Tag Archives: Adam Kulik

DAMIAN DURKACZ I RAFAŁ PERCZYŃSKI ZABOKSUJĄ PODCZAS 2. IE W MIŃSKU

durkacz_podium

Trener reprezentacji Polski seniorów w boksie, Ireneusz Przywara, odkrył karty przed 2. Igrzyskami Europejskimi w Mińsku i podał nazwiska 9 polskich pięściarzy, którzy wystąpią w stolicy Białorusi. W stosunku do tego, co sugerowali na swojej stronie internetowej organizatorzy IE, do Mińska w Biało-Czerwonych dresach pojadą Damian Durkacz (64 kg) i Rafał Perczyński (75 kg).

Podczas Igrzysk Europejskich w Mińsku wystąpią następujący polscy pięściarze (w kolejności wag): Jakub Słomiński (Wda Świecie, 49 kg), Jarosław Iwanow (Wisła Kraków, 56 kg), Radomir Obruśniak (KSW Róża Karlino, 60 kg), Damian Durkacz (Spartan Knurów, 64 kg), Filip Wąchała (SAKO Gdańsk, 69 kg), Rafał Perczyński (SAKO Gdańsk, 75 kg), Mateusz Goiński (Zagłębie Konin, 81 kg), Tomasz Niedźwiecki (Orkan Gorzów Wielkopolski, 91 kg) i Adam Kulik (PACO Lublin, +91 kg).

9 BIAŁO-CZERWONYCH POWALCZY PODCZAS 2. IGRZYSK EUROPEJSKICH W MIŃSKU

polski_podium

Na stronie internetowej Polskiego Związku Bokserskiego czytamy, że trener kadry narodowej seniorów, Ireneusz Przywara, niebawem przedstawi skład Biało-Czerwonych, którzy od 21 czerwca w Mińsku rywalizować będą w turnieju bokserskim 2. Igrzysk Europejskich. Tymczasem organizatorzy opublikowali już listę uczestników, na której znajdują się nazwiska 9 Polaków. Są to: Jakub Słomiński (52 kg), Jarosław Iwanow (56 kg), Radomir Obruśniak (60 kg), Mateusz Polski (64 kg), Filip Wąchała (69 kg), Ryszard Lewicki (75 kg), Mateusz Goiński (81 kg), Tomasz Niedźwiecki (91 kg) i Adam Kulik (+91 kg).

Czy faktycznie w takim składzie Polacy wystąpią w Mińsku? Przekonamy się o tym zapewne w ciągu najbliższych godzin. Przypominamy, że podczas poprzednich Igrzysk, które odbyły się w Baku najlepiej z podopiecznych trenera Zbigniewa Raubo zaprezentował się Mateusz Polski (na zdjęciu), który zdobył brązowy medal w wadze lekkiej (60 kg). Poniżej pełna lista uczestników w podziale na kategorie wagowe.

LISTA UCZESTNIKÓW TURNIEJU BOKSERSKIEGO 2. IGRZYSK EUROPEJSKICH W MIŃSKU

49 KG
Artur Hovhannisyan (Armenia, 23.03.1996, 158 cm)
Rufat Huseynov (Azerbejdżan, 25.04.1997, 160 cm)
Yauheni Karmilchyk (Białoruś, 12.05.1998, 155 cm)
Tinko Banabakov (Bułgaria, 22.04.1994, 173 cm)
Billal Bennama (Francja, 14.06.1998, 175 cm)
Sakhil Alakhverdovi (Gruzja, 09.01.1999, 162 cm)
Martin Molina (Hiszpania, 02.11.1994, 159 cm)
James Daly Regan (Irlandia, 05.03.1997, 168 cm)
Omar Salah Ibrahim (Niemcy, 18.03.1998, 165 cm)
Bator Sagaluev (Rosja, 07.07.1991, 152 cm)
Cosmin Girleanu (Rumunia, 03.06.1999, 155 cm)
Nazar Kurotchyn (Ukraina, 17.10.1993, 164 cm)
Attila Bernath (Węgry, 04.02.2000, 161 cm)
Aqeel Ahmed (Wielka Brytania, 28.07.1992, 157 cm)
Federico Serra (Włochy, 28.05.1994, 161 cm)

