18. MŚ: POZNALIŚMY 5 MISTRZÓW ŚWIATA I 2 OLIMPIJCZYKÓW. PORAŻKA SAVONA

Kibice zgromadzeni w Hamad Al Attiyah Arena w Dausze oglądali dzisiaj siedem pojedynków. O złote medale 18. Mistrzostw Świata Seniorów w Boksie rywalizowali zawodnicy w 5 kategoriach wagowych (49 kg, 56 kg, 64 kg, 75 kg i 91 kg), a dodatkowo w wagach z limitem 56 kg i 75 kg odbyły się walki o 3. miejsce, których stawką było zdobycie kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro (2016).

Mistrzami świata AD 2015 zostali w kolejności wag: Yoahnys Argilagos (Kuba, 49 kg), Michael Conlon (Irlandia, 56 kg), Vitaliy Dunaytsev (Rosja, 64 kg), Arlen Lopez (Kuba, 75 kg) i Evgeniy Tishchenko (Rosja, 91 kg – na zdjęciu). Ten ostatni w dobrym stylu, po interesującym pojedynku wygrał z faworyzowanym Kubańczykiem Erislandy Savonem, co było chyba jedyną niespodzianką finałów.

Równie ciekawie było w pojedynkach barażowych o prawo startu w Igrzyskach Olimpijskich. Paszporty do Rio wywalczyli młodziutki Białorusin Dmitriy Asanov (56 kg) i absolutnie niespodziewanie Egipcjanin Hossam Bakr Abdin. Ten ostatni pokonał doskonale znanego polskim pięściarzom Irlandczyka Michaela O`Reilly.