACY POZNALI SWOICH RYWALI W 2. ME DO LAT 22. JUTRO BOKSUJE ICH TRZECH

kowal_adrian

W położonym nad brzegiem Dunaju, we wschodniej części Rumunii mieście Braiła, rozpoczęły się dzisiaj Mistrzostwa Europy do lat 22 lat, w których Biało-Czerwonych barwy broni siedmiu podopiecznych trenera Karola Chabrosa. To dopiero druga edycja tych zawodów, do której EUBC wróciła po pięciu latach od czasu pierwszego turnieju, który odbył się w grudniu 2012 roku w Kaliningradzie. Jak losowali Polacy?

Jakub Słomiński (49 kg, 14 zawodników) w 1/8 finału (16 marca) stanie do walki z faworytem zawodów, aktualnym wicemistrzem Europy z Samokova (2015), Harveyem Hornem z Anglii.

Adrian Kowal (56 kg, 20 zawodników) w 1/16 finału (15 marca) skrzyżuje rękawice ze „świeżo upieczonym” (turniej odbył się w lutym) mistrzem Irlandii seniorów, Kurtem Walkerem, który w 2012 roku zdobył brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Erywanie a rok później został młodzieżowym wicemistrzem Europy w Rotterdamie.

Łukasz Niemczyk (64 kg, 21 zawodników) w 1/16 finału (15 marca) zaboksuje z czterokrotnym, w tym aktualnym, mistrzem Czech, Erikiem Agateljanem, którego niedawno w Debreczynie pokonał Mateusz Polski.

Daniel Adamiec (69 kg, 22 zawodników) w 1/8 finału (16 marca) powalczy z mało jeszcze znanym w Europie, ubiegłorocznym Mistrzem Anglii, Carlem Failem.

Bartosz Gołębiewski (75 kg, 22 zawodników) w 1/8 finału (17 marca) stanie oko w oko z mało doświadczonym na seniorskich ringach Europy Cypryjczykiem Andreasem Kokkinosem.

Mateusz Goiński (81 kg, 19 zawodników) w 1/16 finału (15 marca) walczyć będzie z innym Cypryjczykiem, który dotąd rywalizował głównie na młodzieżowych ringach, Ioannisem Kokkinosem.

Kamil Bodzioch (+91 kg, 15 zawodników) w 1/8 finału (16 marca) stanie do rywalizacji z Białorusinem Ilią Kulinenką, który jest ubiegłorocznym wicemistrzem swojego kraju a jego największymi międzynarodowymi sukcesami były brązowe medale Mistrzostw Europy Młodzików w Groznym w 2011 roku oraz Mistrzostw Europy Juniorów w Anapie (2013).

ŁUKASZ NIEMCZYK NIE SPROSTAŁ MISTRZOWI INDII. JUTRO WALCZY TROJE POLAKÓW

niemczyk

Dzisiaj na ringu w Sofii podczas walk eliminacyjnych 68. MTB „Strandja” (Strandżaty) wystąpił tylko jeden reprezentant Polski, Łukasz Niemczyk (64 kg). Nasz młody pięściarz niestety uległ jednogłośnie na punkty (0-5) mistrzowi Indii z 2016 roku, Mayengbamowi Thomashmetei.

Sędziowie z Francji, Izraela i Węgier widzieli przewagę doświadczonego Hindusa (m.in. reprezentanta swojego kraju na Światowe Mistrzostwa Wojskowe – CISM w 2015 roku) w 2 z 3 rund (trzy razy 29-28). Z kolei ich koledzy z Bułgarii i Szwecji punktowali każde starcie (30-27) dla Thomashmetei.

Jutro na ringu w Sofii wystąpi troje Biało-Czerwonych: Jarosław Iwanow (56 kg) zmierzy się z innym aktualnym mistrzem Indii Mohamedem Hussamuddinem, Radomir Obruśniak (60 kg) ze znanym z ringów ligi WSB mistrzem Rosji Gabilem Mamedovem, zaś Aneta Rygielska (60 kg) z ćwierćfinalistką Igrzysk Olimpijskich w Rio, Amerykanką Mikaelą Mayer.