52 KG
Baregham Harutyunyan (Armenia, 18.05.1989, 171 cm)
Masud Yusifzada (Azerbejdżan, 18.08.1996, 162 cm)
Emil Aliyeu (Białoruś, 17.12.2000, 165 cm)
Daniel Asenov (Bułgaria, 17.05.1997, 164 cm)
Nodari Darbaidze (Gruzja, 02.07.1997, 159 cm)
Gabriel Escobar (Hiszpania, 22.07.1996, 162 cm)
Brendan Irvine (Irlandia, 17.05.1996, 167 cm)
Nicolae Bunescu (Mołdawia, 22.05.2000, 167 cm)
Hamza Touba (Niemcy, 06.11.1991, 171 cm)
Jakub Słomiński (Polska, 02.01.1996, 163 cm)
Vadim Kudriakov (Rosja, 19.05.1994, 162 cm)
Marian Schiopu (Rumunia, 17.09.2000, 165 cm)
Dusan Janjic (Serbia, 02.12.1997, 164 cm)
Batuhan Cifci (Turcja, 16.12.1997, 165 cm)
Dmytro Zamotayev (Ukraina, 04.04.1995, 164 cm)
Martin Virban (Węgry, 26.01.1988, 162 cm)
Galal Yafai (Wielka Brytania, 11.12.1992, 157 cm)
Manuel Cappai (Włochy, 09.10.1992, 168 cm)

56 KG
Krenar Zeneli (Albania, 05.02.1996, 163 cm)
Zhirayr Sargsyan (Armenia, 11.10.1999, 166 cm)
Tayfur Aliyev (Azerbejdżan, 01.01.1997, 165 cm)
Vasile Usturoi (Belgia, 03.04.1997, 171 cm)
Nikalai Shakh (Białoruś, 12.04.1997, 165 cm)
Alen Rahimic (Bośnia i Hercegowina, 24.04.1998, 178 cm)
Boyan Asenov (Bułgaria, 08.09.1999, 167 cm)
Kirill Serikov (Estonia, 18.03.1993, 169 cm)
Samuel Kistohurry (Francja, 01.02.1995, 173 cm)
Artyush Gomtsyan (Gruzja, 07.09.1998, 163 cm)
Jose Quiles (Hiszpania, 19.10.1997, 172 cm)
Kurt Walker (Irlandia, 07.03.1995, 175 cm)
David Alaverdian (Izrael, 26.06.1993, 165 cm)
Victor Vacula (Mołdawia, 19.02.1999, 175 cm)
Sharafa Raman (Niemcy, 22.04.1983, 168 cm)
Jarosław Iwanow (Polska, 08.06.1995, 170 cm)
Bakhtovar Nazirov (Rosja, 16.05.1994, 162 cm)
Veljko Gligoric (Serbia, 29.08.1997, 165 cm)
Tiago Pugno (Szwajcaria, 11.12.1992, 169 cm)
Ali Ihsan Alagas (Turcja, 25.10.1998, 162 cm)
Mykola Butsenko (Ukraina, 25.06.1991, 170 cm)
Nandor Csoka (Węgry, 17.10.1996, 170 cm)
Peter McGrail (Wielka Brytania, 31.05.1996, 167 cm)
Raffaele Di Serio (Włochy, 11.01.1997, 171 cm)

60 KG
Rexhildo Zeneli (Albania, 06.01.1996, 164 cm)
Karen Tonakanyan (Armenia, 02.07.1992, 176 cm)
Ahmet Simsek (Austria, 01.01.1989, 171 cm)
Javid Chalabiyev (Azerbejdżan, 17.05.1992, 171 cm)
Nikola Ivkovic (Bośnia i Hercegowina, 31.07.1991, 165 cm)
Kiril Rusinov (Bułgaria, 30.07.1998, 168 cm)
Artur Szachbazjan (Czechy, 27.07.1999, 171 cm)
Valeri Tsernoglavski (Estonia, 20.06.2000, 168 cm)
Arslan Khataev (Finlandia, 06.07.1998, 173 cm)
Jordan Rodriguez (Francja, 30.08.1996, 166 cm)
Otar Eranosyan (Gruzja, 20.08.1993, 165 cm)
Cristian Eusse Vasquez (Hiszpania, 07.09.1997, 167 cm)
Enrico Lacruz (Holandia, 31.08.1993, 181 cm)
Edgaras Skurdelis (Litwa, 01.02.1993, 170 cm)
Dorin Bucsa (Modawia, 13.11.1997, 170 cm)
Hamsat Shadalov (Niemcy, 14.10.1998, 173 cm)
Radomir Obruśniak (Polska, 27.07.1994, 174 cm)
Gabil Mamedov (Rosja, 19.04.1994, 173 cm)
Robert Jitaru (Rumunia, 31.12.1997, 167 cm)
Nemanja Gavrilovic (Serbia, 30.04.1999, 165 cm)
Viliam Tanko (Słowacja, 17.05.1995, 175 cm)
Tadej Cernoga (Słowenia, 22.12.1995, 177 cm)
Hakan Dogan (Turcja, 01.11.1995, 161 cm)
Yuriy Shestak (Ukraina, 26.04.1993, 170 cm)
Roland Galos (Węgry, 26.05.1995, 163 cm)
Callum French (Wielka Brytania, 25.08.1995, 174)
Francesco Maietta (Włochy, 10.02.1996, 170 cm)

