Archiwum: Czerwiec 2017

AŻ 9 ZŁOTYCH MEDALI DLA UZBEKISTANU! AZJA WYŁONIŁA MISTRZÓW I UCZESTNIKÓW MŚ

melikuziev1

Tylko dwa dni dzielą nas od pierwszych walk 42. Mistrzostw Europy Seniorów (Elite) w Boksie, które odbędą się w Charkowie, zaś w dalekiej Tegucigalpie od czterech dni trwają 12. Mistrzostwa Panamerykańskie (kobiet i mężczyzn). Wspólnym mianownikiem obu zawodów są Mistrzostwa Świata w Hamburgu, gdyż najlepsi zawodnicy ww. turniejów będą walczyć o prymat na świecie na przełomie sierpnia i września. Swoich przedstawicieli wyłonili już przed miesiącem Azjaci, dla których najważniejszą impreza kontynentalna były zakończone w Taszkiencie Mistrzostwa Azji.

Zawody zdominowali zawodnicy gospodarzy, zdobywając 9 z 10 złotych medali! Statystykę popsuł Uzbekom „moralny” mistrz olimpijski z Rio de Janeiro (2016), Kazach Vasiliy Levit (91 kg). Najwięcej pięściarzy do MŚ w Hamburgu wprowadziły ekipy Uzbekistanu (10), Kazachstanu (9), Indii (7) i Chiny (5). Oprócz nich do Niemiec pojadą zawodnicy z Mongolii, Korei Południowej i Syrii (po 4), Japonii oraz Filipin (po 3), Indonezji, Tadżykistanu i Turkmenistanu (po 2) oraz Iranu, Jordanii, Kirgistanu, Pakistanu i Sri Lanki (po 1).

W tym gronie są m.in. mistrz olimpijski i najlepszy zawodnik ubiegłorocznych Igrzysk Olimpijskich, Hasanboy Dusmatov (Uzbekistan, 49 kg), wicemistrzowie olimpijscy Shakhram Giyasov (Uzbekistan, 64 kg), Bektemir Melikuziyev (Uzbekistan, 81 kg) i wspomniany Levit oraz brązowi medaliści z Rio – Murodjon Akhmadaliev (Uzbekistan, 54 kg) i Otgondalai Dorjnyambuu (Mongolia, 60 kg).

LISTA ZAWODNIKÓW Z AZJI, KTÓRZY ZAKWALIFIKOWALI SIĘ DO MISTRZOSTW ŚWIATA W HAMBURGU (2017)

49 KG
Hasanboy Dusmatov (Uzbekistan)
Gan-Erdene Gankhuyag (Mongolia)
Rogen Ladon (Filipiny)
Amit Panghal (Indie)
Kornelis Kwangu Langu (Indonezja)
Hussin Al-Masri (Syria)

52 KG
Jasurbek Latipov (Uzbekistan)
Inkyu Kim (Korea Południowa)
Azamat Issakulov (Kazachstan)
Dannel Maamo (Filipiny)
Kavinder Bisht Singh (Indie)
Ryusei Baba (Japonia)

56 KG
Murodjon Akhmadaliev (Uzbekistan)
Jiawei Zhang (Chiny)
Younghun Han (Korea Południowa)
Kairat Yeraliyev (Kazachstan)
Simon Makarawe (Indonezja)
Ryomei Tanaka (Japonia)

60 KG
Elnur Abduraimov (Uzbekistan)
Shiva Thapa (Indie)
Jun Shan (Chiny)
Otgondalai Dorjnyambuu (Mongolia)
Arashi Morisaka (Japonia)
Adilet Kurmetov (Kazachstan)

64 KG
Ikboljon Kholdarov (Uzbekistan)
Chinzorig Baatarsukh (Mongolia)
Bekdaulet Ibragimov (Kazachstan)
Nurlan Kobashev (Kirgistan)
Gang Wang (Chiny)
Dinidu Dushan Saparamadu (Sri Lanka)

69 KG
Shakhram Giyasov (Uzbekistan)
Ablaikhan Zhussupov (Kazachstan)
Sajjad Kazemzadeh (Iran)
Tuvshinbat Byamba (Mongolia)
Ahmad Ghossoun (Syria)
Manoj Kumar (Indie)

75 KG
Israil Madrimov (Uzbekistan)
Dongyun Lee (Korea Południowa)
Abilkhan Amankul (Kazachstan)
Vikas Krishan Yadav (Indie)
Azizbek Achilov (Turkmenistan)
Eumir Felix Marcial (Filipiny)

81 KG
Bektemir Melikuziev (Uzbekistan)
Yerik Alzhanov (Kazachstan)
Jiabin Huang (Chiny)
Nuryagdy Nuryagdyyev (Turkmenistan)
Shabbos Negmatulloev (Tadżykistan)
Awais Ali Khan (Pakistan)

91 KG
Vassiliy Levit (Kazachstan)
Sumit Sangwan (Indie)
Alaaldin Ghossoun (Syria)
Jakhon Qurbonov (Tadżykistan)
Sanjar Tursunov (Uzbekistan)
Fengkai Yu (Chiny)

+91 KG
Bakhodir Jalolov (Uzbekistan)
Kamshybek Kunkabayev (Kazachstan)
Mohamed Mulayes (Syria)
Hussein Iashaish (Jordania)
Dohyeon Kim (Korea Południowa)
Satish Kumar (Indie)