Jako ciekawostkę dodajmy, że pierwsza edycja Turnieju im. Strandżata (Strandja) odbyła się 26 marca 1950 roku w Sofii, co czyni go jednym z najstarszych turniejów bokserskich na świecie. W 1964 roku po raz pierwszy w historii odbył się on w międzynarodowej obsadzie (oprócz gospodarzy wystąpili Węgrzy i Rumuni). Najwięcej turniejowych zwycięstw odnieśli oczywiście Bułgarzy. Dwukrotny wicemistrz Europy Chacho Andreykovski wygrywał tam czterokrotnie (1974, 1976, 1978, 1979), podobnie jak mistrz olimpijski, mistrz świata i dwukrotny mistrz Europy (1993, 1996) Daniel Petrov (wygrał w Sofii w latach: 1994, 1997, 1998 i 1999) . Trzy laury Turnieju im. Strandżata wywalczył trzykrotny mistrz świata i Europy, ostatni zwycięzca Floyda Mayweathera Jr., Serafim Todorov (1989, 1993 i 1996).

W SOFII ROZPOCZĄŁ SIĘ 68. MTB „STRANDJA”. DANIEL ADAMIEC WYELIMINOWANY

strandja15

W Sofii rozpoczął się dzisiaj tradycyjny 68. Międzynarodowy Turniej Bokserski „Strandja”, uważany za najstarszy w Europie. Ostatecznie do stolicy Bułgarii dotarło 172 zawodników z 33 państw, w tym pięcioosobowa reprezentacja Polski pod wodzą trenera Karola Chabrosa. Dzisiaj w ringu wystąpił jeden z Biało-Czerwonych, Daniel Adamiec (69 kg), ulegając niestety w 1/16 finału niejednogłośnie na punkty (1-4) Włochowi Giovanni Sarchioto.

Rywal Daniela, ubiegłoroczny mistrz Włoch wagi średniej (75 kg), zdaniem sędziów punktowych z Węgier, Holandii i Rumunii wygrał 2 starcia (trzy razy 29-28), według arbitra z Francji był lepszy od Polaka w każdej z trzech rund (30-27). Z kolei przewagę Adamca w dwóch starciach dostrzegł sędzia z Niemiec punktując na jego korzyść 29-28.

Jak losowali pozostali nasi zawodnicy? Jarosław Iwanow (56 kg) zmierzy się z aktualnym mistrzem Indii Mohamedem Hussamuddinem, Radomir Obruśniak (60 kg) ze znanym z ringów ligi WSB mistrzem Rosji Gabilem Mamedovem, Łukasz Niemczyk (64 kg) z mistrzem Indii Mayengbamem Thomashmetei zaś Mateusz Figiel (+91 kg) z doświadczonym Ekwadorczykiem Julio Castillo, którego pamiętamy z Baku, z finału turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich w Rio, gdzie przegrał z Igorem Jakubowskim.

OŚMIOOSOBOWA EKIPA BIAŁO-CZERWONYCH WYSTĄPI NA TURNIEJU „STRANDJA” W SOFII

Strandja_17

Ponad 280 pięściarzy (210 mężczyzn w 10 kategoriach wagowych i 72 kobiet w 5 wagach) z 35 krajów weźmie udział w 68. edycji Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego „Strandja”, który odbędzie się w dniach od 21 do 26 lutego w Sofii. W stolicy Bułgarii zobaczymy także ośmioosobową reprezentację Polski kobiet i mężczyzn.

Trener Marek Węgierski zabrał ze sobą Anetę Rygielską (Pomorzanin Toruń, 60 kg) i Elżbietę Wójcik (KSW Róża Karlino, 75 kg), które wystąpiły niedawno na turnieju w Debreczynie oraz Kingę Siwą (SAKO Gdańsk, 64 kg).

Z kolei wybrańcami trenera Karola Chabrosa są: Jarosław Iwanow (Wisła Kraków, 56 kg), Radomir Obruśniak (KSW Róża Karlino, 60 kg), Łukasz Niemczyk (Champion Chojnów Powiat Legnicki, 64 kg), Daniel Adamiec (RUSHH Kielce, 69 kg) oraz Mateusz Figiel (Hetman Białystok, +91 kg).

33. MTB IM. FELIKSA STAMMA: ANGLICY ZDOMINOWALI FINAŁY

bohdanowicz

Dwaj podopieczni trenera Zbigniewa Raubo - Arkadiusz Szwedowicz (81 kg) i Tomasz Bohdanowicz (91 kg – na zdjęciu) wygrali walki finałowe zakończonego dzisiaj 33. Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego im. Feliksa Stamma. Pierwszy po wyrównanym pojedynku, zwyciężył Mateusza Goińskiego, który wczoraj sprawił sporą niespodziankę pokonując Młodzieżowego Mistrza Polski, Łukasza Staniocha, zaś Tomasz Bohdanowicz wypunktował (3-0) Jana Sosnowskiego.