64 KG
Hovhannes Bachkov (Armenia, 02.12.1992, 173 cm)
Bakhtiyar Gazibayov (Azerbejdżan, 21.06.1999, 173 cm)
Ibrahima Bea Diallo (Belgia, 20.08.1998, 183 cm)
Yahor Kurbanau (Białoruś, 04.01.1995, 175 cm)
Haris Mesanovic (Bośnia i Hercegowina, 16.10.1996, 180 cm)
Vensan Kirkorov (Bułgaria, 12.07.2000, 175 cm)
Erik Pijetraj (Chorwacja, 19.04.1997, 180 cm)
Petr Novak (Czechy, 14.10.1999, 175 cm)
Frederik Lundgaard Jensen (Dania, 17.11.1995, 180 cm)
Semjon Karhanin (Estonia, 30.11.1996, 170 cm)
Sofiane Oumiha (Francja, 23.12.1994, 178 cm)
Lasha Guruli (Gruzja, 27.08.1996, 178 cm)
Johann Orozco Ojeda (Hiszpania, 25.11.1994, 171 cm)
James McGivern (Irlandia, 06.01.1998, 175 cm)
Ahmad Shtiwi (Izrael, 28.04.1999, 159 cm)
Shpetim Bajoku (Kosowo, 10.08.2000, 175 cm)
Evaldas Petrauskas (Litwa, 19.03.1992, 163 cm)
Mihails Pavlovs (Łotwa, 27.09.1995, 170 cm)
Dmitri Galagot (Mołdawia, 11.10.1992, 181 cm)
Wladislaw Baryshnik (Niemcy, 29.08.1996, 176 cm)
Mateusz Polski (Polska, 05.02.1993, 166 cm)
Alexey Mazur (Rosja, 29.03.1991, 174 cm)
Vasile Suciu (Rumunia, 09.02.1996, 174 cm)
Aleksandar Konovalov (Serbia, 15.05.1994, 173 cm)
Michal Takacs (Słowacja, 09.04.1997, 179 cm)
Turghullan Erdemir (Turcja, 03.01.1999, 165 cm)
Yaroslav Khartsyz (Ukraina, 07.05.1997, 175 cm)
Milan Fodor (Węgry, 20.02.1993, 167 cm)
Luke McCormack (Wielka Brytania, 08.06.1995, 176 cm)
Paolo Di Lernia (Włochy, 13.10.1995, 172 cm)

69 KG
Alban Beqiri (Albania, 28.06.1994, 170 cm)
Gurgen Madoyan (Armenia, 04.05.1998, 171 cm)
Marcel Rumpler (Austria, 07.05.1997, 182 cm)
Lorenzo Sotomayor (Azerbejdżan, 16.02.1985, 187 cm)
Nabil Messaoudi (Belgia, 13.08.1998, 178 cm)
Yauheni Dauhaliavets (Białoruś, 171 cm)
Adem Fetahovic (Bośnia i Hercegowina, 22.12.1995, 182 cm)
Petar Draganov (Bułgaria, 13.10.1994, 182 cm)
Zeljko Marko (Chorwacja, 25.01.1995, 178 cm)
Pavel Kamanin (Estonia, 09.02.1999, 179 cm)
Milan Prat (Francja, 23.09.1999, 181 cm)
Eskerkhan Madiev (Gruzja, 12.02.1998, 180 cm)
Kieran Molloy (Irlandia, 26.11.1998, 180 cm)
Miroslav Kapuler (Izrael, 28.04.1997, 174 cm)
Patriot Behrami (Kosowo, 28.07.1999, 175 cm)
Saimonas Banys (Litwa, 27.04.1998, 173 cm)
Genadijs Merkulovs (Łotwa, 12.09.1994, 172 cm)
Vasilii Belous (Mołdawia, 27.08.1988, 181 cm)
Hugo Micallef (Monako, 06.03.1998, 180 cm)
Magomed Schachidov (Niemcy, 27.09.1994, 175 cm)
Hadi Srour (Norwegia, 16.11.1995, 183 cm)
Filip Wąchała (Polska, 17.01.1998, 173 cm)
Khariton Agrba (Rosja, 22.10.1995, 178 cm)
Marian Pita (Rumunia, 02.10.1995, 179 cm)
Dejan Dasic (Serbia, 14.01.1999, 178 cm)
Tomas Zold (Słowacja, 18.01.1994, 178 cm)
Jonathan Brunschweiler (Szwajcaria, 04.11.1988, 180 cm)
Necat Ekinci (Turcja, 20.10.1999, 175 cm)
Yevheniy Barabanov (Ukraina, 24.07.1993, 172 cm)
Laszlo Kozak (Węgry, 05.02.1998, 175 cm)
Pat McCormack (Wielka Brytania, 08.06.1995, 180 cm)
Vincenzo Mangiacapre (Włochy, 17.01.1989, 170 cm)

