6. MEMORIAŁ LESZKA DROGOSZA: ANONIMOWI ROSJANIE ROZBILI POLAKÓW W KIELCACH

durkacz_antalya

W Kielcach, w obecności 1400 kibiców, w ramach 6. Memoriału im. Leszka Drogosza, reprezentacja Polski seniorów przegrała z ekipą Rosji 4-14. Punkty dla Biało-Czerwonych zdobyli Damian Durkacz (64 kg) i Bartosz Gołębiewski (75 kg). Mecz był anonsowany wprawdzie jako wielkie wydarzenie sportowe pod hasłem „Światowej Konfrontacji Boksu Olimpijskiego”, ale w istocie okazał się rywalizacją eksperymentalnie zestawionej polskiej kadry z zawodnikami z rosyjskiego zaplecza.

Goście przywieźli do Kielc ekipę składająca z niemal anonimowych na zagranicznych ringach zawodników, dla których progiem tegorocznych możliwości był awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Rosji (zajęli zatem miejsca 5-8) lub strefa medalowa Mistrzostw Armii Rosyjskiej.

POLSKA vs ROSJA 4:14 [23 listopada 2018 r., Kielce - na pierwszym miejscy zwycięzcy]

49 KG Vladimir Mnatsakanyan – Jakub Słomiński 3-0
52 KG Nikita Bystrov - Maciej Jóźwik 2-1
56 KG Sergei Iarulin – Kacper Harkawy 3-0
60 KG Vladimir Strygin – Bartłomiej Przybyła 3-0
64 KG Damian Durkacz – Gusein Magomedov 2-1
69 KG Stepan Khitarian – Ireneusz Wojtasiński 3-0
75 KG Bartosz Gołębiewski – Aleksei Semykin 3-0
81 KG Andrei Kosenkov – Łukasz Stanioch 3-0