LISTA STARTOWA ZAMKNIĘTA. 88 ZAWODNICZEK POWALCZY O MEDALE 8. MISTRZOSTW UE

italia_women

Organizatorzy 8. Mistrzostw Unii Europejskiej, które odbędą w dniach od 5 do 12 sierpnia we włoskim miasteczku Cascia poinformowali, że do walki o medale zgłoszono ostatecznie 88 zawodniczek z 18 krajów – Anglii, Bułgarii, Czech, Danii, Finlandii, Francji, Grecji, Holandii, Irlandii, Litwy, Mołdawii, Niemiec, Polski, Szwecji, Turcji, Walii, Węgier i Włoch.

Najliczniej obsadzona będzie wagi z limitem 54 kg (15 zawodniczek) i 60 kg (14), zaś w wadze ciężkiej (+81 kg) wystartują tylko 3 zawodniczki. Oto jak przedstawiają się obsady poszczególnych wag: 48 kg (11 pięściarek), 51 kg (11), 54 kg (15), 57 kg (11), 60 kg (14), 64 kg (9), 69 kg (7), 75 kg (9), 81 kg (5) i +81 kg (3).

Systematycznie poznajemy kolejne nazwiska uczestniczek zawodów. Z kim zatem przyjdzie rywalizować Biało-Czerwonym? Oto nasze ‚szpiegowskie” zestawienie.

48 KG: Sevda Asenova (Bułgaria), Satu Lehtonen (Finlandia), Houria Djalout (Francja), Kristina O`Hara (Irlandia), Adriana Marczewska (Polska), Lise Sandebjoer (Szwecja), Ayse Cagirir (Turcja), Roberta Bonatti (Włochy)

51 KG: Lisa Whiteside (Anglia), Stoyka Petrova (Bułgaria), Vassilia Lkhadiri (Francja), Carly McNaul (Irlandia), Pinar Touba (Niemcy), Busenaz Cakiroglu (Turcja), Krisztina Beri (Węgry), Roberta Mostarda (Włochy)

54 KG: Ebonie Jones (Anglia), Stanimira Petrova (Bułgaria), Marjut Lausti (Finlandia), Delphine Mancini (Francja), Michaela Walsh (Irlandia), Azize Nimani (Niemcy), Anna Góralska (Polska), Szabina Szucs (Węgry), Anna Giulia De Laurenti (Włochy)

57 KG: Elie Scotney (Anglia), Bettina Dahl Nielsen (Dania), Mona Mestiaen (Francja), Dervla Duffy (Irlandia), Ornella Wahner (Niemcy), Aneta Rygielska (Polska), Sara Svensson (Szwecja), Alessia Mesiano (Włochy)

60 KG: Shona Whitwell (Anglia), Denitsa Eliseeva (Bułgaria), Ditte Frostholm (Dania), Mira Potkonen (Finlandia), Amina Zidani (Francja), Kellie Harrington (Irlandia), Kinga Szlachcic (Polska), Agnes Alexiusson (Szwecja), Irma Testa (Włochy)

64 KG: Sandy Ryan (Anglia), Yvonne Rasmussen (Dania), Ciara Ginty (Irlandia), Irina Schoeneberger (Niemcy), Stephanie Thour (Szwecja), Carmela Donniacuo (Włochy)

69 KG: Grannie Walsh (Irlandia), Nadine Apetz (Niemcy), Hanna Solecka (Polska), Sema Caliskan (Turcja), Monica Floridia (Włochy)

75 KG: Natasha Gale (Anglia), Elina Gustafsson (Finlandia), Christina Desmond (Irlandia), Elżbieta Wójcik (Polska), Surmeneli Busenaz (Turcja), Lauren Price (Walia), Assunta Canfora (Włochy)

81 KG: Elif Guneri (Turcja), Petra Szatmari (Węgry), Martina Labarbera (Włochy)

+81 KG: Sylwia Kusiak (Polska), Sennur Demir (Turcja), Annalisa Ghilardi (Włochy)

SZCZEGÓŁOWY HARMONOGRAM TURNIEJU

5 sierpnia
16:30 walki 1/8 finału (54 kg, 60 kg)

6 sierpnia
16:30 walki 1/8 finału (48 kg, 51 kg, 57 kg, 75 kg)

7 sierpnia
16:30 walki 1/8 finału i ćwierćfinałowe (54 kg, 60 kg, 64 kg, 81 kg)

8 sierpnia
16:30 walki ćwierćfinałowe (48 kg, 69 kg, 75 kg)

9 sierpnia
16:30 walki ćwierćfinałowe (51 kg, 57 kg, 64 kg)

10 sierpnia
dzień przerwy

11 sierpnia
16: 30 walki półfinałowe

12 sierpnia
16:30 walki finałowe

Opracował: Jarosław Drozd/PolskiBoks.pl