75 KG
Arjon Kajoshi (Albania, 18.09.1996, 178 cm)
Arman Darchinyan (Armenia, 30.04.1994, 178 cm)
Edin Avdic (Austria, 20.07.1996, 183 cm)
Kamran Shakhsuvarly (Azerbejdżan, 06.12.1992, 181 cm)
Lancelot Proton de la Chapelle (Belgia, 27.06.1998, 182 cm)
Vadzim Pankou (Białoruś, 06.09.1994, 175 cm)
Radenko Tomic (Bośnia i Hercegowina, 24.02.1995, 184 cm)
Rami Mofid Kiwan (Bułgaria, 03.06.2000, 185 cm)
Mladen Sobjeslavski (Chorwacja, 04.03.1999, 187 cm)
Andreas Kokkinos (Cypr, 26.11.1997, 183 cm)
Milos Bartl (Czechy, 17.11.1994, 180 cm)
Muhammad Abdilrasoon (Finlandia, 16.07.1997, 176 cm)
Victor Yoka (Francja, 06.09.1998, 176 cm)
Giorgi Kharabadze (Gruzja, 11.05.1997, 176 cm)
Miguel Cuardado (Hiszpania, 01.07.1994, 184 cm)
Max van der Pas (Holandia, 03.06.1993, 180 cm)
Michael Nevin (Irlandia, 06.05.1998, 188 cm)
Mikhael Ostroumov (Izrael, 10.12.1997, 180 cm)
Vytautas Balsys (Litwa, 13.02.1998, 184 cm)
Victor Carapcevschii (Mołdawia, 27.06.1992, 180 cm)
Arthur Beck (Niemcy, 27.12.1997, 186 cm)
Mindaugas Gedminas (Norwegia, 13.09.1996, 189 cm)
Ryszard Lewicki (Polska, 02.10.1996, 180 cm)
Gleb Bakshi (Rosja, 12.11.1995, 185 cm)
Milosav Savic (Serbia, 15.10.1994, 180 cm)
Andrej Csemez (Słowacja, 06.05.1998, 186 cm)
Aljaz Venko (Słowenia, 24.07.1993, 170 cm)
Angel Roque Vasquez (Szwajcaria, 01.09.1995, 178 cm)
Adam Chartoi (Szwecja, 17.03.1997, 185 cm)
Serhat Guler (Turcja, 02.07.1996, 167 cm)
Oleksandr Khyznyak (Ukraina, 03.08.1995, 181 cm)
Zoltan Harcsa (Węgry, 20.11.1992, 184 cm)
Mark Dickinson (Wielka Brytania, 07.07.1999, 188 cm)
Salvatore Cavallaro (Włochy, 16.08.1995, 177 cm)

81 KG
Mikel Cullhaj (Albania, 17.06.1997, 179 cm)
Gor Nersesyan (Armenia, 15.03.2000, 182 cm)
Umar Dzambekov (Austria, 20.11.1997, 185 cm)
Alfonso Dominguez Loren Berto (Azerbejdżan, 28.05.1995, 189 cm)
Ziad Nedam El Mohor (Belgia, 25.11.1995, 187 cm)
Mikhail Dauvaliavets (Białoruś, 18.05.1990, 177 cm)
Dzemal Bosnjak (Bośnia i Hercegowina, 23.05.1985, 178 cm)
Kristyan Nikolov (Bułgaria, 14.02.2000, 179 cm)
Damir Plantic (Chorwacja, 16.12.1989, 185 cm)
Jan Muzik (Czechy, 25.09.1989, 185 cm)
Stiven Aas (Estonia, 03.05.2000, 184 cm)
Gaetan Ntambwe (Francja, 12.10.1994, 185 cm)
Giorgi Manjavidze (Gruzja, 06.09.1998, 176 cm)
Alejandro Camacho (Hiszpania, 19.09.1993, 186 cm)
Artjom Kasparian (Holandia, 15.06.1995, 180 cm)
Joe Ward (Irlandia, 30.10.1993, 185 cm)
Ardit Delijaj (Kosowo, 24.10.1997, 182 cm)
Paulius Zujevas (Litwa, 15.08.1993, 185 cm)
Andrei Chiriacov (Mołdawia, 30.06.2000, 185 cm)
Abu Lubdeh Abdulrahman (Niemcy, 28.10.1994, 192 cm)
Alexander Martinsen (Norwegia, 20.09.1992, 183 cm)
Mateusz Goiński (Polska, 30.08.1995, 178 cm)
Imam Khataev (Rosja, 31.08.1994, 176 cm)
Paul Andrei Aradoaie (Rumunia, 05.10.1996, 193 cm)
Sandro Poletan (Serbia, 15.07.1997, 175 cm)
Matus Strnisko (Słowacja, 09.11.1994, 182 cm)
Denis Lazar (Słowenia, 10.09.1992, 181 cm)
Uke Smajli (Szwajcaria, 01.01.1993, 187 cm)
Liridon Nuha (Szwecja, 18.11.1993, 176 cm)
Bayram Malkam (Turcja, 08.09.1999, 175 cm)
Stepan Hrekul (Ukraina, 09.01.1997, 182 cm)
Pal Kovacs (Węgry, 18.02.1995, 182 cm)
Benjamin Whittaker (Wielka Brytania, 06.06.1997, 186 cm)
Simone Fiori (Włochy, 05.12.1989, 190 cm)

