SZEŚĆ MEDALI MEDALI POLEK W 7. MTB „NATION`S CUP” W SERBII

sombor2018

W serbskim mieście Sombor, przez pięć dni (10-14 stycznia), odbywał się pierwszy w tym roku Międzynarodowy Turniej Bokserski kobiet, 7. Nation`s Cup, w którym rywalizowały zarówno seniorki (elite), jak i juniorki (youth) oraz kadetki (junior). W zawodach wystąpiło ponad 160 pięściarek z 3 kontynentów, w tym także zawodniczki trzech polskich klubów: Skorpiona Szczecin, Korony Wałcz i Pomorzanina Toruń.

W gronie juniorek na najwyższym stopniu podium stanęła Beata Kałuża (Skorpion, 54 kg), która w finale pokonała (5-0) inną Polkę, Dominikę Pogrzebską (Korona). W drodze do finału pierwsza z nich wygrała na punkty (4-1) z zawodniczką z Indii, Rajbalą, zaś druga wypunktowała (5-0) Węgierkę Hannę Lakotar, brązową medalistkę MEJ z Ordu (2016) oraz Sofii (2017). Srebrny medal przypadł w udziale Aleksandrze Jońcy (Skorpion, 81 kg), która stoczyła w Sombor jeden pojedynek, przegrywając (0-5) Hinduską Nandini.

Również jeden, ale zwycięski pojedynek stoczyła w turnieju kadetka Daria Parada (75 kg), która w tym sezonie boksuje w niższym niż przed rokiem limicie wagowym. W finale szczecinianka pokonała (5-0) Thokchom Sanamacha Chanu z Indii.

W gronie seniorek brązowe medale przypadły w udziale Milenie Zglenickiej (Pomorzanin, 51 kg) i Annie Góralskiej (Korona, 57 kg). Torunianka w drodze do strefy medalowej pokonała Serbkę Ruzę Zakić, przegrywając (2-3) w półfinale z reprezentującą Kazachstan Aidą Tuyakbai. Z kolei Anna walczyła w Serbii trzy razy. Najpierw wygrała przez poddanie w 2. rundzie z Holenderką Latishą Ouddouche, w ćwierćfinale uporała się (4-1) z Kazaszką Vladislavą Kukhtą, by w półfinale ulec (1-4) jej doświadczonej koleżance Nazim Ishanovej. Trzecia z naszych seniorek, Aneta Rygielska (60 kg) przegrała (1-4) w 1/8 finału z Rimmą Volosenko z Kazachstanu.