MAGDALENA WICHROWSKA I EWA GAWENDA WICEMISTRZYNIAMI NIEMIEC

womanboxing01

W zakończonych wczoraj w Cottbus Mistrzostwach Niemiec Kobiet w Boksie srebrne medale wywalczyły byłe zawodniczki GUKS Carbo Gliwice i reprezentacji Polski, Magdalena Wichrowska (60 kg) i Ewa Gawenda (64 kg). Pierwsza z nich przegrała w finale (2-3) z Annemarie Retzer, zaś druga uległa jednogłośnie na punkty (0-5) Mai Kleinhaus.

W drodze do finału Magdalena pokonała (5-0) Wiebke Gerdey oraz (4-1) Reginę Slobodjanikową, natomiast Ewa wypunktowała (4-1) Marie-Sophie Schmidt. Z jednej strony cieszy powrót na ring po długiej przerwie Magdaleny Wichrowskiej (znanej bardziej pod panieńskim nazwiskiem Stelmach) wicemistrzyni świata z 2012 r., ale martwi fakt ewentualnego jej dalszego startu w barwach Niemiec a nie Polski. Chyba, że PZB przekona jedną z najzdolniejszych polskich pięściarek w historii do ponownego startu z orzełkiem na piersi.

Warto przypomnieć, że w historii polskiego kobiecego boksu mieliśmy dwie zawodniczki na co dzień mieszkające w Niemczech (Oliwia Łuczak i Magdalena Dalecka), które rywalizowały zarówno w mistrzostwach Polski, jak i kraju naszych zachodnich sąsiadów.