Niewiele do zwycięstwa zabrakło Bartoszowi Gołębiowskiemu, który postawił wysoko poprzeczke Holendrowi Maxowi van der Pasowi, ulegając ostatecznie niejednogłośnie (1-2) na punkty. W zapowiadanym mini-meczu Polski z Anglią przegraliśmy 0-3 bo zarówno Jakub Słomiński (49 kg), Jarosław Iwanow (56 kg) , jak i Łukasz Niemczyk (64 kg) nie dali rady pokonać Harveya Horna, Petera McGraila i Daltona Smitha.

W ostatnim pojedynku turnieju, wracający do rywalizacji po długiej przerwie Roger Hryniuk (+91 kg) przegrał jednogłośnie na punkty (0-3) z Amirem Ashrafem Elsaeyem i tym samym po raz pierwszy w historii MTB im. Feliksa Stamma na najwyższym stopniu podium stanął pięściarz z Kataru.

Drużynowo najlepiej zaprezentowali się reprezentanci Anglii, którzy wygrali w 5 kategoriach wagowych. Po dwa triumfy zaliczyli Polacy oraz Holendrzy a jeden wspomniany zawodnik z Kataru.

WYNIKI WALK FINAŁOWYCH [29 października 2016 roku - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

49 KG Harvey Horn (Anglia) – Jakub Słomiński (Polska) 3-0
52 KG William Cawley (Anglia) – David Alaverdian (Izrael) 2-1
56 KG Peter McGrail (Anglia) – Jarosław Iwanow (Polska) 3-0
60 KG Enrico LaCruz (Holandia) – Garnik Harutyunyan (Armenia) 3-0
64 KG Dalton Smith (Anglia) – Łukasz Niemczyk (Polska) 3-0
69 KG Cyrus Pattinson (Anglia) – Zdenek Chladek (Czechy) 2-1
75 KG Max vand der Pas (Holandia) – Bartosz Gołębiewski (Polska) 2-1
81 KG Arkadiusz Szwedowicz (Polska) – Mateusz Goiński (Polska) 2-1
91 KG Tomasz Bohdanowicz (Polska) – Jan Sosnowski (Polska) 3-0
+91 KG: Amir Ashraf Elsaey (Katar) – Roger Hryniuk (Polska) 3-0

Fot. Grzegorz Swadowski

33. MTB IM. FELIKSA STAMMA: TRZY POLSKIE ZWYCIĘSTWA DRUGIM DNIU ZAWODÓW

szwedowicz_kulinski

Tylko 35 pięściarzy stanęło w szranki 33. Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego im. Feliksa Stamma w Warszawie. Dzisiaj byliśmy świadkami pierwszych walk półfinałowych i ćwierćfinałowego w wadze półciężkiej, w których wystąpiło 7 Polaków. Zwycięstwem swoje pojedynki zakończyli Łukasz Niemczyk (64 kg), Arkadiusz Szwedowicz (81 kg) i Jan Sosnowski (91 kg). Pierwszy z nich wypunktował (2-1) Czecha Pavla Polakovica, drugi pewnie pokonał (3-0) Rumuna Andrei Aradoaie, zaś trzeci w 2. starciu zastopował Mateusza Kowalczyka, który niedawno reprezentował Polskę podczas Akademickich Mistrzostw Świata.

W trzech pojedynkach polsko-brytyjskich górą byli Wyspiarze. Ubiegłoroczny mistrz Wielkiej Brytanii, Paul McGrail (56 kg) pokonał Tomasza Resóla, wicemistrz Cyrus Pattinson (69 kg) Damiana Kiwiora, zaś tegoroczny brązowy medalista Dalton Smith (64 kg) – Rafała Grabowskiego.

Jutro czeka nas pięć półfinałów, z których najciekawiej zapowiadają się rywalizacje Szymona Hamerskiego (75 kg) z czołowym europejskim zawodnikiem wagi średniej, Maxem van der Pasem oraz Arkadiusza Szwedowicza (81 kg) z mistrzem Czech Martinem Podluckim.

