Tag Archives: Paweł Kastramin

90. MP: FINAŁY ŚWIETNĄ PROMOCJĄ BOKSU. „MASTER” Z PIERWSZYM TYTUŁEM MISTRZOWSKIM

master01

Zgodnie z oczekiwaniem wysoki poziom sportowy miało 8 walk finałowych zakończonych przed godziną 90. Mistrzostwa Polski Seniorów w Boksie, które zamknęły bogaty w wydarzenia sezon roku 2019. Na ringu w Opolu na najwyższym stopniu podium stanęli dzisiaj: Jakub Słomiński (KS Wda Świecie, 52 kg), Jarosław Iwanow (TS Wisła Krakow, 57 kg), Damian Durkacz (BKS Concordia Knurów, 63 kg), Paweł Kastramin (Żoliborska Szkoła Boksu, 69 kg), Ryszard Lewicki (BKS Skorpion Szczecin, 75 kg), Sebastian Wiktorzak (BKS Skorpion Szczecin, 81 kg), Mateusz Masternak (RUSHH Kielce, 91 kg) i Oskar Safarian (BKS Concordia Knurów, +91 kg). Tym samym swoje tytuły sprzed roku obroniło tylko trzech zawodników: Słomiński, Iwanow i Durkacz.

Świetną „robotę” w popularyzacji rodzimego boksu olimpijskiego zrobiły dziś z pewnością rywalizacje Damiana Durkacza z Mateuszem Polskim (KB Karlino), Ryszarda Lewickiego z Rafałem Wołczeckim (UKS Adrenalina Wrocław) i oczywiście Mateusza Masternaka z Michałem Soczyńskim (KS PACO Lublin). Sportowa klasa, medialna rozpoznawalność i pozasportowa charyzma „Mastera” (po raz pierwszy w karierze został złotym medalista MP w boksie olimpijskim), byłego zawodowego mistrza Europy (EBU) i przez lata czołowego zawodnika zawodowych, światowych ringów, powinna wpłynąć pozytywnie na pozostałych członków naszej krajowej czołówki i ze spokojem powinniśmy czekać na wydarzenia roku olimpijskiego. W nowym rozdaniu zaledwie 8 wag olimpijskich o kwalifikacje do IO w Tokio (2020) będzie niezwykle trudno, ale na dzień dzisiejszy wydaje się, że mamy na kim budować swój umiarkowany optymizm.

WYNIKI WALK FINAŁOWYCH [29 listopada 2019 roku - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

52 KG Jakub Słomiński (KS Wda Świecie) – Maciej Jóźwik (BKS Skorpion Szczecin) 3-2
57 KG Jarosław Iwanow (TS Wisła Krakow) – Mateusz Wojtasiński (UKS Adrenalina Wrocław) 5-0
63 KG Damian Durkacz (BKS Concordia Knurów) – Mateusz Polski (KB Karlino) 5-0
69 KG Paweł Kastramin (Żoliborska Szkoła Boksu) – Andrzej Swiatyj (BKS Olimp Lublin) 5-0
75 KG Ryszard Lewicki (BKS Skorpion Szczecin) – Rafał Wołczecki (UKS Adrenalina Wrocław) 4-1
81 KG Sebastian Wiktorzak (BKS Skorpion Szczecin) – Mateusz Goiński (KB Zagłębie Konin) 5-0
91 KG Mateusz Masternak (RUSHH Kielce) – Michał Soczyński (KS PACO Lublin) 5-0
+91KG Oskar Safarian (BKS Concordia Knurów) – Aleksander Stawirej (KS Ziętek Team Kalisz) 3-2

90. MP: ROZPOCZĘŁY SIĘ WALKI ELIMINACYJNE. PEWNE ZWYCIĘSTWO OLIMPIJCZYKA Z RIO

mp2019opole

W opolskiej hali domEXPO rozpoczęły się wczoraj 90. Mistrzostwach Polski Seniorów w Boksie. W tegorocznym czempionacie, mającym wielkie znaczenie w kontekście rywalizacji o miejsce kadrze narodowej, którą niebawem czekają kwalifikacje olimpijskie, wystąpi 142 pięściarzy z 64 klubów. Oprócz znanej nam doskonale krajowej czołówki w ringu zobaczymy także niespodziewanych uczestników. Z jednej strony o złoty medal powalczy były zawodowy mistrz Europy (EBU) wagi cruiser 32-letni Mateusz Masternak (RUSHH Kielce, 91 kg), z drugiej były wicemistrz Europy z Samokova (2015) i brązowy medalista ME z Mińska (2013), 28-letni Paweł Kastramin (Żoliborska Szkoła Boksu, 69 kg).

Ten ostatni, wielokrotny mistrz i reprezentant Białorusi, uczestnik Mistrzostw Świata w Dausze (2015), olimpijczyk z Rio de Janeiro (2016) pokazał wczoraj próbkę swoich umiejętności, pokonując w eliminacjach wysoko na punkty Daniela Piotrowskiego (CKB Potężnie Ciechocinek) i zapewne będzie jednym z głównych kandydatów do medalu MP. Dzisiaj w ringu czeka nas ciąg dalszy walk eliminacyjnych w wagach z limitem 69, 75 i 81 kg.

WYNIKI WALK ELIMINACYJNYCH [24 listopada 2019 roku - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

69 KG
Dominik Kida (RKB Wisłok Rzeszów) – Mateusz Kalecki (KB Zagłębie Konin) 5-0
Piotr Tobolski (Imperium Boxing Wałbrzych) – Mateusz Piech (KS Grappling Kraków) RSC 3
Kacper Niewiadomski (KS Raszyn) – Jakub Raba (OKB Odra Opole) 5-0
Mateusz Karolak (Żoliborska Szkoła Boksu) – Maciej Nowakowski (UKS Włókiennik Łódź) 3-2
Paweł Obuchowicz (KSW Tygrys Elbląg) – Norbert Różański (ŁKS Boks Łódź) 5-0
Andrew Borodenko (OKB Odra Opole) – Damian Piwowar (06 Kleofas AZS AWF Katowice) 4-1
Karol Łapawa (Sporty Walki Gostyń) – Dmytro Żukow (KS PACO Lublin) 5-0
Aleksander Bereżewski (Niestowarzyszony) – Patryk Karbowski (KSW Tygrys Elbląg) RSC 2
Tomasz Piątek (RKB Boxing Radom) – Szymon Rywka (KS Sporty Walki Piła) 4-1
Tomasz Gryckiewicz (Niestowarzyszony) – Radosław Gosiewski (Rybnik Boxing) 4-1
Paweł Kastramin (Żoliborska Szkoła Boksu) – Daniel Piotrowski (CKB Potężnie Ciechocinek) 5-0
Marcin Latocha (KB Karlino) – Adam Kuszek (OKB Odra Opole) AB 2
Dawid Slobodaniuk (SKB Energa Czarni Słupsk) – Adrian Cygan (KS Red Gloves Warszawa) 5-0
Łukasz Zyguła (KS SAKO Gdańsk) – Rafał Zalewski (Gimnazjon Apin Wyszków) RSC 3