Tag Archives: Daniel Piotrowski

TOP 78 POLSKA (SENIORZY) – RANKING SERWISU „POLSKIBOKS.PL” ZA 2021 ROK

POL2020

Nasz tradycyjny ranking, z uwagi na zmianę w ciągu minionego roku limitów kategorii wagowych, w niektórych miejscach stara się łączyć zawodników, rywalizujących w dwóch dywizjach, w jedną (51-52 kg, 69-71 kg, 80-81 kg oraz 91-92 kg). Przy sporządzaniu niniejszego zestawienia, które obejmuje maksymalnie po 6 zawodników w jednej wadze, nie sugerowałem się znanymi nazwiskami krajowych mistrzów, czy kadrowiczów, jak również tytułami zdobytymi przez nich w poprzednich latach. W niektórych wypadkach wpływ na ostateczny układ rankingu miały wyniki walk międzynarodowych. W pewnych przypadkach świadomie postawiłem niektórych pięściarzy na miejscach niższych od ich faktycznych możliwości i talentu, ale skoro boksowali rzadko, albo nie osiągnęli w ciągu 12 miesięcy satysfakcjonujących wyników, nie mogło stać się inaczej.

Wielkim nieobecnym rankingu jest Sebastian Wiktorzak (BKS Skorpion Szczecin), który byłby „jedynką” w wadze do 86 kg ale z oczywistych przyczyn (podejrzenie stosowania środków dopingujących) nie został sklasyfikowany. W porównaniu z ubiegłym rokiem w zestawieniu brakuje m.in.: Macieja Jóźwika (BKS Skorpion Szczecin), Mateusza Wojtasińskiego (UKS Adrenalina Wrocław), Michała Jarlińskiego (KB Champion Włocławek), Karola Łapawy (Sporty Walki Gostyń), Aleksandra Bereżewskiego (KS Red Gloves, Warszawa), Wiktora Szadkowskiego (KS Stara Szkoła Boksu Lublin), Konrada Kaczmarkiewicza (BKS Skorpion Szczecin) oraz Damiana Knyby (BSB Astoria Bydgoszcz). Niektórz skończyli kariery lub je zawiesili, zaś inni zostali pięściarzami zawodowymi.

TOP 78 POLSKA (SENIORZY) – RANKING SERWISU „POLSKIBOKS.PL” ZA 2021 ROK

48 KG: HUBERT WRONA

1 Hubert Wrona (RUSHH Kielce)
2 Łukasz Pichalak (Olimpijczyk Ozorków)

51-52 KG: JAKUB SŁOMIŃSKI

1 Jakub Słomiński (Wda Świecie)
2 Emilian Dudajek (RKB Boxing Radom)
3 Daniel Surowiec (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski)
4 Mateusz Pawlak (KS Prosna Kalisz)
5 Michał Stępniak (Berej Boxing Lublin)
6 Szymon Trzos (Copacabana Konin)

54 KG: MACIEJ JEWDOKIN

1 Maciej Jewdokin (KB Legia Warszawa)
2 Damian Nicpoń (JKB Jawor Team Jaworzno)
3 Kamil Jaworek (DKB Dąbrowa Górnicza)
4 Kacper Pazdej (WKS Sokół Piła)

57 KG: PAWEŁ BRACH

1 Paweł Brach (BKS Radomiak Radom)
2 Robert Zakharyan (BKS Skorpion Szczecin)
3 Karol Poleszak (Stara Szkoła Boksu Lublin)
4 Damian Szczepański (BKS Radomiak Radom)
5 Dawid Posiłek (MOSM Tychy)
6 Przemysław Kalisz (Boksing Zielona Góra)

60 KG: JAROSŁAW IWANOW

1 Jarosław Iwanow (Wisła Kraków)
2 Patryk Trochimiak (Imperium Boxing Wałbrzych)
3 Mikołaj Mańka (Sporty Walki Gostyń)
4 Sebastian Ptak (UKS Morsy Dębica)
5 Konrad Czajkowski (MKB Energetyka Lubin)
6 Michał Akoto Ampaw (RKB Wisłok Rzeszów)

63,5 KG: ARKADIUSZ ZAKHARYAN

1 Arkadiusz Zakharyan (BKS Skorpion Szczecin)
2 Beniamin Zarzeczny (BKS Skorpion Szczecin)
3 Marek Pietruczuk (Victoria Ostrołęka)
4 Bartłomiej Przybyła (06 Kleofas AZS AWF Katowice)
5 Dominik Palak (KS SAKO Gdańsk)
6 Szymon Skorupa (KS Wicher Wilchwy)

67 KG: DAMIAN DURKACZ

1 Damian Durkacz (BKS Concordia Knurów)
2 Mateusz Polski (KB Karlino)
3 Filip Wąchała (SAKO Gdańsk)
4 Patryk Soyer (Imperium Boxing Wałbrzych)
5 Oliwier Zamojski (BKS Concordia Knurów)
6 Szymon Brząkała (Legia FC Warszawa)

69-71 KG: DANIEL PIOTROWSKI

1 Daniel Piotrowski (BKS Skorpion Szczecin)
2 Łukasz Niemczyk (Champion Chojnów)
3 Dominik Kida (RKB Wisłok Rzeszów)
4 Łukasz Zyguła (SAKO Gdańsk)
5 Mikołaj Tobera (MKSW Pomorzanin Toruń)
6 Paweł Róg (MUKS Iryda Mielec)