WYNIKI WALK PÓŁFINAŁOWYCH I ĆWIERĆFINAŁOWEGO [27 października 2016 r. - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

52 kG
William Cawley (Anglia) – Yahya Saleh Ahmed Al-Rafiq (Katar) 3-0

56 KG
Peter McGrail (Anglia) – Tomasz Resól (Polska) 3-0

64 KG
Łukasz Niemczyk (Polska) – Pavel Polakovic (Czechy) 2-1
Dalton Smith (Anglia)- Rafał Grabowski (Polska) 3-0

69 KG
Cyrus Pattinson (Anglia) – Damian Kiwior (Polska) 3-0

81 KG
Arkadiusz Szwedowicz (Polska) – Andrei Aradoaie (Rumunia) 3-0

91 KG
Jan Sosnowski (Polska) – Mateusz Kowalczyk (Polska) TKO 2

ZESTAW JUTRZEJSZYCH WALK PÓŁFINAŁOWYCH

60 KG
Enrico LaCruz (Holandia) – Mateusz Ptasiński (Polska)

75 KG
Max van der Pas (Holandia) – Szymon Hamerski (Polska)
Bartosz Gołębiewski (Polska) – Stanisław Gibadło (Polska)

81 KG
Łukasz Stanioch (Polska) – Mateusz Goiński (Polska)
Arkadiusz Szwedowicz (Polska) – Martin Podlucky (Czechy)

24. MMP: FINAŁY BEZ DAWIDA MICHELUSA I BARTOSZA GOŁĘBIEWSKIEGO

mateusz_polski1

Coraz mniej niewiadomych w 24. Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, które od czterech dni odbywają się w Człopie koło Wałcza. Za nami walki półfinałowe, z których kilka zakończyło się zaskakującymi werdyktami. Do finału nie awansowali m.in. faworyzowani Dawid Michelus (UKS Kontra Elbląg, 64 kg) i Bartosz Gołębiewski (RUSHH Kielce, 75 kg), których pokonali nieco mniej znani reprezentanci Polski – Łukasz Niemczyk (Champion Chojnów Powiat Legnicki) i Szymon Hamerski (CWZS Zawisza Bydgoszcz). Ogółem w półfinałach kibice zobaczyli 17 z planowanych 20 pojedynków, z których 15 odbyło się na pełnym dystansie.

W jutrzejszych finałach zaboksuje aż czterech zawodników szczecińskiego Skorpiona, po dwóch reprezentujących BSB Astorię Bydgoszcz, Championa Chojnów Powiat Legnicki, GUKS Carbo Gliwice, BKS Olimp Lublin, BKS Orkan Gorzów Wielkopolski i KSW Różę Karlino oraz po jednym z UKS Boxing Sokółka, PTB Tigera Tarnów, Wdy Świecie i CWZS Zawiszy Bydgoszcz.
 
WYNIKI WALK PÓŁFINAŁOWYCH [9 WRZEŚNIA 2016 ROKU - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

49 KG
Jakub Słomiński (WDA Świecie) – Jakub Zając (Boxing Team Wałcz) TKO 1
Damian Józwiszyn (GUKS Carbo Gliwice) – Karol Świderski (RUSHH Kielce) TKO 1

52 KG
Maciej Jóźwik (BKS Skorpion Szczecin) – Krzysztof Rydyński (BKS Olimp Szczecin) 5-0
Dawid Jagodziński (BSB Astoria Bydgoszcz) – Sebastian Bartnik (SKB Czarni Słupsk) 5-0

56 KG
Adrian Kowal (BKS Olimp Lublin) – Grzegorz Brynda (UKS Kontra Elbląg) WO.
Tomasz Resól (BKS Skorpion Szczecin) – Sebastian Gierada (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski) 5-0

60 KG
Tomasz Smerdel (BKS Olimp Lublin) – Andrzej Wasilewski (UKS Kontra Elbląg) 4-1
Radomir Obruśniak (KSW Róża Karlino) – Karol Łapawa (SW Gostyń) 5-0

64 KG
Łukasz Niemczyk (Champion Chojnów Powiat Legnicki) – Dawid Michelus (UKS Kontra Elbląg) 3-2
Mateusz Polski (KSW Róża Karlino) – Sebastian Konsek (RMKS Rybnik) 5-0

69 KG
Damian Kiwior (PTB Tiger Tarnów) – Rafał Perczyński (Akademia Walki Warszawa) 5-0
Kamil Holka (BKS Orkan Gorzów Wielkopolski) – Maksymilian Gibadło (BUDO Krosno) 5-0