91 KG
Henrik Sargsyan (Armenia, 26.11.1995, 184 cm)
Ahmed Hagag (Austria, 29.02.2000, 187 cm)
Rahil Mammadli (Azerbejdżan, 07.02.1995, 180 cm)
Victor Ilunga Schelstraete (Belgia, 14.01.1996, 190 cm)
Uladzislau Smiahlikau (Białoruś, 05.04.1993, 194 cm)
Radoslav Pantaleyev (Bułgaria, 05.07.1993, 180 cm)
Toni Filipi (Chorwacja, 01.03.1996, 187 cm)
Ainar Karlson (Estonia, 13.10.1988, 189 cm)
Krenar Aliu (Finlandia, 25.06.1999, 186 cm)
Paul Omba Biongolo (Francja, 28.12.1995, 189 cm)
Nikoloz Begadze (Gruzja, 18.08.1998, 192 cm)
Peter Mullenberg (Holandia, 30.12.1987, 183 cm)
Anthony Browne (Irlandia, 01.01.1995, 189 cm)
Robertas Jokulys (Litwa, 16.10.1998, 195 cm)
Michel Erpelding (Luksemburg, 20.10.1994, 187 cm)
Andrei Zatusevschii (Mołdawia, 12.03.1995, 180 cm)
Eugen Waigel (Niemcy, 28.06.1991, 186 cm)
Tomasz Niedźwiecki (Polska, 13.01.1994, 187 cm)
Muslim Gadzhimagomedov (Rosja, 14.01.1997, 194 cm)
Alberto Biro (Rumunia, 06.03.1999, 191 cm)
Marko Docic (Serbia, 26.11.1998, 191 cm)
David Michalek (Słowacja, 28.01.1998, 175 cm)
Berat Acar (Turcja, 17.08.1999, 195 cm)
Ramazan Muslimov (Ukraina, 18.04.1995, 191 cm)
Adam Hamori (Węgry, 31.01.1995, 189 cm)
Cheavon Clarke (Wielka Brytania, 14.12.1990, 183 cm)
Clemente Russo (Włochy, 27.07.1982, 181 cm)

+91KG
Gurgen Hovhannisyan (Armenia, 19.02.1998, 198 cm)
Aleksandar Mraovic (Austria, 24.02.1997, 186 cm, 100 kg)
Mahammad Abdullayev (Azerbejdżan, 06.04.1989, 189 cm)
Viktar Chvarkov (Białoruś, 19.08.1985, 190 cm, 103 kg)
Dusan Veletic (Bośnia i Hercegowina, 31.05.1995, 195 cm, 100 kg)
Petar Belberov (Bułgaria, 17.02.1990, 192 cm)
Marko Milun (Chorwacja, 28.09.1996, 192 cm, 100 kg)
Mourad Aliev (Francja, 31.07.1995, 201 cm)
Mikheil Bakhtidze (Gruzja, 23.09.1988, 189 cm)
Ayoub Ghadfa Drissi (Hiszpania, 06.12.1998, 198 cm, 107 kg)
Dean Gardiner (Irlandia, 29.02.1988, 196 cm)
Mantas Valavicius (Litwa, 22.03.1991, 198 cm, 100 kg)
Evanders Servuts (Łotwa, 16.12.1997, 182 cm)
Alexei Zavatin (Mołdawia, 29.03.1987, 200 cm, 107 kg)
Nelvie Raman Hess Tiafack (Niemcy, 03.01.1999, 189 cm)
Adam Kulik (Polska, 15.12.1992, 198 cm, 118 kg)
Ivan Veriasov (Rosja, 10.07.1993, 193 cm, 95 kg)
Mihai Nistor (Rumunia, 05.11.1990, 183 cm, 100 kg)
Vladan Babic (Serbia, 24.09.1991, 196 cm, 122 kg)
Ilyas Mucahit (Turcja, 15.02.1999, 195 cm)
Viktor Vykhryst (Ukraina, 03.06.1992, 196 cm, 104 kg)
Bence Nagy (Węgry, 24.11.1994, 188 cm)
Frazer Clarke (Wielka Brytania, 07.08.1991, 195 cm, 100 kg)
Aziz Abbes Mouhiidine (Włochy, 06.10.1998, 190 cm)

