„SREBRNA” PATRYCJA BORYS. CZTERY MEDALE MŁODYCH POLEK W SOFII

borys_balkan17

Młodzieżowa Mistrzyni Europy, Olivia Hussey (69 kg), ma od pewnego czasu „na pieńku” z Natalią Barbusińską, z którą – po dyskusyjnych werdyktach – wygrała w finałach Mistrzostw Starego Kontynentu i Międzynarodowych Mistrzostw Śląska w Gliwicach. Tym razem oko w oko z młodą Angielką stanęła Patrycja Borys (nominalnie boksująca w niższym limicie). Niestety także zawodniczka z Białegostoku zeszła z ringu pokonana (0-5) i musi się zadowolić srebrnym medalem 3. MTB. „Balkan” w Sofii.

Dodajmy, że bilans Polek w stolicy Bułgarii to cztery medale (na cztery startujące), bo w półfinałach przegrały swoje pojedynki Daria Puszka (57 kg), Karolina Budasz (64 kg) i Ewelina Mańka (75 kg). Na osłodę warto wspomnieć, że dwie z trzech pięściarek, z którymi przegrały, stanęły na najwyższym stopniu podium.