Archiwum: Styczeń 2020

BRĄZOWE MEDALE 71. MTB. STRANDJA W SOFII DLA KINGI SZLACHCIC I KAROLINY KOSZEWSKIEJ

kinga_szlachcic2019

W Sofii zakończył się dzisiaj 71. Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Strandżaty (Strandja). W rywalizacji kobiet najlepiej zaprezentowały się Amerykanki wygrywając 3 z 5 kategorii wagowych (zdobyły także dwa srebrne medale). Biało-Czerwone ze stolicy Bułgarii przywiozą dwa brązowe krążki, które zawisły na szyjach Kingi Szlachcic (57 kg) i Karoliny Koszewskiej (69 kg).

Pierwsza z nich, która rywalizuje z Sandrą Kruk o prawo startu w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich w Tokio (2020) przegrała wczoraj jednogłośnie na punkty (0-5) z Amerykanką Andreą Mediną, która stawia pierwsze kroki na międzynarodowych ringach. Z kolei druga z Polek przegrała również decyzją wszystkich sędziów punktowych (0-5) z Francuzką Emilie Sonvico.

WYNIKI PÓŁFINAŁOWYCH WALK POLEK [Sofia, 24 stycznia - na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

57 KG Andrea Medina (USA) – Kinga Szlachcic 5-0
69 KG Emilie Sonvico (Francja) - Karolina Koszewska 5-0

WYNIKI WALK FINAŁOWYCH [Sofia, 25 stycznia - na pierwszym miejscu zwyciężczynie]

51 KG Virginia Fuchs (USA) – Christina Cruz (USA) 4-1
57 KG Yulia Tsyplakova (Ukraina) – Andrea Medina (USA) 4-1
60 KG Mira Potkonen (Finlandia) – Kellie Harrington (Irlandia) 3-2
69 KG O`Shae Jones (USA) – Emilie Sonvico (Francja) 5-0
75 KG  Naomi Graham (USA) – Davina Michel (Francja) 3-2

TOP 120 EUROPA (SENIORZY) – RANKING „POLSKIBOKS.PL” ZA 2019 ROK

rankmen2019

Jak co roku o tej mniej więcej porze publikuję swój coroczny ranking najlepszych europejskich pięściarzy, którzy występowali na olimpijskich ringach. Najlepszymi zawodnikami 2019 roku w Europie (w 8 kategoriach wagowych, które będą obowiązywać podczas tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio) byli: Gabriel Escobar (Hiszpania, 52 kg), Kurt Walker (Irlandia, 57 kg), Hovhannes Bachkov (Armenia, 63 kg), Andrey Zamkovoy (Rosja, 69 kg), Oleksandr Khyzhniak (Ukraina, 75 kg), Loren Alfonso Dominguez (Azerbejdżan, 81 kg), Muslim Gadzhimagomedov (Rosja, 91 kg) i Viktor Vykhryst (Ukraina +91 kg).

Rok 2019 obfitował w bokserskie wydarzenia, z których najważniejszymi były Mistrzostwa Świata w Jekaterynburgu, Igrzyska Europejskie w Mińsku, będące zarazem Mistrzostwami Europy oraz Mistrzostwa Europy do lat 22 we Władykaukazie. W każdej z tych imprez startowali Biało-Czerwoni, którym nie udało się niestety wywalczyć miejsca na podium. Oprócz wspomnianych turniejów mistrzowskich zestawiając ranking uwzględniłem wyniki międzynarodowych turniejów, w których występowali Europejczycy, a także meczów międzypaństwowych, choć – zgodnie z tradycją – nie brałem pod uwagę wyników poszczególnych mistrzostw krajowych, koncentrując się na potyczkach międzynarodowych.

W gronie najlepszych 120 zawodników Europy klasyfikuję 3 Polaków: Damian Durkacz (63 kg) znalazł się na 9. miejscu, Mateusz Polski (63 kg) na 10. miejscu zaś Filip Wąchała (69 kg) na 12. miejscu. To mniej niż w latach 2017-2018, kiedy to w zestawieniu znalazło się 5 Biało-Czerwonych, czy w 2016 roku gdy było ich 7 (choć w 10 kategoriach wagowych).

TOP 120 EUROPA (SENIORZY) – RANKING „POLSKIBOKS.PL” ZA 2019 ROK

52 KG

1 Gabriel Escobar (Hiszpania)
2 Daniel Asenov (Bułgaria)
3 Billal Bennama (Francja)
4 Galal Yafai (Anglia)
5 Artur Hovhannisyan (Armenia)
6 Manuel Cappai (Włochy)
7 Batuhan Citfci (Turcja)
8 Hamza Touba (Niemcy)
9 Vassili Egorov (Rosja)
10 Dmytro Zamotayev (Ukraina)
11 Masud Yusifzada (Azerbejdżan)
12 Kiaran MacDonald (Anglia)
13 Nodari Darbaidze (Gruzja)
14 Federico Serra (Włochy)
15 Istvan Szaka (Węgry)