Opracował: Jarosław Drozd

POLACY ZDECYDOWANIE LEPSI OD NIEMCÓW WE WŁADYSŁAWOWIE

mateusz_polski1

Kadra narodowa seniorów przebywająca na zgrupowaniu w COS OPO „Cetniewo” we Wladysławowie pokonała w międzynarodowym meczu ekipę Niemiec 18-6. Punkty dla Biało-Czerwonych zdobyli: Jakub Słomiński (52 kg), Jarosław Iwanow (56 kg), Radomir Obruśniak (60 kg), Mateusz Polski (64 kg), Damian Durkacz (64 kg), Rafał Perczyński (75 kg), Sebastian Wiktorzak (81 kg), Tomasz Niedźwiecki (91 kg) i Adam Kulik (+91 kg).

Zwycięstwo podopiecznych trenera Ireneusza Przywary, którzy szykują się startu w MTB im. Feliksa Stamma w Warszawie, oczywiście cieszy, ale warto w tym miejscu zauważyć, że rywale przyjechali do Władysławowa w mocno eksperymentalnym składzie. O aktualnej, międzynarodowej wartości naszych reprezentantów dowiemy się zatem dopiero za 10 dni, kiedy zabrzmi pierwszy gong turnieju memoriałowego trenera stulecia, Feliksa Stamma.

POLSKA vs NIEMCY 18:6 [18 KWIETNIA 2019 ROKU - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

52 KG Jakub Słomiński – Argishti Teteryan 2-1
56 KG Jarosław Iwanow – Yves-Domenic Kentsch 2-1
60 KG Radomir Obruśniak – Osseinou Hansen 2-1
64 KG Mateusz Polski – Noah Fisher 3-0
64 KG Damian Durkacz – Mert Caliskan 3-0
69 KG Frank Kilp – Filip Wąchała 2-1
69 KG Richard Meinecke – Kamil Holka 3-0
75 KG Silvio Schierle – Ryszard Lewicki 3-0
75 KG Rafał Perczyński – Vezir Agirman 2-1
81 KG Sebastian Wiktorzak – Angelo Schenk AB 2
91 KG Tomasz Niedźwiecki – Nino Kolicic 3-0
+91KG Adam Kulik – Kenan Husovic AB 3

SIEDEM PORAŻEK BIAŁO-CZERWONYCH W PIERWSZYM DNIU MTB „BOXING WORLDCUP” W KOLONII

perczynski01

W Kolonii rozpoczął się wczoraj mocno obsadzony MTB „Boxing WorldCup”. W ringu wystąpiło siedmioro Polaków, reprezentujących barwy klubów SAKO Gdańsk i KSW Róża Karlino. Niestety nie udało się im pokonać swoich rywali i rywalek, a tym samym wejść do strefy ćwierćfinałowej. W turnieju pozostał tylko Adam Kulik (+91 kg), który wylosował ćwierćfinał i jutro skrzyżuje rękawice z Francuzem Djamili Dine Aboudou.

Z kim boksowali wczoraj Biało-Czerwoni? Ucha Maisuradze (60 kg) przegrał 1-4 z Niemcem Assanem Hansenem, Dominik Palak (63 kg) 1-4 z Duńczykiem Frederikiem Jensenem, Łukasz Zyguła (69 kg) 0-5 z brązowym medalistą olimpijskim z Londynu (2012), Rosjaninem Andreyem Zamkovoyem, Rafał Perczyński (75 kg) 0-5 z Irlandczykiem Emmetem Brennanem, Piotr Szczukowski (81 kg) 0-5 z dwukrotnym (w tym aktualnym) wicemistrzem świata oraz mistrzem Europy Irlandczykiem Joe Wardem, Vitaliy Burlak (81 kg) przez RSC (kontuzja) w 2 rundzie z Kubańczykiem Raciellem Pollem Martinezem. Z turniejem pożegnała się także Angelika Krzysztoforska (51 kg), która przegrała jednogłośnie na punkty (0-5) z Irlandką Carly McNaul.