75 KG
Szymon Hamerski (CWZS Zawisza Bydgoszcz) – Bartosz Gołębiewski (RUSHH Kielce) 4-1
Stanisław Gibadło (GUKS Carbo Gliwice) – Sebastian Rembecki (KS Górnik Wieliczka) 3-2

81 KG
Arkadiusz Szwedowicz (BKS Skorpion Szczecin) – Mateusz Goiński (KB Zagłębie Konin) 3-2
Łukasz Stanioch (BKS Skorpion Szczecin) – Konrad Kozłowski (FC Koszalin) 4-1

91 KG
Jan Sosnowski (BSB Astoria Bydgoszcz) – Filip Kowalski (BKS Olimp Szczecin) WO.
Tomasz Bohdanowicz (BKS Orkan Gorzów Wielkopolski) – Andrzej Szkuta (UKS Boxing Sokółka) 5-0

+91 KG
Paweł Wierzbicki (UKS Boxing Sokółka) – Łukasz Sudolski (BKS Olimp Szczecin) WO.
Kamil Mroczkowski (Champion Chojnów Powiat Legnicki) – Miłosz Wodecki (LKS Myszków) 5-0

KADROWICZE WYGRYWAJĄ PODCZAS BARBÓRKOWEGO TURNIEJU W ŁĘCZNEJ

roger_mateusz

W minioną sobotę, 5 grudnia br., odbyła się kolejna impreza sportowa, towarzysząca obchodom Dnia Górnika, organizowana przez MGKS Gwarek Łęczna. Hala Sportowa przy ul. Jaśminowej 6 została wypełniona 400 kibicami i na trzy godziny stała się miejscem pięściarskich zmagań. W ringu zaprezentowali się zawodnicy wszystkich kategorii wiekowych, w tym reprezentanci kadry narodowej seniorów, trenujący pod okiem Zbigniewa Raubo.

Swoje walki wygrali m.in. Adrian Kowal (56 kg), Łukasz Niemczyk (64 kg), Damian Kiwior (69 kg), Szymon Hamerski (75 kg) i Roger Hryniuk (+91 kg). Ogółem publiczność oklaskiwała uczestników 13 pojedynków.

WYNIKI POSZCZEGÓLNYCH WALK [na pierwszym miejscu zwycięzcy]

MŁODZICZKI

57 KG: Nikola Maziarczyk (Gwarek Łęczna) – Natalia Niedobylska (Gwarek Łęczna) TKO 3

MŁODZICY

42 KG: Mateusz Ćwirzeń (Gwarek Łęczna) – Bartosz Zaborek (Avia Świdnik) TKO 3
54 KG: Kamil Majdański (Czarni Słupsk) – Kacper Franczak (Gwarek Łęczna) 3-0

KADETKI

48 KG: Sandra Bobowicz (MGKS Gwarek Łęczna) – Wioletta Gontarska (Kalina Lublin) TKO

KADECI

48 KG: Eryk Okoński (Gwarek Łęczna) – Kornel Siemaszko (ŻKSW Boks Żary) 3-0
60 KG: Dawid Okoński (Gwarek Łęczna) – Piotr Jędrzejewski (II LO Chełm) 3-0

JUNIORZY

60 KG: Jakub Walczuk (Czarni Słupsk) – Bartosz Dziwina (Gwarek Łęczna) 3-0
67 KG: Wojciech Starzyński (Berej Boxing Lublin) – Marcin Czajkowski (ŻKSW Boks Żary) 3-0

SENIORZY

56 KG: Adrian Kowal (Olimp Lublin) – Jarosław Iwanow (Wisła Kraków) 2-1
64 KG: Łukasz Niemczyk (Champion Chojnów) – Damian Tymosz (Berej Boxing Lublin) TKO 3
69 KG: Damian Kiwior (Tiger Tarnów) – Bartosz Gała (Gwarek Łęczna) 3-0
75 KG: Szymon Hamerski (Zawisza Bydgoszcz) – Rafał Rzeźnik (Berej Boxing Lublin) 3-0
+91 KG: Roger Hryniuk (Cristal Białystok) – Bartłomiej Krasuski (Broń Radom) 3-0

źródło: mgksgwarek.com

LITWINI POKONALI W MARIAMPOLU BIAŁO-CZERWONYCH 10-2

hryniuk

W meczu międzypaństwowym seniorów, rozgrywanym w Mariampolu, Litwini pokonali dzisiaj reprezentację Polski 10-2. Dodajmy jednak, że rozmiary zwycięstwa gospodarzy są absolutnie mylące, gdyż trzy wyrównane pojedynki zakończyły się werdyktami niejednogłośnymi na korzyść gospodarzy, a  przewaga miejscowych nie była w nich oczywista.

