LESZEK PIOTROWSKI NOWYM PREZESEM POLSKIEGO ZWIĄZKU BOKSERSKIEGO

leszek_piotrowski

Leszek Piotrowski, były wieloletni trener Kadry Narodowej Kobiet w Boksie, został wybrany na stanowisko prezesa Polskiego Związku Bokserskiego. Wg. nieoficjalnych informacji zgromadził 45 głosów, wobec 7 swojego oponenta Wojciecha Nagórnego. Nowemu sternikowi PZB życzymy sukcesów na miarę osiągnięć trenerskich.

Nowy prezes (ur. 1 sierpnia 1955 roku w Świeciu) związany jest z boksem od 45 lat. Najpierw w latach 1971-1976 był czynnym zawodnikiem klubów Górnik Knurów i FAM Chełmno. W 1982 roku został instruktorem boksu, a w 1984 roku założył sekcję bokserską w klubie Wda Świecie, gdzie jego najbardziej znanymi wychowankami byli: Artur Bojanowski, Maciej Kamiński, Dawid Szmelter, Bogdan Słomiński, Tomasz Tretkowski, Oliwia Łuczak, Michalina Podlewska, Jagoda Karge a obecnie Jakub Słomiński.

W latach 1990-2001 był uczestnikiem szkolenia centralnego w grupach kadetów i juniorów. W 2001 roku został powołany na stanowisko trenera kadry narodowej kobiet, które piastował do 2012 roku. Jego podopieczne wywalczyły na międzynarodowych ringach aż 111 medali, w tym złote krążki Mistrzostw Świata, Europy, czy Unii Europejskiej. Dodajmy, że oprócz pracy trenera kadry, Leszek Piotrowski aktywnie działał także w strukturach AIBA, gdzie cieszył się znakomitą opinią zagranicznych działaczy pięściarskich.