CZTERY WALKI I CZTERY PORAŻKI POLAKÓW NA TURNIEJU W DEBRECZYNIE

bachkov

W Debreczynie rozpoczął się wczoraj 63. Memoriał Istavana Bocskaia w boksie, w którym rywalizuje 144 zawodników i 35 zawodniczek, w tym nasza siedmioosobowa kadra narodowa seniorów, prowadzona przez trenera Ireneusza Przywarę, który z początkiem roku zmienił na stanowisku pierwszego szkoleniowca Biało-Czerwonych Iwana Juszczenko.

Niestety w pierwszym dniu turniejowych zmagań żaden z Polaków nie zszedł z ringu jako zwycięzca. Jarosław Iwanow (56 kg) przegrał niejednogłośnie na punkty (1-4) z Samuelem Heredią Carmoną (Hiszpania), Mateusz Wojtasiński (60 kg) uległ (0-5) Giuseppe Canonico (Włochy), Sebastian Wiktorzak (81 kg) w takim samym stosunku przegrał z Peterem Mullenbergiem (Holandia), zaś Adam Kulik (+91 kg) został wypunktowany (0-5) przez Mirko Carabottiego (Włochy).

Dziś w ringu wystąpi trzech innych podopiecznych trenera Przywary. Jakub Słomiński (52 kg) zaboksuje z Otukile Rajabem (Botswana), Mateusz Polski (64 kg) z Erikiem Pjetrajem (Chorwacja), zaś Bartosz Gołębiewski (75 kg) z Viktorem Arpadem (Węgry). Stawką pojedynków będzie awans do półfinałów.

NIEZNACZNE ZWYCIĘSTWO NAD LITWINAMI W OSTROWCU ŚWIĘTOKRZYSKIM

POL_LIT_2mini

W Ostrowcu Świętokrzyskim, w obecności 1500 kibiców, reprezentacja Polski seniorów w boksie pokonała ekipę Litwy 10-8. Dla Biało-Czerwonych, prowadzonych w narożniku przez ukraińskiego trenera Ivana Jushchenko, punktowali: Damian Durkacz (64 kg), Filip Wąchała (69 kg), Piotr Szczukowski (81 kg), Michał Soczyński (91 kg) i Adam Kulik (+91 kg). Najcenniejsze zwycięstwa zanotowali Filip i Michał, punktując niejednogłośnie (2-1) aktualnych mistrzów Litwy – odpowiednio Saimonasa Banysa i Tadasa Tamasauskasa.

Z trójki polskich debiutantów (Jakub Surma, Szczukowski i Andrzej Kołton) najkorzystniej wypadł ten drugi stopując w 3. starciu Eigirasa Kasmociusa, który podobnie jak Polak dopiero zaczyna międzynarodowe starty.

POLSKA vs LITWA 10-8

[Ostrowiec Świętokrzyski, 26 października 2018 r. - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

52 KG Marius Vysniauskas – Jakub Surma 3-0
60 KG Edgaras Skurdelis – Radomir Obruśniak 2-1
64 KG Damian Durkacz – Mantas Duzinas 3-0
69 KG Filip Wąchała – Saimonas Banis 2-1
75 KG Vytautas Balsys – Bartosz Gołębiewski 2-1
81 KG Piotr Szczukowski – Eigirdas Kasmocius RSC 3
91 KG Michał Soczyński – Tadas Tamasauskas 2-1
91 KG Robertas Jokulys – Andrzej Kołton 3-0
+91KG Adam Kulik – Arvydas Jokulys RSC 1

TYLKO DAMIAN DURKACZ ZWYCIĘSKI W MECZU Z REZERWAMI REPREZENTACJI UKRAINY

durkacz_antalya

Tylko Damian Durkacz (64 kg) zdołał wygrać pojedynek w drugim meczu, jaki we Lwowie rozegrała reprezentacja Polski, uczestnicząca w Międzynarodowym Turnieju Bokserskim „Lviv Boxing Cup”. Tym razem Polacy przegrali 2-12 z drugą drużyną Ukrainy. W ringu zobaczyliśmy tylko cztery pojedynki, bo z powodu kontuzji do swoich walk nie wyszli Bartosz Gołębiewski (75 kg), Mateusz Goiński (81 kg) i Aleksander Celejewski (91 kg).

Debiutujący w tym roku w gronie seniorów Damian Durkacz, który od kilku miesięcy jest najjaśniejszym punktem polskiej kadry, pokonał jednogłośnie na punkty ćwierćfinalistę mistrzostw Ukrainy, Maksima Voronina, który dwa dni wcześniej był lepszy od Kubańczyka Dariesky`ego Palmero.

