NA TURNIEJU W BAKU WYŁONIONO 28 OLIMPIJCZYKÓW. POZOSTAŁO JESZCZE 11 MIEJSC

13501583_1115778435149314_7268049638873092972_n

W Baku coraz mniej niewiadomych w temacie zdobycia kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Turniej wszedł w strefę półfinałów, więc 28 pięściarzy (półfinaliści wag od 52 kg do 81 kg) jest już pewnych startu w Brazylii. Piąte nazwiska poznamy dopiero po zakończeniu finałów i ostatnimi „szczęśliwymi” będą pięściarze, którzy przegrali ćwierćfinały ze zwycięzcami całego turnieju. Jutro poznamy nazwiska dwóch olimpijczyków z wagi papierowej (49 kg) a po finałach po jednym z dwóch najcięższych kategorii (91 kg i +91 kg).

Tak więc w siedmiu przypadkach (od 52 kg do 81 kg) o kwalifikacji może zadecydować przypadek, gdyż najprawdopodobniej nie wszyscy zawodnicy, którzy mają już paszporty olimpijskie, staną do walk półfinałowych i finałowych. Wśród tych, którzy czekają na zwycięstwo swojego ćwierćfinałowego rywala są m.in. Włosi Antonio Picardi (52 kg) i Salvatore Cavallaro (75 kg), świetny Azer z tureckim paszportem Volkan Gokcek alias Gairbek Germakhanov (60 kg), czy Ukrainiec Olexander Khiznyak (81 kg).

Kilka tygodni temu pisaliśmy o dramacie mistrza Europy, Rosjanina Petra Khamukova, który mimo zdobycia kwalifikacji olimpijskiej w wadze średniej (75 kg), nie zyskał uznania w oczach trenera kadry Alexandra Lebzyaka (wyżej ocenił Artema Chebotareva). Ambitny rywal Tomasza Jabłońskiego przybrał więc na wadze i mimo nie najlepszych jak na kategorie półciężką (81 kg) warunków fizycznych wywalczył po raz drugi (!) kwalifikację olimpijską.

WYNIKI WALK ĆWIERĆFINAŁOWYCH [na pierwszym miejscu zwycięzcy] 

49 KG
Rufat Huseynov (Azerbejdżan) – Zouhair El Bekkali (Maroko) 3-0
Laishram Devender Singh (Indie) – Sibusiso Bandla (RPA) 3-0
Samuel Carmona (Hiszpania) – Dmitro Zamotayev (Ukraina) 3-0
Joselito Velasquez (Meksyk) – Carlos Quipo (Ekwador) 3-0

52 KG
Selcuk Eker (Turcja) – Ceiber Avila (Kolumbia) 2-1
Daniel Asenov (Bułgaria) – Elie Konki (Francja) 3-0
Antonio Vargas (USA) – Vincenzo Picardi (Włochy) 3-0
Enkh-Amar Kharkhuu (Mongolia) – Tanes Ongjunta (Tajlandia) 3-0

56 KG
Mykola Butsenko (Ukraina) – Fahem Hammachi (Algieria) 2-0
Robeisy Ramirez (Kuba) – Benson Gicharu (Kenia) 3-0
Erdenbaat Tsendbaatar (Mongolia) – Juan Reyes (Gwatemala) 3-0
Arashi Morisaka (Japonia) – Edgar Walth (Niemcy) 3-0

60 KG
Shan Jun (Chiny) – Yohannes Berhane (Szwecja) 3-0
Anvar Yunusov (Tadżykistan) – Volkan Gokcek (Turcja) 3-0
Enrico Le Cruz (Holandia) – Hakan Erseker (Katar) 3-0
Lai Chu-En (Tajwan) – Elvis Severino (Dominikana) 3-0

64 KG
Richardson Hitchins (Haiti) – Alexandros Tsanikidis (Grecja) 3-0
Gary Russell (USA) – Obada al-Kasbeh (Jordania) 3-0
Pat McCormack (Wielka Brytania) – Hassan Amzile (Francja) 3-0
Manoj Kumar (Indie) – Shavkat Rakhimov (Tadżykistan) 3-0

69 KG
Balazs Bacskai (Węgier) – Abbas Baraou (Niemcy) 3-0
Pavel Kostromin (Białoruś) – Adem Fetahovic (Bosnia i Hercegowina) 3-0
Souleymane Cissokho (Francja) – Simeon Chamov (Bułgaria) 3-0
Joshua Kelly (Wielka Brytania) – Aaron Prince (Trynidad i Tobago) 3-0

75 KG
Michael O’Reilly (Irlandia) – Kamran Shakhsuvarly (Azerbejdżan) 3-0
Wahid Abderredha (Irak) – Raul Sanchez (Dominikana) 3-0
Arslanbek Achilov (Turkenistan) – Salvatore Cavallaro (Włochy) 2-1
Vikas Krishan (Indie) – Lee Dong-Jin (Korea Południowa) 3-0

81 KG
Petr Khamukov (Rosja) – Sumit Sangwan (Indie) 3-0
Teymur Mammadov (Azerbejdżan) – Hassan Saada (Maroko) WO.
Mikhail Dauhaliavets (Białoruś) – Olexandr Khizhnyak (Ukraina) 3-0
Sergej Michel (Niemcy) – Dzemal Bosnjak (Bośnia i Hercegowina) 3-0

91 KG
Igor Jakubowski (Polska) – Seyda Keser (Turcja) 3-0
Abdeljalil Abouhamada (Maroko) – Salar Gholami (Iran) 3-0
Roy Korving (Holandia) – Efetobor Apochi (Nigeria) 3-0
Julio Castillo (Ekwador) – Cam Awesome (USA) 3-0

+91 KG
Dean Gardiner (Irlandia) – Viktor Vikhrist (Ukraina) 3-0
Aleksei Zavatin (Mołdawia) – Maxim Babanin (Rosja) TKOI 3
Guido Vianello (Włochy) – Mou Haipeng (Chiny) 3-0
Marlo Moore (USA) – Petar Belberov (Bułgaria) 2-1