KONTUZJA ELIMINUJE JABŁOŃSKIEGO Z TURNIEJU W MIŃSKU. PORAŻKI POZOSTAŁEJ TRÓJKI

kadra_liventsev17

Na pierwszych pojedynkach zakończyli swój start w 15. Międzynarodowym Turnieju im. Viktora Liventseva reprezentanci Polski. Wczoraj w Mińsku zaboksowało ich czterech: Jakub Słomiński (49 kg), Radomir Obruśniak (60 kg), Tomasz Jabłoński (81 kg) i Jan Sosnowski (91 kg). Wygrał tylko Jabłoński, ale z powodu kontuzji nie stanie do dzisiejszej walki półfinałowej z zawodnikiem gospodarzy, Mikhailem Daukhaliavtsem.

Tomasz, wracający do boksu po niemal rocznej przerwie, pokonał jednogłośnie na punkty (5-0) reprezentanta gospodarzy Artema Avilova. Pecha miał Jakub Słomiński, który przegrał przez techniczną decyzję w 2. starciu, po tym jak jego rywal, mistrz Anglii Kiaran MacDonald doznał kontuzji. W momencie przerwania walki w ringu dominował lepiej przygotowany do niej fizycznie Polak, którego przewaga rosła począwszy od końcówki 1. starcia.

Niestety z turniejem pożegnali się Radomir Obruśniak i Jan Sosnowski. Pierwszy uległ jednogłośnie na punkty (0-5) aktualnemu mistrzowi Walii Williamowi Edwardsowi, zaś drugi w takim stosunku przegrał z białoruskim weteranem, znanym m.in. z występów w lidze WSB, Sergeyem Kornieyevem.