IO W RIO DE JANEIRO: PO 3 ZŁOTE MEDALE DLA KUBY I UZBEKISTANU. DRUGIE ZŁOTO ROBEISY RAMIREZA

podium56_rio

Zaledwie 23-letni Kubańczyk Robeisy Ramirez (na zdjęciu) jest jedynym wśród mężczyzn mistrzem olimpijskim z Londynu, który obronił złoty medal zdobyty przed czterema laty. Tym razem ten wyborny technik, który jako ostatni z Kubańczyków wywalczył kwalifikacje to Rio de Janeiro, wygrał rywalizację w wadze z limitem 56 kg (poprzednio 52 kg), pokonując niejednogłośnie na punkty (2-1) nową gwiazdę amerykańskiego boksu, 19-letniego Shakura Stevensona.

W ostatnim dniu bokserskich zmagań na najwyższym stopniu podium stanęli również Uzbek Shahobiddin Zoirov (Uzbekistan, 52 kg), pokonując (3-0) brązowego medalistę z Londynu, Rosjanina Mishę Aloyana oraz Francuz Tony Yoka (+91 kg), lepszy (2-1) w rywalizacji z Brytyjczykiem Joe Joyce`em.

Mistrzami olimpijskimi zostali (w kolejności wag): Khasanbay Dusmatov (Uzbekistan, 49 kg), Shahobiddin Zoirov (Uzbekistan, 52 kg), Robeisy Ramirez (Kuba, 56 kg), Robson Conceicao (Brazylia, 60 kg), Fazliddin Gaibnazarov (Uzbekistan, 64 kg), Daniyar Eleusinov (Kazachstan, 69 kg), Arlen Lopez (Kuba, 75 kg), Julio Cesar de la Cruz (Kuba, 81 kg), Evgeniy Tishchenko (Rosja, 91 kg) i Tony Yoka (Francja, +91 kg).

Po 3 złote krążki przypadły zatem w udziale Kubańczykom i Uzbekom, a po 1 złotym medalu wywalczyli Brazylijczyk, Francuz, Kazach i Rosjanin.

WYNIKI WALK FINAŁOWYCH [na pierwszym miejscu zwycięzcy]

49 KG Khasanbay Dusmatov (Uzbekistan) – Yubergen Martinez (Kolumbia) 3-0
Brązowe medale- Yoahnys Argilago (Kuba) i Nico Hernandez (USA)

52 KG Shahobiddin Zoirov (Uzbekistan) – Misha Aloyan (Rosja) 3-0
Brązowe medale- Joel Finol (Wenezuela) i Hu Jianguan (Chiny)

56 KG Robeisy Ramirez (Kuba) – Shakur Stevenson (USA) 2-1
Brązowe medale- Vladimir Nikitin (Rosja) i Muradzhon Akhmadaliyev (Uzbekistan)

60 KG Robson Conceicao (Brazylia) – Sofiane Oumiha (Francja) 3-0
Brązowe medale- Lazaro Alvarez (Kuba) i Dorjnyambuu Otgondalai (Mongolia)

64 KG Fazliddin Gaibnazarov (Uzbekistan) – Lorenzo Sotomayor (Azerbejdżan) 2-1
Brązowe medale- Vitaliy Dunaytsev (Rosja) i Artem Harutyunyan (Niemcy)

69 KG Daniyar Eleusinov (Kazachstan) – Shakhram Giyasov (Uzbekistan) 3-0
Brązowe medale- Mohamed Rabii (Maroko) i Souleymane Cissokho (Francja)

75 KG Arlen Lopez (Kuba) – Bektemir Melikuziyev (Uzbekistan) 3-0
Brązowe medale- Kamran Shakhsuvarly (Azerbejdżan) i Misael Rodriguez (Meksyk)

81 KG Julio Cesar de la Cruz (Kuba) – Adilbek Niyazimbetov (Kazachstan) 3-0
Brązowe medale- Mathieu Bauderlique (Francja) i Joshua Buatsi (Wielka Brytania)

91 KG Evgeniy Tishchenko (Rosja) – Vasiliy Levit (Kazachstan) 3-0
Brązowe medale- Rustam Tulaganov (Uzbekistan), Erislandy Savon (Kuba)

+91 KG Tony Yoka (Francja) – Joseph Joyce (Wielka Brytania) 2-1
Brązowe medale- Filip Hrgovic (Chorwacja) i Ivan Dychko (Kazachstan)