Jedyne punkty dla Biało-Czerwonych wywalczył Roger Hryniuk (+91 kg – na zdjęciu), który pokonał jednogłośnie na punkty swojego kolegę z Rafako Hussars Poland, Mantasa Valavciusa.

LITWA POLSKA 10-2 [20 listopada 2015 roku, godz. 18.00 - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

49 KG: Marius Vysniauskas – Jakub Słomiński 3-0
64 KG: Deividas Kliucakas – Łukasz Niemczyk 2-1
69 KG: Aleksander Mironow – Damian Kiwior 2-1
75 KG: Tomas Sinkevicius – Szymon Hamerski 3-0
91 KG: Tadas Tamasauskas – Tomasz Bohdanowicz 2-1
+91 KG: Roger Hryniuk – Mantas Valavicius 3-0

JUTRO MECZ Z LITWINAMI. JEST SZANSA NA LIGĘ EUROPEJSKĄ?

kiwior_damian01

Kilka lat temu w krajach bałtyckich narodził się pomysł zorganizowania ligi bokserskiej, w której rywalizowałyby drużyny narodowe. Idea ta szybko umarła ale wydaje się, że jest szansa, by w nowym roku wdrożyć ją w życie. Tak przynajmniej uważają działacze z Litwy, którzy zaprosili Polaków na jutrzejszy mecz międzypaństwowy do Mariampola.

- Wraz z prezydentami federacji łotewskiej i estońskiej od kilku lat planujemy organizację regularnych meczów międzypaństwowych. Nasze plany aktywnie wspierają m.in. Polacy, Białorusini, Niemcy i kraje skandynawskie – powiedział prezes Litewskiej Federacji Boksu, Darius Saluga. – Pierwszym krokiem będzie w mecz Mariampolu. Później zorganizujemy pięć kolejnych, międzypaństwowych meczów w różnych miastach Litwy. Jeśli ta formuła rywalizacji okaże się sukcesem i będzie interesująca dla widzów, to następnym krokiem będzie utworzenie ligi – zakończył sternik litewskiej federacji.

MECZ LITWA POLSKA [20 listopada 2015 roku, godz. 18.00 - PLANOWANY ZESTAW PAR]

49 KG: Marius Vysniauskas – Jakub Słomiński
64 KG: Deividas Kliucakas – Łukasz Niemczyk
69 KG: Aleksander Mironow – Damian Kiwior
75 KG: Tomas Sinkevicius – Szymon Hamerski
91 KG: Tadas Tamasauskas – Tomasz Bohdanowicz
+91 KG: Mantas Valavicius – Roger Hryniuk

RANKING PZB NAJLEPSZYCH POLSKICH MŁODZIEŻOWCÓW 2013 ROKU

kadra_redo

Dzisiaj prezentujemy oficjalny Ranking Polskiego Związku Bokserskiego Najlepszych Polskich Młodzieżowców (Youth – dawniej zwanych juniorami) za 2013 rok. Podstawą do jego sporządzenia były: Indywidualne Mistrzostwa Polski w Grudziądzu, 38. Międzynarodowy Drużynowy Turniej Bokserski Nadziei Olimpijskich im. Ryszarda Redo w Grudziądzu, Międzynarodowe Turnieje „Brandenburg Cup” w Frankfurtcie nad Odrą oraz Memoriał  Juliusza Tormy w Pradze, Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Rotterdamie oraz Puchar Polski w Nowy Dworze Mazowieckim.

W poszczególnych kategoriach wagowych triumfowali: Jakub Słomiński (49 kg), Adrian Kowal (52 kg), Patryk Trochimiak (56 kg), Łukasz Niemczyk (60 kg), Daniel Adamiec (64 kg), Cezary Chmielnicki (69 kg), Kamil Bednarek (75 kg), Mateusz Trybuch (81 kg), Jakub Lewkot (91 kg) i Daniel Król (+91 kg).