POLSKA – UKRAINA 2-12 [16 września 2018 r., Lwów - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

56 KG Vladislav Vyetoshkin – Marcin Hejosz 5-0
60 KG Stas Batiy – Radomir Obruśniak 5-0
64 KG Damian Durkacz – Maksim Voronin 5-0
75 KG Andriy Timoshenko – Bartosz Gołębiewski WO.
81 KG Andriy Isakov – Mateusz Goiński WO.
91 KG Konstantin Pinchuk – Aleksander Celejewski WO.
+91KG Andriy Gorodetskiy – Adam Kulik 5-0

REPREZENTACJA UKRAINY ZA MOCNA DLA POLAKÓW. SROMOTNA PORAŻKA 0-16 WE LWOWIE

lviv2018

W drugim dniu rozgrywanego w formule drużynowej Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego „Lviv Boxing Cup” reprezentacja polski przegrała z mocną ekipą Ukrainy 0-16. Podopieczni trenera Jerzego Baranieckiego w żadnym z 8 pojedynków nie zdołali niestety nawiązać równorzędnej walki z gospodarzami, w których składzie wystąpili m.in. aktualny mistrz świata i Europy Olexandr Khizhnyak (75 kg), mistrzowie Europy Yuriy Shestak (60 kg) i Viktor Vikhrist (+91 kg) oraz wicemistrz Starego Kontynentu Mykola Butsenko (56 kg).

Dziś Polaków czeka pojedynek o 3 miejsce z drugą drużyną Ukrainy, zaś o zwycięstwo w turnieju powalczy pierwszy skład gospodarzy z młodą ekipą kubańską.

POLSKA – UKRAINA 0-16 [15 września 2018 r., Lwów - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

48 KG Nazar Kurotchin – Jakub Słomiński 5-0
56 KG Mykola Butsenko – Marcin Hejosz 5-0
60 KG Yuriy Shestak – Radomir Obruśniak 5-0
64 KG Olexandr Melenyuk – Damian Durkacz 4-0
75 KG Olexandr Khizhnyak – Bartosz Gołębiewski AB 2
81 KG Denis Solonenko – Mateusz Goiński 5-0
91 KG Ramazan Muslimov – Aleksander Celejewski AB 2
+91KG Viktor Vikhrist – Adam Kulik 5-0

MTBLviv

POLACY ROZGROMILI W KIELCACH GOŚCI ZE STAMBUŁU 22-0

gołębiowski

W cieniu rozgrywanych w Sofii po raz jedenasty w historii Mistrzostw Europy Kobiet w Boksie, reprezentacja Polski seniorów rozgromiła w Kielcach gości z Turcji (pięściarzy z klubu Fenerbahce Stambuł) 22-0. Najcenniejsze zwycięstwa odnieśli Jarosław Iwanow (56 kg) i Bartosz Gołębiewski (75 kg – na zdjęciu), którzy okazali się lepsi od jeszcze niedawno czołowych pięściarzy znad Bosforu (olimpijczycy z 2016 roku z Rio de Janeiro), Selcuka Ekera i Ondera Sipala. Kolejny wartościowy start seniorski miał także Damian Durkacz (64 kg), który wygrał z brązowym medalistą Mistrzostw Europy do lat 22 z ub. roku, Volkanem Gokcekiem.

Nieco groteskowo w kontekście jakości rywali, z jakimi przychodzi ostatnio boksować Polakom, brzmi od pewnego czasu promocja meczów międzypaństwowych Biało-Czerwonych jako Światowa Konfrontacja Boksu Olimpijskiego. Po raz kolejny do Polski przyjechała ekipa „imitująca” pierwszy skład kadry seniorów swojego kraju. Oprócz wspomnianej trójki (Eker, Sipal, Gokcek) medalistami mistrzostw Turcji ale do lat 22 są: Utku Erdogan (75 kg, mistrz), Genckan Yagmur (81 kg, mistrz – w Kielcach zaboksował w wyższym limicie), Ahmet Cikot (60 kg, wicemistrz), Ramazan Ozbagdanli (48 kg, brązowy medalista) i Adem Furkan Avci (69 kg, brązowy medalista).

POLSKA vs TURCJA 22-0 [Kielce, 9 czerwca 2018 roku - na pierwszym miejscu zwycięzcy]

49 KG Jakub Słomiński – Ramazan Ozbagdanli AB 2
52 KG Maciej Jóźwik – Serdar Abay 2-1
56 KG Jarosław Iwanow – Selcuk Eker 3-0
60 KG Adrian Kowal – Ahmet Cikot RSC 3
64 KG Damian Durkacz – Volkan Gokcek 3-0
69 KG Filip Wąchała – Adem Furkan Avci 3-0
75 KG Bartosz Gołębiewski – Onder Sipal KO 2
75 KG Daniel Adamiec – Utku Erdogan 3-0
81 KG Mateusz Goiński – Mustafa Ali Cavdar 3-0
91 KG Michał Soczyński – Genckan Yagmur RSC 3
+91KG Adam Kulik – Canberk Ertan 3-0