LUCJAN OLSZEWSKI – DZIENNIKARSKA LEGENDA NIE ŻYJE

Olszewski_boks

W wieku 85 lat, po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Lucjan Olszewski, jeden z najważniejszych dziennikarzy sportowych w Polsce. Był m.in. redaktorem naczelnym miesięczników „Boks” (w latach 1975-1990) i „Bokser” (1991-2004) oraz wiceprezesem PZB (1980-1983).

Urodzony w Zamościu, jako student dziennikarstwa i dziennikarz związany już z Warszawą, Olszewski był następcą legendarnego Aleksandra Rekszy i rozwijał jego projekt życia – miesięcznik „Boks”. Był wybitnym znawcą boksu olimpijskiego i miał znaczący wpływ na losy i odbiór swojego ukochanego sportu w Polsce. Skomentował również wiele słynnych walk polskich pięściarzy w telewizji. Książki (m.in. „O złote pasy” czy „Boks w Warszawie”), opracowania i artykuły, których był autorem, stanowią istotne i wiarygodne źródła wiedzy historycznej o pięściarstwie.

W ostatnich dwóch dekadach życia coraz bardziej zapomniany, musi trwać we wspomnieniach i lekturach kolejnych pokoleń kibiców boksu. Cześć Jego Pamięci.

Pogrzeb Lucjana Olszewskiego odbędzie się w środę, 8 kwietnia w kościele św. Katarzyny w Warszawie. Początek mszy zaplanowano na godzinę 9:00. Lucjan Olszewski spocznie na cmentarzu przy ul. Wałbrzyskiej.

źródło: bokser.org