75 KG: BARTOSZ GOŁĘBIEWSKI

1 Bartosz Gołębiewski (RUSHH Kielce)
2 Mateusz Goiński (Zagłębie Konin)
3 Rafał Perczyński (KS SAKO Gdańsk)
4 Kamil Urbański (Boxing Team Gosiewski Wrocław)
5 Dawid Oerlich (KS Ring Kociewie Starogard Gd.)
6 Hubert Kaczmarek (06 Kleofas AZS AWF Katowice)

80-81 KG: MICHAŁ ŁONIEWSKI

1 Michał Łoniewski (UKS Kontra Elbląg)
2 Daniel Adamiec (KKB RUSHH Kielce)
3 Alan Boruta (Boxing Team Gosiewski)
4 Piotr Szczukowski (KS SAKO Gdańsk)
5 Damian Cieślik (KS Stara Szkoła Boksu Lublin)
6 Kacper Derda (BKS Skorpion Szczecin)

86 KG: TOMASZ NIEDŹWIECKI

1 Tomasz Niedźwiecki (KKB RUSHH Kielce)
2 Jan Lauk (Shark Łódź)
3 Jakub Stępiński (Imperium Boxing Wałbrzych)
4 Adrian Święcicki (Czarni Góral Żywiec)
5 Klemens Szczepaniak (Nowy Hutnik 2010 Kraków)
6 Janusz Chrzanowski (BKS Sokół Gliwice)

91-92 KG: MATEUSZ BEREŹNICKI

1 Mateusz Bereźnicki (BKS Skorpion Szczecin)
2 Mateusz Kubiszyn (ZKS Stal Rzeszów)
3 Witold Lisek (06 Kleofas AZS AWF Katowice)
4 Kamil Ślendak (WKB Start Włocławek)
5 Hubert Krasuski (KS SAKO Gdynia)
6 Łukasz Pawłowski (Nowohucki Klub Bokserski)

+92 KG: OSKAR SAFARIAN

1 Oskar Safarian (BKS Concordia Knurów)
2 Oskar Kopera (BKS Orkan Gorzów Wlkp.)
3 Adam Kulik (KS Stara Szkoła Boksu Lublin)
4 Jacek Gałązka (Niezrzeszony)
5 Radosław Kawczak (SAKO Gdynia)
6 Adam Ziomek (UKS Gimnasion Boguchwała)

Opracował: Jarosław Drozd

92. MP SENIORÓW W BOKSIE: MAMY AŻ 13 ZŁOTYCH MEDALISTÓW. PRZED ROKIEM BYŁO ICH 8…

bereznicki_2021a

Jak wielkim zmianom uległ w ciągu ostatnich 12 miesięcy boks olimpijski mężczyzn świadczy fakt, że przed rokiem podczas 91. Mistrzostw Polski Seniorów w Wałczu rywalizowano o tytuł w 8 kategoriach wagowych, zaś w zakończonych dzisiaj 92. Mistrzostwach Polski w Wałbrzychu wyłoniono aż 13 mistrzów. Nie zawsze w sporcie ilość przekłada się w jakość ale dzisiejsze walki finałowe zapewne mogły się kibicom podobać.

Mistrzami Polski AD 2021 zostali (w kolejności wag): Hubert Wrona (RUSHH Kielce, 48 kg), Jakub Słomiński (KS Wda Świecie, 51 kg), Maciej Jewdokin (Legia Warszawa, 54 kg), Paweł Brach (RKS Radomiak Radom, 57 kg), Jarosław Iwanow (TS Wisła Kraków, 60 kg), Arkadiusz Zakharyan (BKS Skorpion Szczecin), Damian Durkacz (BKS Concordia Knurów, 67 kg), Daniel Piotrowski (BKS Skorpion Szczecin, 71 kg), Bartosz Gołębiewski (KKB RUSHH Kielce, 75 kg), Michał Łoniewski (Kontra Elbląg, 80 kg), Sebastian Wiktorzak (BKS Skorpion Szczecin, 86 kg), Mateusz Bereźnicki (BKS Skorpion Szczecin, 92 kg) i Oskar Safaryan (BKS Concordia Knurów, +92 kg)

WYNIKI WALK FINAŁOWYCH [na pierwszym miejscu zwycięzcy]

48 KG Hubert Wrona – Łukasz Pichalak RSC 1
51 KG Jakub Słomiński – Emilian Dudajek 5-0
54 KG Maciej Jewdokin – Damian Nicpoń 5-0
57 KG Paweł Brach – Robert Zakharyan RSC 2
60 KG Jarosław Iwanow – Patryk Trochimiak 5-0
63,5 KG Arkadiusz Zakharyan – Marek Pietruczuk 3-2
67 KG Damian Durkacz – Mateusz Polski 5-0
71 KG Daniel Piotrowski – Łukasz Niemczyk 5-0
75 KG Bartosz Gołębiewski – Mateusz Goiński 5-0
80 KG Michał Łoniewski – Alan Boruta 5-0
86 KG Sebastian Wiktorzak – Tomasz Niedźwiecki 5-0
92 KG Mateusz Bereźnicki – Mateusz Kubiszyn 5-0
+92KG Oskar Safaryan – Jacek Gałązka 5-0