NATALIA HOLLIŃSKA SREBRNĄ MEDALISTKĄ AKADEMICKICH MISTRZOSTW ŚWIATA!

natalia_chiangmai

W Chiang Mai w Tajlandii zakończyły się 7. Akademickie Mistrzostwa Świata (FISU World University Championship), w których rywalizowały zawodniczki i zawodnicy z 25 krajów świata, w tym pięcioosobowa reprezentacja Polski. Biało-Czerwoni do kraju przywieźli jeden, srebrny medal, wywalczony przez Natalię Hollińską (75 kg).

nataliaPięściarka ze Szczecina wylosowała od razu miejsce w półfinale, w którym po znakomitym pojedynku pokonała (2-0) najlepszą aktualnie zawodniczkę z Irlandii, 20-letnią Christinę Desmond. O zwycięstwie Polki zadecydował znakomity finisz. Po dwóch wyrównanych rundach, zapisanych jednak na konto rywalki, Natalia przypuściła szturm w ostatnich dwóch starciach, które bezdyskusyjnie wygrała. W finale nasza zawodniczka dzielnie rywalizowała z Chen Nien-Chin, lecz mimo wyrównanego boju do góry powędrowała ręka 19-letniej zawodniczki z Tajwanu, która w tym roku wystąpiła m.in. podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.

W klasyfikacji medalowej Akademickich Mistrzostw Świata Polska zajęła 9. miejsce. Na czele tego zestawienia znalazła się Tajlandia (4 złote i 2 brązowe medale), wyprzedzając Rosję (3 złote, 5 srebrnych i 5 brązowych medali) i Kazachstan (3 złote, 1 srebrny i 3 brązowe medale).