W nieoficjalnym zestawieniu P4P, czyli bez podziału na kategorie wagowe najlepszym w 2013 roku był Adrian Kowal (204 punkty), wyprzedzając Kamila Bednarka (195), Daniela Adamca i Cezarego Chmielnickiego (obaj po 175) oraz Jakuba Słomińskiego (161).

RANKING PZB NAJLEPSZYCH POLSKICH MŁODZIEŻOWCÓW 2013 ROKU

49 kg
1    Słomiński  Jakub    Wda Świecie    161
2    Judin Karol    Paco Lublin    70
3    Łęgowski Michał    Ósemka Chojnice    25
4-5    Piszczatowski  Przemysław    Cristal Białystok    12
Przybyłowski Patryk    Skorpion Szczecin    12
6-7    Kirpsza Karol    Boxing Sokółka    9
Waśniewski Piotr     RMG Boks Ożarów    9
8-11    Kowalak Krzysztof    RMKS Rybnik     8
Lehmann Adam    ŁC  Sportów Walki Łódź    8
Szymoniak Sebastian    Golden Team Nowy Sącz    8
Fajerabent Amadeusz    Pomorzanin Toruń    8

52 kg   
1    Kowal Adrian    Olimp Lublin    204
2    Waleszczak Patryk    Champion Nowy Dwór Mazowiecki    92
3-6    Karyś Tomasz    RUSHH Kielce    25
Woźniak Piotr    Sport Club Lublin    12
Dec Dominik    Kaczor Team Wałbrzych    10
Wąs Michał    RMG Boks Ożarów    9
7-10    Śliwiński Dominik    Pomorzanin Toruń    8
Pierchała Dawid    RMKS Rybnik     8
Prądzyński Patryk    Boxing Team Chojnice    8
Cieślak Daniel    Radomiak Radom    8

56 kg  
1    Trochimiak Patryk    Kaczor Team Wałbrzych    135
2    Matera Oskar    LKS Myszków    66
3    Marcinkowski Marcin    Ring Busko Zdrój    17
4    Waleszczak Patryk    Champion Nowy Dwór  Mazowiecki    15
5-6    Daćko Kamil    Nowi Polnica    12
Tobiasz Mariusz    Champion Nowy Dwór  Mazowiecki    12
7-8    Pląder Rafał    Wisła Kraków     10
Brasel Adam    Skorpion  Szczecin    10
9    Tymosz Damian    Sport Club Lublin    9
10-14    Ficek Mateusz    Wda Świecie    8
Bohaterewicz Krystian    BKS Gorzów Wlkp.    8
Baran Paweł    Wisłok Rzeszów    8
Mazur Mariusz    Czarni Słupsk    6
Niedźwiecki Robert    Ziętek Team Brzeziny    6

60 kg
1    Niemczyk Łukasz    Champion Chojnów    84
2    Kostka Karol    RMKS Rybnik     75
3    Piotrowski Paweł    Sokół Piła    49
4    Gibadło Maksymilian    Ring Sanok     40
5    Pląder Rafał    Wisła Kraków      15
6    Ziemczyk Dariusz    Skorpion Szczecin    10
7    Grzeszczak Bartosz     Legia Warszawa    9
8-11    Baran Karol    UOLKA Ostrów Mazowiecki    8
Olejarczyk Krystian    RUSHH Kielce    8
Kuśmierski Radosław    Fight Club Koszalin    8
Skoczylas Łukasz    Gwarek Łęczna    8
12-15    Gołuch Patryk    Ring Busko Zdrój    6
Jaworski Adrian    Legia Warszawa    6
Ćwirko – Godycki Dawid    MKS II LO Chełm    6
Ficek Mateusz    WDA Świecie    6

64 kg
1    Adamiec Daniel    RUSHH Kielce    175
2    Konsek Sebastian    RMKS Rybnik     72
3    Ziemczyk Dariusz    Skorpion Szczecin    52
4    Smołka Aleksander    Śląsk Ruda Śląska    15
5-6    Kowalski Marcin    Spartan Toruń    10
Raczek Krystian    Tiger Tarnów    10
7-8    Kubasik Eryk    Boks Poznań    9
Marchel Adrian    Hetman Białystok    9
9-12    Skrzek Marcin    Broń Radom    8
Holka Kamil    BKS Gorzów Wlkp.    8
Zgliński Kamil    Zawisza Bydgoszcz    8
Górski Kamil    Start Grudziądz    8
13-16    Zębala Marek    Czarni Regimin    6
Kowalczyk Michał    Sparta Złotów    6
Gierszewski Karol    UKS Nowi Polnica    6
Aniszewski Jakub    Legia Warszawa    6

