33. MTB IM. FELIKSA STAMMA: TRZY POLSKIE ZWYCIĘSTWA DRUGIM DNIU ZAWODÓW

szwedowicz_kulinski

Tylko 35 pięściarzy stanęło w szranki 33. Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego im. Feliksa Stamma w Warszawie. Dzisiaj byliśmy świadkami pierwszych walk półfinałowych i ćwierćfinałowego w wadze półciężkiej, w których wystąpiło 7 Polaków. Zwycięstwem swoje pojedynki zakończyli Łukasz Niemczyk (64 kg), Arkadiusz Szwedowicz (81 kg) i Jan Sosnowski (91 kg). Pierwszy z nich wypunktował (2-1) Czecha Pavla Polakovica, drugi pewnie pokonał (3-0) Rumuna Andrei Aradoaie, zaś trzeci w 2. starciu zastopował Mateusza Kowalczyka, który niedawno reprezentował Polskę podczas Akademickich Mistrzostw Świata.

W trzech pojedynkach polsko-brytyjskich górą byli Wyspiarze. Ubiegłoroczny mistrz Wielkiej Brytanii, Paul McGrail (56 kg) pokonał Tomasza Resóla, wicemistrz Cyrus Pattinson (69 kg) Damiana Kiwiora, zaś tegoroczny brązowy medalista Dalton Smith (64 kg) – Rafała Grabowskiego.

Jutro czeka nas pięć półfinałów, z których najciekawiej zapowiadają się rywalizacje Szymona Hamerskiego (75 kg) z czołowym europejskim zawodnikiem wagi średniej, Maxem van der Pasem oraz Arkadiusza Szwedowicza (81 kg) z mistrzem Czech Martinem Podluckim.

WYNIKI WALK PÓŁFINAŁOWYCH I ĆWIERĆFINAŁOWEGO [27 października 2016 r. - na pierwszym miejscu zwycięzcy]