FALSTART POLEK NA 70. MTB. „STRANDJA” W SOFII

natalia_marczykowska_17

Falstartem Biało-Czerwonych rozpoczął się 70. Międzynarodowy Turniej Bokserski „Strandja” w Sofii, w którym w 8 kategoriach wagowych rywalizuje 95 zawodniczek z pięciu kontynentów, w tym osiem reprezentantek Polski, prowadzonych w narożniku przez Karolinę Michalczuk i Tomasza Różańskiego. W pierwszym dniu zawodów wystąpiły trzy Polki – Aneta Rygielska (60 kg), Natalia Marczykowska (69 kg) i Elżbieta Wójcik (69 kg). Niestety wszystkie przegrały swoje walki w 1/8 finału.

Pierwsza z nich uległa niejednogłośnie na punkty (1-4) z debiutującą na międzynarodowych ringach, tegoroczną mistrzynią USA, Rashidą Ellis, druga przegrała jednogłośnie (0-5) z aktualną mistrzynią świata Chen Nien-Chin z Tajwanu, zaś trzecia, która tym razem wystąpiła w niższej kategorii wagowej, nie sprostała (0-5) brązowej medalistce mistrzostw Rosji, Elmirze Azizowej.

Jutro w kolejnych walkach 1/8 finału Angelika Krzysztoforska (51 kg) skrzyżuje rękawice z Aikaterini Koutsogeorgopoulou z Grecji, Sandra Drabik (51 kg) zmierzy się z ubiegłoroczną Młodzieżową Mistrzynią Świata, Amerykanką Heaven Garcia, zaś Agata Kaczmarska (75 kg) zaboksuje z wysoką Szwedką Love Holgersson.

Od niedzielnych ćwierćfinałów start w Sofii rozpoczną najmniej doświadczone Natalia Rok (54 kg) i Aleksandra Smuklerz (75 kg). Pierwsza stanie oko w oko z Mołdawianką Iulią Coroli, zaś druga powalczy z Flavią Figueiredo (Brazylia) lub Naomi Graham (USA).