57 KG

1 Kurt Walker (Irlandia)
2 Paul McGrail (Anglia)
3 Mykola Butsenko (Ukraina)
4 Albert Batyrgaziev (Rosja)
5 Dorin Bucsa (Mołdawia)
6 Tayfur Aliyev (Azerbejdżan)
7 Raman Sharafa (Niemcy)
8 Samuel Kistohurry (Francja)
9 Roland Galos (Węgry)
10 Arslan Khataev (Finlandia)
11 Sergey Iarulin (Rosja)
12 Artyush Gomtsyan (Gruzja)
13 Bakhtovar Nazirov (Rosja)
14 Boyan Asenov (Bułgaria)
15 Fredrik Jensen (Dania)

63 KG

1 Hovhannes Bachkov (Armenia)
2 Sofiane Oumiha (Francja)
3 Luke McCormack (Anglia)
4 Ilia Popov (Rosja)
5 Enrico LaCruz (Holandia)
6 Dzmitry Asanau (Białoruś)
7 Aleksei Mazur (Rosja)
8 Otar Eranosyan (Gruzja)
9 Damian Durkacz (Polska)
10 Mateusz Polski (Polski)
11 Pavel Fedorov (Rosja)
12 Milan Fodor (Węgry)
13 Yaroslav Khartsyz (Ukraina)
14 Alan Abaev (Rosja)
15 Turgullhan Erdemir (Turcja)

69 KG

1 Andrey Zamkovoy (Rosja)
2 Pat McCormack (Anglia)
3 Khariton Agrba (Rosja)
4 Lorenzo Sotomayor (Azerbejdżan)
5 Yevheniy Barabanov (Ukraina)
6 Lasha Guruli (Gruzja)
7 Mohammed Harris Akbar (Anglia)
8 Necat Ekinci (Turcja)
9 Nick Bier (Niemcy)
10 Vassili Belous (Mołdawia)
11 Sergey Sobylinski (Rosja)
12 Filip Wąchała (Polska)
13 Aidan Walsh (Irlandia)
14 Yauheni Dauhaliavets (Białoruś)
15 Wahid Hambli (Francja)

75 KG

1 Oleksandr Khyzhniak (Ukraina)
2 Gleb Bakshi (Rosja)
3 Salvatore Cavallaro (Włochy)
4 Arman Darchinyan (Armenia)
5 Michael Nevin (Irlandia)
6 Andrej Csemez (Słowacja)
7 Alexey Semykin (Rosja)
8 Serhat Guler (Turcja)
9 Vitali Bandarenka (Białoruś)
10 Andrej Merzlakov (Niemcy)
11 Victor Carapchevskii (Mołdawia)
12 Adam Chartoi (Szwecja)
13 Mark Dickinson (Anglia)
14 Dmytro Rybalko (Ukraina)
15 Amin Kushkov (Azerbejdżan)

81 KG

1 Loren Alfonso Dominguez (Azerbejdżan)
2 Benjamin Whittaker (Anglia)
3 Simone Fiori (Włochy)
4 Gor Nersesyan (Armenia)
5 Abdulrahman Abu Lubdeh (Niemcy)
6 Georgiy Kushitashvili (Rosja)
7 Imam Khataev (Rosja)
8 Pavel Silyagin (Rosja)
9 Bayram Malkan (Turcja)
10 Umar Dzambekov (Austria)
11 Matus Strnisko (Słowacja)
12 Oleksandr Pokhrebnyak (Ukraina)
13 Sammy Lee (Walia)
14 Ibragim Bazuev (Niemcy)
15 Mikhail Dauhaliavets (Białoruś)

91 KG

1 Muslim Gadzhimagomedov (Rosja)
2 Uladzislau Smiahlikau (Białoruś)
3 Cheavon Clarke (Anglia)
4 Toni Filipi (Chorwacja)
5 Adam Hamori (Węgry)
6 Radoslav Pantaleev (Bułgaria)
7 Peter Mullenberg (Holandia)
8 Sergiy Horskov (Ukraina)
9 Henrik Sargsyan (Armenia)
10 Sadam Magomedov (Rosja)
11 Emmmanuel Reyes Pla (Hiszpania)
12 Aziz Abbes Mouhiidine (Włochy)
13 Vladislav Ivanov (Rosja)
14 Lewis Williams (Anglia)
15 Nikoloz Begadze (Gruzja)

+91 KG

1 Viktor Vykhryst (Ukraina)
2 Maksim Babanin (Rosja)
3 Mourad Aliev (Francja)
4 Nelvie Tiafack (Niemcy)
5 Frazer Clarke (Anglia)
6 Petar Belberov (Bułgaria)
7 Marko Milun (Chorwacja)
8 Mahammad Abdullayev (Azerbejdżan)
9 Viktor Jurk (Niemcy)
10 Gurgen Hovhannisyan (Armenia)
11 Alexei Zavatin (Mołdawia)
12 Vladan Babic (Serbia)
13 Mikheil Bakhtidze (Gruzja)
14 Sergey Egorov (Rosja)
15 Ayoub Ghadfa (Hiszpania)

Opracował: Jarosław Drozd