69 kg
1    Chmielnicki Cezary    Róża Karlino    175
2    Wilk Dariusz    RKS Łódź    74
3    Ławicki Dariusz    Boks Poznań    55
4    Wiktór Łukasz    RUSHH Kielce    20
5    Gołębiewski Bartosz    DKB Dzierżoniów    12
6-7    Hamerski Szymon    Zawisza Bydgoszcz    10
Ziomek Mateusz    Wisłok Rzeszów    10
8-9    Baran Karol    UOLKA Ostr. Mazowiecka    9
Kowalczyk Marcin    Śląsk Ruda Śląska    9
10-11    Rembecki Sebastian    Górnik Wieliczka    8
Gołuński Dominik    Nowi Polnica    8
12-14    Kowalski Kamil     MKS II LO Chełmn    6
Antoniak Patryk    Cuiavia Inowrocław    6
Kowalski Marcin    Spartan Toruń    6

75 kg
1    Bednarek Kamil     DKB Dzierżoniów    195
2    Rzeźnik Rafał    Sport Club Lublin    78
3    Januszkiewicz Kamil    Cristal Białystok    59
4    Stanioch Łukasz    Skorpion Szczecin    19
5    Hamerski Szymon    Zawisza Bydgoszcz    15
6    Kulesza Sebastian    KS Raszyn    14
7    Rembecki Sebastian    Górnik Wieliczka    12
8-10    Staszewski Rafał    Kontra Elbląg    8
Gryckiewicz Oskar    Pomorzanin Toruń    8
Wawruszczak Kamil    Golden Team Nowy Sącz    8
11-12    Perz Hubert    Hetman Białystok    6
Lamaczyk Kamil    Ring Busko Zdrój    6

81 kg
1    Trybuch Mateusz    Champion Nowy Dwór Mazowiecki    114
2    Kiernozek Tomasz    Victoria Ostrołęka    85
3    Iwiński Dawid    Walter Rzeszów    72
4    Staszewski Rafał    Kontra Elbląg    52
5    Surowiec Błażej    KSZO Ostrowiec Świętokrzyski     14
6    Krokos Karol    Boxing Sokółka    10
7    Mathia Tomasz    Boks Poznań    9
8-10    Zajchert Mateusz    Baumal Boks Poznań    8
Groth Bartosz    Sako Gdańsk    8
Krężlewicz Sebastian    Baumal Boks Poznań    8
11    Wawro Marcin    Śląsk Ruda Śląska    6

91 kg
1    Lewkot Jakub    Bombardier Wrocław    155
2    Kulewicz Artur    Zatoka Braniewo     82
3    Skrzypek Marcin    Górnik Sosnowiec    49
4    Krokos Karol    Boxing Sokółka    15
5    Bartosz Lech    Hetman Białystok    14
6    Sierszulski Nikodem    Baumal Boks Poznań    12
7    Seńko Dawid    Skorpion Szczecin    10
8    Sosnowski Jan    Astoria Bydgoszcz    9
9-11    Twardowski Krzysztof    Golden Team Nowy Sącz    8
Kopania Maksymilian    BKS Gorzów Wlkp.    8
Skowron Ryszard    Legenda Jarosław    8
12-14    Stanek Kamil     MKS II LO Chełm    6
Paprocki Adrian    Legia Warszawa    6
Grabiec Patryk    Start Grudziądz    6

+ 91 kg
1    Król Daniel    Olimp Szczecin    75
2    Makowski Kamil    Spartan Toruń    60
3    Stanek Paweł    Wisłok Rzeszów    40
4    Sierszulski Nikodem    Boks Poznań    15
5-6    Orfin Paweł    Cuiavia Inowrocław    12
Kontorowicz Szymon    MOSiR Mysłowice    12
7    Skrzypek Marcin    Fight Boxing Dąbrowa Górnicza    10
8-9    Zalega Michał    Widzew Łódź    9
Rećko Krystian    UKS Boxing Sokółka    9
10-13    Gałecki Konrad    Radomiak Radom    8
Rumin Mateusz    Garda Gierałtowice    8
Krupin Paweł    Sako Gdańsk    8
Czapski Jakub    Champion Chojnów    8
14    Stawirej Aleksander    Ziętek Team Brzeziny    6

fot. Kazimierz Kiczyński